Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3240717 пъти)

Ковърдейл

  • Гост
Какво да опитвам ,опитвал съм, нещата стоят по друг начин, а не така да навиеш бобина и да я пуснеш на генератор с 555.
Страхотна организация имат службите за дезинформация, само като гледам как  прилежно е написан материала....................

Коев

  • Гост
Така е, според квантовата механика всички паралелни на нашата вселена вселени, са в едно и също триизмерно пространство и не се ''съюзяват'', а се делят на още паралелни вселени при нормални обстоятелства.
Може пък устройството на Капанадзе да създава уникално концентриращо поле, което да създава общ ''коридор'' , през който заредените частици на дадено място плюс всички такива частици от паралелните ''варианти'' на това място да преминават заедно/само в генератора и товара/и отдадената енергия от тази дружна работа да остава във вселената/измерението/ , в което работи генератора, тоест при нас  ::)


Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
@Ковърдейл
То само с бобини и с таймери не става. Няма от къде да дойде. Погледни малко по горе какво написах защото направих промяна докато ти си писал.
Виж помисли за това! Ако прочетеш малко исторически нещата около тестатика ще видиш че там се говори за конвертор , а не за генератор. Т.Е. там става преобразуване на нещо в друго нещо. А не се произвежда енергия ей така от нищото... Франсето ми говори че въпроса или по скоро задачата е геометрична , а не електротехническа.
Всички търсят някакви кондензатори и намотки и резонанси и разни такива, а всъшност става въпрос за мащабиране на  повърхнини и кухини.  Зарядите са едни и същи ама се променя по някакъв начин потенциалната разлика между тях и при всеки скок на по нисък потенциал се увеличава тока, а напрежението пада. Това се случва в тези електростатични трансформатори. И това е свързано с размерите и формата на кухините в металните листове. От големи към малки перфорации тока расте квадратично по някакъв закон ... не знам точно по кой...
Това знам от французина или по скоро това можах да разбера. Чакам си допълнителната информация. Той се е познавал със Стефан Маринов и вероятно и той е знаел за това ....
Стана ли ти интересно?
P.S. Моля администраторите да прехвърлят това в темата за тестатика.

Ковърдейл

  • Гост
Да,стана ми интересно, но тези машини не бяха ли в Швеция?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
Франсето ми говори че въпроса или по скоро задачата е геометрична , а не електротехническа.
Всички търсят някакви кондензатори и намотки и резонанси и разни такива, а всъщност става въпрос за мащабиране на  повърхнини и кухини
И на мен ми стана интересно. Изхождайки от мнението, че дори и да има работещ модел в обясненията си, Капанадзе задължително вкарва всички в заблуждение, с цел да запази евентуалните пари от патент от посегателство. В този случай, като изключа всички варианти, остава един, който ми се вижда реалистичен. Сигурно има и други де, за които просто не знам, но този добре си пасва с моите хипотези описани в другите теми. Нещата както ги виждам, напълно съвпадат с обясненията на coke2k
Геометричната форма според мен е ЛУПА, Лупа, насочена така, че фокусът и е мембраната между измеренията погрешно наричана етер. Лупата един вид прогаря дупка в мембраната и от там нахлува енергия до самозапушването на дупката. После следва ново прогаряне с част от уловената нахлула енергия и така до безкрайност. Ако приемем, че енергията е магнитна, то ви е необходима бобина ли що ли, което да съсредоточи за кратко време много силно магнитно поле в много малък обем.
Моите познания по въпроса свършват до тук.
« Последна редакция: Март 07, 2017, 07:38:39 pm от atos »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
dymelsoft, никой не ми отговори на въпроса, защо съвременната наука, като не е грешна досега не може да направи устройство подобно на това на Капанадзе, ЗАЩО, питам аз?
    Това, че не съм си губил времето да уча висше образование не значи, че не съм запознат с теориите и законите на съвременната наука, поне в тази област в която дискутираме, и че не знам за какво става на въпрос, може би знам повече от някои, които са учили и са им напълнили главите с глупости. Аз чета много, не съм спирал да чета през живота си и винаги търся истинското познание, защото отговорите, които ми дава съвременната наука не отговарят на всичките ми въпроси.
    Пред кой трябва да се оправдавам dymelsoft, за какво трябва да се оправдавам, затова, че съм прав ли, за каква некомпетентност говориш, аз не съм физик и десет пъти повторих, че няма да ФАНТАЗИРАМ, като вас в сферата на субатомните частици и да пиша пълни глупости, защото съм невеж, а и в съвременната наука в тази област е гъста лондонска мъгла, все още.
     Като сте учили правилната наука, защо никой от вас не може да направи генератора на Капанадзе или друго подобно устройство, ЗАЩО, а го правят архитекти, дърводелци и градинари, ЗАЩО? Нищо лично към никой, но такива са фактите. И защо не вярвате на очевадни неща, или сте, като шопа, гледа жирафа пред него и вика „такова животно нема“.
    Ето ви последния клип на Капанадзе https://www.youtube.com/watch?v=5HsjTuhwO8g , къде видяхте измама тук, устройството работи и се самозахранва и няма никакви фокуси, и другите му филми, са правени в присъствието на много хора, от които половината, са учени, каква измама, какви 5 лева.
    Ето ви клипа и на французина Andre Napisy https://www.youtube.com/watch?v=YiI_yxFkDSU . Има още много други изобретатели, но няма да ги изреждам сега.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Ако се погледне уравнение на окръжност x^2+y^2=1, се вижда нелинейност от втора степен и две величини или две сили - фигори на Лисажу. Ще го кажа религиозно Лунг-Ла - сурвастика или трябва ни кръстовище, трансформация на 90 градуса.
Ако се вземе предвид 1-10 Божествена еволюция, 10-100 ангелска, а 100-1 000 човешка то уравнението става примерно x^2+y^2=10. Ако вземем уравнение на сферa: x^2+y^2+z^2=1 нещата се усложняват.
Тук имаме нелинейна алгебра и геометрия, а тук има генериране усилване и преобразуване. Казано по друг начин при изкривяване и усукване на пространството има енергия.

Най-простото е да се направят два противоположно въртящи се диска, електростатична машина Уимшърст, униполярка тип Тесла, бобина за електромагнити на Тесла.
Основата е проста, смислено изделие сложно!

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
....
    Ето ви последния клип на Капанадзе https://www.youtube.com/watch?v=5HsjTuhwO8g , къде видяхте измама тук...

Здравей mito_kupona,

прав си измама не виждам, но ще ти разкажа, а и на привържениците на Капанадзе,
една истинска история:

Мой приятел, ще го наричам "Генерала", предложи на Капанадзе 4 000 000 / четири милиона  /евро за "зелената кутия".
Капанадзе му отговори:
Да ми 700 000 /седемстотин хиляди / евро и аз ще ти направя 1 / един / мегават генератор.

Тааааа.... такива ми ти работи с бай Капандзе.
Продължава да прави макети, прави демонстрации , за които иска пари - за демонстрациите си де и не продава....


Ковърдейл

  • Гост
Аз не зная как да изкривя пространството, защото ако можех.........................................................

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Можеш можеш ама трябва да ядеш повече. ти знаеш ли колко много изяжда една черна дупка че да може да изкривява пространството. Яж повечко и ще го изкривиш, на първо време разбира се само под потника.  ;D

Ковърдейл

  • Гост
Хахахаха, да Радико, под потника леко се изкривих.............

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
    Ето ви последния клип на Капанадзе https://www.youtube.com/watch?v=5HsjTuhwO8g , къде видяхте измама тук, устройството работи и се самозахранва и няма никакви фокуси, и другите му филми, са правени в присъствието на много хора, от които половината, са учени, каква измама, какви 5 лева.
   
Мите, това с хората му е театър, не виждаш ли че са едни и същи на всичките му клипове - антураж и просто участват в номера. Жал ми е като гледам колко сляпо му вярваш. (направи си труда и прочети по грузинските форуми)

Ковърдейл

  • Гост
Моето мнение е следното(не ангажирам никого с него):ако устройството на Капанадзе работеше и така както пуска клипове, мисля, че вече нямаше да е между живите................

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
madsatbg, информацията, която аз имам и за която не мога да гарантирам, че е абсолютно вярна, е че отначало Капанадзе е поискал 400 милиарда долара, които пари в по-голямата си част той щял да дари на държавата, на Грузия. След време е свалил на 4 милиарда долара, наскоро някъде четох, че вече ще даде генератора и за 5 милиона долара, което, според мен е несериозно. Друга по-важна информация е, че е заплашен с физическо унищожение на семейството му и може би затова не продава или чака да му излязат патентите. Информацията ми е от грузинец, който лично познава Капанадзе и който аз лично познавам, но това не е гаранция за достоверност.
   coke2k, благодаря за съчувствието, ще питам грузинеца да каже за какво иде реч в грузинските форуми, той ще дойде след две седмици тук и ще го разпитам, даже ще го накарам да ми превежда от форумите. Не вярвам сляпо на нищо, даже и на Капанадзе, не се ли замисляш, че може да има и друга причина, заради, която съм съм се запънал, като магаре на баир.....
    Ковърделе, бъди сигурен, че Капанадзе се е застраховал и с него и без него истината ще излезе наяве, той не е глупав човек, а и за какво да го убиват, той си отива така или иначе, не е първа младост.
« Последна редакция: Март 07, 2017, 10:13:01 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Ако свали до 100 евро и аз се включвам...
Колко му е - 400 000 000 000 - 4 000 000 000 - 5 000 000 - следващите две цени ще да са 5 000 и после около 60, ако се следва математическата редица...