Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221153 пъти)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
nizo , дали съм сляп или не, това не е от значение. За мен от значение е логиката в едни твърдения и аргументите. Съжалявам, не се заяждам. Проведи този разряд във вакуум и ако чуеш нещо пак ме питай за звука и откъде идва. Относно анихилацията на позитрона и електрона точно в този случай изобщо няма такава. Това което виждаш е стопилка от материала при неговото изгаряне а звука се създава от йонизирания газ и вибрацията на материала при преходния процес в контактната зона. Според теб гама-фотоните видими ли са ? Т.е. във видимя спектър ли попадат ? Само при анихилация на позитрон с електрон ли се излъчват фотони?
В заключение, според това което си написал в предния си пост, позитронът и електронът са "слепени", каквото и да означава това. Въпросът е какво пречи да анихилират веднага? Ако пък приемем, че са слепени то тогава би трябвало да имаме неутрална частица от към заряд, пък електрона въобще не е неутрален. Или другия вариант, който би бил по приемлив е, че те са слепени, но в две различни измерения (материя и антиматерия), като в материалното да речем измерение се проявява електрона. И все пак трябва да имаме някаква преграда разделяща тези две измерения която да пречи да се анихилират частиците. Може би тази преграда да се нарече "етер"  :P. ама това пък няма да ти хареса защото пък може да бъде косвено доказателство за нещо, което ти не приемаш. В ускорителя на частици от друга страна антиматерия се появява при сблъсък на частиците, което предполага че тази преграда се разрушава и косвено пък допуска твоята идея че позитрона и електрона са слепени по някакъв начин.  ;). Остава обаче основния въпрос, кое е вярното ?
 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
... Защо тия умници не могат да направят един генератор, като на Капанадзе, нали всичко им е ясно, а го правят архитекти, магазинери и каруцари, без никакво техническо образование, защо? И този тип устройства, са ФАКТ, не е само Капанадзе, много са.
...
Не са факт - не мога да си купя такова от магазина. Не мога (а и май никой в този форум не може) да го репликира.
Факт е нещо, което като го видиш и не можеш да отречеш че съществува. Дали е добре обяснено е друг въпрос, дали разбираш обяснението е още по-далечен. Но когато бръкна с един пирон във фазата на контакта мога да се убедя че съществува електричество. Ако оживея може и да споря за неговия произход и дали точно електроните са виновни, но факта ще си е факт - убедителен като удар с бухалка.
А т.нар "генератор на Капанадзе" няма нито теоретическо обяснение, нито практическа репликация. Не се различава много от факирите, дет си махат главите... нито можеш да разбереш как го правят, нито да го повториш. Остава ти само да цъкаш с език и да се чешеш по главата...
« Последна редакция: Март 07, 2017, 04:15:20 pm от atos »

Ковърдейл

  • Гост
Димелсофт, много правилни въпроси зададе, и аз сега докато четох статията , която Низо пусна се чудех аджеба как съществуват електрона и позитрона неанихилирали?

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Не са факт - не мога да си купя такова от магазина. Не мога (а и май никой в този форум не може) да го репликира.
Факт е нещо, което като го видиш и не можеш да отречеш че съществува.
А т.нар "генератор на Капанадзе" няма нито теоретическо обяснение, нито практическа репликация. Не се различава много от факирите, дет си махат главите... нито можеш да разбереш как го правят, нито да го повториш. Остава ти само да цъкаш с език и да се чешеш по главата...
    „Магията може да не се различава от достатъчно развитата технология“, не си спомням чия беше тази мисъл, но и тя е факт.
     Това, че живеем в един несправедлив свят, пречи да си купиш от магазина такова устройство, а такива устройства, са ФАКТ, има достатъчно демонстрации и то пред много хора.
     Как да има теоритическо обяснение ,генератора на Капанадзе“, и как да разбереш, как го правят, когато фундамента на съвременната наука е грешен..... И пак питам, защо съвременната наука не направи поне едно такова устройство досега, защо? Те могат да направят електромобили с 400 кила батерии, слънчеви батерии, вятърни турбини и нищо повече, пълни глупости, при положение, че съществува вече друга чиста и евтина технология.

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Изглежда, че може да се обобщи цялата тема в две изречения, а защо не и целия форум.

Цялата наука е грешна, защото имаме видеозапис на генератора на Тариел Капанадзе.
Нас ни лъжат и ни пръскат с дихидроген монооксид.   :P


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
    „Магията може да не се различава от достатъчно развитата технология“, не си спомням чия беше тази мисъл, но и тя е факт.
И въпроса който изплува след тази мисъл е "Дали ни демонстрират висока технология или ни мятат по върбите?"
Защо примерно неврохирурзите не се заемат да разучат сериозно технологията на мистер Сенко или Астор? Знаеш ли колко спасени живота ще са това? Ще се присаждат глави, крака, ръце... само със щракване на пръсти. Или смяташ че и там има конспирация - няма някакъв проблем да се махне главата на един човек и после да се сложи отново, но не ни казват как само и само за да ни прибират парите от здравните осигуровки?

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Юлиане, твоята способност да превръщаш абсолютно всичко в пълна профанизация е гениална. Трябва да те дават за пример навсякъде.
Друг синоним на профанизация е инфантилност, за твое съжаление.
« Последна редакция: Март 07, 2017, 04:17:36 pm от atos »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Преди време бях предложил, тези които са най  вярващи на бог Капанадзе,  просто да си направят справка в грузинските форуми за СЕ.  Да пият от извора дет се вика, ама явно се притесняват от разочарованието което ще ги  сполети. Та пак искам да им напомня да видят какво е мнението на грузинците за бай Капанадзе и има ли смисъл да се вярва на мистър Сенко. Все едно някой тук в БГ да тръгне да репликира Чоби или пък Валери ...... офффф верно те пък бяха братя.
« Последна редакция: Март 07, 2017, 01:11:59 pm от dymelsoft »

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
mito_kupona, позволи ми да не се съглася с теб   :). Изказвания от рода" ..когато фундамента на съвременната наука е грешен....." говорят по скоро за незнание и намиране на лесно оправдание за налична некомпетентност. Нищо лично.
Фундамента на съвременната наука не е грешен, а непълен. Точно това е и проблема очертаващ нивото на разбиране на пространствено-времевия континуум към днешна дата, ако изобщо можем да говорим за такъв в смисъла му. От моя гледна точка за грешка на аксиоматично ниво е наивно да се говори. Относно фактите за работещите "генератори" на Капанадзе, ще замълча  ;).

Ковърдейл

  • Гост
Аз мисля, че въпросът не е дали генераторът на Капанадзе или на някой друг работи. Въпросът има ли въобще публикувани реални данни за работещ такъв?

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Аз мисля, че въпросът не е дали генераторът на Капанадзе или на някой друг работи. Въпросът има ли въобще публикувани реални данни за работещ такъв?
Какво значи да има данни? Това не е рецепта за супа топчета. Има поне 100 такива които уж работят. Изтегли си http://www.free-energy-info.com/PJKbook.pdf  ей тая малка книжка и гледай и чети внимателно. Ще си отговориш на много въпроси. Приятно четене.

Ковърдейл

  • Гост
Тези работи съм ги гледал и чел хиляди пъти,навсякъде едно и също копират. Ти ми кажи сглобил ли си нещо работещо от всички писаници?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Ако допуснем теоретично, че обясненията на nizo за принципа на евентуално съществуващ такъв процес, (държа да се осмисли значението на подчертаните думи), то обяснението, дадено от dymelsoft тук:

В заключение, ............................... позитронът и електронът са "слепени", каквото и да означава това. Въпросът е какво пречи да анихилират веднага? Ако пък приемем, че са слепени то тогава би трябвало да имаме неутрална частица от към заряд, пък електрона въобще не е неутрален. Или другия вариант, който би бил по приемлив е, че те са слепени, но в две различни измерения (материя и антиматерия), като в материалното да речем измерение се проявява електрона. И все пак трябва да имаме някаква преграда разделяща тези две измерения която да пречи да се анихилират частиците. Може би тази преграда да се нарече "етер"  :P. ама това пък няма да ти хареса защото пък може да бъде косвено доказателство за нещо, което ти не приемаш.

е ако не единственото възможно, то поне е най-логичното!

С лека корекция - за разделянето на 2 измерения не е нужна "преграда", поне в смисъла, който разбираме под това понятие! Ако електрон и позитрон съществуват в "спин", но в различни измерения, това не изисква непременно диференциране с преграда, може да са в един момент на ЕДНО И СЪЩО място в 3D и да не се "докосват". Ако се вземе в предвид торссионната теория за енергийните "вихри", образуващи първичните елементарни частици и постоянното им преминаване от нашето 3D "отвъд" и обратно, нещата не изглеждат чак толкова абсурдни!
При такава трактовка, навлизането на позитрона в измерението, в което съществува електрона наистина би довело до анихилация!
Само ми куца (като представа) начина, по който съществува подобна "хиперпространствена" връзка между електрон и позитрон, но това е разбираемо - все пак имам човешки мозък с всичките налични ограничености на представите!

И да, при подобно обяснение, етерът се явява ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН "компонент" като енергийна среда, която поддържа съществуването и прехода на всички изброени частици, че и пространства!

« Последна редакция: Март 07, 2017, 06:16:01 pm от atos »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Тези работи съм ги гледал и чел хиляди пъти,навсякъде едно и също копират. Ти ми кажи сглобил ли си нещо работещо от всички писаници?
НЕ!
Но съм опитвал и продължавам да опитвам и ако искаш да постигнеш нещо започни и ти да опитваш. Стига си питал едно и също..... схема че схема... ами няма схема.
Единственото нещо което може би е истинско - това е швейцарската машина. Там има и българска следа и е демонстрирана пред физици и.т.н Но за твое съжаление както и мое няма  нито схема нито принцип нито нищо. Съществуват 4 машини и никой ,  дори и най близкия до изобретателя  на самата машина човек , до момента не е репликирал оригиналите.  Надявам се да ти е било полезно това инфо. Очаквам копие от една кореспонденция която не е публикувана все още.  От един французин е. Случайно се запознах с него на едно изложение. Той е бил в комуната няколко години  и обеща да ми покаже писма които са много интересни според него и не са публикувани никъде . Но до тогава пас.
« Последна редакция: Март 07, 2017, 06:16:52 pm от atos »

Ковърдейл

  • Гост
Коке2к- аз не мога да разбера , кой има търпението да чертае така прилежно генератори с таймера 555 , че и толкова страници да изпишат да заблуждават хората и да ги отклоняват от същността на нещата. Едни и същи схеми в интернет на намотки, генератори,транзистори , карат хората да правят "направи си сам" нещо, което не работи.