Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221037 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
 nizo Не е така. Лично съм го изпитал. Имал съм "прозрения" точно както ги описваш, с една малка разлика, че  за някой от тях е било невъзможно мозъка ми да обработи информация и да изфабрикува решението поради липса на информация. Сиреч въобще не съм знаел това което ми идва в главата. Единственият логичен отговор е, че информацията идва от някаде извън главата ми.

Ковърдейл

  • Гост
Низо, ти откри ли отговора на задачата, върху  която дискутираме?

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Открих го и това ми отне 5 години.  :o

Ковърдейл

  • Гост
И имаш работещ генератор(преобразувател) на СЕ?

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Ти имаш ли някой друг милион да ми дадеш?

Ковърдейл

  • Гост
Аз ако имах милиони, щях да си плащам тока и нямаше да са занимавам с глупости. А твоето стоене във форума вече, след като си направил устройството какво предполага-да даваш насоки на интересуващите се или да гледаш сеир?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Търси милионите, как какво?
То тук сме от милионер нагоре  ;D

Ковърдейл

  • Гост
Виждам аз, че милионите ги няма за нищо..............

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Сеир гледам, космическите струни, етерните йордеци и зелените махала на Тюрен. Ако искаш жокер, то жокера е че устройството не нарушава никакви известни нам закони на електротехниката. Макар да разбирам целия процес и защо той дава повече енергия на изхода, то дори аз не мога да обясня, защо това е възможно. Практически малкото вложена енергия на входа "заработва" повече енергия, без разход. Обикновенно имаме трансформация на енергия от механична в електрическа, а тук имаме чиста генерация. Това устройство ще да е първия истински генератор правен някога. Устройството не източва някакви налични заряди в атмосферата, нито пък трансформира някаква налична енергия, то просто генерира повече електрическа енергия. За мен това е феноменално постижение и ние само може да благодарим на Капанадзе, че го е осъзнал, направил и показал.
Както се вижда, много хора са неблагодарни, че им се показва това нещо. Често се бъркат понятия като желание за пари и алчност. Алчност е когато мамиш някой за да придобиеш повече отколкото се полага. Капанадзе обаче предоставя нещо изключително ценно и затова иска изключително много пари. Плюс това "много пари" е субективно понятие. 5млн. за технология която може да замести 400млрд. индустрия, са си жълти стотинки. Така ли е господа?


Ковърдейл

  • Гост
Така е, но ако говориш истина, светни ни малко, примерно коя схема къде трябва да се бутне и какво?

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Ковърделе, спи спокойно, в нашия форум никой няма работещо устройство, тип Капанадзе.

Ковърдейл

  • Гост
Спокоен съм, а и не ме вълнува на Капанадзе ли ще е или на Шматанадзе, важното е да работи.....................................

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Ковърдейл, не ми се влиза в режим, където пускам на час по лъжичка, още повече, че нямам желание. Само някои неща:

- Тока според мен е като двойка от позитрон и електрон, които нормално стоят слепени и неутрални. Генерацията на ток е разделянето на позитрона и електрона, та след като са разделени, между тях има притегателен потенциал, така както и 2 магнита разлепени искат да се слепят. Процеса е идентичен.
- Генерацията на ток е разлепянето на позитрона и електрона. В момента ние ползваме най-простия и груб метод, чрез механично разделяне. Влага се механична енергия, магнитите се въртят, позитрона и електрона се разделят в намотката. Причината да се разделят е защото например, електрона е привлечен към магнита, а позитрона е отблъснат. Според броя навивки, това създава потенциално налягане. Ленц ефекта възниква поради много проста причина. Отблъснатите частици се завръщат към полюса който ги отблъсква, когато магнита приближава, а когато се отдалечава, привлечените частици все още са привлечени от полюса и дърпат магнита назад. Забележете тънък момент. За да излезе ток от намотката, привлечените частици, трябва да преодолеят привличането към полюса на магнита. Това става, чрез налягането, което създават тези частици по продължение на проводника. Затова проводника се навива. Ако няма намотки, а прав проводник, то разлепените частици са привлечени от полюса и няма налягане, което да ги избута извън тази зона. Kaто аналогия може да разгледаме съчма, която трябва да премине покрай магнит. Ако съчмата не е много ускорена, магнита ще я хване и тя няма да продължи напред. Ако съчмата е достатъчно ускорена, тя ще премине почти безпроблемно през зоната на магнита. Такъв процес има и при индукцията. Ако няма скорост, индукцията е слаба поради описания ефект. Респективно, колкото по-ускорени са частиците, толкова по-успешно те излизат от тази зона без да хабят енергията си. Този процес вероятно винаги дава някаква загуба и затова се счита, че колкото повече трансформации правим, толкова повече загуби трупаме. От тук генерален извод, че високоволтовите системи са по-ефективни от нисковолтовите.
- Генераторите на СЕ, по принцип ползват някакъв метод, който с по-малко енергия успява да разлепи по-голям брой позитрони и електрони, които на свой ред дават повече енергия при слепянето си. Това е нещо като дефиниция на устройство за СЕ, независимо от КПД-то му. Вярвате или не, такива методи има и в някои от тях, това разлепяне е практически безплатно. Има условия в които позитрони и електрони се разделят доброволно. Има ги тези неща, но единствения проблем е, че те не се обсъждат и топологията на тези методи ги няма в нито една книга. Науката греши в това, че гледа на тока като поток на електрони. Казва се, че само електрони се движат и модела е, че за да се движат на тях им се дава външна енергия за ускорение. В двуполюсния модел, позитрона и електрона по принцип се ускоряват един към друг, а какво е довело до тяхното разделяне е отделен въпрос. Ако прехвърлим казуса към аналогия с магнити, то няма значение защо имаме 2 разлепени магнита ... имаме ли ги, то тяхното слепване може да ни даде полезна енергия.

Основен въпрос: "Как се разлепят 2 магнита без да хабим енергия за това?"

Който успее да пребори този въпрос, веднага ще схване как работи генератора на Капанадзе. Нали схващате, че ако може да разлепяте 2 силни магнита без особенни усилия, то винаги ще ви остава свободна енергия от тяхното слепване.  Умувайте, гадайте, размишляйте.  ;)

Fermer

  • Гост
Значи, взимаме две жици една до друга(тт или пб) едната я удряме с еднополярен високоволтов импулс и избутваме едните в другата жица(на която единия край копаме в земята)В жицата едните стават повече от другите и сецат противоположни от земята.За да поддържаме разликата в налягането трябва голяма честота.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Цитат
Тока според мен е като двойка от позитрон и електрон, които нормално стоят слепени и неутрални.
Още с това изречение ме отказа да чета по-надолу. Къде ги видя позитрон и електрон слепени бре. Само за сведение: "Когато нискоенергиен позитрон се сблъска с нискоенергиен електрон, настъпва анихилация, като в резултат се излъчват два гама фотона, разлитащи се в противоположни посоки. Всеки от тях има енергия по 511 keV." И това не са врели некипели на "консервативната наука" а доказани експериментално неща. Добре е да преосмислиш аналогията си с магнитите. И наистина ако някой е наясно с принципа като теб, не мога да разбера защо не го е приложил до момента. Все пак става дума за устройство сглобено с подръчни средства и материали.