Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221267 пъти)

Ковърдейл

  • Гост
Отклонявате се пак от най-важното-в крайна сметка ще изнамерим ли от някъде принцип и схема или ще се дръвчим?
Фамилия Ротшийлд, която е "откраднала" разработките на Тесла знае вече за съществуването на подобни разработки и в момента целта и е да задуши нещо работещо,което би се появило .Не знам Капанадзе ако наистина е направил нещо работещо и се показва навсякъде, как ще опази живота си. Имайте в предвид, че тези не си поплюват.
« Последна редакция: Март 04, 2017, 01:04:54 pm от Ковърдейл »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Капанадзе няма такива проблеми защото гарван на гарван око не вади. Проблема като цяло е алчността на изобретателите а не че некой ще ги гръмне - ФАКТ.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
@Ковърдейл

Не мислех да коментирам след такава, интелигетно ориентирана и обоснована поредица от изказвания (не само от теб, но и от други колеги), но за съжаление не можах да се сдържа:

Отклонявате се пак от най-важното-в крайна сметка ще изнамерим ли от някъде принцип и схема или ще се дръвчим?

Добре е да прочетеш малко повечко и да се разтърсиш най-малко във въпросната тема в която пишеш. Никой не дава нещата наготово ( в това отношение напълно подкрепям Радико ). Ако някой споделя познание не е негова задача да доведе другата страна до разбирането на това познание, тежестта (за работа) пада върху този който иска да осмисли това познание за да достигне до степен на разбиране на определен процес или явление. Тесла е написал всичко което е искал да каже ясно и точно, но  неговите изказвания и патенти трябва да се четат очите и разбиранията на човек с познание. Когато достигнеш до такова разбиране ще усетиш колко, извинявам се за израза, смешни са твоите писания.

Фамилия Ротшийлд, която е "откраднала" разработките на Тесла"

Тук направо пишеш абсолютни глупости, отново се извинявам за резкия тон. Запознай се добре и основно с историята на живота на този велик човек, заслужава си. Нищо никога не е крадено от него. Самата идея за „кражба“ е абсурдна, понеже предполага че каденото вече не принадлежи на субекта от когото е откраднато. Идеите и познанието на Тесла са били винаги в негово владение, но това не е достатъчно за внедряването на силно иноватвивна, революционна, технология. Имало е силни икономически интереси и индустриална икономическа динамика които са били в негов ущърб, които и в момента съществуват даже в многократно мултиплицирана степен, но това е много по дълга тема на която не и е мястото тук. Ако толкова се интересуваш и имаш желание да научаваш неща, препоръчват ти да се запознаеш с това кога и как е изгоряла първата лаборатория на Тесла в Ню Йорк.


Надявам се темата да продължи с интересни и идеи и разсъждения.
« Последна редакция: Март 04, 2017, 07:50:05 pm от epwpixieq-1 »

Ковърдейл

  • Гост
Нищо ново не ми казваш, а и ако аз контактувах с АКАША, както го е споменал и казал Тесла, нямаше да съм във форума и да търся работеща схема. Явно ти си напреднал, МОЛЯ ТЕ,бъди така добър и ни просветли, аз не съм чак толкова умен.
 П.П. няма да ти казвам какво е АКАША, предполага се, че би трябвало да знаеш, щом си толкова просветен.......................
И вместо да се заяждаш, просто дай някаква насока по проблема, който се обсъжда тук.............
« Последна редакция: Март 05, 2017, 01:57:00 am от atos »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Попаднах на един микс от клипове на Капанадзе ето тук  https://www.youtube.com/watch?v=W_UYueVUAmk и там има клип с експериментите му за използване на вода, като гориво за ДВГ. От 13:30 минута, първо един храбрец пие някаква течност от едно шише, предполагам това е вода и после сипва съдържанието на шишето в резервоара на двигателя и след това палят двигателя и събират конденза от ауспуха и този същия храбрец го изпи и него, предполагам това, са водни пари. Мисля, че това е нещо подобно на разработките на Пантон.
   Има и други клипове, но те, са ни познати.

Ковърдейл

  • Гост
Клип всеки може да направи, принцип и схема търсете.................

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
    Ковърделе, ти не разбра ли, че принцип и схема в нета няма да намериш. Може да намериш много идеи по, които се работи, но схема и принцип от изобретател няма да намериш. Капанадзе има две заявки за патент и там горе - долу обяснява принципа, но не в детайли, има ги на англииски, турски и руски и в тази тема, ама трябва да я прочетеш цялата, за да влезеш в час. Аз за 6 години съм проверил всички идеи излезли по руските, украинските и англоезичните форуми, включително и мои идеи и нито една не е това, което показва Капанадзе. Прочети темата, цялата, прочети патентите на Капанадзе и може на теб да ти просветне, но ако чакаш на готово, няма как да стане.             
Има и един бразилец, който твърди, че е репликирал Капанадзе, Херсон Силва се казва, има тема за него в нашия форум, той също дава някакъв принцип, но пак не в детайли. Има и едни двама братя пак бразилци Барбоса мисля, че се казваха и за тях има тема в нашия форум, ама трябва човек да чете и да се информира. Ти вчера си се регистрирал и искаш днес някой да ти даде схема на такова устройство, което може да обърне света с главата надолу, устройство, което моментално ще унищожи бизнес за 400 милиарда долара годишна печалба, това е бизнеса с производство и продажба на енергия. В какъв свят живееш бе човек?
   Ако сам не се напънеш и не си помогнеш, няма кой да ти помогне. Господ дава, но в кошара не вкарва.
   Изобщо имаш ли на представа, колко много труд, безсънни нощи и средства, много средства, са необходими, за да стигне човек до такова нещо и колко жертви трябва да направи този човек. И ти си мислиш, че такъв човек ще ти даде всичко на готово, ако е алчен, като Капанадзе и почти всички изобретатели, никога няма да даде нищо, ако е истински човек и иска да даде това изобретение на хората, поне ще се огледа малко, за да намери начин да си върне инвестициите в пари и време, които е направил, което според мен е нормално и чак след това може да раздава.

Ковърдейл

  • Гост
Това,че съм регистриран от скоро във форума не означава, че не съм гледал клипове, схеми, вашите писания и т.н. Отдавна разискваме темата с мои приятели и колеги, които също понаправиха нещо. Това , че не са писали във форума ви нищо не означава. Ти кво мислиш, че тия схеми не сме ги гледали,обсъждали и правили ли? Случайно ви попаднах на форума и реших да видя какви ги мъдрите. Май повече се карате. И никой на никого с нищо не помага. Моята помощ ще е следната, от мен да мине-всичките схеми,които коментирате тука не вършат работа. Не е ясен просто принципа. Разбирай ме правилно , не ме кълви за глупости.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
ковърдейл е прав, добре би било да се послуша мнението му, аз също споделям неговата визия по въпроса...

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
   Ковърделе, ами с това трябваше да започнеш, че си запознат с темата, че работите с приятели по въпроса и т. н. Никога не се заяждам, нали това се опитах да ти кажа, че всичко, което е излязло в нета по въпроса за Капанадзе лично съм го проверил и няма нито една работеща схема досега, а няма и да има, докато Капанадзе не каже принципа. Наясно съм, че без да се знае принципа много трудно или почти е невъзможно да се постигне някакъв успех, освен по случайност да се напипа някакъв ефект и да се доразвие на принципа проба-грешка.
   В общи линии това, което се случва при Капанадзе е следното ще цитирам, това, което казва той. Според него в генератора има две устройства, които имат кпд по около 30% и в следствие на съвместната им работа на изхода се получава много повече енергия от вложената. Тази енергия не идва от акумулатора, той е само за да се потдържа процеса, докато започне да се влива в системата енергия от околната среда или ефира, етера, вакума.
   С други думи, ако имаш два източника на енергия, единия с напрежение 220 волта и ток 0,2 ампера и другия с напрежение 0,2 волта и ток 25 ампера и чрез специална конфигурация на бобини и други елементи смесиш напрежението 220 волта от първия източник и тока 25 ампера от втория източник и на изхода ще се получи мощност около 5 киловата, които са предостатъчни да замениш първия източник „акумулатора“ с енергия от 5-те киловата на изхода, чрез полужителна обратна връзка и устройството започва да се самозахранва и да отдава около 5 киловата.
Първия източник е акумулатора и от него се черпят около 40-50 вата, втория източник е околната среда или ефира, етера, вакума, откъдето в системата се вливат тези 25 ампера. В общи линии така работи генератора на Капанадзе, но какви са детайлите в изработката не е ясно. Ето ти база за размисъл.
    Трудно е, защото по този въпрос не пише нищо, нито в учебниците, нито в дебелите научни книги, според съвременната наука ефир, етер, вакум няма. Правят се някакви опити да се открие тази „тъмна материя “, както я наричат тази енергия сега, търсят се някакви х-бузони в ЦЕРН в Швейцария, но резултат все още няма.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
ще поместя тук един скорошен пост (едно към едно) на сигурен източник на, който може да се има доверие (от скайп конференцията)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Не е ясен просто принципа.

Напротив принципа на определени прототипи посочени а страниците на тази тема (ако реално работят, защото винаги има такова съмнение) е посочен от Тесла преди повече от 100 години тук: http://www.teslacollection.com/tesla_articles/1891/electrical_engineer_ny/nikola_tesla/notes_on_a_unipolar_dynamo
и тук:
https://teslauniverse.com/nikola-tesla/patents/us-patent-787412-art-transmitting-electrical-energy-through-natural-mediums
https://teslauniverse.com/nikola-tesla/patents/us-patent-685953-method-intensifying-and-utilizing-effects-transmitted-through
https://teslauniverse.com/nikola-tesla/patents/us-patent-685955-apparatus-utilizing-effects-transmitted-distance-receiving
https://teslauniverse.com/nikola-tesla/patents/us-patent-685954-method-utilizing-effects-transmitted-through-natural-media
https://teslauniverse.com/nikola-tesla/patents/us-patent-685956-apparatus-utilizing-effects-transmitted-through-natural-media
https://teslauniverse.com/nikola-tesla/patents/us-patent-685012-means-increasing-intensity-electrical-oscillations

Пожелавам ти късмет в търсенето на имплементационните митични схеми.
Надявам се живота ти да не мине в търсене на схеми без усещането за синхронизиране с природата (изповядвано от Тесла, и виждано във всяко едно негово творение) идващо от разбирането, на пръв поглед малките и незабелижими, но фундаментални принципи, които определят нейните закони.
 
От друга страна ако желаеш да се потопиш в първично фудаментални принципи горещо ти препоръчвам трудовете на Роджър Джозеф Бошкович ( Дубровничанина философ, експериментатор и астроном, учението на който силно повлиява Тесла в неговото осъзнаване на природните взаимодействия)
Ето препратка към фундаменталния му труд (Английски и Латински), който помита интелектите на Европа през 17-ти век: https://archive.org/details/theoryofnaturalp00boscrich
Като оставим настрана радикалните идеи които изповядва, предвиждайки силите на отблъскване и привличане на атомно и събатомно ниво, този труд на Бошкович е считан за концептуален първоизточник на релативистичната доктринна символично (математически) постулирана от Карл Фредерих Гаус, Вилхем Вебер (за електричеството) и Бернард Рейнман.

Ковърдейл

  • Гост
От документалните филми, които съм гледал за Тесла и това, което съм чел ми се е набило едно негово изказване, което гласи: "Всичко, което правя и съм направил е в резултат на контакта ми с Вселенската Библиотека". Някои я наричат Акаша. Та, ако на мен ми беше "дадено" да комуникирам с тази Вселенска Библиотека, едва ли щях да бъда в този форум.........................

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Единият подход е логическия, другия интуитивен.
Ако интуицията е зле и не чете Акашиеви записи, остава логиката. Имаме права и обратна задача.
 Да се разделим на групи, едните право репликират Капанадзе, другите го обръщат където има бобина слагат кондензатор или безиндуктивна бобина, ако има кондензатор се слага бобина. Показва се схемата и се коментира, евентуално се прави макет и се тества.
Тази игра ще доведе до резултат!
Събирам играчи за единия и другия отбор, разбира се аз съм селекционира и треньора!
   

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Ковърдейл, дадено ти е да комуникираш с Акаша, но трябва да задаваш въпроси. Информацията се получава под формата на прозрения.

Истинския процес не е комуникация с Акаша, а продължително обмисляне на някакъв казус. Когато фокусираш ума си над някакъв казус, той се обработва подсъзнателно в продължителни периоди от време. Ако ума успее да реши казуса, то дава на съзнателната ти мисъл резултата на изчислението. За теб той изглежда като гениално прозрение, но то е твое прозрение, което си обработвал подсъзнателно в продължение на 2 седмици да речем. Понякога може информацията да е недостатъчна и подсъзнанието да ти даде порив да разгледаш някаква тематика по-подробно. След като набавиш необходимия набор факти, подсъзнанието ти ще реши проблема, стига да имаш настоятелно желание да решиш този казус. Съответно, ако нямаш желание, подсъзнанието ти ще работи по приоритетните ти казуси и няма да имаш прозрения.
Тесла просто е имал 1 основен казус "Какво е електричеството и как работи то?!". Цял живот е решавал казуса, вероятно и прозренията са му били много повече от на другите хора. Ако редовия човек има 20 активни казуса в ума си и сравним това със строеж на кула, то редовите хора имат 20 еднометрови кули в живота си, а Тесла се откроява значително с едната си 20 метрова кула.