Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3221392 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Atos
Заслепен си от двуполюсните обяснения на човешкото общество. Те са лесно "смилаеми" но слава богу неверни.  Много погрешно е да си мисли човек, че "тия горе" са една компактна и единна в действията си маса. Светът е шрен, както тия долу така и тия горе са много различни един от друг. Още по различни са сега в това превратно и разделно време когато се сменят класите. нашумелият напоследък  израз "от книгата на Клаус Шваб" във същност е точно следващата смяна на класите. Свободната енергия ще изиграе много съществена роля в тази, дали революционна, дали мирна смяна. А смяната е непредотвратима. просто това е естественият ход на нещата. пътища много, едни асфалтови други калдръмени, трети само кал, привидно различни но всички водят до едно място.
Та атос аз просто ще внимавам на кого и какво продавам.
П.П. edin и аз съм се сблъсквал с нещо подобно на разказаното от теб. 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
edin, това е всемирен закон - безплатен обяд няма!
Разликата е в мотива на обядващия - да се натъпче до пръсване, че даже и по джобовете или просто да оцелее?
Едно е да получиш отплата за труда си, друго е - да търсиш максимални дивиденти!
Да не говорим, че за повечето пишещи тук (споделящи мнението на Радико) не може и дума да става за някаква благодарност, те търсят ПАРИ!
Някак много надценяваш чисто комерсиалните аргументи, отплатата може да е морална (нищо лошо), пак е отплата!

Радико, разбрах вече, че освен неграмотен, невежа и обзет от страхове съм и заслепен, то е ясно на всички тук :D
Сменяли се класите? Дрън-дрън...
Да внимаваш какво на кого продаваш (не, че има какво, де)?
Ти веднъж продай нещо, пък после ще му хванеш следите...ама друг път!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Не атос аз не искам пари.
Искам когато детето ми се рзболее "а това става доста често" да мога да му дам лекадства да оздравее. Обаче като отида в аптеката гадната аптекарка не дава лекарства за благодаря ИСКА ПАРИ. Ако тя даваше лекарствата срещу благодарности и аз щях да искам само благодарности за труда си.  Това искат от мен, това искам и аз. Така е прието в това общество, другото е неадекватно поведение завършващо със нищета за индивида който го практикува.
Когато си помежду вълци трябва да виеш.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Глупости!
Идеята е да предотвратиш самото заболяване, не да падаш в лапите на бялата мафия!
Да потърсиш природата, не фармацевтичните концерни - това е СЕ!
И да, докато приемаш за себе си такова статукво, нормално е да проповядваш това! Щом не можеш да се откъснеш от такава праволинейност дори мисловно, няма за какво да говорим по-нататък!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
atos, имам един въпрос към теб, когато даваш нещо на някой без пари, без да искаш нищо, от въпросния човек се взимат част от заслугите му и се дават на теб. Така действат тукашните закони и това се случва независимо дали искаш или не искаш, дали реално знаеш какво става или не знаеш. Та въпроса ми кое е по добре да му вземеш на човека, парите или част от заслугите.

Ковърдейл

  • Гост
Момчета, до къде я докарахме с коментарите, да се караме и да се дъвчем. Аз лично ако намеря информация или достигна експериментално до работещ модел(в което силно се съмнявам), бих го оповестил анонимно с всички подробности, защото ако се помъча да го продам ще бъда убит. Плюс това, ако това стане и хората започнат да си конструират такива генератори, смятайте как автоматично ще паднат цените на всичко и животът ще стане много по-евтин. Имам следната теория: ако Капанадзе е направил нещо работещо и наистина се опитва да го продаде, мисля, че вече не е жив. А за да не са изтрити клиповете в тубата, мисля , че всичко е направено за отклоняване на хората истината. Никъде никой не каза, че принципа е еди си какъв и трябва да се направи еди си какво, за да работят нещата. Защо ли?

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Момчета, до къде я докарахме с коментарите, да се караме и да се дъвчем. Аз лично ако намеря информация или достигна експериментално до работещ модел(в което силно се съмнявам), бих го оповестил анонимно с всички подробности, защото ако се помъча да го продам ще бъда убит. Плюс това, ако това стане и хората започнат да си конструират такива генератори, смятайте как автоматично ще паднат цените на всичко и животът ще стане много по-евтин. Имам следната теория: ако Капанадзе е направил нещо работещо и наистина се опитва да го продаде, мисля, че вече не е жив. А за да не са изтрити клиповете в тубата, мисля , че всичко е направено за отклоняване на хората истината. Никъде никой не каза, че принципа е еди си какъв и трябва да се направи еди си какво, за да работят нещата. Защо ли?
    Ковърделе, Капанадзе е направил нещо работещо и не само той има и едни бразилци и други, бъди сигурен. Почти всички изобретатели преследват комерсиални цели, затова не казват и принципа. Другата пречка е това, че тези изобретения, са в разрез с догмата на съвременната наука, която е така изкривена, че според нея такива машини няма как да съществуват, защото нарушавали някакви си закони измислени преди повече от 200 години. Дори повечето от тези закони да, са правилни и верни, не се отчита ФАКТА, че допълнителната енергия, която се получава на изхода на тези устройства се черпи от ефира, етера, вакума, както наричаме океана от енергия в, който живеем. Тези устройства, като това на Капанадзе и други не, са генератори, а преобразуват енергията на ефира, етера вакума в удобна за ползване енергия. Според учените вакум, етер, ефир няма и няма, как да се направи такава машина. Но хората правят такива машини и следователно този океан от енергия съществува, доказано от Тесла, Менделеев и не само, и признато от „великия“ крадец Айнщайн, преди смъртта му. Задай си въпроса, защо паднаха цените на петрола през последните години толкова много, не е от свръх производство или за това, че китайската икономика е в криза, ами заради шантажи между великите сили с новия вид енергия, която всъщност е БЕЗПЛАТАНА.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
edin, това е всемирен закон - безплатен обяд няма!

Някак много надценяваш чисто комерсиалните аргументи, отплатата може да е морална (нищо лошо), пак е отплата!



Не съм твърдял обратното, но всичко си е индивидуално. Атос, някак ми набутваш думи, дето не съм казал.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Генераторът на СЕ е един кръговрат на енергията с приход в затворената верига.
Тъй като този кръговрат на енергията ми прилича на Бог то спрях работата, но си спомних, че съм паднал Бог и мога да продължа работата.

Първият проблем , който се появи е в затворената верига не може да се получи подналягане подобно на закона на Бернули.
Следователно възникват две възможности:
-Да се измени средата или познатия параметричен резонанс
-Да се създаде дупка (кладенец) от две противоположни сили или нови те солитон или кълбовидни вълни.
Възможно е и трети междинен път но за сега нямам идея.
 
За сега продължавам по втория начин, премина първоначалната уплаха и стрес.

Въпросът с даването и парите е сериозен. От мой опит да постигнеш резултати трябва да си добродушен и проблема с отношението към парите да си го решил на духовно ниво, но това е следствие от добродушието.
Тук се работи на всмукване и на резонанса, съдбата ти поднася на тепсия каквото ти трябва. При обратен прочит работиш на издухване и си на една ръка разстояние виждаш го но не го получаваш. Това е разликата между гения и общата маса, отношението към живота.   

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
...
Въпросът с даването и парите е сериозен.

Нищо сериозно няма, или го даваш или не. Въпрос на лично разбиране.
Всичко останало са оправдания.

Малко хора си дават сметка, че едно устройство за добив на енергия ще доведе до грандиозни промени в света за изключително кратко време, и в това е целия смисъл.
Точно затова и всячески задържат масовото навлизане на ел. мобилите, защото те ще повлекат нови батерии с огромни капацитети и ще се случи подобна огромна промяна.
Промяна на света, а не на автомобилизма.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Ковърдейл, до някъде си прав, до някъде не.
Има и друг вариант. Ако някой иска 50 милиона за работещ СЕ модел с много по-малко средства ще му го откраднат  :P. А същия както казваш няма да е между живите. След това с много по-малко пари, ще изследват цялата установка до последния детайл и със сигурност всичко ще стане ясно. В историята много неща са направени чрез индустриален шпионаж. Много голяма част от производството на машини, техника и каквото се сетите в Китай е от кражба на технологии. Та въпросът ми е какво са 50 мил. за Китай? Или пък за някой милиардер? Не мислите ли, че ако този генератор е работещ, досега вече не е в ръцете на когото трябва? Че принципът му, ако има такъв е вече документиран изследван и т.н..
Аз смятам, че много подценявате корпоративния интерес и надценявате страха на същите от появата на реални модели на евтини енергийни източници.

П.П. За мен нещата са прости. Ако една технологично елементарна установка изградена с материали под 300$ може да достави енергия независимо от какъв тип /топлинна, електрическа и пр./ без добавен разход и всеки може да си я сглоби с подръчни инструменти и средства или почти всеки, не виждам кой би могъл да спре такова нещо да се разпространи като лавина. Разберете няма държава, няма корпорация която ще бъде в състояние да спре подобно нещо. Кои политици или власт-имащи биха посмели да наложат измислени данъци и всякакъв възможен държавен рекет точно за това. Малко ми прилича на това да дръпнеш голям кокал от изгладняло куче. Да се пробват.
Ковърдейл, ако аз имам подобно нещо изобщо няма да се крия, ще го дам на достатъчно много хора и ще помогна да си го направят. Ще почна да го произвеждам, макар и на занаятчийско ниво и ще го продавам на тези които не им се занимава да си го правят. Хайде да видим кой ще ме спре и как.

Fermer

  • Гост
Ще дадем на циганите СЕ ,да си топлят безплатно чаветата ,след това ще пратим и на турците.После да се изнасяме от тука

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Ще дадем на циганите СЕ ,да си топлят безплатно чаветата ,след това ще пратим и на турците.После да се изнасяме от тука
Щото те сега не се топлят безплатно, нали? А за да е безплатно за тях, си го плащал и ти. Що за довод е това, мисли малко преди да пишеш.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Ще дадем на циганите СЕ ,да си топлят безплатно чаветата ,след това ще пратим и на турците.После да се изнасяме от тука.
Те циганите си го вземат безплатно и без да им го даваш :D

Не съм твърдял обратното, но всичко си е индивидуално. Атос, някак ми набутваш думи, дето не съм казал.
Може би наистина така ти изглежда, не съм го направил нарочно. Исках да кажа "подценяваш", не "надценяваш".

atos, имам един въпрос към теб, когато даваш нещо на някой без пари, без да искаш нищо, от въпросния човек се взимат част от заслугите му и се дават на теб. Така действат тукашните закони и това се случва независимо дали искаш или не искаш, дали реално знаеш какво става или не знаеш. Та въпроса ми кое е по добре да му вземеш на човека, парите или част от заслугите.
Краси, това означава ли, че никой на никого нищо не трябва да дава безвъзмездно от страх, че може да "вземе" от негативните му "заслуги"?
А мръсните пари, примерно, не съдържат ли в себе си този негативен аспект? Защо масово цари убеждението, че ако всичко мине през парите се изчиства?
"Парите не миришат" - доколко е истина?

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Atos, е с това изказване направо ме разби, нямам думи човече. Как можа да събереш това "негативни заслуги" това е логически несъвместимо и абсурдно. Би трябвало сериозно да се замислиш докъде те е довела предубедеността на твоя ум, защото надали има нещо по добро от тези заслуги. Аз просто исках да ти кажа че всичко на този свят има някаква стойност и има система която макар и невидима се стреми винаги да създава баланс на стойностите. Това за мръсното и чистото си е плод на човешкия ум и изчерпването на едни стойности (заслуги) за сметка на придобиване на други стойности(материални). Не очаквах че не знаеш за тази прастара система ще се опитам да ти я обясня на лични.