Автор Тема: Сигнал генератор и зареждане на акумулатор  (Прочетена 20923 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Здравейте. Всъщност до това заглавие на темата стигнах след кратки размишления по електролизера на Боб Бойс.

Въпросът:

Да се направи евтин, прост, много ефективен (да постига максимална стръмнина на импулсите) честотен генератор. В схемата с трите честоти на Боб Бойс се използва таймер 555 и инвертиращ драйвър, мосфети.

Доколкото четох, това е устойчиво за честотата, тъй като тя зависи от зареждането на кондензатора - 1/3 <-> 2/3

Стръмнината на импулса явно се постига чрез инвертиращия драйвър и мосфетите, като тук ролята е в инвертирането - пулсът от 555 е включен за по- голямата част, явно има някаква особеност за допълнително ускорение (стръмнина на импулса).

Бих добавил, че за по- голяма точност на честотата може да се използва по- голям капацитет с по- малки съпротивления и може би да е танталов. Това вие ще кажете :)

Идеята:

Боб Бойс твърди, че създаваната в електролизера енергия е радиантна. Разлагането на водата става не върху плочите, а между тях. Това става, защото импедансите на тороида и на клетката съвпадат (има резонанс), а при строго определена, точна честота, водата е способна да погълне радиантната енергия.

Забележете, строго определена честота. Това можем да приемем за аксиома на идеята, която се опитвам да изложа.

И така, замислих се защо да разлагаме водата, след като самият Боб Бойс споделя, че тороида може да се използва във всякакви товари, които могат да поглъщат радиантна енергия:
- ел. крушки с нажежаема жичка (?)
- флуоресцентни лампи
- високоиндуктивни товари

или да се конвертира чрез:
- кондензатор (между другото, съхранената в кондензатора енергия е под формата на надлъжна вълна- обяснено в лекцията на Константин Мейл, качен торент във форума).
- акумулатор

Също така приемам, че радиантната енергия е навсякъде при индуктивностите, има я, но не я забелязваме и не я използваме (тесла траф, други индуктивни чудеса с не до там стандартен принцип на работа).

Зареждането на акумулатора в този случай ще става не чрез три, а чрез една честота, която си мисля, че може да се модулира върху прав ток.  Освен това си мисля, че не е задължително да има приложено някакво напрежение, което да се модулира, може да се експериментира и с директно подавани честоти, но на мен ми се струва, че ще е интересно да се опита все пак модулирана честота върху правия ток.

И така- честотен генератор - индуктивност - върху индуктивността някаква модулираща намотка - всичко това свързано с акумулатор за зареждане.

Очаквам идеи и предложения
ПС: не съм голям фен на разлагането на водата, според мен трябва да се отнасяме с уважение към нея и ако я разлагаме да го правим за неутрализиране на радиоактивни отпадъци, а не да си храним допотопните двигатели, макар че кондензира и пак става вода. Затова нека се съсредоточим върху електрическата част. :)

mi68

  • Гост
Re: Сигнал генератор и зареждане на акумулатор
« Отговор #1 -: Юни 27, 2009, 03:23:02 pm »
Постигането на стръмни фронтове ни трябва високочестотни транзистори и малък паразитен монтаж общи линии тегавазадача.Ако се провалим в тесловите технологий то водата е изход той може да се реши и химически като се слагат катализатори(разрушители) и да изтеглим процеса съм делаверата т.е.евтина(безплатна) енергия.За пример давам ако се сложи СаС2(карабит)+вода=калциева основаСа(ОН)2(гасена вар)+С2Н2(ацитилен).За сега ползваме само КОН калиева основа не е мешано с калциева основа или V2О5(двуванадиев петоокис),Н2О2(кислородна вода),цезиева основа и т.н.Да разгледаме нещата от електротехниката.С катализатор имаме 2В на клетка и това е 2еВ(електронволта) енергия не пиша джаули защото енергията е квантова.Използвам канстанта на Планк и изчислявам честотата на вибрация на връзката и е от порядъка на 10^15Хц,веднага ползваме преобразуване на Фурие и други фактори се получава,че около 0,8еВ инпулсна енергия ни трябва да разложим водата т.е. 3пъти по-малко ако пускаме постоянен ток.Идиален инсрумент е теслов трансформатор,имаме тема и за ултракъси инпулси на електролиза но от електротехническа гледна точка трябва да се работи с амплитудата фатката е получава се икономичен параметричен резонанс с малка енергия и голяма мощност.Тия неща лесно се настройват и време е да се направят теми по-вида на теслови трансформатори:1искрови(искрища) има много оскъдна литература;2лампови;3транзисторни;4тиристорни.Ще добавя и любимото ми единство и борба на противоположностите паралелно на електролизера се слага подходящта форсираща индуктивност(дросел)малка и неравенството е изтеглено към капацитета,цел да се получат стръмен резонансен затихващ заден фронт и обратно напрежение за отлитане на газовете.
П.П.Разгледаният инпулсен(вибрационен) метод е работещ и той е спасителен пояс,но искам да подкарам постояннния(центробежния) имам напредък но радващи резултати няма.
« Последна редакция: Юни 27, 2009, 04:18:16 pm от mi68 »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Сигнал генератор и зареждане на акумулатор
« Отговор #2 -: Юни 27, 2009, 08:26:32 pm »
За стръмни фронтове ти трябват МОСФЕТ-и, mi68, задачата изобщо не е тегава. Постигат се 30-40нсек фронт без особен проблем при грамотен монтаж. Въпросът е, и после какво правим, че ми е нещо мъгливо, mzk. Ако някой може грамотно да изясни как работи тороидът на Б.Бойс, да го направи. Иначе на сляпо не става, губене на време само. Ние един свестен Теслов траф още не сме направили, дето нещата уж са ясни, какво остава за въпросния тороид.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Сигнал генератор и зареждане на акумулатор
« Отговор #3 -: Юни 27, 2009, 09:35:05 pm »
Хората погрешно възприемат, че тесловия трансформатор е за създавне на гръм и мълнии.

Ролята на тесловия трансформатор е да създава надлъжни вълни.

Тороидът на Боб Бойс е Теслов трансформатор, който използва три, вместо една първична намотка, които са на хармонични честоти.

Въпросът е да се експериментира зареждане на акумулатор чрез стръмни импулси, които евентуално може да бъдат модулирани върху някакво носещо напрежение/ток.

Принципът на зареждане на акумулаторите при Бедини не е много по- различен- индуктивност и честота.

Целта е да се провери дали при 1 (или 10) часа зареждане на акумулатора, при модулиран ток или директно импулсно зареждане, енергията в него след това ще бъде по- голяма отколкото ако същият този акумулатор се зарежда 1 или 10 часа с постоянен ток от стандартно зарядно.

Експериментът не е сложен, целта е да се определи дали и как реагира електролитът на зареждане с надлъжни ел. вълни, а не с напречни. Надлъжни вълни винаги има - при радиопредавателите под формата на шум, а най- голям ефект има при стръмни импулси (гасенето на искрата при искрището на трансформатора на тесла и последващата самоиндукция).

Знам, че този експеримент изглежда глупав, но вярвам че има място за опити и за размишления по темата.

---------

Както вече написах, водата е податлива на разлагане с надлъжни вълни при много строги условия (да няма пробиви между клетките, да се изравнят импедансите на клетката и трансформатора, да се използва конкретна честота - 42,8 кХз, при която честота водата е податлива да разлагане с надлъжни вълни).

Но за да улесним работата, ще използваме трансформатор (индуктивност), с който няма да разлагаме вода, а ще заредим акумулатор.

---------

Както знаем от опитите на getca - неонова лампа свети с пълна сила (високоомен товар).
Лампа с нажежаема жичка свети силно, при поставен последователно конденцатор (който дефазира, но и може да спомага за използването на надлъжната енергия в такъв консуматор).

Аз вярвам, че при експериментите на getca се получават надлъжни вълни. Това се доказва от характера на товарите, които "се сработват" с МЕГ-а.

Въпросът е да се използва акумулатор или кондензатор за конвертиране на енергията.

Референции:
1. Надлъжни вълни - лекцията на Константин Мейл - качен торент във форума.
2. Клетката на Боб Бойс- събрани мнения от Yahoo групата, в които той изрично споменава, че тороидът е теслов т-р, който може да се използва за най- различни цели.

mi68

  • Гост
Re: Сигнал генератор и зареждане на акумулатор
« Отговор #4 -: Юни 28, 2009, 06:55:12 pm »
Да почнем от А,Б,В магнитното поле е вихрово(затворено),електричното право(отворено,радиус безкрайност).Радиалната енергия(надлъжни вълни) са електрично поле,защото магнитното е конпенсирано(бифилярно),а водата е дипол и реагира на електрични сили.Имаме математически апарат за преминаване от честотна във времева област и обратно чрез преобразуване на Фурие правото преобразуване е спектрален анализ обратното хармоничен синтез.От теорията следва за покриване на широк спектър с нискочестотна поредица ни трябва висока амплитуда.Ако имаме 100кВ то хилядния хармоник е 100В енергията на водородния електрон е13еВ,за това с тесвов т-р се йонизира въздух от воле,най-простото приложение е гръм и мълнии.Мосфет  при стандартни напрежения около 10В работят отлично но в ексремно състояние лошо,най-добре е да работят ОБ по триточкова индуктивна обратна връзка.При лампи е по-лесно защото при прекъсване на тока напрежението на самоиндукция е 6-8кВ трансформира се 100пъти и получаваш 800кВ(ако издържи изолацията, трябва използването на масло).При транзистори ниско напрежение трябва да гомим висока честота,танто за куриго,качество за количество.
П.П.Експериментирах с високи честоти при теслов трансформатор и наблюдавах явлението разпределени параметри.Правя извод следващ етап е получаване на стояща вълна и получаване на затворена с-ма и електричното поле да стане вихрово(магнитно) и да констатираме ел.ток.Явно така работи и т-ра на Боб Бойс.Тук се дава честота около 42кХц но не се дава напрежението да изчислиме спектъра,даже захранването именно 12В или друго,виждам,че колеги предлагат готови компютърни програми и нещата се опростяват.  
« Последна редакция: Юни 28, 2009, 07:36:11 pm от mi68 »

момчо

  • Гост
Re: Сигнал генератор и зареждане на акумулатор
« Отговор #5 -: Юни 30, 2009, 08:55:11 am »
Андмин (mzk),
моля дай линк към този "Надлъжни вълни - лекцията на Константин Мейл - качен торент във форума".
рових и не го намерих.. или не съм тръсил достатъчно добре. благодаря предварително.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Сигнал генератор и зареждане на акумулатор
« Отговор #6 -: Юни 30, 2009, 09:25:30 am »
В раздел "Линкове, филми, препратки"
Тема "Скаларни вълни и неутрино"

Ето линка: http://mazeto.net/index.php?topic=1089.0

Филмът е задължителен за всеки с мераци за свободната енергия :)

момчо

  • Гост
Re: Сигнал генератор и зареждане на акумулатор
« Отговор #7 -: Юни 30, 2009, 07:23:50 pm »
ето каква е моята теория.
при ДС захранване от батерия графиката на тока е права линия ( виж фиг.1-източник Уикипедия).
при АС (3-фази)алтернатор с преубразовател, графиката е сума от пиковете на трите фази. затова има разлика в стойността на пика и RMS волтаж.(фиг2.- източник Уикипедия).

така сега да напрвим връзката между Бойст и Майер.
понеже нямаме НИКАВА информация отностно постановката на Майер, не мога да изразя някакво конкренто мнение, но за сметка на това Бойс е предложил куп информация- печатна платка, принципна схема, елементи. Не мисля че е трудно да се определи амплитудата за коя да е от честотите - 10.7 / 21.4 или 42.8. Това което ми драазни периферното зрение, е приликата между графиките.
това е фигурата на Майер (фиг 3)- виж приликата с тази от Уикипедия ????
сега нека който има очи да вижда, нека да си представи каква ще е графиката на Бойс.
като се има предвид че всяка честота е двойно по-голяма от предишната, трябва да се отбележи факта че за единица разтояние всяка честота има двойно повече пикове. следователно има по-голямо ОМЕГА ( ъглова честота- радиани за секунда). надявам се да греша, понеже ако не греша ще е много ОЧЕИЗВАДНО да не сме го видяли..

колеги?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Сигнал генератор и зареждане на акумулатор
« Отговор #8 -: Юни 30, 2009, 07:49:03 pm »
Момчо, не мога да схвана идеята за пиковете на честотата.

Но ще се опитам да резюмирам това, което аз знам, а то според мен не е за подценяване.

Съществуват няколко различни ефекта, които се получават в трансформатора на Боб Бойс, най- важните от тях са:

1. Използване на хармонични честоти - в този случай се получава максимално правилна форма на желаната честота.

2. Интерференция (наслагване) - при наслагване на две честоти с еднаква амплитуда, резултативната амплитуда е два пъти по- голяма. Направете справка с този файл: http://mazeto.net/lib/studyexp.htm който между другото се препоръчва и от Боб Бойс.

3. Разположение на бобините в тороида - то не е случайно, трите първични намотки при Боб Бойс по някакъв начин допринасят за формата на вълната, според мен този ефект не може да се види на осцилоскоп. Но по идея на колега от форума, ако си представите електролизер с 2 пластини, с направени намотки по трите оси, би модулирал ефира по същия начин. За мен това е доста сложно, но се надявам, че с последния пример ще се изясни (като теория).

Отново повтарям- енергията се извлича в тороида и се пренася до клетката. Въпросът е ние да премахнем някои от променливите, като вместо вода използваме оловен акуулатор- моето виждане е, че електролита в акумулатора ще е податлив на зареждане при всякаква честота, а не само при 42.8 кХз, както казва Бойс- водата е податлива на възприятие на радиантната енергия при 42.8 кХз.

Що се отнася до формата на вълната при Боб Бойс- тя изглежда така:


Само че тази снимка може да бъде подвеждаща в някои случаи. Не съм сигурен точно по какъв начин се сфазират или са дефазирани трите пика и какво се постига по този начин.

Още веднъж ще повротя- трансформаторът на Боб Бойс е трансформатор на Тесла, само че с три първични, а не с една!
« Последна редакция: Юни 30, 2009, 07:51:10 pm от mzk »

mi68

  • Гост
Re: Сигнал генератор и зареждане на акумулатор
« Отговор #9 -: Юли 01, 2009, 07:40:06 am »
Октавното съотношение 1:2 е много популярно.Знае се,че изменение на честотата с 2 пъти предизвиква параменричен резонанс.Според мен имаме параметричен резонанс и усилване на първи хармоник.

момчо

  • Гост
Re: Сигнал генератор и зареждане на акумулатор
« Отговор #10 -: Юли 01, 2009, 10:28:05 am »
админ, сигласен съм с теб, понеже и двамата казваме същото нещо но с различни думи.

концепцията ми е, проста. При алтернатора на Майер, имаш изменение на магнитните линии вътре в алтернатора, а външното устройство е за филтириране. ( това е само хипотеза). Но да не забравяме че алтренатора има именно 3-ФАЗИ през които минава магнитното поле от ротора с отстояние между фазите 120 градуса (точно както е намотан тороида на БОЙС). Сега (продължавам с хипотезата), мистър Боб не използва алтернатор, а 3 чесототи които пулисарт през тороида и изменят магнитнитят поток около вторичната намотка. Бях писал, в един мой пост това което пише за обикновенна автомобилна бобина- "...колкото по-голяма е скороста на изменение на магнитният поток, толкова по-високо напрежение ще се индуктира..."
сега имаме една скорост за 10.7 КХз, двойно по-голяма скорост за 21.4, и четворно по-голяма за 41.8. следователно ако при прървата честота получава (примерно) 100В при последната получава 400, това поотделно. Ако тези изходящи напрежения се пуснат през инвертора ( който влиза в пакета на Бойс), получаваме 3 фази със солидно напрежение които влизат в клетката.  :-\
там е приликата с графиката на Майер. по-ниската честота има по-"нисък" пик в сравнение с по-високата. И това ме навежда на идеята за промяна на заряда на електрона. Ако нещо подобно ще се ползва за акумулатор, предполагам че ще има различен механизъм от конвенционалната електролиза при оловен акумулатор.  :-\
« Последна редакция: Юли 01, 2009, 10:31:14 am от момчо »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Сигнал генератор и зареждане на акумулатор
« Отговор #11 -: Август 26, 2009, 11:39:01 am »
Здрасти момчо!

Тук има една странна работа- на Боб Бойс трите първични са с еднакъв брой навивки. Т.е. максимален ток ще протече през онази бобина, която е с най- ниска чесота.

Честотите за да изглеждат по този начин на графиката трябва да се редуват 42,8; 21,4; 10,7

Иначе си прав за алтернатора, но не забравяй, че Тесла е започнал с въртящите полета и електродвигателите. Половината му патенти се отнасят до устройства за превключване (осцилатори).

Алтернаторът трябва да извади три синусоиди при еднаква амплитуда. Не знам за формата и какви модификации се правят за да се изостри максимално...