Автор Тема: Преоборудване на дизелов ДВГ във водородно-въздушен  (Прочетена 42140 пъти)

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Преоборудване на дизелов ДВГ във водородно-въздушен
« Отговор #15 -: Ноември 24, 2009, 10:15:38 pm »
Днеска подготвях плазмата и водородната клетка която стана ебати чудовището.

Tonchev

  • Гост
Проблемът на водорода като гориво е, че се съхранява трудно и не е евтин, макар че може да се добива от вода, но трябва енергия. Дизеловият двигател има кпд до 40% в идеален случай. Дори и да работи с водород. Електрическите коли, зареждани от ВЕИ са перспективно решение. Но проблемът е в ограничения им пробег и скъпите акумулатори. Колите с горивни клетки са електрически, но ако нямат акумулатори, те не могат да имат регенеративни спирачки. Една добра комбинация за хибридна кола е малък дизел и обратима електрическа машина заради регенератовните спирачки.

Най-малкият в света дизел-електрически хибрид по мои патенти вижте на снимка на http://tonchev.org/hcarbg.html Двата ѝ двигателя могат да работят едновременно в паралел като тягови машини, както и поотделно

Tonchev

  • Гост
Моите продукти не могат да са по-добри, нито по-лоши от другите, защото другите ги няма. Ако ги имаше - нямаше моете да са патенти. А чертежи и схеми има в изобилие на линка към моите патенти в световната база данни за интелектуална собственост, който е под снимките на посочения в горния ми пост линк.

Нищо не продавам и не рекламирам, само се включих да обясня защо дизелът на водород не е по-ефективен, от който и да е било дизел. Има по-ефективни решения - например,  комбинацията дизел плюс електрически мотор в хибриден автомобил.

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Колега  Tonchev, всичко това е много хубаво, но един такъв широко мащабен проект ще изконсумира доста средства на държавата и на потребителите. В момент на криза, ако се наливат средства за нови технологии без да се разглеждат и осъвременяват стари и доказани такива, това е загубено време за еко системата ни. Вашият проект е доста напредничав, но колко потребители ще могат да си го позволят. Ако разглеждаме ДВГ като неефективна система без да я подобрим, с минимум средства това си е монополизация.
В моя експеримет се опитах да преоборудвам конвенционален ДВГ който се самозахранва с гориво като консумира минимум конвенционално. При използване на водород добит от ННО клетка, захранвана от автомобила при изгарянето си в цилиндрите на ДВГ понижава до минимум вредните емисии. Целта на всички в форума, е да подобрим отделянето на вредните емисии и да икономисаме гориво. Което ще ни направи по- независими на пътя.
Като прочетох вашите разработки, ми се струва доста не икономично да се преоборудва един автомобил в хибрид. Преди време работих по проект за монтиране на 4 ел. двигателя на колелата по системата на Бедини. За пореден път се доказа, че един такъв проект се нуждае от доста финансии.

Tonchev

  • Гост
ДВГ е пределно усъваршенствана технология с петролни горива. А по същество електрическите мотори са с най-висикото кпд от всички транспортни двигатели. Целта на моите патенти е в един хибриден автомобил и двата мотора да работят почти непрекъснато в режимите си на максимално кпд, което означава минимум разход на гориво/енергия. Наистина водородът в автомобилния двигател не замърсява, но преди да стане на водород се харчи енергия.

Ако следва да бъдем обективни е необходимо в сметките за екология да се включат всички нееекологични дейности по създаването и експлоатацията на автомобилите.

Хибридите и елколите засега са водещи в това отношение при градски цикли, където регенеративните спирачки и оползотоворяване на празния ход на буталните двигатели имат значителен екологичен ефект, освен известната икономия на горива.

А двигателите на Бедини следва да се усъвършенстват. Засега обратимите и прости индукционни ел машини са водещи при ел и хибридни коли. Моите приложения, включително и показаните на  http://tonchev.org/hcarbg.html , са с такива елмашини.

Тезата, че конверсията на ДВГ кола в ел кола е по-евтино от ъпрграйдването на ДВГ кола в хибридна е скъпо не винаги е вярна. Аз имам внедрени патентовани решения за ъпргреййдването на ДВГ кола в хибридна, при която хардуерът и ръчният труд са два пъти по-малко, в сравнение с конверсията на ДВГ кола в електро. Приканвам всички да ги правим заедно. Скъпото е проекта и ноу-хауто - но то се плаща еднократно.

Tonchev

  • Гост
Няма никакви други официални подобни проекти по мои патенти, защото моите патенти (2008/2009) не съм ги лицензирал на никого. Ако видите евентуално проекти по мои патенти, сега, бъдете сигурни, че са откраднати от моите патенти. На долния линк може да видите официалните публикации на част от моите патенти, които са съгласно световните стандарти за разкриване на информация

http://v3.espacenet.com/searchResults?locale=en_EP&IN=Georgi+Tonchev&ST=advanced&compact=false&DB=EPODOC&submitted=true

същият линк е посочен и на страницата http://tonchev.org/hcarbg.html , която съм дал в предишните ми постове.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Здравейте г-н Тончев,

Имате преустановен достъп за публикуване на нови съобщения за три дни, тъй като тук е технически форум.
Вече разбрахме колко хубави проекти имате, какви патенти и т.н.
От тук нататък Ви моля, ако нямате желание да започнете или да подкрепите свободно разработван проект, да преустановите публикациите.

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
emm Преди време работих по проект за монтиране на 4 ел. двигателя на колелата по системата на Бедини.
Какви бяха резултатите?

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Експериментите пропаднаха поради финансови причини.На всяко колело трябваше да се поставят по 2 бр. магнити по 40 кг. за 15лв. всеки. А отделно и бобини. ???

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Здравейте колеги, след като наблюдавах как работи водородната ми пушка осъзнах, че ННО газа като гориво за ДВГ трябва да има други работни цикли. Пушката ми създава огромен взрив с малко ННО газ, но след него идва имплозията. Започвам на ново работа по ДВГ на водород. Конвенционалният 4-ри тактов ДВГ има ниско КПД защото един работещ цилиндър дърпа 3-ри които почиват или се подготвят за работа което е супер безмислено?? ???
За това ще преработя 4-тактов 4-цилиндров мотор в 2-тактов 2-цилиндров ДВГ. За да се получи това трябва да се изхвърлят 2-ве бутала..... и колелото на разпределителният вал да е със същата големина като на коляновият вал. При този режим, в единият такт имаме всмукване и работа в експлозия, а в другият имаме работа в имплозия и издухване. Тези две бутала които ще останат, имат същата кубатура на ДВГ-то но в двутактов режим на работа. Щеше да еперфектно да се изработи разпределителен вал НО на нормална цена, така , че да работят всичките цилиндри НО два по два, тогава от същият мотор щяхме да имаме двойно по голяна кубатура. ;D
Проблема при използването на същият разпределителен вал, може би няма да е с точното газо разпределение котео ми трябва, но трябва да опитам с минимални средства да докажа своята теория. Ако имам ДВГ с два разпределителни вала, работата е по друга защото ще мога да контрулирам всеки клапан, кога да се отвори и кога да се затвори. http://www.youtube.com/watch?v=ndpk3qAJS-8&feature=related
А най-добре ще буде използването на електромагнитни клапани, но за сега обмислям варианта.
Това е за сега от мен, скоро ще пусна клип на водородната пушка. Успех ;D ;D ;D

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
От изложеното се вижда ,че искрата трябва да се подаде в долна мъртва точка (ДМТ) противоположно на бензиновия двигател, който е в горна мъртва точка (ГМТ). За увеличаване на КПД се въвежда аванс на 3мм преди ГМТ или в градуси 5-10 градуса на коляновия вал, в зависимост от хода на буталото. Момента на запалване лесно се коригира  по-трудно е газоразпределението. Изменението на кръговата диаграма на ДВГ е скъпо мероприятие не съвместимо с финансовите ни възможности но това ще го компенсираме с късмет.

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Най-интересното е, че когато коляновият вал е на 90градуса от ГМТ рамото е най-голямо. Това ще бъде перфектно за ННО газа, защото той има невероятен взрив и по този начин ще се компенсира мощноста.

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299