Автор Тема: Преоборудване на дизелов ДВГ във водородно-въздушен  (Прочетена 42171 пъти)

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Здравейте колеги!
Започвам работа по един проект който ми се върти във главата от доста време ,и сега оглеждам едно Рено 11   1.9Д със скъсан ангренажен ремък,което мисля да го искормя цялото.
Идеята е следната:
Дизеловият мотор има висока компресия ,което създава предпоставка за много опити .
До сега съм направил два дизела на газ и нафта,и резултатите са добри но е много трудно да се променя момента на запалване и за това ще преработя това Рено със мощно кондензаторно запалване и силен  коронен разряд ,като основното гориво ще е газ и вода.
При някои дизели горивната камера е само в бренера на дюзата, което е добре защото цялото гориво което се подава ,ще бъде компресирано близо до свеща. Идеята е да се подава по малко гориво и повече водна пара.При моето рено 21 1.7 гориво газ и през карбуратор подавам водна емулсия и двигателя започва да работи по стегнато като при Пантон и се повишава демаража на колата,става по енергична и нервна което е последствие от по високата компресия. Коморесията на мотора е 11.
Естествено ще се поставят и куп други екстри.
Ще ми бъде приятно да се чуят и други мнения по въпроса ,предполагам че докато поправя мотора ще се изкажат достамнения.
Успех на всички. ;D
« Последна редакция: Юни 10, 2009, 04:33:19 pm от altium »

ppankov

  • Гост
Re: Преоборудване на дизелов ДВГ във бензинов
« Отговор #1 -: Май 26, 2009, 09:56:58 pm »
Емм, страхотна идея, щом имаш възможност направи го.
Чувал съм и други да дават идеи, дизелов двигател да се преработи в бензинов, най вече заради оксиводорода.
Нещо повече, на този адрес http://www.haw-system.jp/English/indexE.html , японската фирма
H.A.W. System, е разработила автомобил, на който, в двигателя се подава водород и вода и на 30 градуса преди горна мъртва точка, се подава искра, като по този начин водата се ползва
за гориво, а не е дериват само за водород.
В сайта се посочва,че при горене кислорода се съединява с водорода и от ауспуха излиза кондензирана вода, без да има азотни окиси.

Поздрави ;)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Парен двигател с водородно запалване
« Отговор #2 -: Май 27, 2009, 09:42:31 am »
В резюме ще кажа, че системата много прилича на инжекторната система на Стенли Майер (инжектиране на водород, след това инжектиране на вода). Обяснението му е, че водата се пали по- лесно от водорода и условията в цилинръра, НО японците имат по- яко обяснение.


В цилиндъра в ГМТ (след компресирания въздух предполагам) е вкаран водород (или се вкарва водород през инжектор- не е обяснено). В този момент се впръсква вода от втори инжектор и водородът се запалва.

Тук постигнатият резултат не е запалване на допълнително инжектираната вода, а получаване на пара от инжектираната вода и високата температура на вече запаления водород.

Това е парен двигател.

Предполагам, че с малки количества водород (произвеждан от алтернатора на колата) и комбинация от мощно плазмено запалване (повишаване на температурата) може да се постигне подобен резултат. Още нещо, системата не ми се вижда чак толкова сложна за изпълнение, и макар да е по- сложна от набутването на две тръби в ауспуха, със сигурност резултатите са по- "линейни" и очаквани, може да се експериментира реално, а обяснението за процеса лежи не на плазмени вихров преобразовател (пантон), а на нормален парен двигател  :D

Поздрави на всички! :)
« Последна редакция: Май 27, 2009, 09:15:55 pm от mzk »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Парен двигател с водородно запалване
« Отговор #3 -: Май 27, 2009, 09:48:49 am »
Още информация: http://www.haw-system.jp/English/hawE.html

Цитат
Hydrogen, after being released from the hydrogen high pressure tank, passes through the first solenoid valve, the second solenoid valve, the gas lock (operated by the negative pressure in the engine) and the vaporizer, and is finally injected into the cylinder. Air goes through the air cleaner and the carburetor, then into the engine at the end. Air mass flow is controlled by the accelerator. Water is changed into fog water in the water injection device and then is directly injected into the cylinder. At present, approximately 55% of the world's total production of oil is consumed as power fuel.
Considering this fact, the use of hydrogen energy has a great environmental significance,and that's where our HAW system makes a revolutionary energy contribution for not only today's world but also the future - generations to come.
The greatest feature of our hydrogen-fuel engines lies in the structure of its system wherein a gas internal-combustion engine system and a steam engine system are combined, Hydrogen is burned in the engine cylinder, and the temperature obtained from the combustion is used instantaneously to vaporize the water which is injected into the cylinder through another system route: thus,the explosively expanded energy obtained from vaporization is convered into motion energy

Цитат
The problem solution of the hydrogen internal combustion engines

In general, as for the hydrogen internal combustion engines, a backfire and knocking occur easily, thus it is natural to associate the name of the hydrogen internal combustion engines with a backfire and knocking.

A HAW-SYSTEM hydrogen fuel-vehicle cleared the backfire and prevented the outbreak of the knocking technically. The backfire and the knocking did not occur at all and the output performance materialized as more than 1.5 times of the gasoline car’s output performance.

The HAW-SYSTEM hydrogen vehicle can run the same mileage with hydrogen 2m3 instead of using gasoline 1 ℓ. The output of the hydrogen car makes the hydrogen car run efficiently by restraining from over 1.5 times of the gasoline car’s output to 1.2 times of that, and the mileage efficiency is superior to a fuel cell-powered vehicle.
« Последна редакция: Май 27, 2009, 09:56:12 am от mzk »

ppankov

  • Гост
Re: Парен двигател с водородно запалване
« Отговор #4 -: Май 27, 2009, 08:17:40 pm »
То концепцията е ясна, примерно :

Процеса реформиинг се използва при производство на амоняк за добиване на водород от природен газ. Природния газ с налягане 40atm се пуска през тръби в които има пълнеж от никелов катализатор. Тези тръби се нагряват докато температурата на газа достигне до около 400 C при което газа почва да се разпада на водород и въглероден оксид.
и още:
Нещо повече, на този адрес http://www.haw-system.jp/English/indexE.html , японската фирма
H.A.W. System, е разработила автомобил, на който, в двигателя се подава водород и вода и на 30 градуса преди горна мъртва точка, се подава искра, като по този начин водата се ползва
за гориво, а не е дериват само за водород.
като подобно на последния метод, във вакуумна кула се смесват водород и пара, който директно се изтегля като фракция към нагнетател, привежда се под високо налягане, като успоредно с това се подава пропорционално стабилизиращ елемент калий или натриий и така сгъстената смес се втечнява със свръх ниска температура и се съхранява в криогенна камера - резултата е течен водород.

« Последна редакция: Май 27, 2009, 09:43:27 pm от rebel »

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Преоборудване на дизелов ДВГ във бензинов
« Отговор #5 -: Май 29, 2009, 10:23:43 am »
Благодаря ви колеги за отзивите.
Проблема със впръскването на вода във цилиндъра е голям.
1.Мислех да използвам навтовата помпа за това като във нея ще се подава някаква водна емулсия която трябва да е със такива качества ,че да не се образува корозия във помпата.
2.Имам водна помпа която вдига 14Атм.налягане което е относително ниско за това.
3.Нафтовата помпа и двигателя се обработват със метало керамична добавка ,която се активира след като заработи агрегата и се получава йонизация при триенето на компонентите.
4.Проблема със парата се изразява във това ,че двигателят ако работи със ниско калорично гориво (бедна смес) реално температурата на изгорелите газове ще бъде ниска.
5.Използване на маховика като двигател на Бедини и генератор ,като най голям ротор , НО проблема със събирането на пироните по улицата как ще се отстрани :D ;D ;D
Успех.... ;D ;D ;D

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Преоборудване на дизелов ДВГ във бензинов
« Отговор #6 -: Май 29, 2009, 08:18:36 pm »
Emm, сега се сетих за един германец, дето впръскваше вода в цилиндрите на дизел. Статията излезе преди около 1 година ако не се лъжа. Той не ги смесваше - водата се впръсква отделно по допълнителна система и се контролира с процесор, в зависимост от обороти, натоварване и т.н. Най-много вода се впръсква при максимално натоварване на двигателя - доколкото си спомням над 50 %. Икономията на гориво беше удивителна, както и почти пълно отсъствие на вредни емисии.
Някой има ли спомен за тази информация  ???

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Преоборудване на дизелов ДВГ във бензинов
« Отговор #7 -: Май 30, 2009, 07:16:40 am »
Искам да ви кажа ,че нафтата която впръсква дюзата е много малко около една капка.Горивната камера е много малка ,и ако се подаде малко повече гориво става детонация или чукане от воден удар!! Течностите сами по себе си не се свиват много и са като метална структора при това налягане. Затова тябва много да се внимава със подаването на вода. Реално погледнато със подаването на вода във цилиндъра се компенсират загубите във компресията м-у сегментите. Много често коли които горят масло имат голяма компресия поради масленият клин който се създава. За кмоманрел дизелите ,впръскването е при 400Атм. нафтата почти е във испарено състояние и количеството е още по малко за едно впръскване.
 ВНИМАНИЕ!!! Ако дюзата впръсне нафта със такова налягане във кожата директно навлиза във кръвта и води до смърт!!!!!!!!
Моля не си правете експерименти без да сте на ясно със нещата!!!!!
Днес ще ми докарат Реното ,така че побързайте със идеите.
Благодаря на всички които се отзовават на поста ми.
Успех и много FREE ENERGY. ;D ;D ;D ;D

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Преоборудване на дизелов ДВГ във бензинов
« Отговор #8 -: Юни 01, 2009, 02:18:07 pm »
Двутактов двигател със клапани който няма такт згустяване.

Първи такт ,полезна работа .Предвижва буталото на долу.
Втори такт ,компресиране на згъстен въздух.
Според моите виждания за ДВГ мисля ,че концепцията за ДВГ на згъстен въздух е добра идея но му трябва още нещо.

Например, след подаването на згъстеният въздух ,заедно с него се подава и браънов газ.
Количеството браунов газ е много малко ,защото вече във цилиндъра ще има едно високо налягане над 1Атм.което е достатъчно да започне процесът на работа а веднага след затваряне на смукателният клапан се подава мощна искра която запалва Браунувият баз.
Компресията във цилиндъра започва да се покачва и след като буталото стигне долна мъртва точка се отваря изпускателният клапан ,през които се нагнетява въздуха във бутилка за високо налягане 10Атм.
Според мен не може да се използва друго гориво защото цикъла е затворен и във бутилката ще има кислород и вода която ще се връща във водната клетка.
По мой сметки двигателя на Реното 1,6Д ще се превърне във 3,2 литра защото буталата ще работят две по две.
Единственият проблем за сега е разпределителният вал на който гърбиците трябва да са на 180 градуса на всеки два цилиндъра. Сега говоря със шлайфисти да се преработи разпределителният вал ,така че да има опция за изместване на на самите гърбици.
За по голям въртящ момент ще се поставят магнити на маховика за двигател на Бедини.
Това е за сега от мен. ;D ;D ;D
Помислете и споделете. :o

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Преоборудване на дизелов ДВГ във бензинов
« Отговор #9 -: Юни 02, 2009, 09:30:43 am »
Това е принципна схема на двигателя.

 ;D ;D ;D

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Преоборудване на дизелов ДВГ във водородно-въздушен
« Отговор #10 -: Ноември 23, 2009, 10:40:47 pm »
Ееееееее дойде време за палене. ;D ;D ;D ;D
Зпалих скапаният дизел първо на бензин, сега събирам водородна клетка.
АКО на някои му трябват гумени уплътнения 13см на 13см 2мм това е устатък от мойте уплътнения..
Имам малък проблем с работата му, ноооооо ще го сритам по стартера.
Трябва да се преработи карбуратора. Няма никакви обороти, ниски и високи.Пали и гасне, пробите ги направих с бензин 95.
Днеска направих проби с 98 и резултата е направо отчайващ. Предишните  опити с 95 мотора го запалих без охладителна система и затова не оставих мотора да работи повече от 10 сек.
Днеска се опитах да го запаля с 98 и много кофти, даже не можа да работи и две сек. без стартер. Предполагам че като го пусна на водород работата ще е по добре...
Ами успех на всички, дано и мен ме огрее... ;D

ppankov

  • Гост
Re: Преоборудване на дизелов ДВГ във водородно-въздушен
« Отговор #11 -: Ноември 23, 2009, 10:52:56 pm »
Ееееееее дойде време за палене. ;D ;D ;D ;D
Зпалих скапаният дизел първо на бензин, сега събирам водородна клетка.
АКО на някои му трябват гумени уплътнения 13см на 13см 2мм това е устатък от мойте уплътнения..
Имам малък проблем с работата му, ноооооо ще го сритам по стартера.
Трябва да се преработи карбуратора. Няма никакви обороти, ниски и високи.Пали и гасне, пробите ги направих с бензин 95.
Днеска направих проби с 98 и резултата е направо отчайващ. Предишните  опити с 95 мотора го запалих без охладителна система и затова не оставих мотора да работи повече от 10 сек.
Днеска се опитах да го запаля с 98 и много кофти, даже не можа да работи и две сек. без стартер. Предполагам че като го пусна на водород работата ще е по добре...
Ами успех на всички, дано и мен ме огрее... ;D

Бравос :)
Хайде сега да ни споделиш какъв е двигателя, със какъв работен обем и т.н.
Дотука става ясно, че е бензинов, щом има карбуратор и го припалваш на бензин  ;D
Не за друго, а защото темата е "Преоборудване на дизелов ДВГ във водородно-въздушен"
и да няма объркване за такива като мен, дето приемат нещата буквално  ;D
Поздрави и успех

Неактивен gaco

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 42
Re: Преоборудване на дизелов ДВГ във водородно-въздушен
« Отговор #12 -: Ноември 23, 2009, 10:59:53 pm »
emm, извинявам се предварително за това че излизам извън темата. Спомена че си преработил два дизелови двигателя на работа с дизел и пропан-бутан.
Този тип доработка доста ме вълнува и събирам информация за това. Знам че има готови инсталации, които се продават (made in USA) но предпочитам гаражната сглобка - по интересно е и значително по евтино ;-)
Такава система би могла да осигури и подаване на оксиводород от електролитна клетка.
Би ли споделил подробности - как си решил проблема с празния ход, използвал ли си изпарител и какви са резултатите за автомобилите - динамика и икономия.
Смятам че една нова тема по въпроса ще бъде интересна на аудиторията тук.
Благодаря предварително.

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Преоборудване на дизелов ДВГ във водородно-въздушен
« Отговор #13 -: Ноември 23, 2009, 11:51:06 pm »
Колеги колата е Рено 11   1,6Д.
На мястото на подгревателните свещи съм навил свещи от мотор, като главата е обработена да уплътни дифтунгата. На мястото на дюзите има епроветки които ги изпразвам по малко така че да се увеличи горивната камера. На мястото на вакум помпата съм сложил делко. Нафтовата помпа съм я махнал и съм сложил по къс анг.ремък. Идеята за този мотор беше друга но се оказа доста скъпо да се направи разпределителен вал по поръчка. (виж диаграмите по-нагоре)
Сега остава да направя водородната клетка която ще се захранва от алтернатора на 220в с трифазен трансформатор (феритен) за да отговаря на честотата на всички обороти.

За дизелите на газ,няма проблем ако не е нов модел. Да използвам газов изпарител за смесване на двете горива. Паразният ход се поема от нафтовата помпа .
 ;D

ppankov

  • Гост
Re: Преоборудване на дизелов ДВГ във водородно-въздушен
« Отговор #14 -: Ноември 24, 2009, 08:51:24 pm »
На мястото на дюзите има епроветки които ги изпразвам по малко така че да се увеличи горивната камера.

Днес успя ли да тестваш двигателя?
С епруветките не се ли губи част от компресията?
Просто си питам :)