Автор Тема: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?  (Прочетена 24627 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #15 -: Декември 08, 2019, 06:52:50 pm »
1. Приемаме че топлата вода е поставена предварително във сферата непосредствено преди включването на камерата и да кажем че температурата и е 95 С.
2. От началото на видеото до вземането, на опредено място„ на първото температурно замерване имаме 90 секунди, и ако приемем че температурата на сферата е била 18 С преди това, то значи за 90 секунди сферата се е нагряла с  20 С ( до тук е логично )
3. 120 секунди след първото замерване се взема второ такова, на същото място както преди, със същия уред, и показаната температура е 84 С ( тук логиката се разпада освен ако не тръгнем да измисляме нови термодинамични закони ). Нали разбирате че няма как пръвия път за 90 секунди мястото от където се взема замерването да се нагрее със 20 С, а за втория интервал, 120 С, които е само със 33% по дълъг от първия, температурата да се покачи процентно със 130%, над това на първия.

Много зависи от първоначалната температура на сферата и от температурата на водата - и двете са неизвестни. Ако сферата е била охладена до -10 градуса предположенията а оттам и тезата издишат.
Имай предвид и че неръждавейката е изключително лош проводник на топлина в сравнение с другите метали. По спомен е 4 ПЪТИ по-зле спрямо обикновената стомана.
Зависи и от дебелината на стената на съда - отново неизвестни.

Така, очевидно и тази теза отпада.

Само защото не ти се вписва в тезата... Заради някакви неясни температури и времена си готов да подложиш под съмнение специфичната топлоемкост на водата... Трябват ти малко над 4 киловата за 1 секунда за да нагрееш 1 литър вода с 1 градус, и това е вярно независимо от това как грееш водата. Няма как да я сгрреш с по-малко от тази енергия. Да, можеш да израходиш повече (много повече) за да постгнеш същия резултат, но остатъка ще са загуби поради неефктивност на системата за подгрявване. Но минимума енергия е този - 4 киловата за секунда за литър за градус. С по-малко просто няма как да стане.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #16 -: Декември 08, 2019, 06:54:48 pm »
Резонанси та резонанси - само има едно НО - резонанса лесно се създава, ОК имаме резонанс в някаква система - но големия въпрос е какво става с тоя резонанс като му закачим товар ?!?!  :P
montanar, тук не коментираме какво става, няма смисъл да коментираме нещо което не разбираме. Единственото което можем, логически да направим е да предположим начини по които идеята на това което се представя се манипулира.

Последните 2 седмици прочетох  доста неща на Киили ( от 1880 - 1890 година), и все още нямам пълно разбиране на неговите уреди, машини и принципи които е използвал, и ако тези които правят демонстрацията наистина са успели да приложат нещо от неговите диференциални резонантни принципи ние (участниците във този форум), поне с нашето сегашно познание и разбирания, гарантирано, нищо не можем да осмислим от тази динамика на тези процеси.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #17 -: Декември 08, 2019, 06:58:06 pm »
epwpiixieq-1 има само един начин да се направи един коректен опит, но поне 100 различни за да се направи фейк. Би ли пояснил как ние можем да знаем по кой точно от тези 100 начина е направено видеото.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #18 -: Декември 08, 2019, 07:07:26 pm »
Само защото не ти се вписва в тезата... Заради някакви неясни температури и времена си готов да подложиш под съмнение специфичната топлоемкост на водата... Трябват ти малко над 4 киловата за 1 секунда за да нагрееш 1 литър вода с 1 градус, и това е вярно независимо от това как грееш водата. Няма как да я сгрреш с по-малко от тази енергия. Да, можеш да израходиш повече (много повече) за да постгнеш същия резултат, но остатъка ще са загуби поради неефктивност на системата за подгрявване. Но минимума енергия е този - 4 киловата за секунда за литър за градус. С по-малко просто няма как да стане
juliang, тук нямам теза. Много добре знам че на база на сегашните ни разбирания това което виждаме е невъзможно и ако си бяхте направили труда да прочетете какво съм напасъл ще видите че влизам в доста по детайлни изчисления от вас за да покажа че това което се вижда, на база на нашите разбирания е невъзможно. Но тук гледам за логическо представяне на нещата а не просто само за да си го обясним някак си и да спим спокойно.

Много зависи от първоначалната температура на сферата и от температурата на водата - и двете са неизвестни. Ако сферата е била охладена до -10 градуса предположенията а оттам и тезата издишат.
Имай предвид и че неръждавейката е изключително лош проводник на топлина в сравнение с другите метали. По спомен е 4 ПЪТИ по-зле спрямо обикновената стомана.
Нали разбирате че всички тези предпоставки предполагат определени времеви съотношения при правенето на демонстрацията, а ако не сте разбрали ( то е ясно от говора ), този които снима, спира представящия от замерване на сферата в първите секунди на видеото, за да обясни какво се вижда по установката, това със сигурност ще обърка каквито и да са синхронизирани "времеви" измами.
Като казвате за дебелината, нали колкото е по дебела сферата, токова по малко вода ше се събира в нея. Обяснете тогава откъде излиза тази вода която е изсипват накрая, нали тя заема обем.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #19 -: Декември 08, 2019, 08:36:16 pm »
epwpiixieq-1 има само един начин да се направи един коректен опит, но поне 100 различни за да се направи фейк. Би ли пояснил как ние можем да знаем по кой точно от тези 100 начина е направено видеото.
Bat_Vanko, няма спор че има много начини нещо да се направи фейк, и изобщо нямаше да се занимавам с това, ако видеото беше нещо сложно, но както всички виждаме има определени лесни замервания на температура, установката е открита, на прозрачна маса и така възможностите как това може да се манипулира спадат драстично. Ако не можем тази "простичка" демонстрация да я обезкостим и всички да се съгласим че това е начина да се направи този "фейк", какви по сериозни неща тогава сме тръгнали да дискутираме. Предполагам че виждате сарказъма с тази постановка.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #20 -: Декември 08, 2019, 09:37:21 pm »
 epwpixieq-1
Вече бе написано, че има много начини да се реализира такъв фейк. написано бе и нещо по повод останалите клипове на въпросния автор. От тяхното количество и тема можеш бързо да се досетиш, че това е професионален фейкър.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #21 -: Декември 08, 2019, 09:58:56 pm »
Слага се едно пелтие зад черното квадратче, изолирано от към водата. Батериите за захранването му може да се вградят в поставката на сферата. Авансово се налива гореща вода и постановката е готова за измерване (замерва се с камъни). С батерията 9V се захранва реле (сигурно и някакъв друг нищожен консуматор), което включва пелтието. То има способност да загрее от 30оС до 100оС за 2-3 минути и така няма какво да се обърка. Останалите джаджи са за парлама.

Човек е много идеен, когато трябва да сътвори нещо зло, някаква измама, дали с цел да забогатее или да блесне на хоризонта с някаква налудничева измишльотина (като тази) - не знам, но преди да ме атакувате за черногледство, да попитам - къде ги продават тия бойлери с батерийка, че да си купя? За 7 г. трябва да са ги внедрили в производство.
С такава информация, сънят ми ще е по-спокоен. :D

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #22 -: Декември 08, 2019, 10:56:28 pm »
Слага се едно пелтие зад черното квадратче, изолирано от към водата. Батериите за захранването му може да се вградят в поставката на сферата. Авансово се налива гореща вода и постановката е готова за измерване (замерва се с камъни). С батерията 9V се захранва реле (сигурно и някакъв друг нищожен консуматор), което включва пелтието. То има способност да загрее от 30оС до 100оС за 2-3 минути и така няма какво да се обърка.
Интересно предложение и най-логичното дадено до сега. Нека да го погледнем по-подробно.
Поставката, така да се каже, е един обръч, от предполагаемо същия материал, както и сферата и при по внимателно влгеждане се забелязва че е куха, или поне че не е плътно затворена, понеже отражението на светлината щеше да е по друг начин. Това се вижда на (6:55) когато човека започва да излива водата и светлината пада в единия ъгъл и се вижда дебелината на този обръч.

Въпросът ми тук е, при такава установка, не мислите ли че този които показва би бил много внимателен коя част от устройство е към камерата. Както и вие вижда обаче на него много не му пука, понеже се размотава много нехайно.
Човек е много идеен, когато трябва да сътвори нещо зло, някаква измама, дали с цел да забогатее или да блесне на хоризонта с някаква налудничева измишльотина (като тази) - не знам, но преди да ме атакувате за черногледство, да попитам - къде ги продават тия бойлери с батерийка, че да си купя? За 7 г. трябва да са ги внедрили в производство.
С такава информация, сънят ми ще е по-спокоен. :D
Тук не е върпос за черногледство а за реализъм, независимо дали той води до неудобни изводи или не  :)
В този случай, точно това е интересното, те само показват неща, никъде не ги продават, тоест от тази гледна точка мотива за печалбарство изчезва. Тези които правят представянето са така наречените Амиш хора (вижда се от облеклото на човека), от Германски произход заселили се в Пенсилвания (САЩ) през началото и средата на 19-ти век. Това са хора които не използват, във техния ежедневен живот, придобивките на съвременната цивилизация. Те са много религиозни и буквално се предвижват с каруци: https://en.wikipedia.org/wiki/Amish
За тях се знае че за да използват нещо трябва да са го направили сами и не се осланят на съвременната цивилизация. Така че, ако човек не си го направи сам, явно няма от къде да си го купи. Не мога да преценя каква е връзката на този на който е канала и Амиш хората, мисля че е човек който ходи и снима различни "чудати" неща и после си ги слага на канала. Интересното е че от 7 години нищо ново не е слагал.

Неактивен guve4

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 30
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #23 -: Декември 08, 2019, 11:54:33 pm »
На мене ми се струва че вече отрихте СЕ-то. Преди 25 30 години имах кана за топла вода с наредени пластини 4 или 6 броя бяха, харчеше под киловат и загрява 750гр вода по бързо от тея модерните сега с нагревател 2 киловата и нагоре. Комшията си беше направил с 2 лъжици забити на дървено трупче. Включваха се директно в контактера и задължително у пластмасова чаша  :D . Все си мисля че тука са останали от старата генерация който помнят онова време . Без лоши чувства но клиповете който се правят сега всичките или 99% от тях са за пари. Лека вечер ви желая.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #24 -: Декември 09, 2019, 12:32:46 am »
при по внимателно влгеждане се забелязва че е куха, или поне че не е плътно затворена
Добре, съгласен съм.

Да направим малко сметки: Сферата е с диаметър +/- 30см диаметър. Приемам радиус 14см и по формулата 4/3.π.r3 получавам 11.5 литра вместимост. Тоест, остават около 4 литра или 4 dm3 свободно място. Нищо чудно, да са оползотворени през страничния фланец, как мислите?

Амишите също са хора и предполагаемо имат същите човешки недостатъци. Не се наемам да гадая, дали този е такъв, но повечето от тях са с основно образование и странят от технологиите. Екземпляр от вида да говори за кавитация, молекули, резонанс... малко странно.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #25 -: Декември 09, 2019, 05:06:55 am »
Да направим малко сметки: Сферата е с диаметър +/- 30см диаметър. Приемам радиус 14см и по формулата 4/3.π.r3 получавам 11.5 литра вместимост. Тоест, остават около 4 литра или 4 dm3 свободно място.
Доста добра преценка. Човека всъщност си казва че сферата е с диаметър от 11 инча или приблизително 28 см. Приемаме дебелината на метала да е пренебрежителна за радиус от 14 см, и така се получава горе долу това което вие посочвате, странното е обаче че той си казва че във сферата има 1.7 галона вода или около 6.5 литра. Направих приблизителни изчисления на скоростта на изливане със ширина на отвора от 3.5 см и за времето което излива излизат приблизително толкова литри несвойстено ми се вижда това признание при положение че се цели заблуждение. От друга страна когато накланя за да излее водата ми се струва ( тук не съм сигурен ) че водата започва да изскача когато отвора е около 40% наклон, тоест сферата не е пълена с вода догоре, въпреки че това отнема само около половин литър вода от вместимостта. Това наблюдение, от наклона на отвора кога започва да се излива водата, и информацията колко вода има, показват че наистина "изчезва" определен обем вместимост. Така излизат точно около 4 литра както и вие изчислихте.
Нищо чудно, да са оползотворени през страничния фланец, как мислите?
Възможно е, не мога да преценя как, но липсващите около 4000 см3 от обема, реално могат да се използват за скриване на източник на енергия. Мисля че тук стигаме до едно и също заключение. И все пак, някак ми се вижда чудно, при положение че има нещо скрито вътре, след като водата се излее, така да се тръска цялата сфера. Ами ако нещо падне и започне да дрънчи  :D
Амишите също са хора и предполагаемо имат същите човешки недостатъци. Не се наемам да гадая, дали този е такъв, но повечето от тях са с основно образование и странят от технологиите. Екземпляр от вида да говори за кавитация, молекули, резонанс... малко странно.
Не съдя хората дали имат или нямат образование ( и Фарадей е нямал както и Хевисдайд а и много други силно аналитични фигури ), това не пречи на човек да се образова и да прави неща, не мислите ли.
« Последна редакция: Декември 09, 2019, 05:34:41 am от epwpixieq-1 »

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #26 -: Декември 09, 2019, 12:55:39 pm »
Ами ако нещо падне и започне да дрънчи  :D
Ами ето ви друг сценарий, който всъщност беше първото ми предположение - позистор - PTC нагревател. Това нещо има възможност да се захрани само от външната батерия и така няма какво да дрънчи  :D

...това не пречи на човек да се образова и да прави неща, не мислите ли.
Не мисля, когато нещо противоречи на разбиранията в общността, винаги има последствия и започва да пречи. Но както казах, безмислено е да се съди за намеренията на човек по външен вид, прическа и принадлежност. Злодеи има, както в расо, така и в костюми, а защо не и в дочени дрехи  :D

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #27 -: Декември 09, 2019, 07:23:52 pm »
Ами ето ви друг сценарий, който всъщност беше първото ми предположение - позистор - PTC нагревател. Това нещо има възможност да се захрани само от външната батерия и така няма какво да дрънчи  :D
Да това би могло да се залепи за метала и да го нагрява отвътре точно на мястото за замерване. Черната лепенка, поради по-ниската си термална проводимост, допълнително не позволява на метала, под нея, да отдава топлината по-бързо към въздуха и при замерване ще показва 10-15 С ( а в някой случай и до 20 С), по-висока температура от останалта част, където няма лепенка.
В такъв случай обаче, да кажем с външна батерия, отново ни липсват 4000 см3, от обема на сферата.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #28 -: Декември 10, 2019, 10:24:50 pm »
  Началното видео ми се вижда доста мистериозно. Единствено бих предположил че, вибриращата сфера създава вълни упражняващи налягане на целия обем, докато вълни от пластини имат значителен ефект на разсейване. По мое мнение, с подходящата честота може и да има някакъв ефект. Много ми напомня на друг любим звуков нагревател:  https://www.youtube.com/watch?v=tGT5PB733a0   Само дето нищо повече не чух по темата.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Нетрадиционно извличане на топлинна енергия ?
« Отговор #29 -: Декември 11, 2019, 12:08:17 am »
Sorry, при положение че се интересувате от такъв тип информация прегледайте препратката която съм дал в началния коментар по темата.

По отношение на видеото обаче mind както и аз, достигнахме до заключение, който всеки прочитайки нашите коментари може логично да изведе сам за себе си, само на база на това което се вижда, и определени физически закономерности, че имаме липса на 4000 см3  от обема на сферата, и този факт съчетан с това че не се показва наливането на (предполагаемо студената) водата, а се показва само външно замерване, подлага на съмнение каквито и да са твърдения за ефективно преобразуване на енергия на база на каквито и да са резонантни феномени, поне във този конкретен случай.

Това което вие покзвате е интерсно и си заслужава човек най-малко да прочете в тази насока, но без повече конкретна информация дискусията губи всякаква практическа насоченост.