Автор Тема: ЕФИР  (Прочетена 57371 пъти)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
ЕФИР
« -: Септември 09, 2019, 05:46:09 pm »
Та какво е това нещо ефир колеги?
Тук всички явно знаят какво е само аз горикият не знам.
Моля някой да обясни ясно структурирано и обосновано.
// пожелах от няколко колеги да форумлират стегнато и обосновано каква е същността на туй нещо но така и никой не се нае да го направи. За това отварям тази тема.//

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ЕФИР
« Отговор #2 -: Септември 09, 2019, 06:18:50 pm »
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BF%D0%B8%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%9C%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B5%D0%BB%D1%81%D1%8A%D0%BD-%D0%9C%D0%BE%D1%80%D0%BB%D0%B8
Юлиане не ми цитирай некоректният опит на ММ , обяснил съм защо не дава резултат в полза на ефира, ама който чете като дявола евангилието, какво са му виновни за неразбирането. ;D

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: ЕФИР
« Отговор #3 -: Септември 09, 2019, 07:33:02 pm »
montanar приеми го като част от аксиоматиката на физиката на относителността. Има два вида аксиоматики, едната е класическата, коя твърди че ефир съществува и няма нужда да се доказва това твърдение. Вземайки под внимание това Поанкаре пръв доказва, че скоростта на светлината е крайна и е константа, по този начин полага основите за съвременното разбиране на относителността. Втората аксиоматика е на Айнщайн, той постулира, че скоростта на светлината е крайна и е константа, оттук и отпада задължението това да се доказва и съвсем естествено отпада необходимостта от използването на ефира като понятие и по много лесен начин достига до изводите на Поанкаре и ги доразвива с много проста математика. Така, че ефира е въпрос на аксиома, или приемаш, че съществува ефир и доказваш, че скоростта на светлината е крайна и константа, или приемаш за аксиома, че скоростта на светлината е крайна и константа и не ти трябва ефир. Забележи исторически Айнщайн не оспорва съществуването на ефира, той просто по един много елегантен начин го заобикаля и го прави ненужен за по нататъшните изводи на физиката на относителността. 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ЕФИР
« Отговор #4 -: Септември 09, 2019, 08:30:46 pm »
Та какво е това нещо ефир колеги?
Тук всички явно знаят какво е само аз горикият не знам.
Моля някой да обясни ясно структурирано и обосновано.
// пожелах от няколко колеги да форумлират стегнато и обосновано каква е същността на туй нещо но така и никой не се нае да го направи. За това отварям тази тема.//
Та какво е това нещо Мона Лиза колеги слепци?  Какъв е тоя Леонардо Давинчи, бил я нарисувал със какво със цигулка ли със виолончело ли?
Тука някакъв идиот разправя, че с четка я бил нарисувал. Аз съм пипал обаче четка и ви гарантирам, че с четка никакъв звук не може да се нарисува. Ей това си ти монтанар.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ЕФИР
« Отговор #5 -: Септември 09, 2019, 08:41:32 pm »
Мммммда - ще изчакам още - дано се появи нещо смислено.
После ще ви организирам веселба.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ЕФИР
« Отговор #6 -: Септември 09, 2019, 08:52:48 pm »
Ти така обещаваше и за две други теми пък сега отваряш трета за да избегнеш неудобните факти.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: ЕФИР
« Отговор #7 -: Септември 09, 2019, 08:55:59 pm »
Най лесното доказване, че има Ефир е Тесла Трансформатора.  :)
 Няма нужда да обяснявам, всички го знаете.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ЕФИР
« Отговор #8 -: Септември 09, 2019, 09:01:31 pm »
А така Радико вървиш по същия път .......
Продължавай все така и ще станеш поредния глупак.
Еле предлагах ти в камара други теми да изложиш нещо завършено и смислено, принудих се  да отворя тема по темата сам - Белким се консолидирате около нещо смислено и да го отстоите.
А мълчите като насрани - но все пак ще изчакам някой по-голям ефирен корифей поне да се опиа да изкаже някаква завършена теза.
Ако не се намеси Атос да ви поизтрие задниците сте се насрали като стой та гледай.
Много добре знам защо не смеете да придвижите теза и то не е защото не би била жизнеспособна а по една друга причина, ще ви я кажа по-късно.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ЕФИР
« Отговор #9 -: Септември 09, 2019, 09:27:43 pm »
Не аз мълча като насран защото спомняш ли си къде написах: "даваш ли даваш" цитат от Балканджи Йово. Така и не получих ясното обяснение кви са тия 650 нанометра и как точно се съвместяват със съществуването на фотоните. Защото като махнеш тези дребни камъчета от физиката и тя си става гладка, пригледна, рационална и лесна за обясняване.
Са щом искаш обяснение за това какво е етер ето го:
Изтрии от главата си всичко свързано с "частици" и каквото остане, е те това е етера. Ако нищо не остане значи малко е имало вътре, съжалявам.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: ЕФИР
« Отговор #10 -: Септември 09, 2019, 09:32:14 pm »
Намирам сходство между думата ефир и СЕир! Пак се започна!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ЕФИР
« Отговор #11 -: Септември 09, 2019, 09:34:15 pm »
Няма да влизам тук в тая полемика де я бистрихме в другата ми тема и там ти отговорих достатъчно ясно и то по няколко начина  а ти че не разбираш или се правиш че не разбираш е отделен въпрос.
С тоя си опит сега да отклониш нещата в друга посока единствено показваш колко си неподготвен да предложиш каквото и да е.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: ЕФИР
« Отговор #12 -: Септември 09, 2019, 09:38:20 pm »
montanar приеми го като част от аксиоматиката на физиката на относителността. Има два вида аксиоматики, едната е класическата, коя твърди че ефир съществува и няма нужда да се доказва това твърдение. Вземайки под внимание това Поанкаре пръв доказва, че скоростта на светлината е крайна и е константа, по този начин полага основите за съвременното разбиране на относителността. Втората аксиоматика е на Айнщайн, той постулира, че скоростта на светлината е крайна и е константа, оттук и отпада задължението това да се доказва и съвсем естествено отпада необходимостта от използването на ефира като понятие и по много лесен начин достига до изводите на Поанкаре и ги доразвива с много проста математика. Така, че ефира е въпрос на аксиома, или приемаш, че съществува ефир и доказваш, че скоростта на светлината е крайна и константа, или приемаш за аксиома, че скоростта на светлината е крайна и константа и не ти трябва ефир. Забележи исторически Айнщайн не оспорва съществуването на ефира, той просто по един много елегантен начин го заобикаля и го прави ненужен за по нататъшните изводи на физиката на относителността.

Константността на скоростта на светлината е формулирана от Айнщайн , а Поанкрие е развивал математическият апарат на СТО и ОТО и няма нищо общо с тая скорост като константа във физиката. Етернистите, тези които подкрепят съществуването на среда ефир, не са съгласни със Айнщайн по въпроса за константността на светлинната скорост, защото има скорост различаваща се от скоростта на светлината предавана по етера, и тя може да надхвърли тази скорост поради простата причина на ефекта на доплер, защото този ефект недвусмисленно показва че има относителна скорост м/у вълната в средата от ефир и тялото което е излъчила тази вълна.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: ЕФИР
« Отговор #13 -: Септември 09, 2019, 10:06:13 pm »
Цитат
   колко си неподготвен да предложиш каквото и да е. 
Само така си мислиш. Подготвен съм и то достатъчно. За твое съжаление обаче съм чел и една много ценна книга "не точно за теб" в която пише едни работи за бисерите. Но както вече споменах това познание не представлява ценност за теб.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: ЕФИР
« Отговор #14 -: Септември 09, 2019, 10:14:39 pm »
Аха - типично по шамански .....
Сега да сложим перата и да го изтанцуваме.