Автор Тема: Екологично оръжие срещу плевелите  (Прочетена 79164 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Екологично оръжие срещу плевелите
« Отговор #15 -: Септември 11, 2019, 01:28:47 pm »
epwpixieq-1, борбата с плевелите в градината е абсолютно задължителна, няма такова нещо като полезен плевел. Проблема е че когато оставиш един плевел да се развива той създава хиляди семена, и след това става страшно от културните растения не остава нищо те биват задушени и унищожени от плевелите. Що се отнася до микрофлората тока няма да унищожи много микроорганизми защото не е нужно да се изчаква плевелите да станат много големи, просто ще бъдат унщожавани докато са много малки. А и сега се продават готови микроорганизми за обогатяване на почвата. Разбира се най добре и най екологично е част от градината да не се засажда а да се преоре няколко пъти след поникване на плевелите, а още по добре е да се засадят сидерати като фацелията, синапа, бялата комунига които обогатяват почвата с азот, а и едновременно са и медоносни растения.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Екологично оръжие срещу плевелите
« Отговор #16 -: Септември 12, 2019, 09:50:47 am »
Темата тръгва в грешна посока още от заглавието. Постановката е неправилна и силно напомня за официалните политически и здравни концепции, според които винаги трябва да има враг за унищожаване  :)
Една здрава обществена система не допуска наличие на големи проблеми, защото механизмите и на контрол се справят своевременно. Един организъм не боледува, когато има мощна имунна система - и не се налага да му режат касапите с белите престилки разни органи, щото били ненужни и заболели. Един форум не се пълни с тролове и празнодумци, когато има работещи модератори и админи - просто се чистят навреме и здравото ядро потребители в него остава, за да работи реално и дай Боже има резултати. Но... както казва поговорката - боклучава фирма нормални хора не държи!
Както и свястна фирма - калпави служители.
Едно растение с мощна коренова система и в пълно здраве не се нуждае от борба с плевелите - те просто не могат да се развиват[/color]. Доказано лично и от компетентни хора в контролирана обстановка.
РАЗБРАХТЕ ЛИ, ДРУГАРИ И ДРУГАРКИ КВАНТОВИ "ФИЗИЦИ"!!! А СЕГА СЕ ЗАПИТАЙТЕ, ПЛЕВЕЛИ ЛИ СТЕ В ГРАДИНКАТА ТУК - АМА НЕ ВИ ОТЪРВА МАЙ ;D

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Екологично оръжие срещу плевелите
« Отговор #17 -: Септември 12, 2019, 10:46:42 am »
няма такова нещо като полезен плевел.
Страшно недообмислено изказване. Интересно а какво си мислите че конопа е. Надявам се да не спорите относно неговата полезност, понеже тогава няма смисъл да продължаваме или да поддържате тезата че не е плевел, понеже може да се каже че е най-силния плевел в природата и не случайно облагородява почвата точно там където нищо друго не може да расте.

С такива изказвания и разбирания, нищо чудно че не се разсъждава трезво а се повтаря постоянно без замисляне върху това което са ни научили или по-скоро индустриализирали дали образователната система, родителите ни, или "научени" приятели . В обществото повтаряйки една неистина 100 пъти може да "стане" истина. В природата човек правейки нещо 100 грешно няма да го направи 1 път вярно, а просто много по-грешно понеже ще балансира още повече това което природата иска да поправи и просто ще е изхабена 100 пъти повече енергия (и време) в погрешното направление.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Екологично оръжие срещу плевелите
« Отговор #18 -: Септември 12, 2019, 11:27:30 am »
epwpixieq-1, целия ти пост говори колко правилно е моето твърдение, по простата причина че плевел е това което не носи никакви ползи, плевелите задушават растенията и изтощават почвата така че конопа не е плевел.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Екологично оръжие срещу плевелите
« Отговор #19 -: Септември 12, 2019, 12:13:50 pm »
Извинявам се, ма ... когато отглеждам ягоди, какъв се явява конопа в градината ми? Разбирам че е полезен, разбирам че е ценен, но ... аз искам ягоди.

Ще ми е много интересно да видя градина, в която ягоди "с мощна коренова система и пълно здраве" задушават коноп... :)

Или да се откажем да гледаме ягоди, щото те са непълноценни. Или да се върнем към горските ягоди като по издържливи и да събираме по 2 шепи от декар.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Екологично оръжие срещу плевелите
« Отговор #20 -: Септември 12, 2019, 12:53:40 pm »
Уикипедия:
"Понятието плевел в земеделието се отнася до всеки див или полукултурен вид, който се намира в посева (насаждението) от културни растения въпреки волята на човека (производителя). В посева (насаждението) често попадат по различни причини и културни растения, които оказват същите вреди като плевелите, поради което е прието да се наричат условни плевели."

Освен това почти всяко растение излъчва вещества с които подтиска другите растения (конкуренти). Най-ясно това е видимо около някои дървета - колкото по-близо сте до короната и стеблото, толкова по-малко други растения има, и причината не е само кореновата система, а и споменатите вещества.
Изключения са някои растения които растат в симбиоза (всяко помага на другото по-някакъв начин). 
« Последна редакция: Септември 12, 2019, 01:15:51 pm от tobo1 »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Екологично оръжие срещу плевелите
« Отговор #21 -: Септември 12, 2019, 01:29:32 pm »
... Постановката е неправилна и силно напомня за официалните политически и здравни концепции, според които винаги трябва да има враг за унищожаване  :)...
Кадуцеус, колкото и помпозни да са изказванията ти, по нищо не се отличават от "официални политически и здравни концепции" ако си си внушил, че можеш да влияеш на естествени процеси.
НЕ МОЖЕШ ! По- простата причина, че ти си ПРОДУКТ на естеството. А продуктът винаги е поне едно ниво по-надолу в ерархията и процесите. А това означава, че нямаш и не можеш да имаш поглед върху всички взаимно свързани процеси и следствия от горните нива.
Нито можеш да влияеш, нито да подпомагаш някакви процеси, но можеш да си внушаваш, че го правиш.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Екологично оръжие срещу плевелите
« Отговор #22 -: Септември 12, 2019, 02:17:43 pm »
Извинявам се, ма ... когато отглеждам ягоди, какъв се явява конопа в градината ми? Разбирам че е полезен, разбирам че е ценен, но ... аз искам ягоди.
juliang, прав си ма нямах време да пиша че имах работа в градината. Та какво ли не съм опитал ама градината си иска работа а не мързел и велики мисли. Ето тая година реших да садя бораго (пореч или краставича трева) и понеже прочетох че била в симбиоза с ягодите та насадих няколко корена и в ягодите. Е резултата беше че 25-30 корена ягоди загинаха, щото борагото е много силно, расте бързо дърпа много вода и хранителни вещества и засенчва и унищожава всичко наоколо. Е раздавал съм много корени ягоди и след две три години идват някой хора и викат дай пак, щот ония загинали, е що при мене не загиват, много просто защото чистя плевелите и се грижа за тях.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Екологично оръжие срещу плевелите
« Отговор #23 -: Септември 12, 2019, 03:13:07 pm »
Другари, тук трябва здраво ядро! А кое е то? Естествено caduceus! Другите да бъдат почистени, за да остане ядрото!

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Екологично оръжие срещу плевелите
« Отговор #24 -: Септември 12, 2019, 03:58:33 pm »
Току що се(се все още е с малки букви) връщам от градината, където проведох експеримент с плевелите. За нуждите на експеримента е необходим само компас. Повярвайте ми, ако зададете правилно въпроса компаса никога няма да сбърка. Аз го питах: кой е най-големия фен на админите и модовете? Стрелката на компаса СЕ отклони лееко у лево.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Екологично оръжие срещу плевелите
« Отговор #25 -: Септември 12, 2019, 04:28:55 pm »
Ndm сигурен ли си, че беше с компаса? Да не е било огледало(на Козирев). Следващия път земи и гайгеров брояч.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Екологично оръжие срещу плевелите
« Отговор #26 -: Септември 12, 2019, 04:40:30 pm »
47, та къв брояч викаш да взема?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Екологично оръжие срещу плевелите
« Отговор #27 -: Септември 12, 2019, 04:58:06 pm »
Грешкааа! Трябваше да вземеш, екологично оръжие срещу плевелите. Аз вече направих схема и о боже, съсипах един плевел!

Неактивен mindos

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 41
Re: Екологично оръжие срещу плевелите
« Отговор #28 -: Септември 13, 2019, 10:36:56 am »
Вие си правите ташак и осрахте темата на човека, но аз съм виждал подобна постановка и знам, че дава постоянни и дълговременни резултати.

Схемата е проста, но и мощна, наех се да я произведа и подканям другите да направят същото.

Само да си чешете езиците и гъзовете няма как да стане, защото пазарувате от магазина където ядете само мухлясали мъдя с ГМО продукция, от там идват всичките ви проблеми.  ;)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Екологично оръжие срещу плевелите
« Отговор #29 -: Септември 13, 2019, 12:46:36 pm »
Сега се сетих,  мисля че схемата на електрическата въдица би могла много удачно да се ползва и в този случай. Електрорьбалка