Автор Тема: Антиматерия какво е това в същност  (Прочетена 462214 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Антиматерия какво е това в същност
« -: Август 31, 2019, 09:40:25 pm »
До колкото се простират моите познания по въпроса антиматерията се състои от огледален образ на електрона имащ положителен заряд позитрон и огледален образ на протона със отрицателен заряд, антипротон. До тук добре сега при среща на атом и антиатом те анихилират и се получава чиста енергия. Нали така. Така ами. До тук още по добре. Да ама от тук нататъка нещо ми идва мъгливо защото нормалните атоми не се състоят само от протони и електрони. Има още нещо. Неутрон му викат. И какво стана са за да имаме само чиста енергия на изхода при среща на примерно кислород и антикислород във антикислорода ще трябва да има антинеутрони с които да реагират неутроните на кислорода по осем във повечето атоми.
Дилемата е голяма или анихилацията въобще не може да се нарече "чиста енергия" или разликата не е единственно в електрическите заряди. Или неутроните се унищожават при анихилация или се излъчват в огромно количество. Та има ли или няма антинеутрони това е големия въпрос в тази тема.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #1 -: Август 31, 2019, 10:03:59 pm »
Радико разбира се, че има антинеутрони. Както материята има антиматерия...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #2 -: Август 31, 2019, 10:09:57 pm »
Та има ли или няма антинеутрони това е големия въпрос в тази тема.

Конвенционалната наука твърди че има антинеутрони.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bruce_Cork

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #3 -: Август 31, 2019, 10:15:43 pm »
Да бе знам, че конвенционалната наука твърди обаче обяснението звучи малко скалъпено. Даже много скалъпено бих казал. Нормално нещата трябва да се различават на един принцип докато тук смесват два принципа за да скалъпят някакво обяснение.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #4 -: Август 31, 2019, 10:40:02 pm »
Радико ми защото, нямат обяснение за етера..

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #5 -: Август 31, 2019, 10:44:50 pm »
Радико ми защото, нямат обяснение за етера..
Напълно съм съгласен с тебе. Във същност не че нямат обяснение ами го отхвърлят по конюктурни причини.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #6 -: Август 31, 2019, 10:52:41 pm »
Радико точно това е. Иначе, много физика ще отпадне. На 1 място Айнщайн. После всичко  ще си дойде на мястото.
« Последна редакция: Август 31, 2019, 11:22:38 pm от MTM »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #7 -: Август 31, 2019, 11:04:28 pm »
Остави го Айнщайн, знаеш ли колко живи още професори по физика ще се наложи да ги попитат: А вие като сте знаели защо писахте така в дисертациите си?

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #8 -: Август 31, 2019, 11:34:24 pm »
Те няма и да ги питат. Направо ще ги уволнят. Както СЕ случи с директора на Церн.
 Трябва да мълчат. Така изкат,, мъжете в черно ''.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #9 -: Август 31, 2019, 11:43:52 pm »
Има антинеутрон, и анихилира със неутрона както всяка античастица със частица. Анти не означава само противоположност на електричният заряд, трябва да са с еднаква маса. Антинеутрона е изграден от един горен антикварк и два долни антикварка. Това е от стандартният модел който е много омразен на радико ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #10 -: Септември 01, 2019, 12:17:51 am »
Има антинеутрон, и анихилира със неутрона както всяка античастица със частица. Анти не означава само противоположност на електричният заряд, трябва да са с еднаква маса. Антинеутрона е изграден от един горен антикварк и два долни антикварка. Това е от стандартният модел който е много омразен на радико ;D
Ако това дет го пише за антинеутрона е вярно то би следвало и антипротона и позитрона да са нещо напълно различно от частици със обърнат електрически заряд. Точно заради това започнах и темата. Защото е голяма бозата. Интересно ще е как изглеждат нещата разглеждани през призмата на други хипотези не само на стандартната хипотеза.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #11 -: Септември 01, 2019, 12:45:31 am »
Кой ги видя тези частици, как ги видя, къде ги видя, за да ги видя и аз. Мога да ви покажа снимка на медния атом, но за снимки на електрон, позитрон, неутрон и останалите измишльотини леви долни и десни горни кварки не съм чувал да съществува. Теоритичните физици, са най-големите фантасти на нашето време.....
  Интересно ми е, ако дишам анти кислород, дали ще ми е нужен и анти бял дроб.
Нищо лично към никой, но това са безумия.....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #12 -: Септември 01, 2019, 08:31:20 am »
Цитат
, но за снимки на електрон, позитрон, неутрон и останалите измишльотини 
Значи за един единичен електрон е нормално да не си го виждал щот е доста малъл за окото, но купчина електрони... Сигирен съм,че си я съзерцавал часове наред. Даже ако се съберат всички часове ще станат дни прекарани в съзерцаване на една купчина електрони лично от теб. И защо да ги гледаш на снимка като ги виждаш на живо. Хайде да съм по обстоятелствен, по правилно е да се каже сноп а не купчина. И обикновенно в последни времена вървяха по три снопа едновремемно.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #13 -: Септември 01, 2019, 08:57:54 am »
Ако това дет го пише за антинеутрона е вярно то би следвало и антипротона и позитрона да са нещо напълно различно от частици със обърнат електрически заряд. Точно заради това започнах и темата. Защото е голяма бозата. Интересно ще е как изглеждат нещата разглеждани през призмата на други хипотези не само на стандартната хипотеза.

Ми да, правилно се досещаш че антито на една честица не се заключава само в противоположност на заряда, частиците трябва да са симетрични и по маса. Например лептоните си имат симетрии по заряд но не и по маса, тогава не могат да анихилират, тау мюона е със същият заряд по количество като електрона, но антипода му не може да анихилира със електрона защото масата му е по голяма. Адроните, протони и неутрони са изградени от кварки със дробен електрически заряд съответно за горни кварки +2/3 и за долни кварки -1/3 , протона е изграден от два горни кварка и един долен, съответно заряда му е единица, 2/3 + 2/3 - 1/3 = 1 антипротона е изграден от два горни антикварка и един долен антикварк, съответно заряда му е -2/3 + (-2/3) +1/3 = - 1 Стандартният модел не е довършен има много мистерии в него, една от които е защо общата маса на несвързаните частици е по голяма от масата им в свързано състояние, откъде идва масата на съставните частици като лептони и кварки, защо няма във вселената антиматерия във стабилно състояние. Стандартният модел затова се нарича модел, защото моделира по някакъв начин света на микроскопичното, и далеч не е съвършен.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #14 -: Септември 01, 2019, 09:03:36 am »
Малко извън темата но все пак тук за да не отварям нова:
Цитат
Ръдърфорд е виден представител на английската експериментална школа по физика, която се характеризира с желанието да се разбере същността на физичните явления и да се провери дали това може да се обясни от съществуващите теории - за разлика от немската експериментална школа, която тръгва от съществуващите теории и се стреми да ги провери в експеримент   

Това го намерих ето тук:
https://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Na-30-avgust-1871-godina-e-roden-osnovopolozhnikat-na-iadrenata-fizika_113914.html