Автор Тема: Антиматерия какво е това в същност  (Прочетена 462205 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #60 -: Септември 03, 2019, 02:41:49 pm »
Периода на полуразпад на калий-40 е над 1.2 милиарда години. Забележи "ПОЛУразпад"... така че известни количества може да има на Земята от времената когато тя се е сгъстявала от звезден прах...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #61 -: Септември 03, 2019, 03:30:22 pm »
Най-после нещо истинско да се каже в тоя форум. И забележете, скъпи колеги - натрупването на калий 40 в организма е една от основните причини за стареенето, вследствие натрупването на грешки и разпада на нормалната структура на ДНК. Което пък резултира в проблеми с митохондриалната активност на клетката и все по-нисък енергиен капацитет. Т.е. кондензаторът не ще да задържа достатъчно електричество, та схемата не тръгва коректно  :)
Основна причина и за ниското осъзнаване на невежата тълпа, както и обсъждането на явни глупости по форумите /като частен случай/  ;D

ПП
Има начини замърсяването с калий 40 на тялото да се ограничи и нивото на радиоактивност да падне почти до нула - но това е друга тема. И не е за масова употреба, защото включва знания които не са стандартни и не се нравят на някои хора.
Най-лесно е да се намалят храните като картофи и особено банани /дори има термин при дозиметристите "бананова доза"/.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #63 -: Септември 03, 2019, 05:01:15 pm »
А не са ли причина за стареенето на организмите свободните радикали? за всичко обвиняват радиацията, но се знае че има микроорганизми та даже и насекоми, които могат да издържат солидни дози радиация без да се увредят.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #64 -: Септември 03, 2019, 07:38:14 pm »
Има начини замърсяването с калий 40 на тялото да се ограничи и нивото на радиоактивност да падне почти до нула - но това е друга тема. И не е за масова употреба, защото включва знания които не са стандартни и не се нравят на някои хора.
Най-лесно е да се намалят храните като картофи и особено банани /дори има термин при дозиметристите "бананова доза"/.

Забрави да споменеш, че гранита има по-голяма радиция от банана. А гранита е основна част от бетона - смятам че ти е известно че с варовикови камъчета или пясък от морето бетон не се прави. Следователно трябва да се живее в ... не знам, предполагам в сламени колиби или дървени къщи...
Също така по неизвестни засега пътища всички машини, с които е ликвидирана аварията в Чернобил, изчезнаха от пощадките където се държаха. Горе-долу по това време в България имаше бум на строителството, а стрителите пищяха от некачественото арматурно желязо, което съвсем случайно идваше от Украйна... Оставям на вашето въображение да се досетите защо желязото беше некачествено и какво са стопили за да правят арматурно желязо ...
Обаче по някакъв начин НОИ продължава да отчита все повече живи пенсионери и все по-гляма продължителност на живота ... 
Още една подробност е че космическата радиация се увеличава с надморската височина. Тогава остава загадка как така огромна част от дълголетниците по света живеят в планините - Хималаите, Андите, дори Родопите...
Неясно остава и как така възрастта на населението се вдига именно във втората половина на 20-ти век, когато почти сцепихме планетата с ядрени взривове.

Основна причина и за ниското осъзнаване на невежата тълпа, както и обсъждането на явни глупости по форумите /като частен случай/  ;D
Ндаа... колко истина има в тези думи... :) Ма поне в един от форумите активността спадна значително...

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #65 -: Септември 03, 2019, 07:53:31 pm »
Още една подробност е че космическата радиация се увеличава с надморската височина. Тогава остава загадка как така огромна част от дълголетниците по света живеят в планините - Хималаите, Андите, дори Родопите...

Именно, така е, с увеличаване на надморската височина, естественно повечето частици от слънчевото ядро, ще преминават в горните слоеве на атмосферата. Но това дали влияе по някакъв начин на дълголетието е божа работа.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #66 -: Септември 03, 2019, 08:38:44 pm »
Дали няма да е зле да се върнем на въпроса със какво членовете на този форум биха могли да помогнат практически за изясняването на този казус " повдигнатият от мен не този за калия и радиацията"
Все ми се струва, че антиматерията е в основата на  темата не здравето на изследователите.
Та драги практици изследователи "стига да има такива"  предлагам ви да бъдат направени два идентични генератора със повишаващ трансформатор на изхода примерно, но със малка разлика. Единият да получава генераций от електронно устройство "вече са обсъждани няколко във форума а другият да получава генерации посредством волтова дъга. След което внимателно да се снемат всички получени резултати за да се види каква е разликата ако има такава.
Аз съм готов да се обзаложа, че ще има.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #67 -: Септември 03, 2019, 08:41:12 pm »
А какви точно резултати ще снемаш? Щото за детекция на позитрон няма да се разминеш само с мултицет...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #68 -: Септември 03, 2019, 09:03:08 pm »
Въобще не са ми нужни сложни камери от Церн. Физиците от края на деветнайсти век със какво са направили най големите открития. Какво беше нужно за да се открие графена? Може би електронни микроскопи???  Не ме интересуват експерименти които се правят с цел да потрърдят нечии идиотски хипотези интересува ме нещата такива каквито са в реалността.  Искам да знам как точно ще се промени коефициента на трансформация при едното управление и при другото. Има и ред други въпроси за които и идея си нямаш.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #69 -: Септември 03, 2019, 09:10:12 pm »
Единствения практически реализуем начин за измерване на изходящата мощност е загряването на вода. Само да ти го напомня... Всякакви дивотии с измерването на тока и напрежението с цифрови уреди ще ти докарат сериозна грешка. Да ... евентуално осцилоскоп, мерене на площи ... обаче при искрището нямаш гаранция че формата на всички импулси ще е еднаква, а реално няма как да заснемеш всеки един импулс.

А един нагревател в термос и един термометър ... там няма какво да се обърка. Всеки миливат енергия ще отиде за загряването на водата (щото няма къде другаде да отиде, иначе ЗЗЕ отива на кино :) ) Мериш темп. в началото, мериш в края, знаеш теглото на водата, и ... 4 и нещо килоджаула на килограм на градус целзий ти е резултата. Килограм и градус поне се мерят лесно. дали ще загряваш с прав, крив, импулсен, синусоидален, правоъгълен, триъгълен ток ... на нагревателя му е все тая.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #70 -: Септември 03, 2019, 09:19:13 pm »
Проблема по-скоро както каза и juliang е изолирането на позитрона - получаването си е получаване - получава се - но после как го скатаваме да не се изтряска с някой електрон  :-\
Който му се занимава да мери - не че ми е ясно точно какво ще мери де .....
Коефициента на трансформация на какво Радико?
Плякането на дъгата си е плякане на дъга - светлината която излъчва част от нея си е ултравиолет и (може би - ама на дали) малко гама - възможно е да се наблюдава процес раждане на позитрон в вакумна и максимално изолирана среда щото ако си плякаме с дъги в атмосфера си е едно голямо нищо и пилеене на енергия.
Препоръчвам да се запознаете какво точно е волтовата дъга - жокер - тя единствено пречи и е паразитно явление за нашите нужди.
Според мен устройството което е потенциално възможо да роди позитрон трябва да не нещо от сорта на вакумна лампа възможно да се поляризира много дзверски но без волтови дъги и прочее фигни. - демек технологии де могат да са ни само в фантазиите.
(предупреждавам - страшно опасна история е това - който се занимава трее много да знае ко прави.)
Да се палят дъги е лесно но има едно условие за раждане на позитрон - напрежение - огромно напрежение.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #71 -: Септември 03, 2019, 09:21:51 pm »
Точно така. По този метод, измерване на загряването на калибриран шунт и сега се измерват свръхвисокочестотни токове.  Защото там ни мултицет ни осцилоскоп вършат работа.
Горе долу точно както работи бензиномера на старите автомобили, че и на доста по нови.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #72 -: Септември 03, 2019, 09:26:07 pm »
Монтанар природата очевидно е на различно мнение от твоето. А мен ме интересува именно нейното мнение по въпроса. Ако прочетеш статията посочена от технократ. Обобщеното мнение на учените от твоя отбор звучи като "ба ли му мамата"

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #73 -: Септември 03, 2019, 09:41:17 pm »
дали ще загряваш с прав, крив, импулсен, синусоидален, правоъгълен, триъгълен ток ... на нагревателя му е все тая.
Така си мислиш защото не си пускал оргонен ток през нагревател. Но няма и да можеш, тва да не е току така синуси минуси прави и пр. Всъщност има начин, но преди това трябва да си приел точната  "бананова доза", която само определени дозиметристи могат да ти я кажат.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #74 -: Септември 03, 2019, 09:55:41 pm »
Тоз артефишъла почва да ме кефи.
Нали знаеш, че оргон (думата) идва от оргазъм.
И в тоя ред на мисли сигурно ще ти трябва 'оргазматрон' за специалния оргонен нагревател.