Автор Тема: Вечно движещо се колело на Aldo Costa  (Прочетена 80481 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Вечно движещо се колело на Aldo Costa
« -: Юли 05, 2019, 01:09:17 pm »
Ето и видеото,https://www.youtube.com/watch?v=0AXQRQdrkSk Та някой знае ли нещо по подробно за това колело.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Вечно движещо се колело на Aldo Costa
« Отговор #1 -: Юли 05, 2019, 02:48:20 pm »
Технократ какво е твоето мнение?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Вечно движещо се колело на Aldo Costa
« Отговор #2 -: Юли 05, 2019, 03:08:22 pm »
Не е ли написано достатъчно тук в тази тема.
http://mazeto.net/index.php/topic,6147.0.html   

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вечно движещо се колело на Aldo Costa
« Отговор #3 -: Юли 07, 2019, 11:17:45 am »
Да, разни мнения в темата, но защо колелото се върти години наред, има ли някакъв фейк, и как може да се разбере.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Вечно движещо се колело на Aldo Costa
« Отговор #4 -: Юли 07, 2019, 11:48:24 am »
Ами да ти кажа има лесен начин да се разбере.
Просто напиши едно писъмце на подновеното американско предаване "ловци на митове" че тук в този форум тамън бяхме се поодучили да се видиотяваме вярвайки на други идиоти и ти реши да възродиш тази глупендерска традиция.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вечно движещо се колело на Aldo Costa
« Отговор #5 -: Юли 07, 2019, 12:01:57 pm »
Радико със твоят сарказъм съм съгласен, но моля давай по същество ако имаш нещо да казваш.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Вечно движещо се колело на Aldo Costa
« Отговор #6 -: Юли 07, 2019, 12:11:50 pm »
поне според мен колелото е добре направено и се върти зарад елементарната му площ спрямо вятъра - тоест парусен ефект .... ако обърнеш внимание от различните клипове скороста с която се върти е различна - или най най просто обяснено - част от диаметъра на колелото попада в въздушните течения около него които пораждат момент-силата - а ти тежести са просто бутафория и нищо повече.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Вечно движещо се колело на Aldo Costa
« Отговор #7 -: Юли 07, 2019, 12:38:54 pm »
Технократ като ме назначат на заплата да разбивам подобни клипове. Ще почна да обяснявам с подробности и доказателства как точно са направени. Сега за сега такова нещо не влиза в приоритетите ми, нито професионални нито хоби. Пиша това само защото такива неща предизвикват огромна досада в мен. След като едно "творение" се основава на доказано неработещ принцип, какво да му умувам къде точно е измамата.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вечно движещо се колело на Aldo Costa
« Отговор #8 -: Юли 07, 2019, 03:11:13 pm »
поне според мен колелото е добре направено и се върти зарад елементарната му площ спрямо вятъра - тоест парусен ефект .... ако обърнеш внимание от различните клипове скоростта, с която се върти е различна - или най най просто обяснено - част от диаметъра на колелото попада в въздушните течения около него които пораждат момент-силата - а тия тежести са просто бутафория и нищо повече.

Има резон в твоите разсъждения. За разлика обаче, Радико нищо не казва и си мисли, че трябва да му плащат за да разобличава перпетуумобиле ;D
« Последна редакция: Юли 08, 2019, 08:32:18 pm от atos »

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Вечно движещо се колело на Aldo Costa
« Отговор #9 -: Юли 07, 2019, 03:21:32 pm »
Просто дядката не знае ко е център маса и че нема как да я прекара да заработи за него ....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Вечно движещо се колело на Aldo Costa
« Отговор #10 -: Юли 07, 2019, 03:38:09 pm »
Има резон в твоите расъждения. За разлика обаче Радико нищо не казва и си мисли че трябва да му плащат за да разобличава перпетомобиле ;D
Не технократ мисля, че е крайно време да се повишат познанията на пишещите тук, особенно на по редовно пишещите за да почнат сами да отсяват откровенните глупости от нещата имащи някаква макар и минимална перспектива.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вечно движещо се колело на Aldo Costa
« Отговор #11 -: Юли 07, 2019, 07:42:44 pm »
Отсяването на глупостите Радико, е друга бира, ти обясни колелото на Коста, пък после философствай за това какво трябвало и не трябвало да се приказва. ;D

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вечно движещо се колело на Aldo Costa
« Отговор #12 -: Юли 07, 2019, 07:44:27 pm »
поне според мен колелото е добре направено и се върти зарад елементарната му площ спрямо вятъра - тоест парусен ефект .... ако обърнеш внимание от различните клипове скороста с която се върти е различна - или най най просто обяснено - част от диаметъра на колелото попада в въздушните течения около него които пораждат момент-силата - а ти тежести са просто бутафория и нищо повече.

Няма лопатки за вятър като вятърна мелница, пък и не винаги има вятър, а колелото се върти целогодишно поне според твърдящите, не забравяй и силите на триене които хич не са за пренебрегване и които ще умъртвят колелото рано или късно. Но това не се случва пак според някои публикуващи.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Вечно движещо се колело на Aldo Costa
« Отговор #13 -: Юли 07, 2019, 09:20:05 pm »
Не е нужно да има лопатки а асиметричен профил - какъвто и да е той ще работи зарад разликите в налягането които се образуват при обтичане. А и има области де вятър на определени височини има целогодишно. А дали се върти целогодишно не подлежи на доказване. Степента на триене като гледам как е добре направено е нищожна спрямо рамото на което действа силата от теченията.
А и в предвид това че масата а тракалото е доста прилична доколкото знам е около 10 тона това има бая добър маховичен ефект ..... - и най важното липсва теоритическа обосновка за работата на подобна система - но ако ти се вярва си вярвай в каквото искаш ;)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Вечно движещо се колело на Aldo Costa
« Отговор #14 -: Юли 08, 2019, 08:38:10 pm »
Призовавам (за пореден път) пишещите, освен да пишат, преди това да четат!
Престанете да дублирате теми!
Пишете тема, разисквате, оставяте я и...след година, 2-3, отваряте нова със същото съдържание? Какво е това?

Трябва ли да правим атестация на тема "форумни правила"?


http://mazeto.net/index.php/topic,6147.0.html