Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Сърфинг Теорията

(1/3) > >>

van:
Днес ще си говорим за Сърф. Всички знаем какво е Сърфинга. Накратко Намираме голяма вълна и се спускаме по нея това за мнозина осигурява голяма наслада а за нас е повод да се размислим. Първо неведнъж във форума се твърди че ние се намираме в океян от енергия и че това пръв го е прозрял Тесла. Веднага следва оборването кой строи електростанция на морето където нивото е 0 метра. Сега малко мисловен експеримент Ако предположим се намираме на брега на Морето 0 метра надморска височина или по-добре в лодка или сърф. На теория в този случай винаги можем да се протегнем с канчето си и да загребем малко от океяна с енергия в който плаваме в нашето митично канче. Разбира се трябва да включим тук Сърфинга, нека в океяна с енергия имаме вълна (потенциална разлика) винаги можем да се качим на тази вълна и да се повозим с гратис енергия. Остават конструктивните въпроси как да намерим вълна в океяна или сами можем да си я създадем и как да се повозим мисля е ясно как да се сърфира като свържем двата потенциални края с проводник и товар ще имаме гратис. в крайна сметка въпроса остава първо да се съгласим че и ние живеем в същия този океян от енергия за който ни е писал Тесла. Второ да намерим или създадем вълна и трето да посърфираме. Най-лесно е да ползваме вятъра като моряците и техните платноходи и платноходки. например един постоянен магнит създава постоянна сила постоянен вятър и винаги отблъсква противоположно намагнетизирани магнити така можем чрез вечно отблъскване вятър да се движим като платноходка в морето или ако няма вятър да си създадем сами или намерим вълна в ефира на която да сърфираме. мисля това е основата. Значи излиза всичко СЕ сърфисти без вятър или вълни в океяна това не може да ни са получи амин.

juliang:
Енергията за движението на сърфиста не идва от водата в океана. Без вятъра няма вълни, няма и енергия.
Буквалното приемане на метафори е лоша идея. Ако метфората беше "намираме се в басейн от енергия" нямаше да ти хрумват подобни идеи.

dmitarp:
Ние наистина живеем в "океан от енергия" или точно казано във короната на Слънцето, всяка секунда от него се излъчват милиарди енергийни единици, който ти пречи да ги ловиш или да сърфираш над тях.

montanar:
Пак проблема с понятието на енергията.  :-X
За пореден път магнита се представя като сила а не като поле.
Отново изкривена представа за това как работят магнитни потенциали...
Van тая задачка де поставяш противоречи на първите 2 закона от термодинамиката. (единствените закони които се спазват :) )
Отдавна според мен споменаването на великия Тесла като мантра за успеха на подобни идей мисля че не помага.

dmitarp:
Монти ако термодинамиката беше демократична, щеше да променим законите с избори, и нямаше да има проблеми.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия