Автор Тема: Къде да копаме..ННО  (Прочетена 15758 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #15 -: Май 23, 2019, 11:36:43 am »
Коцето е прав, не трябва да се убива ентусиазЪмът. Така направихме с бъгман и тои взе че се бъгна! Не е хубаво така!

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #16 -: Май 24, 2019, 02:06:50 am »
 :D Не съм се бъгвал, поне не заради нещо от написаното в темата ми...:P А си имам и оправдание - БАН с който, макар да ми е даден  по погрешка - влизането ми е затруднено...
Колкото до ентусиазЪмът, зная че само той не стига и не само той е достатъчен за сполучлив проект... :o Иначе не съм забравил за проекта и дори вчера открих от къде да си закупя важна част от пъзелът със захранването, който мисля, вече ми се поизясни...
И за да не е спам, ще ви припомня за преводът, който бе имал, доброто желание да направи нашият, полезен съфорумец "june1900", малко преди да реши да оказва своята помощ, предимно на едно друго място, наречено "Апокрифна академия"...
Тайната на евтината електролиза:
http://mazeto.net/index.php/topic,9985.msg85258.html#msg85258

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #17 -: Май 24, 2019, 10:03:29 am »
Желая ти успех, и не забравяй да се похвлиш с резултата! Там в твоята тема. Всички ще се радваме! Щото аз и други ние, я докарахме до под кривата круша! Некадърници ли не знам, ама евтината електролиза все ни се изплъзва!

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #18 -: Май 24, 2019, 11:32:41 am »
Двама астронавти кацат на повърхността на Марс. Тяхната задача е да проверят дали там има въздух, който може да се диша.
Единият вика: "Лесна работа. Ще извадя кибрит и ще запаля една клечка. Ако има кислород, ще гори."
Той вади една клечка, обаче тамън да я запали, под носа му изскача марсианец и вика: "Не, не го прави!"
Другият астронавт казва: "Сигурно в атмосферата има някакви експлозивни газове. Ама дай, ще взема и аз да проверя."
Вади клечка, обаче тамън да я запали, цяла тълпа марсианци се изсипва и почва да крещи: "Не го прави, бе!"
Първият астронавт се ядосва. Пали клечката и тя не успява да се запали.
"Е добре де, като знаете, че няма да стане изобщо, що ме спирате?", пита той?
"Абе събота е, не се работи днес", отвръщат марсианците.

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #19 -: Май 24, 2019, 01:00:19 pm »
Желая ти успех, и не забравяй да се похвлиш с резултата! Там в твоята тема. Всички ще се радваме! Щото аз и други ние, я докарахме до под кривата круша! Некадърници ли не знам, ама евтината електролиза все ни се изплъзва!

Благодаря :) - задължително и с удоволствие ще споделя резултата, още повече, че той ще бъде добър, благодарение на всички... 8)

Може би въобще електролизата не трябва да се разбира толкова общо и така посредствено и за постигане на добри резултати ще е по-лесно, ако всеки се стреми да построи/усъвършенства клетката си, спрямо приложението за което ще я използва... ;) 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #20 -: Май 24, 2019, 07:15:41 pm »
Добре де ... защо сте се захванали с водата точно? :) Какво очаквате да получите? Не ви ли е ясно, че при горенето можете да получите максимум толкова енергия, колкото сте вложили при разлагането й?

Със същия успех можете да се занимавате с метанола. Разкъсвате веригите и получавате водород и въглерод, след това го горите поотделно и едва ли не (ама надали) ще получите повече енергия от тази която бихте получили при горенето на метанола.
А като бонус задача може да пробвате от метилов спирт да получавате етилов. Основия продукт го пиете, остатъка от С и Н атоми го горите. Топло и отвън, и отвътре ... :)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #21 -: Май 24, 2019, 07:21:30 pm »
Цитат
Добре де ... защо сте се захванали с водата точно? :) Какво очаквате да получите? Не ви ли е ясно, че при горенето можете да получите максимум толкова енергия, колкото сте вложили при разлагането й?

Явно не е ясно  ::)
А и света познава достатъчно изгубени каузи + - още някоя да си и им берат ядовете адептите им......

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #22 -: Май 25, 2019, 01:30:06 pm »
Освен с електролиза, имало и резонансно разлагане с облъчване с радиовълни - по памет в долната област на мегахерцовия обхват.
но нямаше данни за СЕ и там или ... ги крият:)

https://www.banggood.com/Electrolysis-of-Water-Hydro-Generator-Heating-Process-Principle-Science-Experiment-Teaching-Tool-Toy-p-1406095.html?akmClientCountry=BG&currency=USD&utm_source=facebook&utm_medium=cpc_ods&utm_content=dawn&utm_campaign=mix2-dpa-daba-list-sli-1&utm_ho=18_&ad_id=6135722102282 - евтиния

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #23 -: Май 25, 2019, 01:40:45 pm »
GreenHulk освен изброените има и ултравиолетово разлагане има и термично разлагане ма свръхеденичност найсе :)

Неактивен Chokoch

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #24 -: Юни 12, 2019, 05:28:08 am »
Освен с електролиза, имало и резонансно разлагане с облъчване с радиовълни
Не е радиовълни, а резонанс на самата клетка която се явява кондензатор. Със чиста дестилирана вода без никакви соли и химии в нея.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #25 -: Юни 12, 2019, 05:54:36 am »
Chokoch да - прав си.