Автор Тема: Казусът Капанадзе, Размисли и Страсти  (Прочетена 1262 пъти)

Неактивен van

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Здравейте будни хора Капанадзетчии, нова тема пак за Капанадзе и всичко останало от живота.

Днес първо ще си говорим малко странично за схемата на GMG. Преди 5 Години имало едно време GMG и той дал Схему, Схема която работи или поне така твърди. За благодарност всички го наплюли целия мокър от плюмки го изгонили Админите, като наплютото другарче в детската градина .

Интересното е че схемата използва Закона на Майкъл Фарадей за електромагнитната индукция големи хора сме няма пак да ви го копи пастя от википедия = ОбщоМедиа а в нея няма за Капанадзе ни дума ни слово. И така 5 години време изтекло до ден днешен а никой не каза кво праим със Схему.

Неактивен van

• Подготвен
  • **
Re: Казусът Капанадзе, Размисли и Страсти
« Отговор #1 -: Май 14, 2019, 02:23:58 pm »
Сварочный осциллятор , примерно така?

Активен montanar

• Beginner
  • *
  • Публикации: 96
« Отговор #2 -: Май 14, 2019, 02:29:33 pm »
Що ли ми прилича на олимпийска глупост това така :)

Неактивен Михаил Кузмов

• Успешен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 346
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
« Отговор #3 -: Май 14, 2019, 02:30:30 pm »
Ма ти сигурен че тая схему е така? Беее van чоо!

Неактивен Tanas

• Beginner
  • *
  • Публикации: 80
« Отговор #4 -: Май 14, 2019, 02:33:21 pm »
Ма ти сигурен че тая схему е така? Беее van чоо!
Не, не е сигурен  ;D

Неактивен van

• Подготвен
  • **
« Отговор #5 -: Май 14, 2019, 02:43:17 pm »
Добре, аз се предавам. Вие, откриите 10-те разлики:

Активен montanar

• Beginner
  • *
« Отговор #6 -: Май 14, 2019, 02:47:47 pm »
Бате бате - на тая схема има непознати на науката елементи  ???
Къде е скрито зайчето аааааа? :)

Неактивен van

• Подготвен
  • **
« Отговор #7 -: Май 14, 2019, 02:58:28 pm »
тоя Исмаел Авизо
https://www.youtube.com/watch?v=lW7d38inLrc ismael interview part 1
https://www.youtube.com/watch?v=KgBdrHeZ1rE ismael interview part 2
https://www.youtube.com/watch?v=OsJ18GC4e_o ismael interview part 3
интервюто му от 2011-та когато показа електричка с един акумулатор 12 волта

Активен montanar

• Beginner
  • *
« Отговор #8 -: Май 14, 2019, 03:14:34 pm »
Бре Ванчо - какви са тия потни чорапи де размахваш?! :)
В последния случай за чАвека някой закони явно не съществуват - например най малкото Ленц ефект ..... приказва ни за някакви кратковременни снемания на мощност ама въпроса е от къдеееееее я снемаааааа аааааа ?!

Неактивен van

• Подготвен
  • **
« Отговор #9 -: Май 14, 2019, 03:20:52 pm »
Капанадзе вика че повторил схемата на Тесла (Трафа), а аз викам че използва първия закон на Фарадей от 1831 година.
Закона за електромагнитната индукция U=-dФ/dt преведена на човешки език тази математическа формула на Максуел гласи: скоростта на изменението на магнитното поле, определя напрежението на изхода демек пауръ щото U=I.R.

Искам да кажа источника 1 на рис.2 дава начално магнитно поле в неговия изходен траф който не е показан в схемата. това поле Б когато достига максималната си стойност започва да се изменя бавно в тоя момент с нашия Усилвател на мощност 2 ние пускаме як токов импулс ако се размислим правим Мю да пада рязко до 1ца и така дефакто изменяме B то рязко а това рязко изменение на магнитното поле води до повече енергия в изходната намотка където е крушката малко неясно стана ама който мисли че го хване.

Активен montanar

• Beginner
  • *
« Отговор #10 -: Май 14, 2019, 03:30:02 pm »
van ае малко поясни какво точно имаш предвид щото не ти се връзват писанията
Цитат
Закона за електромагнитната индукция U=-dФ/dt преведена на човешки език тази математическа формула на Максуел гласи: скоростта на изменението на магнитното поле, определя напрежението на изхода демек пауръ щото U=I.R.
И най вече въпроса е къде трябваше да ахнем?

Да не казвам че по маниер на водене на дискусия ми приличаш на една особа де ............

Неактивен dmitarp

• Стабилен
  • Публикации: 568
« Отговор #11 -: Май 14, 2019, 03:38:04 pm »
Тази идея е стара колкото форума, та и по брадясала, но ялова. Няма как от два източника с нулева или почти нулева мощност да получиш един с голяма мощност. Забележете единият източник е с високо напрежение, но много малък ток или нулев, а вторият обратно източник с почти нулево напрежение но с голям ток, смесваш двата източника и ето ти високо напрежение и голям ток на изхода. Да ама този, който си го е мислил това сигурно не е чул за съгласуване, а и за много други неща

Неактивен ndm

• Специалист
  • Активен
  • Публикации: 262
« Отговор #12 -: Май 14, 2019, 04:03:30 pm »
малко неясно стана ама който мисли че го хване.
На твоЮ схемУ по-горе си пропуснал да пАЙстнеш дръжката, за която си СЕ хванал и в същия момАнт си СХvanАЛ, и разбрАЛ казусът страстно…..мислейки.

Неактивен van

• Подготвен
  • **
« Отговор #13 -: Май 14, 2019, 04:04:34 pm »
Хванах се на дъвката на ГМГ дето анатемосан банифициран.

За да ви стане по нагледно прикачан картинка от ОбщоМедиа на Трансформатора който е в източника 1 на изхода но не е показан на рис.2
при синусоидален захранващ ток магнитния поток Ф се изменя с различна скорост която е най-малка на върха на синуса и точно в този момент пускаме много силен токов импулс в вторичната мощна верига който предизвиква насищане на магнитопровода и рязки изменение на магнитния поток Ф в трансформатора това рязко изменение на магнитния поток -> води до рязко покачване на изходното напрежение и по формулата че U=I.R като имаме непроменен R остава да се качи рязко тока I във изходната верига.
Това действително е стар принцип разглеждан от Маскуел и изведен отдавна като закон на фарадей за електромагнитната индукция открит през 1831 година. Незнам дали ще ме разберете и тоя път и на мен ми е малко мъгла ма експерименти не ми се правят и не искам нищо да ви доказвам аз си вярвам вие ако искате не ви карам насила. ГМГ сте го изгонили щото ви е досадил със неговата първа работеща схема:

когато от радост изпаднал в еуфория и побързал да ни се похвали за успеха си.
А вие не сме го разбрали а аз си мислих и размислих защо би работила и ви докладвах в тази тема.
« Последна редакция: Май 14, 2019, 04:20:43 pm от van »

Активен montanar

• Beginner
  • *
« Отговор #14 -: Май 14, 2019, 04:11:01 pm »
Цитат
при синусоидален захранващ ток магнитния поток Ф се изменя с различна скорост която е най-малка на върха на синуса
ко речи?  ???