Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Ха сега де

(1/2) > >>

Радико:
Еи това се пръкна изневиделица и ми напълни душата:
https://megavselena.bg/po-barzi-ot-svetlinata-chastici-izlachvat-super-yarko-gama-lachenie-okolo-pulsarite/ 
Съвсем кратко резюме:
Открити са доказателства за съществуването на места където частици се движат със скорост по голяма от скоростта на светлината във вакуум. За да не влизат в открита конфронтация със властимащите ревностни привърженици на стандартния модел авторите въвеждат нов много интересен термин " квантов вакуум"
Използвам случая да предложа за по голяма яснота да го наричат вакуум на Шрьодингер. Или още по добре котешки вакуум.

Bat_Vanko:
Радико, ти хубаво си го прочел ама едно нещо си пропуснал: Свръх силните магнитни полета забавят движението на светлината, но не влияят върху скоростта на тези частици. Сега възниква въпроса - спрямо коя скорост се движат по бързо частиците: спрямо тази на забавената светлина или спрямо тази на нормалната й скорост.

Ksurnev:
Теоретично в черните дупки фотоните след хоризонта на събитията трябва да се ускоряват.
След като големите маси могат да изменят пътя на фотона това е логиката.

Радико:
Бат Ванко така твърдят ама нещо не ми звучи изобщо логично. Излиза, че слабите магнитни полета им влияят и чрез това влияние ни предпазват та да сме живи а пък свръхсилните не влияели. Хайде холан бе. Много са гледали филма "Ах тази Мери"

технократ:

--- Цитат на: Радико в Май 03, 2019, 10:14:37 am ---Бат Ванко така твърдят ама нещо не ми звучи изобщо логично. Излиза, че слабите магнитни полета им влияят и чрез това влияние ни предпазват та да сме живи а пък свръхсилните не влияели. Хайде холан бе. Много са гледали филма "Ах тази Мери"

--- Край на цитат ---

Да Радико напълно си прав, академиците с капаци измислят какви ли не неща само и само да спасят статуквото и догматичното в науката, иначе ще им изстинат работните места а и авторитетът им на "Велики Айнщайн" "дивине" "дивине" ще рухне. Ако си спомняш че през 2011 година беше регистриран неутрино поток движещ се по бързо от светлината, ама корифеите на Айнщанизма бързо отрекоха този факт и го потулиха че вижте било някаква техническа грешка. После разбрах че директорът на лабораторията в Гранд Сасо си бил подал оставката. Явно не е бил привърженик на научната корупция. Аз съм сигурен че на някои учени им се плаща да потулват истини и да крепят статуквото в науката. Едно време Бруно е изгорен на клада, заради новаторските си възгледи, сега не горят на клада, но уволняват от престижни университети, а това е оставане без хляб на учени с иновативност.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия