Автор Тема: Евтин Ток  (Прочетена 55615 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #75 -: Април 03, 2019, 09:54:08 pm »
EDM electronics 
Цитат
Има една поговорка: "Бит и ебан насищане нямат"

Сега за да ти набия канчето, ще обясня как от формулата за мощност P=U.I математически следват и другите и видове P=I^2.R ,  P=U^2/R
Следват от закона на ОМ .




                                                U
                                           _______                                                                                                                                                                       
                                                 
                                              I | R

Напрежението в P=U.I като се изррази със зависимостта от закона на ОМ става, P= I^2.R. А токът в P=U.I като се изрази със законът на Ом става, P=U^2/R Ще продължаваш ли още с тръшкането си  ;D или искаш още бой по тиквата. Не е важно знанието, важно е разбирането ;D
                                             

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Евтин Ток
« Отговор #76 -: Април 03, 2019, 10:01:55 pm »
технократ закона на Ом е верен, за сега действащата система и то пак от  части. А какво да говорим за СЕ.. там въобще не е верен  :D
 Така им е пасвало на Магнатите, така са го и приели..

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Евтин Ток
« Отговор #77 -: Април 03, 2019, 10:05:22 pm »
EDM electronics 
Сега за да ти набия канчето, ще обясня как от формулата за мощност P=U.I математически следват и другите и видове P=I^2.R ,  P=U^2/R
Следват от закона на ОМ .




                                                U
                                           _______                                                                                                                                                                       
                                                 
                                              I | R

Напрежението в P=U.I като се изррази със зависимостта от закона на ОМ става, P= I^2.R. А токът в P=U.I като се изрази със законът на Ом става, P=R^2/R Ще продължаваш ли още с тръшкането си  ;D или искаш още бой по тиквата. Не е важно знанието, важно е разбирането ;D
                                           

Колеги,
тоз чУек откачи!  ;D
Никой нищо не го е карал да прави, той сам си навива пружината, зорлен се натиска да го изпитвам и пак да му пиша 2-ка  ;D и щял да ми обяснява уравнения за 3-ти клас, че се и ядосва, ама не знам защо на мен. Съветвам го да си удари главата в някоя стена, за да се осъзнае. Казах му, че е на път да се изложи и той не само не се спира, а иска още и още, и още....  ;D

Ей, туй Интернета, като магнит привлича най-големите образи, изкуткудякали?  ;D - наистина ми е забавно, колеги.  ;D  :D  ;D

За мен правилното беше Технократе, да излезеш достойно от ситуация, като кажеш следните реплики:
- Колеги, извинявам се, не бях прав. Сбърках. Заблудих се за електрическата мощност. Приемам казаното от Радико.

...ииииии нещата щяха да се уталожат, а сега какво?
- "Каквото повикало, такова се обадило"  ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Евтин Ток
« Отговор #78 -: Април 03, 2019, 10:08:56 pm »
Браво Технократ, браво без никаква нотка на сарказъм. Просто се радвам, че съвместно с ЕДМ успяхме да те научим на нещо, дори въпреки желанието ти.
Надявам се цялата тази шумотевица да е била полезна и на някой друг. Забелязал съм, че за разлика от ЕДМ доста електрончици омаловажават тази материя основите на електротехниката смятайки я за нещо по низше от електрониката и това е причина за по големи или по малки дупки в познанието им. Дано да сме помогнали и на още хора да напреднат мъничко в познанието на електричеството. Другото са дребнавости.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #79 -: Април 03, 2019, 10:09:50 pm »
технократ закона на Ом е верен, за сега действащата система и то пак от  части. А какво да говорим за СЕ.. там въобще не е верен  :D
 Така им е пасвало на Магнатите, така са го и приели..

В кои случаи законът на ОМ не е верен.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #80 -: Април 03, 2019, 10:13:23 pm »
Браво Технократ, браво без никаква нотка на сарказъм. Просто се радвам, че съвместно с ЕДМ успяхме да те научим на нещо, дори въпреки желанието ти.
Надявам се цялата тази шумотевица да е била полезна и на някой друг. Забелязал съм, че за разлика от ЕДМ доста електрончици омаловажават тази материя основите на електротехниката смятайки я за нещо по низше от електрониката и това е причина за по големи или по малки дупки в познанието им. Дано да сме помогнали и на още хора да напреднат мъничко в познанието на електричеството. Другото са дребнавости.

Значи криво съм те разбрал относно сарказма. Но може би е така защото се засягам лесно от забележките, макар и да са доброжелателни към мен.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #81 -: Април 03, 2019, 10:16:35 pm »
 EDM electronics

Ти путю ли си, или путин почнал да пише в мазето ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Евтин Ток
« Отговор #82 -: Април 03, 2019, 10:21:52 pm »
EDM electronics

Ти путю ли си, или путин почнал да пише в мазето ;D

Не знам дали осъзнаваш с тия евтини обиди, колко глупав изглеждаш отстрани?
Продължаваш да затъваш и си мисля, че тази вечер трудно ще заспиш, ще ти свети лампата до късно през нощта.  ;D

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Евтин Ток
« Отговор #83 -: Април 03, 2019, 10:27:24 pm »
технократ в случай на СЕ не е верен

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #84 -: Април 03, 2019, 10:55:00 pm »
Не знам дали осъзнаваш с тия евтини обиди, колко глупав изглеждаш отстрани?
Продължаваш да затъваш и си мисля, че тази вечер трудно ще заспиш, ще ти свети лампата до късно през нощта.  ;D

Ти газ ли изпусна или написа нещо  ;D

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #85 -: Април 03, 2019, 10:56:12 pm »
технократ в случай на СЕ не е верен

Има ли такъв случай.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #86 -: Април 03, 2019, 10:57:58 pm »
Електрончика путин тази нощ няма да спи . Ядец го яде отвътре ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Евтин Ток
« Отговор #87 -: Април 04, 2019, 09:10:43 am »
van,
КОП е коефициент на преобразуване на изходната енергия от входната. Може да се даде в проценти, но може и в цяло число, като 1-цата е 100%.
Ако на входа подаваш 1-ца или 100%, а инвертора консумира 0,1 или 10%, това означава, че на изхода ще имаме 90% от входната енергия, т.е. по-малко. КОП е отношението между изхода и входа или 90/100=0,9 КОП

Къде го видя тоя КОП = 10? - математика за 1-2 кл.
И бобината не консумира 10%, а цялата система консумира толкова, най-много електронния ключ. Ако бобината е тороид загубите в него са най-малки от всички видове бобини или около 2-3%.

И Бедини-Медини преобразува право в обратно напрежение, а в него няма скрити ни извънземни, ни етер, нищо допълнително не влиза в системата през бобината, за да стане КОП>1 - ДОКАЗАНО!


Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Евтин Ток
« Отговор #88 -: Април 04, 2019, 12:48:42 pm »
Брей, какви велики открития се правят в тази тема. Направо се почувствах обогатен с нови знания  ;).
Само да вметна, че великата формула, която технократ преоткри  ;D се отнася само и единствено за постоянен ток.
Сега му поставям задача да преоткрие и формулата за мощност при променлив ток и зависимостта и от съпротивлението на товара спрямо приложеното напрежение. Или пък да обясни защо тя е следната P = Um2/2R , като изрично подчертавам че R e реактивно съпротивление.  :P
« Последна редакция: Април 04, 2019, 03:46:28 pm от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Евтин Ток
« Отговор #89 -: Април 04, 2019, 02:31:59 pm »
На Технократа му препоръчвам да заляга над учебниците, да започва да учи и да не се осланя на стари незнания, да бъде по-прецизен, че пак ще се изпитваме, да не пиша отново 2-ки.  ;D  :D  ;D
« Последна редакция: Април 04, 2019, 03:45:39 pm от atos »