Автор Тема: Евтин Ток  (Прочетена 55592 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #60 -: Април 03, 2019, 07:27:23 pm »
Мммдааа господ си знае работата. Добре, че не те е направил малко по умен.

Да бе да, като си слаб по материала, сега караш на квалификации ;D

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #61 -: Април 03, 2019, 07:40:03 pm »
От формулата за мощност наш радико измисли друга формула.
P=U.t =  P=U^2/R вижте му ферманът, замества токът в мощността на източника, с формулата за ток в закона на ом, но за консуматор. Израза за мощност на изсточник обаче е P=U.t/R

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Евтин Ток
« Отговор #62 -: Април 03, 2019, 07:41:00 pm »
Радико, абе ти не разбра ли че технократ не е кой да е... Той е чел теория на относителността... В оригинал предполагам!!!

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #63 -: Април 03, 2019, 07:47:39 pm »
Радико, абе ти не разбра ли че технократ не е кой да е... Той е чел теория на относителността... В оригинал предполагам!!!

Чел съм я, ти кат не си, кой ти е крив ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Евтин Ток
« Отговор #64 -: Април 03, 2019, 07:59:36 pm »
Технократе, не мърдай, че колкото по се въртиш, по-навътре влиза.  :D
Я кажи това t какво е в твоята формула P=U.t
Ти въобще наясно ли си какво е електрическа мощност?
На път си да се изложиш и цялата ти физика ще отиде у ряката.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Евтин Ток
« Отговор #65 -: Април 03, 2019, 08:22:05 pm »
Само да вметна, че при изчисляване на моментна мощност, времето винаги трябва да е знаменател, а не числител...затова в този случай се приема една единица от него и така просто отпада от формулата!
При изчисляване на консумирана мощност, вече е в числителя, но това е далеч от разглежданата тема...
Има значение колко време ще се топлиш с 1 тон дърва, но дали ще ги изгориш за 20 дена или за 2, енергията е същата.
Ей...това енерго колко глави обърка...

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Евтин Ток
« Отговор #66 -: Април 03, 2019, 08:41:37 pm »
Само да вметна, че при изчисляване на моментна мощност, времето винаги трябва да е знаменател, а не числител...затова в този случай се приема една единица от него и така просто отпада от формулата!
При изчисляване на консумирана мощност, вече е в числителя, но това е далеч от разглежданата тема...
Има значение колко време ще се топлиш с 1 тон дърва, но дали ще ги изгориш за 20 дена или за 2, енергията е същата.
Ей...това енерго колко глави обърка...
atos когато говориш за мощност времето не оказва никакво влияние: Ако говориш за моментна мощност - това е мощността в момента на измерване (или произволно избран). Средната мощност е средно аритметичната на множество измервания (може да се определи като изразходваната ЕНЕРГИЯ се раздели на времето), но продължава да си бъде мощност. Но когато говорим за КОНСУМИРАНА - тогава вече е енергия - демек интеграл (мощност по време).
Чел съм я, ти кат не си, кой ти е крив ;D
Ако си я чел като електротехниката - язък за загубеното време. Ама няма нищо де, поне помниш че си я чел...

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #67 -: Април 03, 2019, 08:50:04 pm »
Технократе, не мърдай, че колкото по се въртиш, по-навътре влиза.  :D
Я кажи това t какво е в твоята формула P=U.t
Ти въобще наясно ли си какво е електрическа мощност?
На път си да се изложиш и цялата ти физика ще отиде у ряката.

А, сбъркал съм, вместо I съм написал t, във формулата за мощност. Да Радико е прав, така е, но карайки със заядлив тон, той ме изнерви и аз не усмислих правилно формулата. Ето формулата за мощност радико е изпуснал че тя има и вида на тока на квадрат умножен по напрежението, така че да не ми се прави на много умен.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Евтин Ток
« Отговор #68 -: Април 03, 2019, 08:52:06 pm »
Колеги,
някой знае ли къде се дяна Технократа, загуби се тоз чУек ве?  ;D
И що си е писал ника с малка буква, иди разбери?  ;D

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #69 -: Април 03, 2019, 08:55:25 pm »
Колеги,
някой знае ли къде се дяна Технократа, загуби се тоз чУек ве?  ;D
И що си е писал ника с малка буква, иди разбери?  ;D

Айде сега за малкото се хващаш, ми хвани се за голямото  ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Евтин Ток
« Отговор #70 -: Април 03, 2019, 08:59:38 pm »
Технократе, не знам за другите, но мен не можа да ме заблудиш.
Осъзна се рано след предупреждението, свери си часовника в Интернет, а такива елементарни грешки на човек с дори елементарни познания за електричеството са недопустими, да замениш тока с времето. И според мен Радико не се е заяждал, ами ти се мъчиш да се направиш на знаещ в материя дето си гола вода. Кого мислиш, че лъжеш, да не стои бай Мангал насреща ти?

Няма как някой да се прави на знаещ с най-простите формули на закона на Ом и електрическата мощност. Тези формули ги знае всеки електрончик и може да ти ги каже дори, като спи без да се събужда и без да ги обърка.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #71 -: Април 03, 2019, 09:01:05 pm »
Ако си я чел като електротехниката - язък за загубеното време. Ама няма нищо де, поне помниш че си я чел...

Ти като си я чел разбра ли дали ЗЗЕ се спазва в тази теория.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #72 -: Април 03, 2019, 09:10:28 pm »
Технократе, не знам за другите, но мен не можа да ме заблудиш.
Осъзна се рано след предупреждението, свери си часовника в Интернет, а такива елементарни грешки на човек с дори елементарни познания за електричеството са недопустими, да замениш тока с времето. И според мен Радико не се е заяждал, ами ти се мъчиш да се направиш на знаещ в материя дето си гола вода. Кого мислиш, че лъжеш, да не стои бай Мангал насреща ти?

Няма как някой да се прави на знаещ с най-простите формули на закона на Ом и електрическата мощност. Тези формули ги знае всеки електрончик и може да ти ги каже дори, като спи без да се събужда и без да ги обърка.

Ти сега конско ли ще четеш, казах ти че съм сбъркал в изписването поради изнервеност от страна на хапливите нападки на радико, който беше прикрито саркастичен. И какво като излезе прав, това не го прави умен, понеже умността не се доказва с някакви формули, а с практични изобретения и иновативност които нито той нито ти имаш. То аз формули мога да науча, но това не означава че ще съм спец в областта на електротехниката. В крайна сметка радико е запаметил една формула и с това си мисли че разбира много от електротехника. Ти например с какво ще докажеш че разбираш много от електротехника, само със забележки и четене на конско ли. Единствено ми харесва в теб, че не търпиш наистина глупави писаници на някои в този форум. Но недооценяваш на 100% събеседника, имаш някакви субективистични мисли и представи за умственият багаж на тоя или оня. Ако искаш почвай да изпитваш пък да видим ;D

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Евтин Ток
« Отговор #73 -: Април 03, 2019, 09:22:51 pm »
atos е прав. Мощноста зависи от времето. Всичко друго отпада...  :D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Евтин Ток
« Отговор #74 -: Април 03, 2019, 09:23:26 pm »
Ти сега конско ли ще четеш, казах ти че съм сбъркал в изписването поради изнервеност от страна на хапливите нападки на радико, който беше прикрито саркастичен. И какво като излезе прав, това не го прави умен, понеже умността не се доказва с някакви формули, а с практични изобретения и иновативност които нито той нито ти имаш. То аз формули мога да науча, но това не означава че ще съм спец в областта на електротехниката. В крайна сметка радико е запаметил една формула и с това си мисли че разбира много от електротехника. Ти например с какво ще докажеш че разбираш много от електротехника, само със забележки и четене на конско ли. Единствено ми харесва в теб, че не търпиш наистина глупави писаници на някои в този форум. Но недооценяваш на 100% събеседника, имаш някакви субективистични мисли и представи за умственият багаж на тоя или оня. Ако искаш почвай да изпитваш пък да видим ;D
Има една поговорка: "Бит и ебан насищане нямат"
От това което си написал, виждам проява на комплекси - тоя се правел на умен, оня не бил толкова умен, да съм вземел да те изпитвам...... Нали те изпитаха, видя се че не знаеш, какво повече да те изпитваме. За днес ти пиша 2-ка  ;D
Ами не мога да те разбера, що се пънеш без да знаеш и що те е яд на Радико, като той е правия?
Радико за разлика от теб е държал и поялник, и електрожен, и инструменти за механична обработка, а ти дори един електрод с електрожена не си стопил ей тъй, като бенгалски огън, за проба.

Твърдоглав си и самоуверен. Колко пъти ти казвах за неща дето са ми минали през ръцете, а ти все повече знаеш. И от де това самочувствие не знам, щот си учил физика ли? Ако не можеш да разбереш кой има реални практически познания и умения от пишещите, значи не си толкова умен, колкото си мислиш.