Автор Тема: Евтин Ток  (Прочетена 55617 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #45 -: Април 02, 2019, 09:22:18 pm »
Аааа, не сега, той отдавна е направил нова физика, но я е записал на латерна и върти ли върти тая латерна вече 3-та петилетка. Той е човека имплозия. И не е само той, тук е пълно с такива, като него. Те са научили новата физика от Интернет - най-достоверното място, където илюминатите не са турили пръст. Имат специални уреди и мерят етер, прана и т.н., това става с висящ център. А какви нови понятия са съчинили, чак от Церн ги търсят за съвети - X,Y & Z етерни бузони. А какъв смисъл има пък темата....., сигурен съм скоро ще се напипа формулата за евтиния ток, просто трябва още 20-30 стр. теоретизиране, малко етер и търпение.  ;D

Позор за физиката ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Евтин Ток
« Отговор #46 -: Април 02, 2019, 10:13:44 pm »
Радико, мн. ми е интерсно ти как си го представяш изобщо, това отрицателно съпротивление? Даваш линк, но май изобщо не си вникнал в него! Ами изчети първото изречение след Тунелен ефект за да ти стане ясно! Друг пример. Да вземем VA хар.на тиристора. В режим на насищане тока рязко се повишава, напрежнието рязко пада. Т.е. след този момент на  участък от характеристиката, наблюдаваме отрицателно диференциално съпротивление, както при тунелния диод. Значи става въпрос за моментен процес наречен така.
Да беше се замислил след написаното от Мито и съгласието с него от epwpixieq-1!
Ами какво да ти кажа, представям си го като прилагателно. Ако ти или някой друг от пишещите тук си го представяте като съществително, си е ваша грешка. Съществителното използвано в случая е РЕЗИСТОР. Напълно съм съгласен, че не съществува резистор с отрицателна стойност. Но съпротивлението е свойство на материята и е нещо съвсем различно. Въобще не съм си правил труд да чета статията от линка. От уикипедия няма как да науча за тунелните диоди нещо което да не знам. И като гледам какво се пише в темата мисля си, че освен EDM electroniks и Мишо другите трябва да прочетат статията поне по още веднъж. Ти поне още два пъти. Защото щом сравняваш тунелен преход с тиристор значи не си разбрал същтността на ефекта.
За да разбереш по точно какво пише EDM погледни на нещата като полупразната, полупълна чаша. Тоест аз ще кажа, че в тази част на волтамперната характеристика имаме увеличаване на тока и забележи И НА МОЩТНОСТТА когато намаляваме напрежението.
Последното съм го установил лично преди рриисетина години когато в София все още бяха на мода антените и антенните усилватели за сръбска телевизия.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #47 -: Април 02, 2019, 10:21:12 pm »
Цитат
Тоест аз ще кажа, че в тази част на волтамперната характеристика имаме увеличаване на тока и забележи И НА МОЩТНОСТТА когато намаляваме напрежението.

И как ще стане, формулата за мощност е: P=V.A, по магичен път не става.


Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Евтин Ток
« Отговор #48 -: Април 03, 2019, 06:17:29 am »
No comment Радико!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Евтин Ток
« Отговор #49 -: Април 03, 2019, 07:35:27 am »
И как ще стане, формулата за мощност е: P=V.A, по магичен път не става.
Много просто технократ. Значи първо формулата се изписва с буквите:
P= U x I а самото "I" пък е равно на U / R  и като го заместим получаваме U x U/R или по просто написано
  U^ /R Или казано с думи прости:
Мощността е равна на квадрата на напрежението върху съпротивлението. Поздравления технократ ти току що научи урок по електротехника за девети клас. Запомни го и бъди горд защото много радиотехници в този форум въобще не го знаят.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Евтин Ток
« Отговор #50 -: Април 03, 2019, 09:05:19 am »
Ще се отклоня още по-далече от основната тема, защото и без това тя е изначале известна, като неработеща, многократно проверена и довела до полудяване и ококорване на наивниците с вечните фенерчета. Имаше един многоников във форума, мнокогратно гонен, многократно приет, който до такава степен изкука - показваше снимки как бучи с вилица сланина  ;D, че обяви, искал да се оттегли, като Робинзон Крузо на самотен остров и да си прааааааааааа....ввввввви по цял дет ток от вечното фенерче, и де си се кефи на себе си, да си повтаря на спокойствие "аз съм Тесла, аз съм Тесла...".  :D Няма да казвам кой е тоя, да не се обиди, че очаквам от него още такива изцепки, да има на какво да се смея - много е забавен форума.  ;D

Забелязал съм, че почти всяка тема е лишена от смисъл и тя винаги забива в две направления: 1. окултния етер, за който само надарените от Господ добродушници, ерудити, достойни, генетично посветени, могат да ги разбират тия ми ти работи и 2. конвенционалните знания за простосмъртни, недостойни за етера закостенели мозъци, които дискутират до болка известни всекиму процеси, явления и т.н., основно още от началния и средния курс.

Тунелния ефект, диод и отрицателното съпротивление се изучаваше още в 10 кл. по основи на електрониката в Електротехникумите някога - смятайте какво е било нивото тогава на децата, щом сега това е някаква "научна" дискусия в консилиум.  ;D

Навремето в Сливен Електротехникума - ТЕЕ "Мария Кюри" беше най-елитното училище. Влизаше се с приемен изпит и сульо и пюльо можеше да попадне само по партийна линия. Сега там учат само САЧОВЕ! Няма нито един бледолик. Та извода е, че тук дискутиращите са последното поколение, което има честта да дискутира теми, като сложния "тунелен ефект", докато другите големите нации колонизират Марс и Луната.

Не знам как стоят нещата в другите градове, дано учениците не са мароци, но ми се струва, че България е преминала летвата на санитарния мининум и след 20-30 г. едва ли ще има български етнос, азбука, култура, знание. Кирилицата се ползва само от две държави, знаете кои са те: Миролюбивата България и Агресивната Русия.
« Последна редакция: Април 03, 2019, 09:25:48 am от EDM electronics »

Vale

  • Гост
Re: Евтин Ток
« Отговор #51 -: Април 03, 2019, 09:23:02 am »
Ето ви филм за това какво наричат отрицателно съпротивление. Първо го изгледайте, пък после дискотирайте. Адреса го има на форума:

http://mazeto.net/index.php?topic=1802.0

Страхотна Библиотека от филми за Свободна Енергия и др.

За да не търсите филма, че там има стотици, ето го адреса на филма за отрицателното съпротивление. Нема нищо общо със суперпроводниците.

https://yadi.sk/i/LnDbqCeNWb82T

Энергия из вакуума - часть 3 - Chung - rus.avi

И го няма в учебниците, защото е доста нова разработка.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #52 -: Април 03, 2019, 11:32:28 am »
Много просто технократ. Значи първо формулата се изписва с буквите:
P= U x I а самото "I" пък е равно на U / R  и като го заместим получаваме U x U/R или по просто написано
  U^ /R Или казано с думи прости:
Мощността е равна на квадрата на напрежението върху съпротивлението. Поздравления технократ ти току що научи урок по електротехника за девети клас. Запомни го и бъди горд защото много радиотехници в този форум въобще не го знаят.
Тука си правиш собственни самосъчинения и неправилно тълкуване на формулите Радико. Не става, какво ми заместваш в израза I=U/R че да стане на U x U/R ...  U^2/r няма такива следствия, формулата I=U/R не е за мощност а за големина на ток, ти като снижаваш или повишаваш съпротивлението, променяш ли мощността. Освен това си и противоречиш, щото ако е по твойта логика, излиза че с по високо напрежени ще изкарваш и по висок ток, а преди твърдеше някаква магия за обратното, че по голям ток ще изкараш с по малко напрежение. Радико научи си уроците по електротехника за 8 клас и тогава пиши. ;D

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #53 -: Април 03, 2019, 12:26:39 pm »
Ето ви филм за това какво наричат отрицателно съпротивление. Първо го изгледайте, пък после дискотирайте. Адреса го има на форума:

http://mazeto.net/index.php?topic=1802.0

Страхотна Библиотека от филми за Свободна Енергия и др.

За да не търсите филма, че там има стотици, ето го адреса на филма за отрицателното съпротивление. Нема нищо общо със суперпроводниците.

https://yadi.sk/i/LnDbqCeNWb82T

Энергия из вакуума - часть 3 - Chung - rus.avi

И го няма в учебниците, защото е доста нова разработка.

Тези "Академици" от видеото, неправилно интерпретират следствията от експеримента. Напълно логично е че с промяната на съпротивлението, от по голямо към по малко, токът да расте а напрежението да намалява, по простата формула от електротехниката U=P/t. Вторите плочки са пресовани при по високо налягане от първите и затова там съпротивлението е по малко. Останалото за някаква ентропия, отрицателно съпротивление и обратни токове, са безполезни бълнувания и неверни тълкования. Просто поредната научна сензация.
« Последна редакция: Април 03, 2019, 12:48:09 pm от технократ »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Евтин Ток
« Отговор #54 -: Април 03, 2019, 01:03:59 pm »
Ооох технократ технократ стига писа глупости, че ще умра от смях. Формулите са си верни и се изучават явно проблема е че са за девети клас на техникумите.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #55 -: Април 03, 2019, 02:41:53 pm »
Ооох технократ технократ стига писа глупости, че ще умра от смях. Формулите са си верни и се изучават явно проблема е че са за девети клас на техникумите.

Напротив ти пишеш глупости, дадох аргументация, не виждам твоята.

Vale

  • Гост
Re: Евтин Ток
« Отговор #56 -: Април 03, 2019, 03:15:34 pm »
технократ, написал си хубава рецензия на работата на проф. Чанг. Що не вземеш да и я изпратиш. А работите, дето се водят от преди 90 години не си рецензирал. Щом се появи нещо с поведение не отговарящо на приетите закони, требва веднага да го отречем - "такова животно нема". Поне в нашия техникум нямаше. А в Станфордския техникум не съм ходил да видя дали има ли или няма.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Евтин Ток
« Отговор #57 -: Април 03, 2019, 05:53:05 pm »
Напротив ти пишеш глупости, дадох аргументация, не виждам твоята.
Оффф много си... Каква ти е аргументацията? Това ли:
Цитат
Радико. Не става, какво ми заместваш в израза I=U/R че да стане на U x U/R ...  U^2/r няма такива следствия, формулата I=U/R не е за мощност а за големина на ток, ти като снижаваш или повишаваш съпротивлението, променяш ли мощността. Освен това си и противоречиш, щото ако е по твойта логика, излиза че с по високо напрежени ще изкарваш и по висок ток, а преди твърдеше някаква магия за обратното, че по голям ток ще изкараш с по малко напрежение. Радико научи си уроците по електротехника за 8 клас
Вече го написах взимаш формулата за мощност:
P = U x I
Дали забелязваш че в тази формула присъства и тока ( I ) значи пиша го още веднъж като за олигофрени:
P = U x ( I ). Голям проблем ли ще бъде за рвоята когнитивност да сложиш вътре в скобите яместо "I" формулата по която се изчислява тока, тоест:
I = ( U / R )
Така формулата ще добие следния вид:
P = U x ( U / R) след отварянето на скобите " учи се в седми клас" формулата ще се опрости до въпросния израз:
Мощността е равна на квадрата на напрежението върху съпротивлението. Обаче аз се замислям дали не ти е още рано за такива формули, все пак те са за девети клас не за осми. Ще видим след три четири години ако се класираш за девети клас може да се пробвам пак да ти го обясня.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #58 -: Април 03, 2019, 07:16:58 pm »
Радико отново пишеш глупост след глупост, явно не само по електротехника ти липсват познания, но и по елементарна математика.
Цитат
Дали забелязваш че в тази формула присъства и тока ( I ) значи пиша го още веднъж като за олигофрени:
P = U x ( I ). Голям проблем ли ще бъде за рвоята когнитивност да сложиш вътре в скобите яместо "I" формулата по която се изчислява тока, тоест:
I = ( U / R )
Така формулата ще добие следния вид:
P = U x ( U / R) след отварянето на скобите " учи се в седми клас" формулата ще се опрости до въпросния израз:
Мощността е равна на квадрата на напрежението върху съпротивлението. Обаче аз се замислям дали не ти е още рано за такива формули, все пак те са за девети клас не за осми. Ще видим след три четири години ако се класираш за девети клас може да се пробвам пак да ти го обясня.
Бъркаш като удвояваш напрежението един път с формулата за ток, втори път с формулата за мощност. Демек кашкарашик по радиковски ;D
Изпуснал си елементарни положения по електротехника и физика, също и по математика. ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Евтин Ток
« Отговор #59 -: Април 03, 2019, 07:22:12 pm »
Мммдааа господ си знае работата. Добре, че не те е направил малко по умен.