Автор Тема: Евтин Ток  (Прочетена 18667 пъти)

Активен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 4 460
  • Без пари толкова. Промоцията свърши
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Евтин Ток
« Отговор #60 -: Април 03, 2019, 05:53:05 pm »
Напротив ти пишеш глупости, дадох аргументация, не виждам твоята.
Оффф много си... Каква ти е аргументацията? Това ли:
Цитат
Радико. Не става, какво ми заместваш в израза I=U/R че да стане на U x U/R ...  U^2/r няма такива следствия, формулата I=U/R не е за мощност а за големина на ток, ти като снижаваш или повишаваш съпротивлението, променяш ли мощността. Освен това си и противоречиш, щото ако е по твойта логика, излиза че с по високо напрежени ще изкарваш и по висок ток, а преди твърдеше някаква магия за обратното, че по голям ток ще изкараш с по малко напрежение. Радико научи си уроците по електротехника за 8 клас
Вече го написах взимаш формулата за мощност:
P = U x I
Дали забелязваш че в тази формула присъства и тока ( I ) значи пиша го още веднъж като за олигофрени:
P = U x ( I ). Голям проблем ли ще бъде за рвоята когнитивност да сложиш вътре в скобите яместо "I" формулата по която се изчислява тока, тоест:
I = ( U / R )
Така формулата ще добие следния вид:
P = U x ( U / R) след отварянето на скобите " учи се в седми клас" формулата ще се опрости до въпросния израз:
Мощността е равна на квадрата на напрежението върху съпротивлението. Обаче аз се замислям дали не ти е още рано за такива формули, все пак те са за девети клас не за осми. Ще видим след три четири години ако се класираш за девети клас може да се пробвам пак да ти го обясня.

Неактивен технократ

• Сериозен
  • Публикации: 1 028
  • Не е важно знанието а разбирането
« Отговор #61 -: Април 03, 2019, 07:16:58 pm »
Радико отново пишеш глупост след глупост, явно не само по електротехника ти липсват познания, но и по елементарна математика.
Цитат
Дали забелязваш че в тази формула присъства и тока ( I ) значи пиша го още веднъж като за олигофрени:
P = U x ( I ). Голям проблем ли ще бъде за рвоята когнитивност да сложиш вътре в скобите яместо "I" формулата по която се изчислява тока, тоест:
I = ( U / R )
Така формулата ще добие следния вид:
P = U x ( U / R) след отварянето на скобите " учи се в седми клас" формулата ще се опрости до въпросния израз:
Мощността е равна на квадрата на напрежението върху съпротивлението. Обаче аз се замислям дали не ти е още рано за такива формули, все пак те са за девети клас не за осми. Ще видим след три четири години ако се класираш за девети клас може да се пробвам пак да ти го обясня.
Бъркаш като удвояваш напрежението един път с формулата за ток, втори път с формулата за мощност. Демек кашкарашик по радиковски ;D
Изпуснал си елементарни положения по електротехника и физика, също и по математика. ;D

Активен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 4 460
  • Без пари толкова. Промоцията свърши
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #62 -: Април 03, 2019, 07:22:12 pm »
Мммдааа господ си знае работата. Добре, че не те е направил малко по умен.

Неактивен технократ

• Сериозен
« Отговор #63 -: Април 03, 2019, 07:27:23 pm »
Мммдааа господ си знае работата. Добре, че не те е направил малко по умен.

Да бе да, като си слаб по материала, сега караш на квалификации ;D

Неактивен технократ

• Сериозен
« Отговор #64 -: Април 03, 2019, 07:40:03 pm »
От формулата за мощност наш радико измисли друга формула.
P=U.t =  P=U^2/R вижте му ферманът, замества токът в мощността на източника, с формулата за ток в закона на ом, но за консуматор. Израза за мощност на изсточник обаче е P=U.t/R

Неактивен Bat_Vanko

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 904
« Отговор #65 -: Април 03, 2019, 07:41:00 pm »
Радико, абе ти не разбра ли че технократ не е кой да е... Той е чел теория на относителността... В оригинал предполагам!!!

Неактивен технократ

• Сериозен
« Отговор #66 -: Април 03, 2019, 07:47:39 pm »
Радико, абе ти не разбра ли че технократ не е кой да е... Той е чел теория на относителността... В оригинал предполагам!!!

Чел съм я, ти кат не си, кой ти е крив ;D

Активен EDM electronics

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 864
« Отговор #67 -: Април 03, 2019, 07:59:36 pm »
Технократе, не мърдай, че колкото по се въртиш, по-навътре влиза.  :D
Я кажи това t какво е в твоята формула P=U.t
Ти въобще наясно ли си какво е електрическа мощност?
На път си да се изложиш и цялата ти физика ще отиде у ряката.

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 3 935
  • Мисля, следователно...мисля!
« Отговор #68 -: Април 03, 2019, 08:22:05 pm »
Само да вметна, че при изчисляване на моментна мощност, времето винаги трябва да е знаменател, а не числител...затова в този случай се приема една единица от него и така просто отпада от формулата!
При изчисляване на консумирана мощност, вече е в числителя, но това е далеч от разглежданата тема...
Има значение колко време ще се топлиш с 1 тон дърва, но дали ще ги изгориш за 20 дена или за 2, енергията е същата.
Ей...това енерго колко глави обърка...

Неактивен Bat_Vanko

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 904
« Отговор #69 -: Април 03, 2019, 08:41:37 pm »
Само да вметна, че при изчисляване на моментна мощност, времето винаги трябва да е знаменател, а не числител...затова в този случай се приема една единица от него и така просто отпада от формулата!
При изчисляване на консумирана мощност, вече е в числителя, но това е далеч от разглежданата тема...
Има значение колко време ще се топлиш с 1 тон дърва, но дали ще ги изгориш за 20 дена или за 2, енергията е същата.
Ей...това енерго колко глави обърка...
atos когато говориш за мощност времето не оказва никакво влияние: Ако говориш за моментна мощност - това е мощността в момента на измерване (или произволно избран). Средната мощност е средно аритметичната на множество измервания (може да се определи като изразходваната ЕНЕРГИЯ се раздели на времето), но продължава да си бъде мощност. Но когато говорим за КОНСУМИРАНА - тогава вече е енергия - демек интеграл (мощност по време).
Чел съм я, ти кат не си, кой ти е крив ;D
Ако си я чел като електротехниката - язък за загубеното време. Ама няма нищо де, поне помниш че си я чел...

Неактивен технократ

• Сериозен
« Отговор #70 -: Април 03, 2019, 08:50:04 pm »
Технократе, не мърдай, че колкото по се въртиш, по-навътре влиза.  :D
Я кажи това t какво е в твоята формула P=U.t
Ти въобще наясно ли си какво е електрическа мощност?
На път си да се изложиш и цялата ти физика ще отиде у ряката.

А, сбъркал съм, вместо I съм написал t, във формулата за мощност. Да Радико е прав, така е, но карайки със заядлив тон, той ме изнерви и аз не усмислих правилно формулата. Ето формулата за мощност радико е изпуснал че тя има и вида на тока на квадрат умножен по напрежението, така че да не ми се прави на много умен.

Активен EDM electronics

• Global Moderator
  • Много Напреднал
« Отговор #71 -: Април 03, 2019, 08:52:06 pm »
Колеги,
някой знае ли къде се дяна Технократа, загуби се тоз чУек ве?  ;D
И що си е писал ника с малка буква, иди разбери?  ;D

Неактивен технократ

• Сериозен
« Отговор #72 -: Април 03, 2019, 08:55:25 pm »
Колеги,
някой знае ли къде се дяна Технократа, загуби се тоз чУек ве?  ;D
И що си е писал ника с малка буква, иди разбери?  ;D

Айде сега за малкото се хващаш, ми хвани се за голямото  ;D

Активен EDM electronics

• Global Moderator
  • Много Напреднал
« Отговор #73 -: Април 03, 2019, 08:59:38 pm »
Технократе, не знам за другите, но мен не можа да ме заблудиш.
Осъзна се рано след предупреждението, свери си часовника в Интернет, а такива елементарни грешки на човек с дори елементарни познания за електричеството са недопустими, да замениш тока с времето. И според мен Радико не се е заяждал, ами ти се мъчиш да се направиш на знаещ в материя дето си гола вода. Кого мислиш, че лъжеш, да не стои бай Мангал насреща ти?

Няма как някой да се прави на знаещ с най-простите формули на закона на Ом и електрическата мощност. Тези формули ги знае всеки електрончик и може да ти ги каже дори, като спи без да се събужда и без да ги обърка.

Неактивен технократ

• Сериозен
« Отговор #74 -: Април 03, 2019, 09:01:05 pm »
Ако си я чел като електротехниката - язък за загубеното време. Ама няма нищо де, поне помниш че си я чел...

Ти като си я чел разбра ли дали ЗЗЕ се спазва в тази теория.