Автор Тема: Електромагнитната индукция всъщност е ефект на Магнус  (Прочетена 18667 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Нито меренето, нито мисленето са за всеки!!!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Иван Димов не можа ли да измислиш некой по-засукан въпрос :) унижаваш ни.

Въпросът наистина е елементарен, но отговорът - не би бил!

   А ефирът ако няма маса и скорост няма да има и импулс. Как тогава ще предава импулс на вторичната намотка?

Ако под "ефир" разбираш етер - ок. Етерът няма маса или скорост, наистина, но има...енергийна плътност!
Самото съществуване на полета го показва! Етерът (енергиите в него) отвръща с реакция на външно енергийно въздействие точно с толкова енергия, с колкото е провокиран - ЗЗЕ работи.
Малко е странно да се приема, че може да се създаде "поле" при липса на етер! Какво е полето?
Полето е точно...организиране на част от етерните енергии в определена посока и ареал, чрез манипулиране с допълнително вложена енергия!

Въпросът на Димов си е съвсем резонен - ако трансформатора го сложим в абсолютен вакуум (въпреки, че ще загрява повече), той пак ще си работи, надявам се няма кой да оспори това?
Също така, предполагам, че няма човек, който смята предаването от първична към вторична за някакъв ефект на йонизация (прескачане на заряди през пространството), би било глупаво...
Всяко поле си има нужда от среда, която да го осъществи! Да отричаме тази среда (в "лицето" на етера), означава да допускаме, че полетата съществуват по вълшебен начин, което всъщност е истинското късогледство и много повече доближава науката до църквата (институцията) и шарлатанията!

При провокиране на полета в етера се смята за възможно той да отговори с по-силна ответна реакция. Точно този ефект търсят изследователите на СЕ. И е наивно да се мисли, че ако устройства като това на Капанадзе или Акула работят (аз лично се съмнявам, но това е друга тема), това може да даде повече приход на енергия без да се слага етера в уравнението!

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Цитат на atos
Цитат
Ако под "ефир" разбираш етер - ок. Етерът няма маса или скорост, наистина, но има...енергийна плътност!
   И как точно "нещо" без маса ще задвижи електроните, които имат маса? И това "нещо" ако няма и скорост как ще предаде движение на електроните? Хайде стига с тези абстракции. Това че нещо не можем да го премерим, не значи, че не съществува. И за пръв път чувам за наличие на енергия без маса. Даже на Айнщайн във формулата за енергията има маса. Още малко ще заговорим и за окултизъм - духът задвижва материята. Материята има маса, а духът - не. Излиза че ефирът е нещо като духовна енергия. Само енергия без маса, така ли? За такава физика не съм чувал.
   А за посоките на тока - въпросът е: Какъв е механизмът на предаване на импулс от електроните на първичната намотка към електроните на вторичната намотка на трансформатор? Как така електроните на първичната, докато се ускоряват нагоре, предизвикват движение на електроните от вторичната надолу?
п. п. Объркването на посоките от някои може да се дължи на това, че когато са експериментирали с батерийка са мерили напрежението в момент на изключване на батерийката, а не в момента на нейното включване.
   

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Въпросът за масата и енергията е много засукан, ако под енергия се разбира извършване на работа, от тела към тела, то под маса се разбира всяка съпротива на телата към възможността за извършване на работа над тях. Излиза че двете величини са обратнопропорционални макар и еквивалентни една на друга.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
  И как точно "нещо" без маса ще задвижи електроните, които имат маса? И това "нещо" ако няма и скорост как ще предаде движение на електроните? Хайде стига с тези абстракции. Това че нещо не можем да го премерим, не значи, че не съществува.
Това (в черното) твърдя и аз! А как ще ги задвижи? Повишава им енергията, ето как! Задвижването става от етерните енергии, които имат скорост, разбира се (и само каква...). Етерът няма маса, той е "пистата", по която се движат тези енергии.

И за пръв път чувам за наличие на енергия без маса.
Значи си пропуснал доста форумни теми и разисквания.

Още малко ще заговорим и за окултизъм - духът задвижва материята. Материята има маса, а духът - не. Излиза че ефирът е нещо като духовна енергия. Само енергия без маса, така ли? За такава физика не съм чувал.
Етерът не е енергия, той съдържа в себе си много енергии! Нормално е досегашната физика да не разглежда тези въпроси в дълбочина, тъй като се базира единствено на примитивната човешка сетивност за "установяване на факти"! Физиката е изучила, систематизирала и формулирала много взаимодействия! Те са верни, но далеч не са всички открити! Точно затова няма досега обстойно издържано обяснение какво точно е електричество или гравитация! Да, досегашните обяснения вършат работа, но "блокират" на по-дълбоко ниво...

Въпросната "духовна енергия" в същност е информацията, която управлява енергиите, създава материя и т.н. Може дори да говорим за "висше съзнание" на космическо ниво (някои го наричат - БОГ), което за нас е непосилно да разберем още!