Автор Тема: Микрочастиците - самонавиващи се часовничета с топлината от Нулевата точка  (Прочетена 1465 пъти)

Неактивен Ksurnev

• Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 556
  • Това, което БОГ не е дал на човека, никой не може.
  • Скайп: ksurnev
Най-после открих истината - търсих я половин година.
Тове е иновативната метла на Баба Яга.
В лявата част на снимката ясно се вижда изстиналия чемтрейл.
По средата се вижда нагревателния елемент, без енергийния източник.
Най-вдясно, след гуменото балонче има едни мъничко детандерче.
 ;D ;D ;D ;D

Активен ndm

• Специалист
  • Активен
  • Публикации: 250
Ksurnev, много често детендерните специалисти махат нагревателния елемент, така енергийният източник отдава директно на чемтрейла. Това всъщност е и тайната, която крият от нас, и не ни дават СЕ-физиката.

Неактивен Entalpii

• Сериозно Активен
  • Публикации: 335
    • http://tayna.cf
Какво става, така ли се разкриват на хората СЕ/ДЕТАНДЕРИТЕ???!!!

ДЕТАНДЕРЪТ на Юл Браун(и мн.други) не гори, а прави HHO! Само МАЛКА част ННО е необходима за поддържане на херметизацията на работната ПАРА, която обикновено не е изгаряна, а е детандирана!!! Горенето е пускано за кратки моменти, да върне температурата и изгони въздуха. Shell-376mpg дори няма динамо, а и другите "детандеромобили" на Shell.

"ВАМО" бълваше полуфабрикатни детандери! Даже хладилният завод "Мраз"!  Както цитирах по-рано тук, военни изпитвания на преработени ДВГ(някога са предвиждали национализация при военно положение) надминават над два пъти постижението на Shell. Самите инженери на Shell признават, че са постижими в пъти по-добри резултати. Именно маховици могат да осигурят номинален режим на работа на детандера, а и натоварването с ННО производство. Докато пътят дава отклонения от оптималния СЕ-режим.
« Последна редакция: Март 15, 2019, 11:38:15 pm от Entalpii »

Неактивен montanar

• Сериозно Активен
  • Публикации: 341
  • https://www.facebook.com/groups/537361523141665/
    • Дърворезби Икони Сувенири

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 3 864
  • Мисля, следователно...мисля!
Температурата е измерената топлинна енергия.
Грешите...бъркате и смесвате понятия и...карай да върви, ще каже някой?
ДА, АМА НЕ!!!
НЕ И ДОКАТО МОДЕРИРАМ ТОЗИ ФОРУМ!

Разликата между температура и топлина е същата, както между плътност и маса!
Кой от вас ще ми каже, че плътността е еквивалентна на масата?
Да, има зависимости "плътност-маса/обем", както и "температура-топлина/маса", но са различни понятия!
По тази зависимост, температурата е "топлинна плътност"!
Много държа да се използват правилните термини за правилните неща, не да ни се смеят и шестокласниците!

Неактивен montanar

• Сериозно Активен
  • Публикации: 341
  • https://www.facebook.com/groups/537361523141665/
    • Дърворезби Икони Сувенири
Де бре модератора - що подскачаш толкова  ;D
Запъваш се с хора които имат нещо да кажат а пропускаш тия де носят абсолютната херня.
Или май не ти харесва че ти насолихме канчето а  :P

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
За този си пост, получаваш 3 дневна почивка за размисъл, разбира се!
Надявам се да ги оползотвориш в успешен самоанализ на отношението си към съфорумци и модератор!

Неактивен Entalpii

• Сериозно Активен
Нека видим, защо са им трябвали детандерите от ДВГ на... военните. Макар вече да има мощни турбодетандери и електродинамични СЕ -генератори.

Първо, ННО балони могат да блокират въздушното пространство - изпитано е. Електричество, второ. Трето, взривни вещества. Но основното, което се прилага и в мирно време е, че голямото количество детандери, както и операторите им могат да ВЛАДЕЯТ КЛИМАТА. Това е много важно при безредици и граждански войни. За правителства не се рискува ползването на климатичните системи, освен ако не идва нежелана полит-прослойка.

Складовете за метали и депата за скрап всъщност са огромни горивни депа, които също са на разположение, в случай на нужда. Те също изискват детандери - и за получаването и за окислител, за изгарянето.
« Последна редакция: Март 16, 2019, 11:29:13 am от atos »

Неактивен Entalpii

• Сериозно Активен
Нека видим, защо проектите за тераформиране на Марс са напълно сериозни(от гледище на СЕ-физиката) и как ще се осъществяват!

Както на Луната, така и на Марс грунтът е пълен с окиси. Необходими са СЕ-генератори, с които да се разкислят металите. Тъй като Лунната втора космическа скорост е малка, произвежданите газови молекули ще напускат сравнително бързо Луната. Средната скорост на молекулите ще е по-ниска от ЛВКС, но максимумите ще я надминават. Да не забравяме, че там дневните нагрявания са сериозни.

На Марс обаче газовата обвивка ще се задържа. Но дори парниковите вещества да са добри, слънчевото лъчение е малко там. Затова си трябват ПЕРСОНАЛНИ "LENR" и въобще ядрени топлогенератори. СЕ-топлоусвояването поддържа перфектно работата на ядрените топлогенератори - може да го намерите и при Митев и Русев. Локхийд имат много мощен електрогенератор на термоядрен синтез, със СЕ-топлоусвояване. Уви, секретни патенти и ченгеджийство срещу СЕ-физиката спират пускане в Търговията. 

Секретните патенти в техниката се базират на сектретна физика, СЕ-физика!

Активен juliang

• Главен инквизитор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 259
Първо, ННО балони могат да блокират въздушното пространство - изпитано е.
Първо един такъв балон ще се вижда на радара на съвременния самолет от поне 50 км и ще е като прекрасен ориентир къде точно да се хвърлят бомбите.
Второ - вече никой не лети със самолет за стотици милиони долари над земя, която не е "изгорена" до основи. Поне не и на височина под 1 километър. Съвременните самонасочващи се бомби могат да се хвърлят от височина над 10 км.
Трето - един такъв балон е перкрасна мишена за тренировки с бордовата картечница на пилота, която обиконовено стреля с 20 мм трасиращи снаряди на няколко километра.
Четвърто - един такъв балон му трябват часове за да се надуе и издигне. За това време войната може да е приключила.
Пето - кой по дяволите вече ползва самолети? Какво ще направи един балон срещу ракета от типа на Калибър или Томахоук? Имаш ли идея каква е вероятността ракетата да удари въжето на балона? Дори и да го удари - мислиш ли че ще й направи впечатление - просто въжето ще се плъзне по повърхността й.

А и само да отбележа, че HHO газа май е по-тежък от въздуха, така че един балон пълен с него ще стои на земята :)
Толкова по въпроса за балоните. Не глупости, а бълнувания пълни.

Но основното, което се прилага и в мирно време е, че голямото количество детандери, както и операторите им могат да ВЛАДЕЯТ КЛИМАТА. Това е много важно при безредици и граждански войни.

И си спомням призивите на американци с твоя умствен капацитет, които предлагаха да отклонят урагана "Ирма" като едновременно включат вентилаторите си, поставени на полянит пред къщите им...

Сещащ се какъв беше ефекта, нали? :)

Енталпи, за 150 години човечеството горейки фосилни горива и правейки какви ли не глупсоти успя да вдигне температурата на земята с 1-2 градуса... Къде си тръгнал с тия детандери изобщо?

Грешите...бъркате и смесвате понятия и...карай да върви, ще каже някой?
ДА, АМА НЕ!!!
НЕ И ДОКАТО МОДЕРИРАМ ТОЗИ ФОРУМ!

Много държа да се използват правилните термини за правилните неща, не да ни се смеят и шестокласниците!

Официално настоявам на потребителя Енталпи да му се отнеме думата. Сина ми е 10 клас и се смее на творенията му. Аз се забавлявах до известно време, но усещам че вече и на мен не ми е забавно, а по-скоро ми е жал за този човек.
Също така искам официално да изразя несъгласието си от двойния аршин - на потребителя Монтанар се прави забележка за непрвилни термини, а когато се разказват приказки в които и Шехерезада би се заслушала в захлас не се взимат никакви мерки.

Неактивен Entalpii

• Сериозно Активен
И какво излезе от всичките ти словесни каламбури, самолетите са отсФирени от Играта!
Да, ядрените ракети са определящи. Особено неутронките, които помитат НЕПОДГОТВЕНАТА жива сила.
А има и разрушителни, опожаряващи, от които една стига за Балканите. Но те са за крайно належащи нужди.

Не - ННО е по-лек!!!
Нали на стелтовете са изключени радарите бре, чиляк! 

На дънцата на морета и океани се образува ЛЕД/клатрати, благодарение на ВЪГЛЕРОД(и от човека)!
На дънцето на Атмосферата е много по-лесно да се образува студ. А с разкарване на паровото огледалце(облаците) се прави суша и... пагубни жеги. 

Напротив, аз съм стриктно в СЕ-физиката!
Маринов, Вълков, Митев, Русев...

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
Юлиане, това с американците и вентилаторите е...уникално, не го знаех :D :D :D

Няма двоен аршин, Енталпий също беше лишен от право за писане няколко дни. Темата си е негова, да си пише тук, за да не одетандертва другите теми! Ако не му се връзвате в неговата тема, няма да "берете нерви"!

Активен juliang

• Главен инквизитор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 259
А има и разрушителни, опожаряващи, от които една стига за Балканите. Но те са за крайно належащи нужди
Няма неядрени такива.

Неактивен Vector

• Сериозно Активен
  • Публикации: 489

Неактивен Entalpii

• Сериозно Активен
Няма неядрени такива.

Да съм казал, че има!   ???
Вакуумните са сравнително слаби(дори най-мащабните). Но да оставим темата, щото е отклоняване от СЕ-физиката!

СЕ-генератори могат да захранват синтез на ядрено гориво/експлозиви.