Автор Тема: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car  (Прочетена 14557 пъти)

Неактивен van

• Сериозно Активен
  • Публикации: 336
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #15 -: Февруари 17, 2019, 05:15:08 pm »
van, колко енергия е нужно, за да натегнеш мощна пружина, та да и усвоиш единствения полезен импулс после? Или за издигането на 1 тон чук, който пускаш после рязко?
Това е събиране, акумулиране и после изведнъж - прас! С кондензатора е същата работа.
...
П.П.Радико и той писал едновременно с мен...

Атос, виждам че всички знаете принципа на "Чук"-а:

Ако надградим знанията ви на следващото ниво стигаме до СЕ:

Само с добавяне на на една пружина, между чука и пирона, така както не са ви учили по механика преди 30 години в училище. Направете си анализ, какво би се получило, имаме качествено ново обръщение в енергията (не само вземаме, но и я връщаме обратно в източника) на принципа: Взел Кольо - Дал Кольо [Velektra]. Това СЕ исках да ви обясня и в първата си публикация http://mazeto.net/index.php/topic,1546.msg98313.html#msg98313 , но изглежда не ставам за учител, не умея да обяснявам ясно и някак си не можахте нещо да ме разберете, дано сега вече да ви е ясно. Жалко само, че изтрихте детското филмче СЕ обяснено за деца: нупогоди выпуск 10 Союзмультфильм http://mazeto.net/index.php?topic=10909.0 и скрихте СЕ от детското на децата, сигурно без да се усетите там майсторски художниците са зарисовали закодирали пружината в основата без да се вижда нарисувана пружина се вижда пружинирането на колоната от ударите на чука, обяснявано по-горе и ако вашите внуци не знаят/гледат СЕ как ще го измайсторят и употребяват. Само за това ми е Жал, като Жан.
« Последна редакция: Февруари 17, 2019, 05:38:05 pm от van »

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 4 507
  • Без пари толкова. Промоцията свърши
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #16 -: Февруари 17, 2019, 05:40:02 pm »
Цитат
  Радико, не съм енергетик, но въпроса който си задавам е: Аз искам да си светя или да седя нощем на тъмно, щото сметките ви за енергията не излизат. Една 10W съвременна LED крушка V-tec 2,99лв., каквато имам в хола, мига със честота 100 херца и същата свети по-силно от съседната Обикновенна Едисонова Лампа с Нажежаема Жичка 0,80лв., която по паспорт хаби 60W.   
Значи включи едновременно витека и нажежаемата лампа. Изчакай 2 - 3 мин и хвани здраво с едната ръка балона на витека а с другата балона на жичната лампа. Секунда по късно ще знаеш къде е разликата в мощността. Плюските по едната ръка ще те ориентират.

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 3 937
  • Мисля, следователно...мисля!
« Отговор #17 -: Февруари 17, 2019, 05:58:02 pm »
Само с добавяне на на една пружина, между чука и пирона, така както не са ви учили по механика преди 30 години в училище. Направете си анализ, какво би се получило, имаме качествено ново обръщение в енергията (не само вземаме, но и я връщаме обратно в източника) на принципа: Взел Кольо - Дал Кольо [Velektra].

van, продължаваш да пишеш глупости! Този път в областта на механиката (от която се вижда, че имаш даже по-малко понятие)!
Та...какво ще стане, ако добавиш пружина върху пирона? Вариантите са два (крайни) възможни, с междинни вариации:
1. Пиронът се забива "плавно", с по-малка скорост, но за целта трябва да го забиваш в стиропор или поне във восък.
2. Пиронът няма да се забие, но чукът ще се върне и има шанс да те прасне в окото (по-вероятния вариант).

С други думи - колкото енергия върнеш в източника, от толкова ще си се лишил в употребата и за полезна работа.

Щях да забравя - филмчето ти от поредицата "Ну - погоди" е в подходящия за това раздел - хумор и сатира, не е изтрито, така, че...спокойно, не се разстройвай ;D

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 3 937
  • Мисля, следователно...мисля!
« Отговор #18 -: Февруари 17, 2019, 06:13:42 pm »
Глупостите "за" СЕ са добре дошли във всички "СЕ"-форуми!

Така мацките си обират крушите и не могат да вдянат, колко тънко излизат на ГОРИВАРИТЕ!
...

А Атоса нека помисли за събаряне на мостове с резонанс и за забиване на пирони с резонанс!

Entalpii, никой от съфорумците не е длъжен да ти понася инфантилните изблици!
"Мацки"? "Горивари"? Какви са тези "неща"?
Филмът, в който си се вкарал си го гледай сам!
Предупреждавам те отново - не само ще трия всеки твой пост лишен от конкретика и не носещ никаква мисъл, но и ще бъдеш отстранен от форума!

Неактивен van

• Сериозно Активен
« Отговор #19 -: Февруари 17, 2019, 06:56:00 pm »
atos Образовай те СЕ:
https://www.youtube.com/watch?v=fOBu3gn6MTs
Генерация энергии на резонансе электромагнитных волн.
и още: https://www.youtube.com/channel/UCEtqI2EhN32Mvq7Wp5G9Vpg/videos
преди да наказвате за показ на СЕ.

Неактивен Михаил Кузмов

• Успешен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 499
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
« Отговор #20 -: Февруари 17, 2019, 10:23:46 pm »
atos, недей така бе човек! От къде щеше да научиш за детандерите, криогениката? Щеше да си тънеш в невежество! Я се виж сега, колко си израснал научно! Образовай се, резонирай, само внимавай вагон да не те блъсне, щото звука ще те размаже! Сега си нагрявам звуковите резонатори с ННО горелката, и видиш ли се получава СЕ! Ако не беше Entalpii нямаше да стигна до тук!! Бог да го поживи!

Неактивен van

• Сериозно Активен
« Отговор #21 -: Февруари 17, 2019, 10:31:40 pm »
...
Та...какво ще стане, ако добавиш пружина върху пирона? Вариантите са два (крайни) възможни, с междинни вариации:
1. Пиронът се забива "плавно", с по-малка скорост, но за целта трябва да го забиваш в стиропор или поне във восък.
2. Пиронът няма да се забие, но чукът ще се върне и има шанс да те прасне в окото (по-вероятния вариант).

С други думи - колкото енергия върнеш в източника, от толкова ще си се лишил в употребата и за полезна работа.
...

Изглежда не сте играли Баскет-бол и никога не сте дриблирали с баскетболна топка, поне да сте гледали NBA по спортните ТВ канали и да направим анализ, имаме формула за енергията на топката Е=m.g.h, приемаме че h=1m., а g=9,8 е константа и не се променя, както и масата m на баскетболната топка. Значи излиза имаме два крайни случая h=1 и h=0. Колко енергия получава пода ако дриблираме 100 пъти и колко изразходвате вие като баскетболист за да сметнете енергииния баланс и не ми казвайте пак, че няма енергия на удара в пода защото не се отмества, щото ако ви ударят злонамерено с баскетболна топка, бая боли от удара и.

Неактивен juliang

• Главен инквизитор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 603
« Отговор #22 -: Февруари 17, 2019, 10:37:05 pm »
Интересно е, че ако кинетичната енергия, при удар на вагони, се превръща директно в топлина, нагряването на буферите би било огромно.
Аз ти предлагам да замениш стоманените пружини в буферите с оловни или медни. Гарантирам ти че звука при удара почти няма да се измени, но след първия удар пружините вътре в буферите ще са си качили температурата с няколко десетки градуса.
Помисли си какви изовди можеш да направиш от това.

Неактивен Радико

• Много Напреднал
« Отговор #23 -: Февруари 17, 2019, 10:48:52 pm »
Цитат
    Помисли си какви изовди можеш да направиш от това.

А бре Юлияне ти маи вярваш и в дядо Мраз и дядо Коледа едновременно.

Неактивен Радико

• Много Напреднал
« Отговор #24 -: Февруари 17, 2019, 10:57:06 pm »
Изглежда не сте играли Баскет-бол и никога не сте дриблирали с баскетболна топка, поне да сте гледали NBA по спортните ТВ канали и да направим анализ, имаме формула за енергията на топката Е=m.g.h, приемаме че h=1m., а g=9,8 е константа и не се променя, както и масата m на баскетболната топка. Значи излиза имаме два крайни случая h=1 и h=0. Колко енергия получава пода ако дриблираме 100 пъти и колко изразходвате вие като баскетболист за да сметнете енергииния баланс и не ми казвайте пак, че няма енергия на удара в пода защото не се отмества, щото ако ви ударят злонамерено с баскетболна топка, бая боли от удара и.
Ами точно така е никаква или пренебрежимо малка енергия отива в пода. Цялата енергия отива във свиване и допълнително сгъстяване на въздуха в топката. При което той се и загрява а после при отскока на топката отдава енергията и се охлажда отново.

Неактивен van

• Сериозно Активен
« Отговор #25 -: Февруари 17, 2019, 11:10:34 pm »
Дообре, а ако пуснем от 6-тия етаж стоманено топче (от голям лагер) с голяма твърдост, върху масивна метална закалена стоманена основа. И няма въздух в стоманеното топче, както в топката?

Неактивен Радико

• Много Напреднал
« Отговор #26 -: Февруари 17, 2019, 11:21:43 pm »
Когато двете неща са близки по якост енергията ще се раздели пропорционално между тях според твърдостта им. Ако топчето падне върху дървено дюшеме, то почти цялата енергия ще отиде в пода. Всичко това обаче е от друг раздел на физиката.
« Последна редакция: Февруари 18, 2019, 01:34:08 am от atos »

Неактивен epwpixieq-1

• Стабилен
  • Публикации: 686
  • e^(π*ι)+1=0
« Отговор #27 -: Февруари 18, 2019, 02:05:50 am »
Здравейте драги читателю, предполагам вече знаете легендата за електромобила на Никола ТЕСЛА, не не този съвременния в Tesla.com,  а стария Истинската Тесла от 31-ва година. Ако сте пропуснали ето ви един англоговорящ източник: http://presscore.ca/2011/?p=91 Dallas Morning News "The Electric Auto that almost triumphed: Power Source of ‘31 car still a mystery" by A.C.Greene, January 24th, 1931.

Повече няма да го увъртам и ще ви пльосна направо принципна схема:

van, щом като имате толкова интерес към разработката на Тесла, поне да си бяхте направили труда да проучите нещата вместо само да "пльоскате" какви ли не схеми които някои си е измислил. Надявам се сте наясно, че когато Тесла "потенциално" (понеже това не е сигурно, най-малкото защото Тесла никога не споменава за това в никое от неговите лични публикации, поне с които аз съм запознат) е разработвал автомобила то тогава е нямало диоди, поне във вида в които вие сте ги представили (като транзисторни елементи). Сега си помислете или по-скоро се образовайте относно с какво може да замени този елемент.

Предполагам че сте наясно те енергията за задвижване на един такъв автомобил трябва да дойде от някъде и сега идва основния въпрос. При положение че е имало такава разработка на Тесла, откъде мислите че ще се извлече тази енергия? В крайна сметка няма данни, и изобщо никакви писания да е имало скреж около автомобила, иначе спокойно можехме да предположим (дали реалистично или не това е друг въпрос), че тази енергия е извлечена от температурата на заобикалящата  среда.

За ваше улеснение ето един от вариантите, и засега единствения, които дава някакво логическо обяснение за това по какъв начин може да се извлича достатъчно енергия от заобикалящия ни енергиен електомагнитен фон, така че да се задвижва автомобил:
http://amasci.com/tesla/tesceive.html
http://amasci.com/tesla/tescv2.html

И преди да се "пльоскате" така във форума, съвет, прочетете много повече, помислете още повече и тогава започнете да пишете неща които си мислите, че за главозамайващи, и че ние изобщо не сме ги чували.

Много неща от нета се повтарят, хората ги преписват (в днешно време направо си ги копират), и в допълнение глуповато изкривяват, както колегите които са от дълго време във форума забелязват, и прдполагам че ще ви отнеме много време и много четене (ако не се откажете до тогава) за да може да допринесете нещо ново и инересно във форума.

Активен ventsy74

• Сериозно Активен
  • Публикации: 318
« Отговор #28 -: Февруари 18, 2019, 09:13:02 am »
Всъщност аз мисля.,че Van е прав. Почти съм сигурен, че силата е в импулса(аналогията с чука) Преди време имаше един юнак, Locco и той говореше за нещо подобно.
Epwpxdjdjjd-1  диоди по времето на Тесла е имало а и да не е имало радиолампи, който вършат същата работа е имало. Тесла е определено е закодирал "нещо" в изобретенията си. Но не сме прогледнали достатъчно за това нещо.

Неактивен juliang

• Главен инквизитор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 603
« Отговор #29 -: Февруари 18, 2019, 10:50:52 am »

Бре пък ти!
И ултразвуци и инфразвуци - всичко ще се измени!
Енталпи, звука който чуваш е от момента на сблъскването на двете "тарелки" на буферите. Пружините под тях дори не са почнали да се деформират.

И ... помисли реално, звука на кое е по-силен - на два сблъскващи се влакови буфера или на една качствена пиратка? Ще се съласиш, че трясъка на пиратката е в пъти по-силен. Това означава ли че една пиратка би мога да помръдне влаков вагон? Или смяташ че ако гръмна 5 пиратки върху влаков буфер, то той ще се загрее до 100 градуса? Стига, моля ти се...