Автор Тема: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car  (Прочетена 66335 пъти)

van

  • Гост
Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« -: Февруари 17, 2019, 08:58:00 am »
Здравейте драги читателю, предполагам вече знаете легендата за електромобила на Никола ТЕСЛА, не не този съвременния в Tesla.com,  а стария Истинската Тесла от 31-ва година. Ако сте пропуснали ето ви един англоговорящ източник: http://presscore.ca/2011/?p=91 Dallas Morning News "The Electric Auto that almost triumphed: Power Source of ‘31 car still a mystery" by A.C.Greene, January 24th, 1931.

Повече няма да го увъртам и ще ви пльосна направо принципна схема:

За разлика от съвременния електромобил Тесла, навремето истинската Тесла не е имала/разхождала 100kWh акумулатор/батерия/, тежаща повече от половин тон, а се е захранвала безжично, чрез антена виж: http://mazeto.net/index.php/topic,8633.0.html http://mazeto.net/index.php/topic,1984.0.html и теорията http://mazeto.net/index.php/topic,8689.0.html http://mazeto.net/index.php/topic,10141.0.html , а за липсващите брънки Изтрити мнения - преровете коша.
« Последна редакция: Февруари 17, 2019, 09:26:14 am от van »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2019, 11:40:42 am »
Честно отговори с да или не. Вярваш ли си на простотиите, които публикуваш?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2019, 11:50:10 am »
Димитре въобще няма да ме учуди ако  van е убеден също така и че земята е плоска.
Почвам да се чудя винаги ли е имало толкова много наивници или верно пръскат с нещо за оглупяване.
Ще помоля Атос да премести темата в раздел видим само за регистрирани потребители да не се излагаме.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2019, 11:50:26 am »
van-4oo, тоя car с железни гуми ли трябва да се търкаля по земята, за по добро заземяване?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2019, 02:09:38 pm »
Van Определено имаш сериозен дефицит в познанията в областта. Обръщам ти внимание на тъжния факт, че енергията в случая е равна "получава се при" на стоиност получена от умножението на напрежението 3000 волта умножено по ТОКА КОЙТО ЗАБРАВЯШ 0,0000000000001 АМПЕР умножени по  ВРЕМЕТО 0,0000001 секунда. Стойностите на времето и тока може и да са сгрешени с по две три нули, но това не прави написаното от теб кой знае колко по малка глупост.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2019, 02:27:25 pm »
van, колко енергия е нужно, за да натегнеш мощна пружина, та да и усвоиш единствения полезен импулс после? Или за издигането на 1 тон чук, който пускаш после рязко?
Това е събиране, акумулиране и после изведнъж - прас! С кондензатора е същата работа.
И този умножител на напрежение вади високо напрежение, но къде отива "I", големината на тока (ампери) ? Той би ставал единствено за точкова заварка (и то със съмнителен успех), какво остава за някаква постоянна мощност?
Или оспорваш дядо си Ом?
Да, може да се предположи, че Тесла е направил фокус - имал е някъде собствен излъчвател на енергия и е успял да конструира приемник, монтиран в автомобила, но това е съмнително предположение, макар и вероятно.
А да си представим иначе какъв е бил нормалния "радиофон" по негово време...или е разчитал на космическия радиофон?
Тази схема с детектора е плод на безуспешните интерпретации на "разбирачи". Не отричам, че е възможно Тесла да е реализирал подобен електромобил, но не и по този абсурден метод!
Ясно ми е, че с това изпадам в позицията на деструктивните отрицатели - "Не знам как е, ама баш тъй не е!"
Но трябва да сме реалисти понякога, колкото и да ни се иска да има вълшебници и феи.

П.П.Радико и той писал едновременно с мен...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2019, 03:10:51 pm »
Ом е опроверган в ДЕТЕКТОРНИЯ пренос, Атос!
И това води до мощната СЕ от Криопатента!

Ами...да очакваме тогава собствената ти демонстрация на това опровергаване - с личен клип...или...?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2019, 04:12:19 pm »
Entalpii,  успокой топката! Шъзъбрънът мазето ако така я караш!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2019, 04:14:23 pm »
И Криопатента го опровергава - "окъсяваш" кондензатора през по-малко съпротивление, а електричеството по-бавно и маломощно става на... "жега". Топло приижда и дава електричество.
Май говориш за друг вид ток, който не само не разбираш, а дори и не подозираш, че съществува.
За приемането на честоти, излъчени от енергии различни от познатите досега, не стига конвенционалното познание за електрониката! Сравнението с детекторен приемник е бегла представа, но не и реален пример!
Тук си много далеч от Тесла (както и аз, но ти-повече).
По-добре си хвърли мозъчните усилия (ако ги има) в някаква конкретна разработка, вместо в пропаганда и лозунги.
Какво предлагаш - да се вдигнем на въоръжено въстание и да превземем училищата и университетите или нещо друго?
Твоята работа е като хуленето на политици в кръчмата - всички са маскари, но без да предлагаш алтернатива!
Вземи "окъси един кондензатор" сам и докажи принципа!
В момента поведението ти е като на малко дете, което упреква родителите си, че не са милионери!

van-4oo, тоя car с железни гуми ли трябва да се търкаля по земята, за по добро заземяване?
То това е проект за трамвай, бе, бат' Мишо...пак не си разбрал нещо, аман вече от теб ;D

Димитре въобще няма да ме учуди ако  van е убеден също така и че земята е плоска.
Почвам да се чудя винаги ли е имало толкова много наивници или верно пръскат с нещо за оглупяване.
Ще помоля Атос да премести темата в раздел видим само за регистрирани потребители да не се излагаме.
Няма да местя точно тази тема, всеки да се излага колкото иска, на воля ;D



Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2019, 04:16:54 pm »
Entalpii,  успокой топката! Шъзъбрънът мазето ако така я караш!
Дей са притеснява, всичко сме съгласували.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #10 -: Февруари 17, 2019, 05:40:02 pm »
Цитат
  Радико, не съм енергетик, но въпроса който си задавам е: Аз искам да си светя или да седя нощем на тъмно, щото сметките ви за енергията не излизат. Една 10W съвременна LED крушка V-tec 2,99лв., каквато имам в хола, мига със честота 100 херца и същата свети по-силно от съседната Обикновенна Едисонова Лампа с Нажежаема Жичка 0,80лв., която по паспорт хаби 60W.   
Значи включи едновременно витека и нажежаемата лампа. Изчакай 2 - 3 мин и хвани здраво с едната ръка балона на витека а с другата балона на жичната лампа. Секунда по късно ще знаеш къде е разликата в мощността. Плюските по едната ръка ще те ориентират.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2019, 05:58:02 pm »
Само с добавяне на на една пружина, между чука и пирона, така както не са ви учили по механика преди 30 години в училище. Направете си анализ, какво би се получило, имаме качествено ново обръщение в енергията (не само вземаме, но и я връщаме обратно в източника) на принципа: Взел Кольо - Дал Кольо [Velektra].

van, продължаваш да пишеш глупости! Този път в областта на механиката (от която се вижда, че имаш даже по-малко понятие)!
Та...какво ще стане, ако добавиш пружина върху пирона? Вариантите са два (крайни) възможни, с междинни вариации:
1. Пиронът се забива "плавно", с по-малка скорост, но за целта трябва да го забиваш в стиропор или поне във восък.
2. Пиронът няма да се забие, но чукът ще се върне и има шанс да те прасне в окото (по-вероятния вариант).

С други думи - колкото енергия върнеш в източника, от толкова ще си се лишил в употребата и за полезна работа.

Щях да забравя - филмчето ти от поредицата "Ну - погоди" е в подходящия за това раздел - хумор и сатира, не е изтрито, така, че...спокойно, не се разстройвай ;D


Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #12 -: Февруари 17, 2019, 06:13:42 pm »
Глупостите "за" СЕ са добре дошли във всички "СЕ"-форуми!

Така мацките си обират крушите и не могат да вдянат, колко тънко излизат на ГОРИВАРИТЕ!
...

А Атоса нека помисли за събаряне на мостове с резонанс и за забиване на пирони с резонанс!

Entalpii, никой от съфорумците не е длъжен да ти понася инфантилните изблици!
"Мацки"? "Горивари"? Какви са тези "неща"?
Филмът, в който си се вкарал си го гледай сам!
Предупреждавам те отново - не само ще трия всеки твой пост лишен от конкретика и не носещ никаква мисъл, но и ще бъдеш отстранен от форума!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #13 -: Февруари 17, 2019, 10:23:46 pm »
atos, недей така бе човек! От къде щеше да научиш за детандерите, криогениката? Щеше да си тънеш в невежество! Я се виж сега, колко си израснал научно! Образовай се, резонирай, само внимавай вагон да не те блъсне, щото звука ще те размаже! Сега си нагрявам звуковите резонатори с ННО горелката, и видиш ли се получава СЕ! Ако не беше Entalpii нямаше да стигна до тук!! Бог да го поживи!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #14 -: Февруари 17, 2019, 10:37:05 pm »
Интересно е, че ако кинетичната енергия, при удар на вагони, се превръща директно в топлина, нагряването на буферите би било огромно.
Аз ти предлагам да замениш стоманените пружини в буферите с оловни или медни. Гарантирам ти че звука при удара почти няма да се измени, но след първия удар пружините вътре в буферите ще са си качили температурата с няколко десетки градуса.
Помисли си какви изовди можеш да направиш от това.