Автор Тема: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car  (Прочетена 8141 пъти)

Неактивен van

• Активен
  • **
  • Публикации: 234
Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« -: Февруари 17, 2019, 08:58:00 am »
Здравейте драги читателю, предполагам вече знаете легендата за електромобила на Никола ТЕСЛА, не не този съвременния в Tesla.com,  а стария Истинската Тесла от 31-ва година. Ако сте пропуснали ето ви един англоговорящ източник: http://presscore.ca/2011/?p=91 Dallas Morning News "The Electric Auto that almost triumphed: Power Source of ‘31 car still a mystery" by A.C.Greene, January 24th, 1931.

Повече няма да го увъртам и ще ви пльосна направо принципна схема:

За разлика от съвременния електромобил Тесла, навремето истинската Тесла не е имала/разхождала 100kWh акумулатор/батерия/, тежаща повече от половин тон, а се е захранвала безжично, чрез антена виж: http://mazeto.net/index.php/topic,8633.0.html http://mazeto.net/index.php/topic,1984.0.html и теорията http://mazeto.net/index.php/topic,8689.0.html http://mazeto.net/index.php/topic,10141.0.html , а за липсващите брънки Изтрити мнения - преровете коша.
« Последна редакция: Февруари 17, 2019, 09:26:14 am от van »

Неактивен van

• Активен
  • **
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2019, 10:22:51 am »
... Пишете си колкото искате, или каквото ви хумне, но когато цитирате някого (или някое издание) винаги трябва да се дава препратка, иначе това се нарича интелектуална кражба, ...

Да добавя Източника: http://mazeto.net/index.php/topic,10906.0.html

Неактивен van

• Активен
  • **
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2019, 11:36:48 am »
Пропуснал съм съгласуването на импедансите, добавих изходен траф или трябва да ползвате ел.мотор пренавит за 3kV работно напрежение, като Н.Тесла.

Неактивен dmitarp

• Стабилен
  • Публикации: 614
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2019, 11:40:42 am »
Честно отговори с да или не. Вярваш ли си на простотиите, които публикуваш?

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 4 139
  • Без пари толкова. Промоцията свърши
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2019, 11:50:10 am »
Димитре въобще няма да ме учуди ако  van е убеден също така и че земята е плоска.
Почвам да се чудя винаги ли е имало толкова много наивници или верно пръскат с нещо за оглупяване.
Ще помоля Атос да премести темата в раздел видим само за регистрирани потребители да не се излагаме.

Неактивен Михаил Кузмов

• Успешен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 454
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2019, 11:50:26 am »
van-4oo, тоя car с железни гуми ли трябва да се търкаля по земята, за по добро заземяване?

Неактивен van

• Активен
  • **
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2019, 12:27:44 pm »
Честно отговори с да или не. Вярваш ли си на простотиите, които публикуваш?

Отговора който искате да чуете е не, ако си вярвах щях сега да ги правя, но да не потулваме СЕ-то.
 В източника И.Л.Копеца обяснява, не показва и не дава схеми, нито пък продава нещо, т.е. не е комерчески заинтересуван. Обяснението е СЕ от рода - ловене на безплатен ток от Радиото (Предавателя). Като специалист, а специалист е човек, който майсторски избягва дребните грешки, които допускат другите и се движи към някакво голямо заблуждение /законите на Мърфи/, не виждам причина схемата на Умножителя - симетричен с 12 звена (диода) да е неработеща. Теоретично на такъв умножител, можем на входа да подадем 250 волта променливо AC и да получим на изхода ~3000 волта постоянно напрежение. Следва ключовия модул с Тиристора, докато се зареди умножителя на 3000 волта тиристора е запушен и се отпушва, когато тока през управляващия му електрод превиши Ig, а този ток се задава с потенциометъра. Добавих трансформатор, за да се съгласуват импедансите с товара, както вече писах. Така че технически няма проблем схемата да работи.

Разбира се вие спекулирате, че практически входния ВЧ сигнал от антената е мизерен и така отхвърляте СЕ идеята на Копеца - умножител, която изобщо не искате да я обсъдим и троловете се наскачаха.
 За да ви наведа на правилната насока ще цитирам вашия колега mi68 от друга тема:
...
Друг път съм писал, че топлината може да се разглежда като честота на трептене на заряда в електрически вариант.
С повишаване на честотата се увеличава ускорението, даже амплитудата да намалява. Давам пример с ултразвук, честотата е висока, амплитудата ниска, но става за почистване, заради ударната функция или импулса.
СЕ машина с само с нагревател или само с охладител не може да стане. Ако направиш охладител, а средата е нагревател става СЕ. Ако средата е охладител то имаме двигател.
При СЕ машина трябва да се върти фреона. Ако академика охлаждането е постигнал с криогеника това не е единственото решение. Движението в средата може от хаотично да стане синфазно (еднопосочно) и веднага пада температурата и върши безплатна работа.

...

В светлината на обяснението на mi68 за електронния аналог на Климатика, схемата която търси mi68 е Умножител - влиза висока входна честота и при умножението се намалява в пъти, като на изхода имаме по-ниска честота, но високо напрежение.

Можем да вземем една 9V 6F22 батериика (не алкална) и да заредим последоветелно един по един 12 кондензатора. После да ги съединим заедно (по желание паралелно или последователно) и да ги разредим наведнъж в товара. Това ще изисква 12 такта време за зареждане на всеки един кондензатор самостоятелно и един 13 допълнителен такт за разреждането на всички кондензатори наведнъж (с цялата акумулирана в тях енергия) в товара, който искаме да захраним. Например мощна автомобилна лампа 12V21W, която ако директно се опитаме да я светнем с 9V батерииката ни, дори няма да се загрее/зачерви спиралата и, а с 12 те кондезатора предварително заредени можем да постигнем едно присветване на всеки 13 такт.
 Така по идеята на mi68 правим разлика в честотите, като принципа на лоста в механиката, ще имаме 13 пъти по-ниска честота на изхода на умножителя, но вече с достатъчна мощност натрупвана в продължение на 12 периода/момента/заряда на кондензаторите в умножителя, за да си светнем лампата.

Един вид със схема на Умножител кондензираме/охлаждаме бързите електронни вибрации на етера и на изхода получаваме усилване на мощността (ток-а) "втечняване", за сметка на понижението на температурата/честотата.

Това исках сами да се досетите. За принципа на чука, употребяван от Николо Милутин Тесла, преди повече от век. Благодаря за вниманието.
« Последна редакция: Февруари 17, 2019, 12:58:03 pm от van »

Неактивен van

• Активен
  • **
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2019, 01:25:02 pm »
И тъй като виждам, че не искате да водим градивна дискусия по-СЕ-темата въпреки заглавието на форума, само сам да се допълня, за който има нужда да знае, без да задавам въпроса направо отговор:

за "Чук" може да се използва всичко, което притежава характеристиката - инерция. Например: в механиката - маса, пружина, торсион; в ел.техниката - бобина, кондензатор, трептящ кръг и т.н.
« Последна редакция: Февруари 17, 2019, 03:51:22 pm от atos »

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 4 139
  • Без пари толкова. Промоцията свърши
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2019, 02:09:38 pm »
Van Определено имаш сериозен дефицит в познанията в областта. Обръщам ти внимание на тъжния факт, че енергията в случая е равна "получава се при" на стоиност получена от умножението на напрежението 3000 волта умножено по ТОКА КОЙТО ЗАБРАВЯШ 0,0000000000001 АМПЕР умножени по  ВРЕМЕТО 0,0000001 секунда. Стойностите на времето и тока може и да са сгрешени с по две три нули, но това не прави написаното от теб кой знае колко по малка глупост.

Неактивен van

• Активен
  • **
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2019, 02:16:48 pm »
Entalpii, Не им ща, нито меда, нито жилото.

Хайде сваляйте Капи на РОСИ, а заровихме НАШия човек Стефан Найденов: http://atanas.mipa-bg.com/%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%BB%D0%B8-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8/ И все пак водата гори.
Кратко пояснение за другото научно откритие на д-р Стефан Найденов – осъществяване на студен естествен ядрен синтез при потапяне на паладий гъба в разтвор от тежка вода с обикновена.

Радико, не съм енергетик, но въпроса който си задавам е: Аз искам да си светя или да седя нощем на тъмно, щото сметките ви за енергията не излизат. Една 10W съвременна LED крушка V-tec 2,99лв., каквато имам в хола, мига със честота 100 херца и същата свети по-силно от съседната Обикновенна Едисонова Лампа с Нажежаема Жичка 0,80лв., която по паспорт хаби 60W.
« Последна редакция: Февруари 17, 2019, 02:46:41 pm от van »

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 3 912
  • Мисля, следователно...мисля!
« Отговор #10 -: Февруари 17, 2019, 02:27:25 pm »
van, колко енергия е нужно, за да натегнеш мощна пружина, та да и усвоиш единствения полезен импулс после? Или за издигането на 1 тон чук, който пускаш после рязко?
Това е събиране, акумулиране и после изведнъж - прас! С кондензатора е същата работа.
И този умножител на напрежение вади високо напрежение, но къде отива "I", големината на тока (ампери) ? Той би ставал единствено за точкова заварка (и то със съмнителен успех), какво остава за някаква постоянна мощност?
Или оспорваш дядо си Ом?
Да, може да се предположи, че Тесла е направил фокус - имал е някъде собствен излъчвател на енергия и е успял да конструира приемник, монтиран в автомобила, но това е съмнително предположение, макар и вероятно.
А да си представим иначе какъв е бил нормалния "радиофон" по негово време...или е разчитал на космическия радиофон?
Тази схема с детектора е плод на безуспешните интерпретации на "разбирачи". Не отричам, че е възможно Тесла да е реализирал подобен електромобил, но не и по този абсурден метод!
Ясно ми е, че с това изпадам в позицията на деструктивните отрицатели - "Не знам как е, ама баш тъй не е!"
Но трябва да сме реалисти понякога, колкото и да ни се иска да има вълшебници и феи.

П.П.Радико и той писал едновременно с мен...

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2019, 03:10:51 pm »
Ом е опроверган в ДЕТЕКТОРНИЯ пренос, Атос!
И това води до мощната СЕ от Криопатента!

Ами...да очакваме тогава собствената ти демонстрация на това опровергаване - с личен клип...или...?

Неактивен Михаил Кузмов

• Успешен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 454
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
« Отговор #12 -: Февруари 17, 2019, 04:12:19 pm »
Entalpii,  успокой топката! Шъзъбрънът мазето ако така я караш!

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
« Отговор #13 -: Февруари 17, 2019, 04:14:23 pm »
И Криопатента го опровергава - "окъсяваш" кондензатора през по-малко съпротивление, а електричеството по-бавно и маломощно става на... "жега". Топло приижда и дава електричество.
Май говориш за друг вид ток, който не само не разбираш, а дори и не подозираш, че съществува.
За приемането на честоти, излъчени от енергии различни от познатите досега, не стига конвенционалното познание за електрониката! Сравнението с детекторен приемник е бегла представа, но не и реален пример!
Тук си много далеч от Тесла (както и аз, но ти-повече).
По-добре си хвърли мозъчните усилия (ако ги има) в някаква конкретна разработка, вместо в пропаганда и лозунги.
Какво предлагаш - да се вдигнем на въоръжено въстание и да превземем училищата и университетите или нещо друго?
Твоята работа е като хуленето на политици в кръчмата - всички са маскари, но без да предлагаш алтернатива!
Вземи "окъси един кондензатор" сам и докажи принципа!
В момента поведението ти е като на малко дете, което упреква родителите си, че не са милионери!

van-4oo, тоя car с железни гуми ли трябва да се търкаля по земята, за по добро заземяване?
То това е проект за трамвай, бе, бат' Мишо...пак не си разбрал нещо, аман вече от теб ;D

Димитре въобще няма да ме учуди ако  van е убеден също така и че земята е плоска.
Почвам да се чудя винаги ли е имало толкова много наивници или верно пръскат с нещо за оглупяване.
Ще помоля Атос да премести темата в раздел видим само за регистрирани потребители да не се излагаме.
Няма да местя точно тази тема, всеки да се излага колкото иска, на воля ;D

Неактивен ndm

• Специалист
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 326
« Отговор #14 -: Февруари 17, 2019, 04:16:54 pm »
Entalpii,  успокой топката! Шъзъбрънът мазето ако така я караш!
Дей са притеснява, всичко сме съгласували.