Автор Тема: Самоунищожение на магнитно поле  (Прочетена 57918 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Самоунищожение на магнитно поле
« Отговор #60 -: Април 13, 2019, 03:10:34 pm »
Добре щом смяташ че това е проста работа  "а тя наустина е такава" имаш малък бонус от мен:
https://store.comet.bg/Catalogue/SENS/Sensors/MAGN/Hall+Effect+Sensors/#eyJpcHAiOiIyMCJ9     ето сензори да искаш. Не е като да нямаш избор. Кеф ти по скъп, кеф ти ефтин. Тия двата накрая петия и шестия мисля са перфектни. Като кликнеш на сензора отиваш на страницата му в комет и от нея можеш да си изтеглиш ПДФа със всички подробности.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Самоунищожение на магнитно поле
« Отговор #61 -: Април 13, 2019, 07:39:33 pm »
Радико, това не са визуализатори на магнитно поле, това са сензори на магнитно поле. Има разлика, едните дават формата на магнитното поле, другите дават характеристиката на магнитното поле като интензитет и посока.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Самоунищожение на магнитно поле
« Отговор #62 -: Април 13, 2019, 08:43:16 pm »
Технократ визуализатора ти го предложих още преди два дни даже и снимка сложих сега пък това били сензори какво по дяволите е според теб това нещо детектор дето го търсиш.
Сигурно някакъв таблет дето като доближиш магнит към него и изпиава:
Ето вуждате ли технократ е прав.

Неактивен venzi

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 25
Re: Самоунищожение на магнитно поле
« Отговор #63 -: Май 04, 2019, 10:16:33 pm »
Здравейте колеги.
За тези които се интересуват от магнитните екрани ще покажа някой измервания, които съм направил.
Знаете , че Мю метала и Пермалой 80 са най-добрите известни екрани.
Поради високата цена на Мю метала и Пермалой 80, реших да проверя ако ги заместя с метали като, Никел 99.9%, Желязо и Молибден самостоятелно, какъв резултат ще се получи.
Изследването се проведе с пластини дебели 1мм от Никел и Желязо, 0.35мм Мю метал и 0.5мм Молибден.
Цената на Мю метала и Пермалой 80 в ebay.com е около 35ст. за кв.см. при дебелина от 1мм.
Цената на Никел е около 10ст. за кв.см. при дебелина от 1мм.
И желязото у нас о около 0.1 ст. за кв.см. при дебелина от 1мм.
Състава на Мю метала е: 48% никел, 51%желязо ,0.5%манган ,0.35% силиций.
Състава на Пермалой 80 е: 80% никел,15% желязо и 5%молибден.
Нямах възможност да включа повече съставки.
Измерванията ги правя винаги в средата на магнита, тъй като там е най-голяма индукцията.
В две таблици помествам резултатите.


От таблиците могат да се направят много изводи, но все пак всичко зависи от конструктора, най-вече къде ще прилага и как екрана, какви компромиси е възможно да направи с дебелината, какъв е бюджета с който разполага.
Мю метала показа по-добро екраниране от Пермалой 80.
Според мен, ако позволява проекта можете да направите добър екран с 3 пъти по-малък бюджет, но той ще е два пъти по-дебел.
Тези измервания са направени в статичен режим и това трябва да се отчита също.
          Ще се радвам ако с тези изследвания съм бил полезен и на други колеги.
Поздрави
Венци

P.S. Не знам дали се качиха таблиците.

Неактивен venzi

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 25
Re: Самоунищожение на магнитно поле
« Отговор #64 -: Май 04, 2019, 10:20:28 pm »
Изглежда трябва поотделно да прикачвам файлове.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Самоунищожение на магнитно поле
« Отговор #65 -: Май 05, 2019, 10:01:52 am »
Малко в страни от темата, но да дам идеи за някакво хитроумно конфигуриране на магнити- първо какво се случва с магнитното поле когато силен и слаб магнит се допрат с едноименни и с разноименни краища и второ, ако може да се извлече енергията от отблъскването на магнит от и към друг магнит, като накрая разбира се се получи нула, но тук важен е самия шанс за движение, идеята на който е да работи като лост за придвижването на друг магнит някъде в другия край, където стои проблема с прескачането на онази точка, която не позволява да се върти в кръг евентуална подредба на магнити имаща за цел да се върти! Бррр стана сложно!

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Самоунищожение на магнитно поле
« Отговор #66 -: Май 05, 2019, 07:08:33 pm »
Магнитните двигатели са обречени на провал, така че не си давайте парите за разни магнитни екрани.