Автор Тема: Радиестезия - отговори на махалото  (Прочетена 49495 пъти)

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #30 -: Февруари 02, 2019, 08:16:45 pm »
но астрологията е доказала се през вековете езотерична наука
"Да не се намира между тебе някой, който прекарва сина си или дъщеря си през огън, никой чародей, астролог, гадател или омаятел, никой баяч, запитвач на зли духове, врач или запитвач на мъртвите. Защото всеки, който прави тия дела, е омразен на Господа" (Второзаконие 18:10).
"В отговор Даниил рече на царя: Тайната, която царят изисква, не могат да явят на царя ни мъдреци, ни вражари, ни врачове ни астролози" (Дан. 2:27).
 "Нека приближат сега астролозите, звездобройците и предвещателите по новолунията и нека те избавят от това, което ще дойде върху тебе" (Исая 47:13).
 "Защото тия народи, които ще завладееш, слушат астролозите и чародеите, но на тебе Господ твоят Бог не е позволил това"
“Да се не отнесете към запитвачите на зли духове, нито към врачовете; не ги издиряйте, та да се осквернявате чрез тях"

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #31 -: Февруари 02, 2019, 09:33:40 pm »
Mind На края на книгата която цитираш има  много лошо проклятие за всеки който промени или добави макар и само една дума към тая книга. А ти няколко пъти добави астролози, астрология и т.н.
Ако не вярваш в тази книга не я цитирай.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #32 -: Февруари 03, 2019, 12:55:03 am »
Библията е Словото, Позицията и Мнението на Бог за всичко, както и пророческото Слово и Предупреждение за всекиго. Всеки занимаващ се с окултни практики съзнателно или не осъзнато е използван от демони и е в бунт срещу Бог, което си има и описаните в Библията последствия....ААА сетих че форума не е за пропагандиране на религиозни идеи.... но заще пък не на окултно-езотерични които са си сатанински :)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #33 -: Февруари 03, 2019, 01:38:26 am »
един ден хората ще видят и разберат чрез класическата наука даже, че духовният свят и божият свят съвсем не са мит а самата реалност. Това ще стане, когато се осъзнаят детайлите и механизмите по процесите на формиране на материята, нейното съществуване и т. н. Първи стъпки в тази област е установил и заявил г-н Юрий Иванов с неговата "Ритмодинамика" или по конкретно в раздел "честотно пространство" и в опитите му за обяснение на вълновото проявление на материята, които лежат в основата за осъзнаването че нашият свят и нашата материална реалност е отделна част от други подобни материални и нематериални реалности, които включват съществуването на бог, ад, рай, демони, живот на слънцето и др. Мисля, че веднъж бях представил тук разсекретен документ на ЦРУ (взет от официалния им сайт), в който се касае за този въпрос. Все пак паралелно с официалната наука върви и скрита наука, която е толкова напреднала в сравнение със официалната, че там се разглеждат въпроси от такъв характер и естество даже, където за официалната наука е немислимо или е поставена бариера гласяща: "там където свършва науката, започва религията"... Така или иначе в действителноста на горепосоченото ще се убедим ние живите физически (или онази част от съмняващите се така най осторожно) един ден, когато умреме защото ние сме носители на духовното, което е свързано със бога с всички произтичащи последствия, който е един за всички от всички светове и реалности.
« Последна редакция: Февруари 03, 2019, 01:58:50 am от x_name41 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #34 -: Февруари 03, 2019, 04:32:18 am »
Юлиане, гледането на кафе и леенето на куршум са опити за разчитане на мисълформи, които са един вид информация нефилтрирана през разума, тя не преминава през него, а е изразена чрез отпечатъка на емоциите!
Това е информация, която съществува в полето на съществуване (Акаша) и тя е над времевото и пространствено възприемане от човешкия мозък!
Емоции и разум са различни неща, нима ще го оспориш? Емоциите са продукт на духа у човека. По тях единствено може да се съди за духовното израстване (спомни си "Белият гущер" на Богомил Райнов).

Теофилиус, доста догматично изказване! Религия и вяра не трябва да се бъркат, те не са тъждествени!

x_name41, в общи линии...така е (за ужас на някои), но сме още доста далеч от подобно осъзнаване.


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #35 -: Февруари 03, 2019, 09:52:43 am »
Цитат
  Първи стъпки в тази област е установил и заявил г-н Юрий Иванов с неговата "Ритмодинамика" 
Виж с това не съм съгласен. Първата стъпка е направена с въвеждането на понятието "абсолютна или универсална отправна система наречена ЕТЕР" Впоследствие противниците и подмолно добавят към нея "частиците" етерони с което разделят лагера на привържениците на етера на две. След което Айнщайн дава достатъчно неразбираема теория за да могат да отрекат отправната система.
Трагикомичното е, че все още има хора - балъци все още вярващи, че като заменят думата бозон със етерон значи се занимават с някаква алтернативна физика. Аз пък съм открил алтернативна математика в която липсва числото четри. В моята математика се брои така:
Едно, две, три, куатро, пет.
Веднага ще кажете: Баси тъпака е тоя. Моля внимавайте с епитетите защото те с пълна сила важат и за ЕТЕРОНМЕНОВЕТЕ, да не се окажете че сте и вие един от тях и слагате епитета върху себе си.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #36 -: Февруари 03, 2019, 10:18:12 am »
Библията е Словото, Позицията и Мнението на Бог за всичко, както и пророческото Слово и Предупреждение за всекиго. Всеки занимаващ се с окултни практики съзнателно или не осъзнато е използван от демони и е в бунт срещу Бог, което си има и описаните в Библията последствия....ААА сетих че форума не е за пропагандиране на религиозни идеи.... но заще пък не на окултно-езотерични които са си сатанински :)

Точно така е teofilius
Май логото на този сайт трябва да е:
In Blavatska we trust.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #37 -: Февруари 03, 2019, 11:18:45 am »
Точно така е teofilius
Май логото на този сайт трябва да е:
In Blavatska we trust.
Вие двамата дали сте забелязали, че този интернет формат носи заглавието ФОРУМ а не Апотеозиус. Съветвам ви първо да се информирате за произхода и значението на думата "форум" и чак тогава да критикувате липсата на възхвали към любимеца ви. А и да ви кажа: фанатичната до агресивност любов към бога е вид служене на сатаната. Милиони хора са се почувствали отвратени от такова демонстративно парадиране на преданност та чак са се отвърнали и от бога. Най големите сатанисти са фанатизираните божи служители.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #38 -: Февруари 03, 2019, 12:09:31 pm »
Не бях забелязал, че съм двама.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #39 -: Февруари 03, 2019, 12:16:06 pm »
 Ха щом не можеш да забележиш, че става дума и за теофилус какво остава за по сложни причинноследственни връзки. Особенно такива свързани със СЕ.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #40 -: Февруари 03, 2019, 12:21:05 pm »
Цитат на: juliang
Нали се сещаш. че щом материализираш реалността, то няма никкъв проблем да си материализираш и планентите в нужното разположение. Реално можеш да си материализираш и компютъра, от който четеш уж моя (а реално - твоя материализиран) отговор. И събеседниците на живо също са плод на твоето материализирано желание...
Не е баш така... Реалността е консенсусна. Демек, от колкото повече съзнания е призната една "истина", толкова по-"реална" е тя.
Подозирам, че можеш да материализираш всичко (целия свят) само насън (правил съм си доволно много експерименти в тази посока), но човек дори и тогава не успява, от инерция ли, от навици ли, от "придържане към познатото" ли, от що ли?

Цитат на: juliang
Изобщо как можеш да имаш толкова откачено въображение, че да материализраш такъв гаден индивид като мен? Не можеш ли да си фиксираш някаква по-нормална реалност? :)
Това си е твое мнение. За мен - всяко мнение различно от моето е важно, стига разбира се да не е прекалено глупаво (неграмотно) и необосновано, или пък тенденциозно заядливо...
И споко - в съня ми те няма :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #41 -: Февруари 03, 2019, 01:49:07 pm »
Не е баш така... Реалността е консенсусна. Демек, от колкото повече съзнания е призната една "истина", толкова по-"реална" е тя.
Хммм... а ако реалността не е реална? Ако другите съзнания които "приемат истината" са само плод на реалност, материализирана от твоето съзнание? То би могли да си материализира само съзнания, които са напълно или отчасти съгласни с твоята реалност (е, и едно-две "бунтарски" съзнания за поддържане на интригата :) )

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #42 -: Февруари 03, 2019, 02:24:03 pm »
Навлизаш вече в дълбоки философски води.
Има си философски "школи", които са  развили ученията си на базата на егоцентризма, допускайки, че АЗ-ът е единствен като реалност и всичко около него е продукт на "изкуствено създадено" съществуване.
Макар, че някои от тях са добре развити като теза, това не отменя факта, че са наивни по същност. Допускайки един-единствен АЗ за истински, реален и значим, автоматично означава, че се отрича възможността да съществуват други АЗ-ове (на други хора, различни от този на разглеждащия от подобна гледна точка). Което пък обезсмисля самото наличие на подобно учение! С прости думи - ако ТИ си единственият и реален човек, а всички други са просто "статисти", "пълнеж" и бутафория (създавайки декор за личното ТИ велико и единствено съществуване), защо ти е учение за това, че и да го разпространяваш? Върху кого? Върху "мебелировката" ли?
 Та...не откриваш топлата вода в това поприще, вземи наистина се позапознай с някои "мислители" и теориите им! За да атакуваш определени схващания, трябва да си стигнал до дъното на разбирането им, това пък означава, че първо трябва да се запознаеш с тях!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #43 -: Февруари 03, 2019, 02:39:28 pm »
<a href="https://www.youtube.com/v/bAeqcixXrds" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/bAeqcixXrds</a>

Феноменът Хасан Узунов от Родопите открива вода под земята с багети. Който не вярва да отиде и да провери лично

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #44 -: Февруари 03, 2019, 03:01:32 pm »
Откриване на вода с багета не е трудно, повечето хора от този форум го можем, сигурен съм, че го могат и дори голяма част от тези, които никога не са опитвали.