Автор Тема: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?  (Прочетена 98024 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #165 -: Януари 31, 2020, 01:39:25 pm »
...Ако приемем и тук същите условия за валидни, значи ли това, че тяло, излъчващо светлина и движещо се със светлинна (в същата посока като тази светлина) скорост ще я "натрупа" в предната си част и за наблюдател движещ се със същата скорост успоредно на това тяло, нещата ще изглеждат "странни"?
Нарасналият светлинен интензитет ("насъбрана" светлина) би ли изпарил това тяло, като лазерен лъч? То ще плува в собствения си "светлинен пашкул", ще бъде едно с него.

Да си представим хипотетично кораб в космоса с такава скорост?
Екипажът включва "прожектор" (като автомобилни фарове). Би трябвало да не вижда нищо осветено отпред - тъмнина. А светлината от "фаровете" би се насъбрала и разтопила предната му част, така ли би било?
Радар също би бил безполезен - ел. магнитните вълни биха се "натрупали" в предницата като в микровълнова печка (но с невъобразимо голям интензитет), дори може да минат в светлинния спектър.
Няма как да излъчи светлина или каквато и да е вълна - докато първия фотон се отлепи от излъчвателя, вселената ще ... не знам какво ще й се случи, но вече няма да я има. Защото за изминаването на първия нанометър ще са необходими безкрайно много години. Наши години естествено...
Ако кораба се движи със 99.99999999% от светлината за наблюдателя вътре нещата ще са съвсем нормални - светлината ще тръгне да се излъчва напред с написаната в учебника скорост. За 1 /1000 от неговата секунда тя ще е изпреварила с точно 300 км кораба. Обаче тази 1 /1000 от неговата секунда за нас ще са векове...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #166 -: Януари 31, 2020, 02:21:18 pm »
Атос нещата са прости. Въпросния експеримент със скорост по голяма от тази на светлината вече е наблюдаван даже дали не беше дадена и нобелова премия за това. Не става дума за скорост по голяма от абсолютната а движение на частици през флуид със скорост по голяма от скоростта на светлината за този флуид. В случая става дума за вода в която светлината се движи доста по бавно. Принципа обаче си е валиден и за вакуум. Нищо такова където предполагаш не се случва няма изгаряне загряване и т.н. Простата причина е, че не може да се получи натрупване защото само материални ЧАСТИЦИ могат да се натрупват. А светлината е електромагнитна вълна.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #167 -: Януари 31, 2020, 03:16:19 pm »
Дали?
А какво е фотонът?
Нещата са спорни и чисто хипотетични. Вълна, да, съгласен съм. И кое се "вълнува", ако не етерът като среда?
Ако фотоните са реално съществуващи частици - те биха се натрупвали един в/върху друг.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #168 -: Януари 31, 2020, 03:52:44 pm »
Дали?
А какво е фотонът?
Нещата са спорни и чисто хипотетични. Вълна, да, съгласен съм. И кое се "вълнува", ако не етерът като среда?
Ако фотоните са реално съществуващи частици - те биха се натрупвали един в/върху друг.
Да фотоните са и частици, и ако искаш да ги видиш трябва да имаш късмета да видиш някой извънземен кораб. Тези кораби не би трябвало да се виждат изобщо ако не беше един странен ефект, при тях светлината спира заради особеното състояние в което се намира кораба(  спира защото няма къде да се движи както сам казваш). И затова виждаме извънземните кораби като светещо кълбо, мнозина си мислят че това е йонизация но грешат.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #169 -: Януари 31, 2020, 08:01:41 pm »
krasias щом виждаш дадена светлина, значи че тя се движи, точно със скороста на светлината . Ако няма движение, няма и да се види светлината.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #170 -: Март 22, 2020, 07:29:04 pm »
Изпускате нещо съществено, човекът е "раб божий", той е създаден, за да е "раб божий" и като такъв, не може да се самоуправлява, колкото и да е вградена тази илюзия в съзнанието му!
Искате свят без господари? Не става! Господарите измислят правилата, те ги налагат, за да има подчинение! Без подчинение няма как да се следват цели, които обикновения човек не знае и не разбира!
Атавистичните инстинкти за власт и надмощие (генетично вградени), не могат да се преборят от духовното израстване засега, за в бъдеще...кой знае...

Господар не е точната дума. По- скоро баща. Бащата, който знае отговорите на всички въпроси и знае кое е най- добро за децата му. Той измисля правилата и законите и иска от нас да ги следваме обикновено на сляпо, с вяра!

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #171 -: Март 23, 2020, 10:32:10 pm »
Или поне библията така ни казва.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #172 -: Март 23, 2020, 11:32:22 pm »
Или поне библията така ни казва.
Да не забравяме, че библията е написана така, че да е разбираема за хора от преди почти 2000 години.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #173 -: Март 24, 2020, 07:02:59 am »
Да не забравяме, че библията е написана така, че да е разбираема за хора от преди почти 2000 години.
Не е ясно дали изобщо е имало такова издание като "библия" преди 2000 години, и колко редакции е претърпяло по време на преписването за тия 2 000 години. Т.е. то е ясно де... но не знам защо никой не го споменава.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #174 -: Март 24, 2020, 09:29:21 am »
Не случайно написах " от преди ПОЧТИ 2000"
Библията е компилация от множество книги написани от различни автори.  Някой от тях, по точно всички от стария завет са гарантирано по стари от 2000 г. Тези от новия до колкото знам са написани между първи и четвърти век. Има и такива книги които са били част от библията но в последствие са изхвърлени. Има и такива които никога не са били част от официалната библия, примерно книга на Енох. Която от гледна точка на предците ни е изглеждала напълно фантастична, но от днешна гледна точка звучи доста реалистично.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #175 -: Март 24, 2020, 10:30:26 am »
Да ви кажа честно, не знам във какъв Бог вярвате ама, този Бог който рекламирате :D доста фалшификати е навързал след себе си!Та  този толкова могъщ и всесилен Господ който е създал света за 6 дена и човека за един ден, все не може да се оправи с толкова тривиални неща за неговата могъща сила като, войните, парите , болестите и куп други човешки недостатъци който са зомбирали човешкото съзнание! Защо така????
Вече над 2000 години това богче проповядва толкова човешки добродетели че като го четеш се разтапяш от възхищение а, като резултат получаваме все по-голямо и поголовно унищожение, все по-голяма нищета човешка и все по-голямо робство, вече и до гроб. Нещо има сбъркано в това, божие слово! Явно глупостта и тъпотията човешка вървят ръка за ръка над 2000 години, ако не и повече.!?!? :(
Те това е дилемата дето ме мъчи, да създадеш света и всичко което я населява за ШЕСТ дена за което се иска наистина колосална творческа сила и мъдрост, а в същото време да си безсилен пред някакъв микроскопичен вирус убиец който унищожава твоите шедьоври, да си безсилен пред парите, алчноста, властолюбието  и цялата система за самотормоз който създават, като унищожават останалата жива природа и живот на планетата. Нещо не се вързват нещата с това богче, доста глупава и недомислена книга ми изглежда а съответно и хората който вярват в нея!
« Последна редакция: Март 24, 2020, 10:59:59 am от plcsoft »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #176 -: Март 24, 2020, 10:58:26 am »
Plcsoft.
Защо реши, че бог е "безсилен пред един вирус"
По тая логика той е и безсилен да попречи на лъва да убие и изязде антилопата. Та нали това е една огромна неправда спрямо хрисимата антилопа която никому нищо лошо не е сторила през целия си живот.  Проблема е че както epwpixieq-1 обича да се изразява. Не можеш да схванеш динамиката на нещата. Дори и тия които се опитват да ти обяснят нещата не я схващат.  Както едните дет викат има бог така и другите дет викат няма бог. Има разбира се и малка част от хората които поне схващат, че не могат да я разберат. Това вече е огромна крачка напред спрямо другите.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #177 -: Март 24, 2020, 11:08:45 am »
 :) :) Радико намека ми е за човешката тъпота и невежество...........  Да поясня, ако не си разбрал!? ;)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #178 -: Март 24, 2020, 11:10:07 am »
Моята молитва

    "Благословен бог наш..."

 

О, мой боже, правий боже!
Не ти, що си в небесата,
а ти, що си в мене, боже -
мен в сърцето и в душата...


Не ти, комуто се кланят
калугери и попове
и комуто свещи палят
православните скотове;
 

не ти, който си направил
от кал мъжът и жената,
а човекът си оставил
роб да бъде на земята;
 

не ти, който си помазал
царе, папи, патриарси,
а в неволя си зарязал
мойте братя сиромаси;
 

не ти, който учиш робът
да търпи и да се моли
и храниш го дор до гробът
само със надежди голи;
 

не ти, боже на лъжците,
на безчестните тирани,
не ти, идол на глупците,
на човешките душмани!
 

А ти, боже, на разумът,
защитниче на робите,
на когото щат празнуват
денят скоро народите!
 

Вдъхни секиму, о, боже!
любов жива за свобода -
да се бори кой как може
с душманите на народа.
 

Подкрепи и мен ръката,
та кога въстане робът,
в редовете на борбата
да си найда и аз гробът!
 

Не оставяй да изстине
буйно сърце на чужбина,
и гласът ми да премине
тихо като през пустиня!...

Христо Ботьов

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #179 -: Март 24, 2020, 12:51:16 pm »
Димитре
Това е много добра илюстрация на неразбирането на хората. Странно, но от Сократ до сега почти нищо не се е променило:
Аз знам, че нищо не знам.