Автор Тема: (смешно) лесен експеримент с вода и пластмасова спирала  (Прочетена 5958 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Наскоро попаднах на този на пръв поглед елементарен феномен:
https://www.youtube.com/watch?v=bMGU7Xg7bvw
Интересува ме някои попадал ли е на други източници на нета (относно същия феномен), а и дали някои е правил експеримента в стояща вода, понеже това което виждам на филмчето, когато човека слага спиралата в езерцето, което се вижда като неподвижно, е някак си "смущаващо" в две направления. Или е изкусен мотаж, за което се съмнявам (но е напълно възможно), или ако е реален феномен, си заслужава задълбаване.
Ще видя откъде мога да си намеря или направя спирала за да пробвам.

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
  Догледай видеото до края, там е обяснено всичко и ще се откажеш да правиш спирала.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
  Догледай видеото до края, там е обяснено всичко и ще се откажеш да правиш спирала.
Правилно отбелязвате, последните няколко секунди са важни.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Игорь Белецкий - този пуска доста фейкове, може да ги видите вканала му.

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Игорь Белецкий - този пуска доста фейкове, може да ги видите вканала му.

   Мисля че, по-скоро разобличава доста фейкове. Изгледал съм почти всички негови клипове и никъде не съм видял да прави устройства с които да лъже аудиторията си, но съм виждал да вземе уж нещо работещо, да го репликира и да покаже истината.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Ами показва как става фейка, наистина в края! Рибата и кордата която подхвърля. За останалото, досетливост! Илюзията е въпрос на фантазия от илюзиониста. С магнити също става интересна илюзия.