Автор Тема: куплиране на ел асинхронен двигател и мотор  (Прочетена 11803 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: куплиране на ел асинхронен двигател и мотор
« Отговор #15 -: Януари 18, 2019, 10:48:49 pm »
технократ, радвам се че толкова много разбираш и всичко ти е ясно, само се чудя като си разбираш всичко защо питаш......

Не съм твърдял никъде в този форум че разбирам много от електротехника, иначе нямаше да питам. А да те питам ти защо окачествяваш кой колко разбирал, без да имаш някакви доказателства за компетентността на този или онзи.  И този форум за критика на потребителите ли го смяташ?

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: куплиране на ел асинхронен двигател и мотор
« Отговор #16 -: Януари 18, 2019, 10:51:44 pm »
Цитат
Ако си разглобявал асинхронен генератор със самовъзбуждане, направен е по същия начин с магнитчета, но това не му пречи да е асинхронен щот дава 50Hz при 3600об.
Асинхроните генератори нямат никакви магнити. Защо се обаждаш за да се излагаш, те са със стимулирано възбуждане на намотките.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: куплиране на ел асинхронен двигател и мотор
« Отговор #17 -: Януари 18, 2019, 11:04:06 pm »
технократ, след 40 години работа като електрик, електрончик и всякаква работа с токове и хора съм научил доста неща, и познавам хората само след няколко изречения. И не е само за критика, а въпроса е като ти напиша нещо дали ще го разбереш, не ми се пише много да ти опиша още в първия пост на темата колко грешки има. А темата ми е твърде ясна мога да ти кажа много неща за генераторите и мрежите щото и в момента работя на ВЕЦ "Студена".                                                  Да прав си в УикиПедия никъде не пише че се слагат малки магнитчета служещи да иницират възбуждане в случай че остатъчния магнетизъм в желязото на генератора не е достатъчен.           
« Последна редакция: Януари 18, 2019, 11:36:29 pm от krasias »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: куплиране на ел асинхронен двигател и мотор
« Отговор #18 -: Януари 18, 2019, 11:14:12 pm »
Имат магнити имат по един магнит с много голяма коерцитивност запресован в статора схемата е толкова проста, че няма схема. По един кондензарор на фаза и те
Тръгва да работи. Без кондензатори не става изчисляяането им...
Мисията невъзможна.
Само с проби, зависи и от двигателя, но пеимерно между 2 и 20 микрофарада. Кондвнзаторите ррябва да са от така наречените постоянноеаботещи пускови кондензатори.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: куплиране на ел асинхронен двигател и мотор
« Отговор #19 -: Януари 18, 2019, 11:18:44 pm »
Абе Краси
Здрава ли е още мембраната на стената дето я слагаха италиянците миналото лято.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: куплиране на ел асинхронен двигател и мотор
« Отговор #20 -: Януари 18, 2019, 11:21:02 pm »
Радико, с по един магнит в статора е старата технология, сега ги слагат в ротора и може без кондензатори. Но е добре да се сложат и кондензатори, искаш да кажеш работни кондензатори които зависи от генератора но не трябва да са по малко от 450 V.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: куплиране на ел асинхронен двигател и мотор
« Отговор #21 -: Януари 18, 2019, 11:26:06 pm »
Радико, не знам не съм водолаз, пък и отдавна не съм се качвал на стената да видя как върви работата, много бавно действат.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: куплиране на ел асинхронен двигател и мотор
« Отговор #22 -: Януари 19, 2019, 02:34:52 am »
Ей, сега се сетих, че имам един двигател от много стар магнетофон. На 220волта е, но  пише височки обороти май (трябва да го изровя от сандъка), малко по-голям от юмрук е.
За къв чеп може да се ползва? Помня само, че имаше много изводи на една дълга клема...?
Със сигурност е асинхронен...

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: куплиране на ел асинхронен двигател и мотор
« Отговор #23 -: Януари 19, 2019, 08:32:36 am »
технократ, след 40 години работа като електрик, електрончик и всякаква работа с токове и хора съм научил доста неща, и познавам хората само след няколко изречения. И не е само за критика, а въпроса е като ти напиша нещо дали ще го разбереш, не ми се пише много да ти опиша още в първия пост на темата колко грешки има. А темата ми е твърде ясна мога да ти кажа много неща за генераторите и мрежите щото и в момента работя на ВЕЦ "Студена".                                                  Да прав си в УикиПедия никъде не пише че се слагат малки магнитчета служещи да иницират възбуждане в случай че остатъчния магнетизъм в желязото на генератора не е достатъчен.         

Може да си работил във ВЕЦ, но си личи колко разбираш, само се хвалиш че разбираш, сигурно си бил метач в тази ВЕЦ.  Никъде не се слагат магнити в асинхроните генератори-мотори. Това и 6 класник го знае, само в динамото има такива. И отново да вметна, окачествяването което ми приписваш е твое , и ти отникъде не можеш да разбереш колко разбирам аз. Ти си просто един хейтър от форума на дира, дето избива комплексите си на "разбирач" по интернет форуми. ;D

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: куплиране на ел асинхронен двигател и мотор
« Отговор #24 -: Януари 19, 2019, 08:37:06 am »
Имат магнити имат по един магнит с много голяма коерцитивност запресован в статора схемата е толкова проста, че няма схема. По един кондензарор на фаза и те
Тръгва да работи. Без кондензатори не става изчисляяането им...
Мисията невъзможна.
Само с проби, зависи и от двигателя, но пеимерно между 2 и 20 микрофарада. Кондвнзаторите ррябва да са от така наречените постоянноеаботещи пускови кондензатори.

В асинхроният няма никакви магнити, разглабял съм. Но ще извърша експеримент.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: куплиране на ел асинхронен двигател и мотор
« Отговор #25 -: Януари 19, 2019, 10:33:03 am »
Атос, тия мотори са слаби макс 40W, най много за вентилатор или да му сложиш малък камък (60-80мм) да стане шмиргел или кече за полиране. С изводите внимавай че освен като двигател в някой магнетофони мотора има допълнителни намотки и се ползва и като трансформатор да сваля напрежението за нисковолтовата част.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: куплиране на ел асинхронен двигател и мотор
« Отговор #26 -: Януари 19, 2019, 10:37:28 am »
ТехноКрет пак направи "Дръж куче Лиса за опашката.. Хи-Хи.  :'(

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: куплиране на ел асинхронен двигател и мотор
« Отговор #27 -: Януари 19, 2019, 02:21:29 pm »
Атос, тия мотори са слаби макс 40W, най много за вентилатор или да му сложиш малък камък (60-80мм) да стане шмиргел или кече за полиране. С изводите внимавай че освен като двигател в някой магнетофони мотора има допълниителни намотки и се ползва и като трансформатор да сваля напрежението за нисковолтовата част.
Именно, много изводи, много нещо, на теория са ми ясни нещата, но ми липсва практика с двигатели.
Ако искаш да го снимам и да постна снимка, та да дадеш някой акъл как да го подкарам?

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: куплиране на ел асинхронен двигател и мотор
« Отговор #28 -: Януари 19, 2019, 02:37:56 pm »
Добре, снимай да видиме ако стане по снимка ще помагам.