Автор Тема: Електрони не съществуват гравитация също  (Прочетена 53314 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Електрони не съществуват гравитация също
« Отговор #60 -: Януари 13, 2019, 09:52:50 am »
Цитат
Това означава, че електростатичното поле не е еднородно - то постоянно вибрира, но е с толкова висока честота, че няма как да бъде отчетена и се възприема като еднородно.

А не може ли да се създаде изкуственно електростатично поле, като чрез свръхвисоки електромагнитни честоти се възбуди околният вакуум?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Електрони не съществуват гравитация също
« Отговор #61 -: Януари 13, 2019, 10:54:04 am »
Ако формулата е абсолютна и всички тела имат собствена гравитация, това би означавало, че разглеждайки две допрени сфери от по 1 кг и две допрени максимално тънки плочи от по 1 кг. вторите ще се привличат стотици пъти по-силно! Това не се наблюдава!!!
В друга тема стигнахме до железния извод, че в кълбо (ако притежава собствена гравитация и без значение дали е кухо или плътно), привличането ще е най-голямо на повърхността, нали така!
Тогава защо трябва да се смята с формулата не разстоянието от повърхността, а от центъра на телата?
Ами помисли малко - ако имаш 2 листа фолио с тегло по 1 килограм, то те ще е с размери над 1 х 1 метър. Колко ще е разстоянието от горния десен ъгъл на едната пластина до долния ляв ъгъл на другата пластина?
Трябва да разглеждаш привличането на всеки атом от едната пластина със всеки атом на другата пластина. При две пластини огромна част от разстоянията ще са много по-големи отколкото при две сфери. Ма това е геометрия, прекалено е сложно (или може би скучно) ... :)

Обикновено силата, нужна за простото им изкарване от стационарна инертност е по-голяма!
Няма такава характеристика. Престани да си измисляш.

То е все едно да обясниш на някой бушмен чрез картинки и без думи как работи ДВГ и той да схване доста неща, но после да се опита да ги разкаже на племето си на своя език с техните понятия :D
Точно това се опитваме да направим, и затова всеки си представя нещо различно. Не случайно такива неща се описват с формули - при тях няма двусмисленост. Да, не са толкова красиви и занимателни, но са единствения начин да се обясни. Лошото е че не всеки ги разбира.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Електрони не съществуват гравитация също
« Отговор #62 -: Януари 13, 2019, 11:27:55 am »
А не може ли да се създаде изкуственно електростатично поле, като чрез свръхвисоки електромагнитни честоти се възбуди околният вакуум?

Електростатично поле може да се създаде по най-различни начини, не е необходимо да се влагат някакви честоти, защото самото електростатично поле съществува чрез тях - проявява се на стъпки или пулсации с огромни честоти, които реално са честотите на трептене на субатомните частици със заряд.
Обикновено триене на материали с различен поляритет създават електростатично поле (трибоелектричество), което може да се получи и чрез умножител на напрежение, Van de Graaff генератор или машините на Wimshurst и Bonetti. Всичките създават един и същ полеви ефект (все пак има някои макар и минимални разлики, дължащи се на различните използвани материали), който представлява електростатиката.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електрони не съществуват гравитация също
« Отговор #63 -: Януари 13, 2019, 12:21:51 pm »
Добре, Юлиане, няма да си измислям...конвенционалната физика е абсолютно вярна и е ерес да се опиташ да имаш друг поглед - така става ли?
Ти обичаш формулите, доверяваш им се напълно. Аз обаче смятам, че някои от тях са валидни при определени условия.
Направи ли поне опитно изчисление, за да потвърдиш (или отхвърлиш) резултата от извода, споделен във видеото на технократ?
Да те подсетя:
Приливите, причинени от Слънцето са (на практика) са 2.5 пъти по-слаби от лунните, а изчислено по формулата, би следвало да са 176 пъти по-силни. Защо го подминавате това постоянно?
Как го коментираш?
« Последна редакция: Януари 13, 2019, 12:40:47 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Електрони не съществуват гравитация също
« Отговор #64 -: Януари 13, 2019, 03:41:08 pm »
Да те подсетя:
Приливите, причинени от Слънцето са (на практика) са 2.5 пъти по-слаби от лунните, а изчислено по формулата, би следвало да са 176 пъти по-силни. Защо го подминавате това постоянно?
Как го коментираш?
Когато си отговориш на въпроса "Защо от обратната на Луната страна на Земята също има прилив?" ще разбереш.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електрони не съществуват гравитация също
« Отговор #65 -: Януари 13, 2019, 04:39:58 pm »
Когато си отговориш на въпроса "Защо от обратната на Луната страна на Земята също има прилив?" ще разбереш.
Едва ли...но не мога да се отърся от усещането, че давайки ми въпрос вместо отговор, някак се опитваш "да печелиш време", за да можеш да скалъпиш версия, която няма да ти разклати вярата (извинявай за откровението).
От обратната на Слънцето страна на Земята, също има прилив, това какво общо има с разминаването на резултата от стойностите?

Ти ми обясни, явно аз не съм толкова схватлив?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електрони не съществуват гравитация също
« Отговор #66 -: Януари 13, 2019, 05:16:37 pm »
Юлияне дебата който се опитваш да заформиш е за по общата тема започната от Технократ.
Сега да видиме ако ония хипотетични частици етероните предизвикват гравитацията блъскайки телата едно към друго, как биха предизвикали иницииране. Дали е възможно едно тяло нямащо гравитация сиреч непоглъщащо етерони като попадне на етеронен вятър и да започне да поглъща етерони демек да придобие гравитация. Аз за сега на първо четене така да се каже, не виждам начин поради което смятам, че двете хипотези са по скоро в противоречие.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Електрони не съществуват гравитация също
« Отговор #67 -: Януари 13, 2019, 10:01:34 pm »
Едва ли...но не мога да се отърся от усещането, че давайки ми въпрос вместо отговор, някак се опитваш "да печелиш време", за да можеш да скалъпиш версия, която няма да ти разклати вярата (извинявай за откровението).
От обратната на Слънцето страна на Земята, също има прилив, това какво общо има с разминаването на резултата от стойностите?

Ти ми обясни, явно аз не съм толкова схватлив?

Добре, ще се опитам да ти го подскажа по друг начин. Намери си гравитационен калкулатор в нета и той ще ти каже каква е силата на притегляне която упражнява Луната на тяло, което се намира на повърхността на Земята. Ще останеш изненадан от мижавостта на силата.
Отговора на въпроса ще се види когато се разгледат Земята и Луната като цяло, а не всяка поотделно. Там нещо за центъра на тежестта на двойката, на разстоянието на което се намира повърхността на океана от тази точка, къде се намира тази точка която е центъра на масите на двойката тела... ей такива работи.
После разгледай и двойката Земя - Слънце, изчисли (или просто помисли малко по-усърдно) къде ще се намира центъра на тежестта на тази двойка, и на какво разстояние от нея ще се намира повърхността на Земиня океан...
Ама стига толкоз подсказки, мисля че имаш достатъчно мозък и бърз интернет за да намери цялата нужна информация.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електрони не съществуват гравитация също
« Отговор #68 -: Януари 13, 2019, 10:28:18 pm »
Юлиане, стига шикалкави!
В крайна сметка става дума за ДВЕ СИЛИ и тяхното сравнение!
Опитваш се да усложниш нещата, вадейки вода от девет кладенеца! Какъв  център на тежестта на двойка, какво разстояние на океана от някаква виртуална точка?
Ти хептен ме взе за балък, че да се пробваш с тези евтини номера?
И при двете сили имаш ЕДНАКВО за преодоляване действие на теглото вода, така че в сравнението им може спокойно да отпадне земната гравитация!
Имаш просто...сравняване на две сили, нищо повече! Само се иска да ги сметнеш тези сили, пък ако щеш и симулатор ползвай, не калкулатор...ако щеш и халваджийския тефтер на някой стар бакалин!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Електрони не съществуват гравитация също
« Отговор #69 -: Януари 13, 2019, 10:40:39 pm »
Юлиане, стига шикалкави!
В крайна сметка става дума за ДВЕ СИЛИ и тяхното сравнение!
Опитваш се да усложниш нещата, вадейки вода от девет кладенеца! Какъв  център на тежестта на двойка, какво разстояние на океана от някаква виртуална точка?
Ти хептен ме взе за балък, че да се пробваш с тези евтини номера?
И при двете сили имаш ЕДНАКВО за преодоляване действие на теглото вода, така че в сравнението им може спокойно да отпадне земната гравитация!
Имаш просто...сравняване на две сили, нищо повече! Само се иска да ги сметнеш тези сили, пък ако щеш и симулатор ползвай, не калкулатор...ако щеш и халваджийския тефтер на някой стар бакалин!
Нещата не са толкова прости. Т.е. те са прости, но не са очевидни. По твоята логика ("просто сравняване на две сили") трябва да има само един прилив, а те са два. Когато осъзнаеш защо на обратната срещу Луната страна на Земята също има прилив, ще разбереш и защо влиянието на Слънцето е толкова малко.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Електрони не съществуват гравитация също
« Отговор #70 -: Януари 13, 2019, 10:48:33 pm »
Атос за твое съжаление Юлиян е напълно прав в случая.
Някога бях обяснявал в този форум за обратния прилив.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електрони не съществуват гравитация също
« Отговор #71 -: Януари 13, 2019, 10:52:35 pm »
Нещата не са толкова прости. Т.е. те са прости, но не са очевидни. По твоята логика ("просто сравняване на две сили") трябва да има само един прилив, а те са два. Когато осъзнаеш защо на обратната срещу Луната страна на Земята също има прилив, ще разбереш и защо влиянието на Слънцето е толкова малко.
Добре де, на какъв се правиш сега? Клинчиш ли?
Не мога да осъзная - обясни ми? Или не пиши повече, ако няма да обясняваш!
Ако не знаеш, просто кажи - не знам, без да го увърташ!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Електрони не съществуват гравитация също
« Отговор #72 -: Януари 14, 2019, 08:48:04 am »
Защото Земята плюс Луната представляват нещо.... нещо като кегла за боулинг. Земята не се движи по кръгова орбита около Слънцето. По кръгова орбита се движи центъра на масите на системата Земя-Луна. Луната я кара да криволичи наляво-надясно с около 4000 км, докато се движи напред. Но Луната и Земята взети поотделно се моткат наляво-надясно.



Реално точка "G" е центъра на масите на системата и той е "неподвижен" (или се движи по кръговата орбита около слънцето). В точката на океаните която е най-близка до Луната (горе-долу точка "А") има най-силно привличане от Луната, комбинирано със сравнително голяма центробежна сила и затова там има прилив. Обаче в точка "В" имаш най-голяма центробежна сила, която кара водата също да се събира в това място и там също имаш прилив.
Може да се каже че приливите се причиняват повече от центробежната сила, не толкова от гравитацията.
Парадоксалното е, че ако на Луната имаше океани, там прилива щеше да е само един за денонощие.

Сега си нарисувай същата картинка само че със Слънцето и Земята. Центъра на масите на системата ще е някъде вътре в Слънцето, или много близо до неговата повърхност (сега не ми се смята или търси подходяща картинка). Земята е прекалено малка и прекалено далеч за да почне да подмята Слънцето насам-натам. Влянието на Слънцето е само грвитационно - колкото притегли-толкова.


Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Електрони не съществуват гравитация също
« Отговор #73 -: Януари 14, 2019, 02:08:12 pm »
Анимацията дава нагледност, въпреки, че в нея не е включено и самото въртене на Земята около оста и.
Много е важно дали този общ център е вътре в Земята или извън нея?
Би следвало да е вътре при посоченото отклонение от 4000 км. понеже е по-малко от радиуса и!

Може да се каже че приливите се причиняват повече от центробежната сила, не толкова от гравитацията.
Парадоксалното е, че ако на Луната имаше океани, там прилива щеше да е само един за денонощие.
Не, ако се ръководим от тази схема, на Луната (ако имаше океани) изобщо нямаше да има приливи! Просто водата щеше да е постоянно "издута" в най-близката и най-далечната точка от Земята! Същото щеше да е и на Земята, ако тя не се въртеше около себе си!
Такова отклонение 4000 км. съчетано с въртенето на Земята ми се струва доста голяма ексцентричност, което  има да преодолява и жироскопичния ефект, а и би предизвикало много по-осезаема разлика в теглото на претеглени предмети, сигурен ли си за стойностите? Или се разчита напълно на емпирични данни? Щото така е "сметнато" и няма как да е иначе?
При отклонение от 4000 км. ексцентричност на денонощие във въртенето, това са почти 2/3 от диаметъра на Земята! Означава, че оста на въртене на Земята би се местила поне с 2-3 хиляди километра всяко денонощие (нарочно занижавам, понеже лунната орбита не е точно перпендикулярна на земната ос), малко прекалено ми се струва! Не ми се мисли за последиците от подобно ексцентрично въртене и то в рамките на денонощие...да не говорим за постоянната разлика в надигането и спадането на огромните материци, породено от тази ексцентричност.
Пред подобна ексцентричност, земната прецесия с цикъл 25 800 години, би била незабележима!
Ами...всеки, който разбира от механика ще ти каже, че нещо не е баш така!


Сега си нарисувай същата картинка само че със Слънцето и Земята. Центъра на масите на системата ще е някъде вътре в Слънцето, или много близо до неговата повърхност (сега не ми се смята или търси подходяща картинка). Земята е прекалено малка и прекалено далеч за да почне да подмята Слънцето насам-натам. Влиянието на Слънцето е само гравитационно - колкото притегли-толкова.
С това съм съгласен, още повече, че има далеч по-големи планети от нашата, които евентуално подръпват "леко" Слънцето в други посоки.

Но...добре, да приемем (за разискването), че е така - приливите са предизвиквани предимно от центробежността на системата Земя - Луна!
Какво следва от подобно предположение? Ще ти кажа...
Земният океан в най-близката точка до Луната не би бил подложен на подобна центробежна сила, явно е дори от анимираната схема! Поне би била десетки пъти по-малка, отколкото в най-отдалечената от Луната част! Дори би имало "оттичане" от тази зона!
Обаче...това не се наблюдава!
Приливите от двете страни на Земята са относително еднакви, а ъгловата скорост на планетата не е достатъчна, за да предизвика еднакво подобно пръстеновидно издуване на океана, поне няма да е равномерно!
Да, можеш да кажеш, че в по-близката част, по-малката центробежност (че направо и липсата и) се компенсира от по-силната лунна гравитация, възможно е, но подобен баланс изглежда невероятно нагласен (като имаш и в предвид, че от обратната страна, океанът се придърпва обратно - към Луната)!
Но...да допуснем и това съвпадение за факт, какво следва?
Следва, че в по-близката до Луната точка, приливът се поражда само от лунната гравитация! Е, тази лунна гравитационна сила равна ли е на слънчевата?


Приемам ти някои доводи, но според мен има доста неясноти и нагаждания в обясненията, които са в противоречие с логиката!




« Последна редакция: Януари 14, 2019, 02:27:21 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Електрони не съществуват гравитация също
« Отговор #74 -: Януари 14, 2019, 03:14:40 pm »
Имам чувството, че не схващаш размерите и разстоянията в Слънчевата система... Да, трудно е за смилане, но човек трябва да се опитва поне да си ги представя, преди да строи някаква "логика" върху неверните си представи.

Гравитационната сила с която Луната (с тегло 73500000000000000000000 кг) ще привлича един килограм който е на Земята (на 384 000 000 метра от нея) е точно 0.0000332672 нютона, или 0.00332672 грама. ТРИ МИЛИГРАМА. С толкова ще се променя земното ускорение в зависимост от това дали Луната е точно отгоре или е отстрани. По-голяма разлика ще получиш ако качиш тоя един килограм от мазето на петия етаж на някой блок (щото го отдалечаваш от центъра на Земята)... За Слънцето стойността е още по-малка, мисля че ще можеш да си я сметнеш сам. Формулата е гравитационната константа по масата на едното тяло по масата на другото тяло по квадрата от разстоянията. Ама не... гравитационната константа е изсмукана от пръстите, формулата и тя е съчинена ... какво ли се мъча да ти обясня...
Намери теглилка която може да мери килограм с точност под милиграм и да не е везна (т.е. да не работи с друга тежест,а да е електронна) и си измери разликата сам като си такъв Тома неверни... Само за влиянието на Слънцето ще ти е необходима още по-точна везна, не знам дали и 1 милиграм ще ти стигне да фиксираш разликата.