Автор Тема: "Спорове и дискусии относно Магнитните Преобразуватели"  (Прочетена 69342 пъти)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
В природата има обратими и необратими процеси.
Обратимите процеси водят до неутрализация. Пример за обратим процес е променливия еднофазен ток. При различна форма от синусоида имаме постоянна съставка и наличието на необратим процес.

При разглеждането на перпетум машина (хладилна машина) се вижда, че има необратими процеси и кръговрат в правилната посока, в обратната посока на кръговрата е топлинна машина.

Ако обратим процес пуснем в необратимо устройство то настъпва необратим процес. Пример пускаме променлив ток през резистор, получената топлина е еднопосочно явление. Друг пример монофазен двигател.

От изложеното правилно майстора 52 твърди, че не му трябва "еднополярен" магнит, завърта диска предварително и клати актюатор с обикновен магнит. Разбира се може да стане и с "еднополярен" магнит.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Създаване на магнити с програмируеми полюси - https://www.youtube.com/watch?v=MOWZc8UUs5E (polimagnets)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Предимството на еднополярната конструкция е, че може да се създаде ПММ на принципа, дърпа-бута.
Тогава, онези коментари оприличаващи с работата на транзистор ще бъдат валидни. И то само с MOSFET с нисък праг на пълно насищане. Тогава можем да се надяваме с маломощна управляваща верига, да свалим по голяма мощност от самите магнити.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Разбира се, че с т.нар. "еднополярни" магнити могат да се предизвикват разни взаимодействия. Не изпускам тази възможност от вниманието си.
Не искам обаче и да натрапвам ефекта, който намерих при моите "заигравки", за който съм споменал неведнъж - а именно, че със специфичната осцилация на акт. магнит спрямо двигателните магнити на практика имам едно непрестанно "затваряне" - и от двете страни на акт. магнит на взаимно засрещащи се разноименни полюси, т.е. N със S и обратно от другата страна S със N - като при въртенето на ротора с двиг. магнити тази "затвореност" се случва непрестанно, като при което - според "учебниците" - няма разход и загуба на магнитна енергия "въобще" (визирано за срок около 400 години). А нали това е и крайната цел - да имаме въртене без загуби от задвижващата секция.

Тоя "номер" с еднополярни магнити няма как да се получи.

Майсторе, какви са тия еднополярни магнити, мисля че такива не съществуват, магнита винаги има два полюса.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Валекс е прав! В тази конфигурация магнитите ще дадат доволно СЕ...
« Последна редакция: Януари 16, 2019, 02:58:24 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Майсторе, какви са тия еднополярни магнити, мисля че такива не съществуват, магнита винаги има два полюса.
Уникален си понякога просто ;D
Задаваш въпрос, който аз зададох и то само няколко поста, след като ми отговориха...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Ако искаш да кажеш, моят номер с еднополярен магнит, няма да се получи разбирам! Но тоя "номер" ...... ако визираш всички конструкции се получава. Просто не си изпълнил такава.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
А това е особенно очебийно, всеки може да го изпробва, съжалявам че нямам такива магнити за да го пробвам. Изглежда магнита има някаква необяснима енергия.
https://www.youtube.com/watch?v=SFJFgAc3F2s

Неактивен venzi

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 25
Може да погледнете и това:
https://www.youtube.com/watch?v=HOlNHaqtmOI

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Може да погледнете и това:
https://www.youtube.com/watch?v=HOlNHaqtmOI

Има за какво да се помисли, самият автор казва че коляномотовилковият механизъм, не е достатъчно ефективен като кинематична предавка.