Автор Тема: "Спорове и дискусии относно Магнитните Преобразуватели"  (Прочетена 69294 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Атос, сериозно ли мислиш че някакъв гпс ще ме спре ако разглобя тая машина? Че не мога да слже един "папагал" иойто да го лъже или изобшо да го елиминирам? И защо по дяволите изобщо е необходимо това ограничение? Машината си е моя, ако искам ще я чупя с чук....

Неактивен VeleV

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 84
  • Пол: Мъж
  • Дай на глупака власт и му гледай сеира!
Преди около 4-5 години "майстора" показа един клип в който въртеше нещо като тенджера с магнити по периферията, като в ръката си държеше друг магнит и го клатеше нагоре-надолу или го приближаваше и отдалечаваше от другите.
Още тогава му казах, че така има развъртане, защото се осъществява обратна връзка, в случая чрез неговите очи, мозък и от там импулси към ръката му.
Освен това му казах, че тая обратна връзка трябва на всичко отгоре и да бъде "динамична", а не статична(константна). С други думи да има синхронизация м/у актюаторния магнит и въртящите се магнити. Например при увеличаване на оборотите да се увеличава и честотата на "клатенето" на актюаторния магнит.
За мен това е по-лесно да се направи даже и с микропроцесор и съответен датчик. По-трудно ще е чрез зъбни колела или някакъв ремък, които да следят и сънхронизират движението.
И другото, което си спомням, че му написах тогава е че ако не ми вярва да пробва да развърти диска и след това да си затвори очите(за прекъсне обратната връзка) и да види че въртенето ще спре.
А няколко години преди това той се мъчеше да направи това само със статични постоянни магнити. Казах му че така няма да стане - или трябва електромагнит да ползва, или трябва да приближава и одталечава актюаторния магнит.
Сега не мога да покажа и докажа това, защото...

След това помните, че "майстора" напусна форума като изтри всички негови постове. Това, меко казано беше злоупотреба със служебно положение.

След това помните, че се върна пак във форума и напук на всякаква логика беше отново сложен на ръководен пост. Явно бяха харесали "твърдата" му ръка.
Тогава той ми изтри акаута Velektra. Ако знаех, че така ще направи нямаше на времето да му давам акъли и да му "отварям" очите.

Ако забелязвате навсякъде тоя "майстор" пише: "принципа, който открих", "принципа, който открих".
Какъв принцип си открил, бе, аланкоолу!?!
Че това е първото нещо, за което се сеща човек като иска за развърти магнити разположени кръгово около цилиндър или колело, като доближава и отдалечава друг магнит.

Ако става въпрос за принципи, ето ти един принцип, който открих, но сега няма да го обяснявам, а само ще ти покажа една картинка, която нарисувах.

Да видим дали ще станеш Майстор или ще си останеш чирак!


Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Атос, сериозно ли мислиш че някакъв гпс ще ме спре ако разглобя тая машина? Че не мога да слже един "папагал" иойто да го лъже или изобшо да го елиминирам? И защо по дяволите изобщо е необходимо това ограничение? Машината си е моя, ако искам ще я чупя с чук....

Нима съм изразил твърдение, че го мисля? Не виждам да съм дал подобен повод, за да предположиш подобно нещо?
Напротив - същите въпроси възникват и у мен и точно затова го намирам за странно и необичайно!

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
atos, това с този генератор си е жива измама. Разговарях с един инвеститор който се е свързал корейците. Те всъщност са си били руснаци, които преди 5 г са предлагали същото нещо в Москва. Та условията за да станеш техен ДИСТРИБУТОР (а не да закупиш генератор) е да преведеш $ 100 000 по тяхна сметка, и те ще те поканят да отидеш там за да изкараш съответният курс. След това получаваш инклузивни права за продажба в съответната държава. Когато същата система се е продавала в Москва, този инвеститор е ходил на среща, но се е оказало че фирмата няма нито офис, нито сайт, а само сметка. Според него това е било много близко до измама и за това се е отказал да преведе парите.
П.п. ако не ме лъже паметта основанието за плащане е обучение на техници по поддръжката.
« Последна редакция: Януари 10, 2019, 02:10:49 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Да, твърде подозрително и на мен ми се струва!
Но все-пак, декларирането на подобно устройство като реално е с впечатляваща гръмкост...може би за да "хване дикиш"?

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
VeleV, това разрез на намотките на статора на ветрогенератор ли е?
Сините точки са разрез на проводниците, през които индуцираният ток тече в едната посока (напр. от зрителя към екрана), а червените - в обратната.
От двете страни, много близо до този статор се въртят два диска със залепени към тях магнити с алтерниращи полюси, които пък дискове се въртят от вятъра.
Абсолютно СЕ! Стига да има вятър...

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Както писах машина за СЕ се състои от охладител и нагревател, с други думи машина само с нагревател не става. Околната среда трябва да е нагревател, а машината охладител заради естествения процес, че топлината се движи еднопосочно от топло към студено.

Майстора 52 разработва един принцип, но за мен трябва да е обратен. За какво става въпрос?
Тай вкарва импулс с електромагнит, т.е. системата работи като нагревател. За смяна на режима от загряване в охлаждане, вместо импулс трябва да се включва импулсно товар в точния момент.
 

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Майсторе, и аз стигам до тези изводи, особенно след като си "поиграх" с "джаджата" на Лиидскалнин. В неговата теория, колкото и наивна да изглежда на първо четене има истина и това, което ни говорят за магнитните домейни и как става намагнитването на металите си е чиста проба измама. Абсолютно съм съгласен с тебе, че там статика няма! Жалко, че лела с Слава не е между нас вече за да "види" какво става в магнита и как частиците се движат и кои частици се движат! Това, че няма теория не трябва да те спира, както не спира падането на телата това, че никой не знае  какво ги кара да падат... :) 

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
...  защо ли пак, всички ("професори") забравят, че за да се индуктира ток в проводника, Магнитът СЪЩО ТРЯБВА ДА БЪДЕ ПРИВЕДЕН В ДВИЖЕНИЕ - или обратното - медният проводник да "пресича" по определен начин Магнитното Поле.
Без да "мръднем" едното от двете - нищо не става... т.е. В ПРОВОДНИКА СЪЩО НЯМА ДА "ПРОТЕЧЕ" ТОК!
 -  "Накратко":  При Магнита, в чието Магн. Поле Винаги има ДВИЖЕНИЕ (няма статика) - ако самият Той е неподвижен спрямо неподвижен проводник - Няма Индукция.
Защото Майсторе тези "професори" имат доста повече опит от тебе с някои неща и могат директно да ти кажат че ГРЕШИШ.
Съкращението МЕG идва от Motionless Electric Generator или генератор без движещи се части. Нито магнита, нито намотката са подвижни. Дори целият е препоръчително да бъде залят със смола за якост и липса на бръмчене. И този генератор създава индукция без да има каквито и да било движещи се части.
По кинематика твоят двигател е съставен от линеен електродвигател - актюаторните бобини. Този линеен двигател предава движение на един щифт който задвижва диск движейки се по винтова линия, както с онази автоматична отвертка. Този щифт може да бъде заменен с лагер движещ се в канал и така ще се намали триенето без да се промени принципа. Или дори да се замени с магнит, който се движи в канал създаден от група други магнити. Хода на този линеен двигател зависи от конкретната конструкция, но в крайна сметка си е обикновена геометрия. И точно по тази причина цялото усилие което се упражнява на диска се предава на линейният двигател затормозявайки неговата работа.
За "чудото" на вечният хранилник на движение: Има меки феромагнетици с коерцетивна сила до 100 А/м - те имат много ниска остатъчна намагнитеност и я губят веднага след спирането на тока, така че не стават за целта. Също така не стават и твърдите феромагнетици - те имат коерцетивна сила над 1000 А/м. Тяхната хистерезисна диаграма е твърде широка и те запазват своята намагнитеност след разкъсване на магнитната верига. Но има една преходна група феромагнетици с коерцетивна сила от 100 А/м до 1000 А/м които са идеални за целта, но не стават нито за постоянни магнити нито за трансформатори затова и нямат приложение и липсва производство.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Когато фактите говорят и боговете мълчат. Но явно ти си от онези "богове" дето не мълчат.
MEG-ът ми е ясен - няма битова полза от него. Освен това бидейки и той Преобразувател, КПД-то му е направо плачевно в сравнение с това, което аз обяснявам за моите конструкции.
Не само че MEGa не ти е ясен но май и самият термин КПД ти е твърде мътен.
КПД е съотношение на входната към изходната мощност (енергия). Ти как мериш входната мощност при положение, че е импулсна и не става с китайски мултицет. Ако е с махало не трябва да бъде над установката а над батерията, така точността е по голяма. Но виж за изходната мощност, без куплиран генератор или някакъв вид моторна спирачка, не виждам как ще стане. Предполагам че използваш широкоразпространената система за измерване "едно към кесим". Публикувай тогава някакви конкретни данни от измерванията, не хвърляй само големи и празни изявления в мрежата. Не ме интересува никаква схема, искам само данни потвърждаващи твоите думи и начина на получаването им.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
https://www.youtube.com/watch?v=0raoW1WAiYc
и принципът на широко разпространената магнитна стойка, но изпълнението трябва да е с бобина.
От това ще излезе прекрасен актюатор! Не знам какво бързодействие ще бъде постигнато, но си заслужава да се опита.
Успех!

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Не трябва да се приема идеята буквално. Не е необходимо да се прави актюатор, както е показано на видеото(особенно толкова тежък :)) Игор, използвайки нещо като " Конструктор Лего" показва някои принципи, които при повече въображение могат да бъдат полезни. От тук нататък .... кой както го разбере и съумее да го приложи. Да не забравяме какво е заглавието на темата....." Спорове и дискусии....

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Ами аз като ви показах преди години актюатор с еднополярен магнит, къде бляхте? Получава се скок на 90 градуса в момента на преодоляването. Никой не го приложи. Сега се дивите на какво?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Какво е "еднополярен магнит" (простете невежеството ми)?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Двата полюса са NN или SS. Разбира се изкуствено създаден. Такъв не съществува природно.