Автор Тема: "Спорове и дискусии относно Магнитните Преобразуватели"  (Прочетена 69340 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Цитат
"Технократ,
и на мен понятието "Свободна Енергия" ми звучи малко като "Отрицателна Лихва", или един вид като стока или услуга, за която като я ползваш и ти плащат...
И така хората биха станали приказно богати, само като ползват тази стока или услуга, без дори да си мръднат пръста. Като на всичкото отгоре - това богатство изобщо няма да им трябва... Да вършиш работа без загуби, а даже на печалба - не ми се струва логично. То така в един момент ще спечелиш всичко и ще глътнеш всичко...
Въобще, все по сериозно се замислям, че нещата стоят точно по този начин, а не по някакъв друг, не случайно. И причините за това не са някакви световни конспирации, гонения на изобретатели и всякакви други подобни ужасии, а причината е, че Някой преди нас е помислил за това да не се самозапалим и самовзривим"

Веско, а защо да не предположим дори за миг, че в природата може и да има отрицателни лихви, но поради някаква причина все още не са достъпни за нас. и виж че при това положение богатството ще изчезне защото всички ще са задоволени това означава равенство няма да има бедни, но няма да има и богати като противовес на бедните :) ама това ей тъй извън темата, то материалното богатство е по низшо от духовното и интелектуалното нали  :) пък за самозапалванети или самовзривяването, е то всичко е опасно около нас когато не го използваме достатъчно внимателно :)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Браво майсторе, само така :) а пък аз смятам че природата ни е дала и отрицателни лихви, нима като отидем в гората и запалим огън като влагаме за това по малък огън а получаваме по голям, и то без пари, това не е отрицателна лихва? или си направим самоделен капан за дивеч и уловим дивеч за прехраната си, това не е пак отрицателна лихва? да ама човешкото общество и цивилизованост е измислило парите лихварството и банкерството, та си плащаме положителните лихви за всичко дето ползваме. Видите ли сега че в природата съществуват и отрицателните лихви, ми вземете и атома, влагаме малко енергия за разцепването му, пък получаваме огромна многократно превишаваща вложената.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Нека да се върнем пак към темата! Не защото Майсторът не казва "правици" за състоянието на България и българите, но защото все пак това е технически форум.
До колкото разбирам от обясненията на Майстора, той е успял да открие "Магнитен транзистор". Да си припомним как работи електронната лампа или транзистор. Имаме енергия от някакъв източник, например 12 волтов акумулатор. Искаме да управляваме тази енергия с по - малка енергия така, че например да слушаме музика в колата си например 100W, усилвател....
Сега, имаме два магнита, между които е създадено поле с висок интензитет (аналогия с акумулатора). Тази енергия, забележете е практически неизчерпаема. Задачката, над която си блъскаме главите  всички ние и учени и "неучени" от целия свят е да се научим да управляваме тази енергия. От думите на Майстора личи, дай боже, че той е решил този проблем, т.е. създал е прототип на " Магнитен транзистор". При транзисторите с ток от порядъка на 1mA, да речем можем да управляваме ток от порядъка на стотици ампери. Но да си припомним колко време отне на човечеството да създаде първата лампа!?
Преимуществото на Майстора е, че той работи на чисто поле, т.е. умът му не е замърсен с класическите постулати за магнитното поле и магнитното взаимодействие, натрапени ни от техническите вузове. Така са ставали по-голямата част от великите открития. Иска ми се да вярвам, че пъзела на управление на магнитната енергия е решен! Дано!
Майсторе, желая успех!
« Последна редакция: Януари 09, 2019, 10:14:08 am от Maistora52 »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Колкото до "специалния генератор", т. е преобразувател от механична в електрическа енергия, не се надявай да конструираш нещо с К.П.Д. по- голямо от 60 - 70%. Да му се не види и законът за запазване на енергията ;).
Достигнал съм до извода, че изцяло магнитен генератор на енергия е невъзможен, но магнитно - гравитационен, магнито - електрически.... това е друго нещо. Прецизирай " магнитния транзистор" и нека силата да е с тебе!

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Maistora52
Не ти трябва генератор. Сложи едни бобини покрай въртящите се магнити, малко диоди, един електролитен кондензатор и ще заместиш батерийката.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
В последно време една убеденост не ми дава мира на иначе детския ми ум.
Не знам дали разбирате какво искам да кажа...?
Все още съм убеден, че постоянният магнит е конвертор на различен вид енергия (етерна), различна от електрическата, докато ел.магнита е конвертор на електрическа (пак етерна, но друг вид).
  Най вероятно не съм разбрал правилно, което естествено се разбира от писанието, но ако е възможно да задам някои уточняващи въпроси, с цел издигане на по-високо мисловно-логическо ниво.
 -Щом постоянния магнит е конвертор(преобразувател) на различен вид енергия (етерна), различна от електрическата, как самия магнит „генерира” само и единствено електрическа енергия в….електромагнита. За да не кажеш, че не се изразявам ясно – както електродвигателя е обратим в генератор, така и електромагнита?
 -Докато ел.магнита е преобразувател на електрическата(не е ли една и съща?, ти ще кажеш) енергия в…пак етерна, но вече магнитна от друг вид.
  Ти като специалист в металознанието навярно имаш верен поглед върху случващото се. В тези етерни преобразуватели все пак участват различни видове метали(проводници). Освети тази непозната за мнозина от нас материя, да не се напрягаме в иначе мрачните криосезони на годината.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
NDM ! - ПЕЧЕЛИШ ПОТУПВАНЕ ПО РАМОТО ЗА НАЙ-ИЗИСКАНА ИРОНИЯ!
... да видим, Шефа какво ше каже, преди да ни "свие сърмите"!
Ако може по-леко с потупването, че съм малко слаботелесен(не знам дали това не води и до слабоумие, само 64кг. съм). Надявам СЕ Шефа като разбере за моите телесни и несамо несгоди да СЕ смили над мене грешния.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Преди да навлезнат масово акумулаторните винтоверти имаше едни автоматични отвертки с винтова спирала. Натискаш дръжката, отвертката се завърта по винтовата спирала и завива болта. Който ги е ползвал знае че там триенето е голямо, но все пак много улесняваха работата. С помощта на тази отвертка може да се развърти всякакъв диск само с ритмична осцилация на дръжката. Ако винтовата спирала се замени с спирала от наредени магнити и щифта също да бъде магнит, триенето ще изчезне нацяло. Същото се получава и при ускоряването на пумпал, веднъж развъртян на максималните обороти е необходимо само на моменти да се добавя по малко енергия за да се компенсира триенето в контактната игла. Някои колеги си мислят, че премахвайки триенето чрез добавяне на магнитна спирала, ще накарат "нещото" да се само ускорява. Но дали е така... Когато куплират генератора ще стане ясно.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Не са твърдения и констатации, както целево се опитваш да ми ги вмениш, предположения са и изрично съм го отбелязал!

Именно това ти казвам, атос! Науката НЕ започва с предположения, а ти постоянно натам теглиш каруцата и накрая излизаш чист, казвайки "ма то това са само предположения". Може да предположим, че някъде там във вселената, живее баба Яга, яде златни яйца и домашния и любимец е лилав, триглав жираф. Така излиза, че под извинението "това е предположение", може да пишеш всякакви измислици. Затова иска juliang, да се гласуват постовете, аз също искам, за да видим, към измислици и недоказуема плява ли се движи форума или ще има технически издържани идеи, които могат да се превърнат в реални устройства за СЕ.

Да, убеден съм! Колкото и да ти е странно, някои хора имаме интуитивни схващания на друго ниво (някои го наричат подсъзнателно, но това далеч не изчерпва определението му). Изпадаш в състояние, в което тропаш с крак и държиш всяка мисъл да бъде принизена (ако не - то поне унищожена) единствено до признатите от теб тълкувания и параметри, понеже не си в състояние да боравиш с други!

Не извъртай нещата. ТИ не може да боравиш с измислените си етерни енергии, не може да се топлиш с тях, не може да си светнеш лампа, не може да ги заснемеш и демонстрираш. Твърдението, че си самоубеден в идеите си, защото си екстрасенс и ясновидец, са меко казано смешни. Не ми дреме дали получаваш екстрасензорна информация, за мен е ОК, но дай да не бъркаме въобръжението и измислиците с практически приложима, полезна информация. Щом си екстрасенс и получаваш информация, то информацията трябва да води до нови открития и полезни резултати. Какви резултати имаш от твоите екстрасензорни комуникации?

Цитат
Знаеш ли кое е парадоксалното? Ти пък си вярващ в генератора на Капанадзе, нали така!

Тук удари греда. Генератора на Капанадзе е реално устройство, заснето на видео, демонстрирано не веднъж и дори патентовано. От друга страна Капанадзе не е единственият човек, който е постигнал СЕ. Аз виждам, че за много хора тук, СЕ е все още неяснота и вероятност, но например на канала на Акула има подробно обяснено поне 1 устройство. Който има желание да бъде убеден, а не да вярва, да иде и да изгледа материалите.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Да продължим с транзисторната аналогия. Там има едно понятие известно като " бета", или h21. Това е отношението на колекторния ток към тока на базата. Колкото по-голям е коефициентът "бета", толкова по-добре.Това разбира се не означава, че транзисторът е СЕ генератор, защото енергията все пак идва от захранването

И така - тук е интересно да се види каква енергия е нужно да бъде изразходвана за да се получи преразпределение на магнитната енергия на системата от постоянни магнити, така че в крайна сметка да се наруши статиката и да имаме полезна работа на изхода - въртеливо движение ли ще е, постъпателно ли.....Тук енергията идва от магнитното поле на два или повече магнити. Това е "акумулаторът"! Енергията е там, тя съществува, въпреки че никой не знае от къде идва. Остава "простият" въпрос как тя да се управлява, както това върши транзисторът или лампата?
Съществуват електромагнитни системи - т.н. ЕМУ - електро-машинен усилвател. Всички самолети и военна техника във бившия СССР даже до 1970г. бяха оборудвани с тях.Те са сравнително добре изучени и в литературата има математически модели и т.н.  Но при тях става преобразуване на енергията и преразпределение на електромагнитна, а не на магнитна. Коефициентът на усилване по мощност на ЕМУ може да достигне до 10000.

Друго добре познато електромагнитно устройство е поляризираното реле. С минимална енергия на импулса се извършва работа по преместване на контактна група със сравнително голяма маса. Тук вече става въпрос за магнито-електрическа система, съставена от постоянни магнити и електромагнити. Но и тук коефициентът на усилване по мощност е грамаден. Магнитният двигател на турчина е всъщност електро-магнитен - там има бобини.

Майсторът споменава за електромагнитен актюатор. Ако беше казал " магнитен" щях да го запиша в групата на губещите. И така да обобщим:
1.За  създаване на задвижващо устройство на базата на магнитната енергия, създадена от два или повече магнита е необходимо в магнитната система да бъде вкарана външна енергия - електрическа, гравитационна, механична ... по начин нарушаващ статичното равновесие на магнитната система.
2. Необходимото условие за "полезност" на устройството е тази енергия да бъде по-малка от получената на изхода на устройството.
 
« Последна редакция: Януари 10, 2019, 09:23:25 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Vetap
Подозирам, че никой от активнопишещите в тази тема не знае каква е разликата между магнитния усилвател и обсъжданите тук устройства. Тук всички са квантови търсачи на СЕ.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Vetar, твоите разсъждения се базират на факта, че при високи (300 - 400 об/мин) обороти силата за поддържане на въртенето е само 10 гр. Е колко трябва да бъде според тебе, при положение че отива само за преодоляване на триенето в лагерите. Аз дори си мисля че използваните лагери не са от най добрите и имат доста голямо триене.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
-Щом постоянния магнит е конвертор(преобразувател) на различен вид енергия (етерна), различна от електрическата, как самия магнит „генерира” само и единствено електрическа енергия в….електромагнита.

Това в черното наистина е много неясно зададен въпрос! Магнитът не генерира "енергия в електромагнита" , не знам откъде ти хрумват подобни мисли?
Магнитът, като конвертор, превръща енергия в механично изражение - проява на сила! Чрез индукцията, част от тази енергия се превръща в електрическа!

За да не кажеш, че не се изразявам ясно – както електродвигателя е обратим в генератор, така и електромагнита?
 -Докато ел.магнита е преобразувател на електрическата(не е ли една и съща?, ти ще кажеш) енергия в…пак етерна, но вече магнитна от друг вид.
Не, не е обратим в генератор! За да е генератор, трябва да съчетаеш магнита с механичното му движение спрямо намотката!
Електромагнитът се проявява само чрез реверсивната страна на електрическия ток (тази, която е получена чрез индукцията примерно)!
Постоянният магнит конвертира и разлага етерна енергия, подобно на стъклена призма - слънчева светлина!
Ние ползваме само един " цвят на спектъра" от тази енергия - електричеството! При това го извличаме чрез вторичен процес - индукция (за която е нужно и механично движение).
Електромагнитът е "окастрена" версия на магнит! Докато разглеждаме само магнитните му прояви относно привличане и отблъскване на железни сплави, разлика няма да установим!
За пореден път ви подканям да обърнете внимание на постнатото от epwpixieq-1
https://www.youtube.com/watch?v=UIlijUSJMmg&list=LLMjbA5yAI2TgrdC1wKndxMw&index=291&t=0s

Електромагнитът симулира успешно само един от ефектите на постоянния магнит и това е явно от видеото!

То е като да питаш - ако ползваме фенерче, светещо само със синя светлина, не може ли от този син лъч да получим пълния спектър накрая? Е, не може! Но ни върши работа и свети, все пак...


Тук удари греда. Генератора на Капанадзе е реално устройство, заснето на видео, демонстрирано не веднъж и дори патентовано.
Греда може би, но...за теб!
Казах ти - приемам, че е реално устройство, черпещо енергия от етера, но ти отричаш етера?
Питам те за втори път - наистина ли мислиш, че енергия може да се появи от нищото?
« Последна редакция: Януари 10, 2019, 02:50:41 am от atos »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
ЗЗЕ показва обратим процес, но някои процеси са не обратими. От тук следва, че вечен двигател не може да се направи, но вечна машина може. Вечната машина работи на принципа на Карно или трябва да има охладител и нагревател. Нагревател е околната среда, а машината прави охлаждането, от тук се въвежда коефициент на използване на средата (коп).

Майстора нарича тази машина процес и ползва постоянни магнити и електромагнити, вместо флуид. Магнитното поле е движение на неутрино и може да се приеме за флуид.
От термодинамиката да бъде процеса адиабатен трябва да е бърз, сиреч да се дига честотата или оборотите, машина се самоускорява.
Ако в топлинната машина има охладител и нагревател то за СЕ машина има тъмна и светла материя. Ако една система се нагрява то се увеличава хаоса или информацията в системата, обратно ако се охлажда информацията намалява. В СЕ машина може да не се наблюдава охлаждане, но намаляване на информацията задължително.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Преди известно време, Теню даде в чата този линк, какво мислите, вече факт ли е магнитният генератор?
Или е много добре изпипан капан за наивници?

https://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=https://infinitysav.com/magneticgenerator/&prev=search

За мен най-необичаен е следният пасаж:

"Магнитният генератор е оборудван с вградена GPS навигационна система, която се използва за географско позициониране на устройството. Системата включва външна антена за външна инсталация, ако устройството се използва под земята или дълбоко в сградата. Основната функция на GPS навигационната система е да локализира и свързва устройството към нейната територия (страна), в която е била първоначално разпределена и инсталирана. Това означава, че устройството ще работи само ако GPS навигационната система е включена (онлайн) и ако се намира в рамките на оторизираната територия (държава). В случай, че GPS навигационната система е изключена или сървърът не може да намери устройството, генераторът автоматично ще се изключи и не може да се използва."

И най-отдолу:

"Физиците нямат теория, която да обясни откъде идва енергията, която създава спин на електрони в постоянни магнити."
« Последна редакция: Януари 10, 2019, 12:27:50 pm от atos »