Автор Тема: "Спорове и дискусии относно Магнитните Преобразуватели"  (Прочетена 69258 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Имаме си открай време една многозначителна поговорка:
"Сиромах човек - жив Гявол!"
... и така ако пресметнем приблизително - специално за БГ - колко са сиромасите, ще излезе, че сме най-Гяволската нация в света - от всеки петима - четирима са Гяволи!

(апропо - Гявол не означава Дявол, а тарикат, хитрец - и като такъв, знае как да прави от "нищо - нещо"!!!)

А тук гледам, как нашего брата ИванБГ говори за десетки хиляди лева - само за магнитите...
Да! - скъпи са! И все повече ще поскъпват!


С тази конструкция спестих близо 20,000 - 30000 лева.
...

От това си правя изводите, че  ;D ;D ;D - аз съм ПО-Гявол от ИванБГ!  8) 8) 8)

Щ'о ли? - ами щото за сериозно РАЗВЪРТАНЕ на една моя "Терра" използвам не повече от 5-6 магнита - това са 20-тина до 30 лв. А ако можех да си позволя да си поръчам магнити по моя спецификация - щяха да ми трябват 3 броя за същите пари, но с още по-сериозно развъртане... говорим за "въртящ момент".
Освен това въобще не се занимавам с "градуси, минути, вектори и пр. - подлежащи на строги изчисления... а просто взимам 4 магнита - лепвам ги на железен цилиндър - на око! - доближавам актюаторния магнит и ... джаджата тръгва!

Не казвам, че ИванБГ може да спести повече от споменатите десетки хиляди лв, - такава е концепцията на неговите конструкции...
Казвам, че принципите на развъртане при неговите - и на всички останали сладури по света - робуват на концепции в конструирането оказващи се наистина скъпи.

Само като се сетя, че някъде Иван написа, че е поставил на един диск най-малко 82 магнита (за развъртането) и ми стана ясно "къде зимуват раците!"
Да не говорим, че с тези много магнити въртящият момент е недостатъчен да размърда дори 30-40 кг рикша. А като седне вътре и един 60-70 кг чичко, значи се качваме на "куц кон".
Това води към единственият възможен изход да се употреби такава конструкция - да се инсталира към нея Ел.генератор... и тук следват още хиляда други скъпотии...

Пример: Развъртането при моите конструкции се постига с минимум на брой магнити на минимална цена (при свръх раздути сметки) - айде нека са 100 лв.
Генераторите обаче, искат много магнити, много меден проводник, и там "нема мръдане" - около 2 kW струват поне 2000 лева, ако не и 3000 (при моите изчисления и материални вложения) - и пак зависи. Тук някой може да рече - "Ти си луд бе! - един дизелов агрегат за 2 кW струва два пъти по-евтино!" - Да, ама същият този "дизел" гълта нафта като "за световно", а магнитните конструкции за които говорим имат еднократна цена!

Извод: ИванБГ трябва да продължи да мисли, а моите разработки (в пълен комплект Задвижване и Генерация) струват поне 10-20 пъти по-евтино!

Вече ме мъчат проблемите с изчисляването на Ел-генераторите... от това няма спасение! - Ама и тук Гяволът в мен си е Гявол от класа!

Та така: Сиромах човек - абсолютен Гявол!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Що ли все си мисля, че ако някой наистина успее да "надхитри" магнитното поле и да го направи неконсервативно, неминуемо следващото "изяло дръвцето" ще е гравитационното поле, а там вече никакви магнити няма да трябват. Демек - напънете още малко Гяволъка и с няколко гирички - бой срещу Вселената! :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Ми хайде покажи де Майсторе!!!!!!!!!!!!!!!

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
А работи ли всъщност това "НЕЩО"? Ако не работи за какво ни е изобщо как е направено? Според мен мотор изцяло от магнити е невъзможно да се направи и дори да го излъжеш някак си няма как да го контролираш и ще се саморазруши за миг.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Майсторе, в случая с твоят магнитен преобразУвател, не се ли нарушава ЗЗЕ, би ли обяснил откъде ще дойде допълнителната енергия-работа, при твоят преобразувател?
« Последна редакция: Януари 07, 2019, 06:36:44 pm от Maistora52 »

fantom4e

  • Гост

Освен това, НЕ СЕ НАРУШАВА "ЗЗЕ". - ОСОБЕНО ПРИ МОИТЕ РАЗРАБОТКИ.
Интересното в случая е, че колкото и да изглежда арогантно - май, аз и още неколцина УСПЕЛИ в битката с Магнита - създаваме НОВА ФИЗИКА.
е ако ЗЗЕ не се нарушава, тогава не е ли безсмислено?

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Цитат
А е много просто, да се установи, че Магнитът е изключително "склонен" към Движение, особено в ПОДХОДЯЩА СРЕДА И ПОДХОДЯЩИ УСЛОВИЯ.
АМИ СЪЗДАЙТЕ МУ ГИ - както направих аз - И ГОТОВО!
Няма да давам примери за "среди и условия" - СЪЗДАВАНЕТО ИМ е работа на чираците!
Аз съм Майстор!

Майсторе, любопитството ме гризе, разкажи накратко като за лаик как може да се създаде такава благоприятна среда, за движение на магнитът така че полето му да стане не консервативно, отворено, съзидателно. И щом ЗЗЕ не се нарушава, това означава че се черпи и преобразува енергия отнякъде, чрез посредничеството на магнита. А това е много интересен факт, ако наистина е факт. Ти какви предположения имаш?

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Мисля, че трябва да отдадем заслужена благодарност на @praktik, който преди време ни даде линк към един рус. Повтарящата се политическата част в лекциите е малко натоварваща, ноо дори и нестройната техническа част, поради естеството на лекциите е…разбиваща митове. И въпреки, че дава много, както и той самият казва, ако не направиш опит, експеримент за проверка думите ти нищо не струват. А в лекциите му има достатъчно за магнетизма и не само. Мдаа някои веднага ще кажат – аре стига с тез лекции. Да така е някои са отегчителни, но за хора като мен които не могат да „виждат” са си просто отваряне на очите. Още веднъж, не го рекламирам и не се насилвайте да го гледате. Просто съм благодарен на @praktik и на форума.   
« Последна редакция: Януари 07, 2019, 09:27:50 pm от ndm »

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Цитат
Мисля, че трябва да отдадем заслужена благодарност на @praktik, който преди време ни даде линк към един рус.

ndm, има ли достъп до линка, да се разбере какво обяснява този руснак. По точно в коя тема е линка даден от @praktik?

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"


Надявам се, въпреки невъзможността да се работи под открито небе, и в зимните студове - уви нямам работилница! - в близките 4-5-6 месеца на 2019 година да успея да направя И ел-генератора - да го покажа и да мирнете малко, че както е видно, съвсем откачихте всички.


Е какви показатели трябва да има тоя генератор че трябва специално да го правиш, ако мотора ти има тяга що не го куплираш с някакъв ел генератор, пък и ако ще да е обикновено динамо от колело. Нали е важен принципа да работи, щом тягата ти е фрий къвто и генератор да туриш все ще си на кяр.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Интересно видео показващо разликата между динамиката (или по скоро липсата на такава ) на магнитно поле създадено от електромагнит, със стандартна соленоидна намотка, с тази на полето от постоянен магнит, създаващо вихри във водната среда:
https://www.youtube.com/watch?v=UIlijUSJMmg&list=LLMjbA5yAI2TgrdC1wKndxMw&index=291&t=0s ( 9:30 минута )

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Ясно е какво е постигнал Maistora52, един магнитен съединител, прехвърля осцилиращо движение от актюатора към въртящ се диск с магнити, само не е ясно кому е нужно да се подържа мита за магнитното торнадо (или ММ), направено от него. Няма плюс енергия в това, енергията е в минус защото част от нея се губи безвъзвратно като топлина, съответно и ЗЗЕ е в сила.
Що се отнася до мисълта, че енергията се черпи от вложената в магнита енергия, то това означава, че магнита се използва като акумулатор. Но магнита е много лош акумулатор, в един кубик магнит, независимо какъв е той се натрупва не повече от 250 до 400 kJ енергия, или ако магнитите са с обем един литър, това е само не повече от 400 J енергия, или ако мощността на ММ е 400 W, то тази енергия би се изразходила само за една секунда, след което магнита би се превърнал в купчина непотребен метал. Но тази тези, размагнитване на магнита и отнемане на енергията му е невъзможна да се осъществи, при нормални условия, защото състоянието в което се намира намагнитения материал се характеризира с най-ниска вътрешна енергия, размагнитвайки го ти създаваш материал с по-висока вътрешна енергия, т.е. необходима е енергия за размагнитване.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Според моето изключително скромно мнение, много наивно е да вярваме, че преобразувайки енергията от един вид в друг (механична в магнитна, магнитна в механична, механична в електрическа, електрическа в механична, ...), отнякъде ще ни дойде излишък... Просто защото при всяко преобразуване имаме загуби. Наистина, електрическите мотори и генератори, конструирани добре, са едни от най-икономичните в това отношение, но все пак - и те се загряват, в лагерите им има все пак някакво неотрицателно триене и т.н. Магнитните преобразуватели може дори да са още по-ефективни и от електричекските, но едва ли чак толкова, че енергията при тяхното преобразуване да излиза на плюс... Тук разликата е качествена/принципна, а не количествена!

При установките тип Акула, Кулабухов и т.н. поне имаме някаква визия/идея/фантазия, че като излъчим някакъв "удар" в "ефира", ще го разбъзикаме, и той при отговора си ще ни прати към приемника много повече енергия, отколкото сме вложили в "удара"... (Тук вече възниква следващият логичен въпрос: А дали ако това беше възможно, нямаше с един "удар" да ДЕТОНИРАМЕ целия ефир? Къде минава границата колко силен трябва да е ударът, и колко енергия максимално можем да получим при това, без сериозно да оплескаме нещата, като при ядрена реакция примерно? Но докато при ядрената реакция сме ограничени от парчето ядрено гориво, то ефирът, който можем да възпламеним, е безкраен!)
При магнитите обаче изобщо не виждам по какъв начин това би могло да стане (Dimitarp e прав!)
Дори да си представим, че магнитът всъщност концентрира и ускорява някакви етерни потоци, това би означавало, че поставен при някакви (неконсервативни) условия той би трябвало да тръгне и да се ускорява, и ускорява до безкрайност! Това обаче на практика никога не става - магнитът се ускорява само докато си взаимодейства с друг магнит, който да го привлича или отблъсква, а за капак, накрая енергията, която сме "спечелили" при това взаимодействие винаги трябва да я върнем обратно, до последния джаул, ако върнем магнитите в изходното им положение.
Не виждам и особена разлика, дали движението на магнита ще е праволинейно или въртеливо, при положение, че той взема енергия от някъде другаде... Защо да става с въртеливо, а с праволинейно да не става?! И каква е разликата между магнитното и гравитационното взаимодействие, че с гравитационно да не може да се направи?!

Сега, ако направим установката така, че пимерно ВЯТЪРЪТ да клати актуаторната група, тя да върти моторната, която от своя страна да върти електрогенератор - да, ще имаме "прибавка", но тя ще е за сметка на енергията именно на вятъра.
Между другото, това може да е път към конструирането на особено ефективен ветрогенератор (или някакъв... сеизмичен генератор, използващ енергията от трептенето на Земята, или някакъв оползотворяващ енергията на морските вълни... Светльо?) - много по-ефективен от тези с перките, което би било похвално, но... пак остава въпросът с магнитите и каква е тяхната (въображаема и реална) роля в случая?
« Последна редакция: Януари 08, 2019, 10:58:02 am от PyroVeso »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Интересно видео показващо разликата между динамиката (или по скоро липсата на такава ) на магнитно поле създадено от електромагнит, със стандартна соленоидна намотка, с тази на полето от постоянен магнит, създаващо вихри във водната среда:
https://www.youtube.com/watch?v=UIlijUSJMmg&list=LLMjbA5yAI2TgrdC1wKndxMw&index=291&t=0s ( 9:30 минута )

Според мен, при електромагнита, магнитното поле е следствие от индукцията!
Докато при постоянния магнит, то е причина за евентуална индукция!

Би следвало да има също  разлика между електрически ток от волтов елемент (химически "извлечен" ток) и такъв, получен от просто динамо чрез индукция.
 И тази разлика да се проявява на ниво, за което още не сме създали уреди! Може би тест с вода наистина или някакви живи организми?
Не знам дали разбирате какво искам да кажа...?
Все още съм убеден, че постоянният магнит е конвертор на различен вид енергия (етерна), различна от електрическата, докато ел.магнита е конвертор на електрическа (пак етерна, но друг вид).

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
До кога с тази 'научна поезия'? Магнита не е барон Мюнхаузен! Писах, и пак се повтарям, поставете един магнит, и един камък един до друг! Цял живот да ги наблюдавате, никаква работа няма да регистрирате! Метнете камъка по нечия глава, той ще я счупи! Размахайте магнита покрай бобина, ще произведете напрежение!
МАГНИТА НЕ Е СПОСОБЕН ДА ПРОИЗВЕДЕ С.Е. САМ ЗА СЕБЕ СИ!
Впрочем, кой как си губи времето си е негова работа! Щото и аз съм така, но поне не гоня михаля!!!!!!