Автор Тема: "Спорове и дискусии относно Магнитните Преобразуватели"  (Прочетена 3028 пъти)

Активен Bat_Vanko

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 677
...  защо ли пак, всички ("професори") забравят, че за да се индуктира ток в проводника, Магнитът СЪЩО ТРЯБВА ДА БЪДЕ ПРИВЕДЕН В ДВИЖЕНИЕ - или обратното - медният проводник да "пресича" по определен начин Магнитното Поле.
Без да "мръднем" едното от двете - нищо не става... т.е. В ПРОВОДНИКА СЪЩО НЯМА ДА "ПРОТЕЧЕ" ТОК!
 -  "Накратко":  При Магнита, в чието Магн. Поле Винаги има ДВИЖЕНИЕ (няма статика) - ако самият Той е неподвижен спрямо неподвижен проводник - Няма Индукция.
Защото Майсторе тези "професори" имат доста повече опит от тебе с някои неща и могат директно да ти кажат че ГРЕШИШ.
Съкращението МЕG идва от Motionless Electric Generator или генератор без движещи се части. Нито магнита, нито намотката са подвижни. Дори целият е препоръчително да бъде залят със смола за якост и липса на бръмчене. И този генератор създава индукция без да има каквито и да било движещи се части.
По кинематика твоят двигател е съставен от линеен електродвигател - актюаторните бобини. Този линеен двигател предава движение на един щифт който задвижва диск движейки се по винтова линия, както с онази автоматична отвертка. Този щифт може да бъде заменен с лагер движещ се в канал и така ще се намали триенето без да се промени принципа. Или дори да се замени с магнит, който се движи в канал създаден от група други магнити. Хода на този линеен двигател зависи от конкретната конструкция, но в крайна сметка си е обикновена геометрия. И точно по тази причина цялото усилие което се упражнява на диска се предава на линейният двигател затормозявайки неговата работа.
За "чудото" на вечният хранилник на движение: Има меки феромагнетици с коерцетивна сила до 100 А/м - те имат много ниска остатъчна намагнитеност и я губят веднага след спирането на тока, така че не стават за целта. Също така не стават и твърдите феромагнетици - те имат коерцетивна сила над 1000 А/м. Тяхната хистерезисна диаграма е твърде широка и те запазват своята намагнитеност след разкъсване на магнитната верига. Но има една преходна група феромагнетици с коерцетивна сила от 100 А/м до 1000 А/м които са идеални за целта, но не стават нито за постоянни магнити нито за трансформатори затова и нямат приложение и липсва производство.

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 757
Опитът е най-добрия Учител.
Иначе - "всяка муха си има собствена стратегия за полета!" - същото е и с "професорите"

Относно "MEG" (почти се чува като "Мек!") - интересно, защо никой си няма по един "По-Твърд" в къщи и да не се занимава с Енергото, ами все се рови из другите "бардаци" с основна цел, ако има нещо - да го открадне!
MEG-ът ми е ясен - няма битова полза от него. Освен това бидейки и той Преобразувател, КПД-то му е направо плачевно в сравнение с това, което аз обяснявам за моите конструкции.
Така че, не пробутвай разни "Мек-и" и хлъзгави идейни тупици.

Относно това, което ми обясняваш за моите разработки - че били представлявали или че трябва да представляват - НИЩО, АМА СЪВСЕМ НИЩО от казаното ОТ ТЕБ не се покрива с правеното от мен.
Няма да ти обяснявам. Ти си грамотен мъж и ще се справиш и без моите обяснения.

Намерил съм "Правия Път" и нямам време да се дундуркам по разни криви "пътечки"... Ти се дундуркай по тях - видно е, че са ти познати!

Активен Bat_Vanko

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 677
Когато фактите говорят и боговете мълчат. Но явно ти си от онези "богове" дето не мълчат.
MEG-ът ми е ясен - няма битова полза от него. Освен това бидейки и той Преобразувател, КПД-то му е направо плачевно в сравнение с това, което аз обяснявам за моите конструкции.
Не само че MEGa не ти е ясен но май и самият термин КПД ти е твърде мътен.
КПД е съотношение на входната към изходната мощност (енергия). Ти как мериш входната мощност при положение, че е импулсна и не става с китайски мултицет. Ако е с махало не трябва да бъде над установката а над батерията, така точността е по голяма. Но виж за изходната мощност, без куплиран генератор или някакъв вид моторна спирачка, не виждам как ще стане. Предполагам че използваш широкоразпространената система за измерване "едно към кесим". Публикувай тогава някакви конкретни данни от измерванията, не хвърляй само големи и празни изявления в мрежата. Не ме интересува никаква схема, искам само данни потвърждаващи твоите думи и начина на получаването им.

Неактивен Maistora52

• Moderator
  • Много Напреднал
Б_В - знаеш ли колко ме интересува как го мериш МеГ-а, дали в КПД или в СОР - мери си го както искаш. Освен това, има отделна тема за MEG - бегай там да обясняваш какво мериш и какво получаваш.
МеГ-ът не е Магнитен Преобразувател, по-скоро нещо като Магнито-електричен Ускорител. И въобще нито споря за естеството на МЕГ, нито ме интересува... затова ти казах, да не пробутваш твоя "Мек" тук!
Ако твърдиш, че той е само и изключително Магнитен Преобразувател - обясни го, а не да дрънкаш, кой колко разбира от КПД или СОР.

Иначе, поредният Бог, тук си ти! Аз не съм Бог. И всички, които могат да "дрънкат" само празни приказки тук, именно те са "боговете". .. ама що ли ти обяснявам, ти си знаеш, че си Бог!

Това, което споделям за моите разработки има за цел да даде САМО най-обща представа за какво става въпрос.
Не си познал, че "ще тръгна по свирката" на "богове" като теб, да им обяснявам какво съм мерил и какво съм получил, защото аз съм от тези, дето знаят какво правят. Ако толкова си запленен от разработките ми, направи това, което съм обяснил и сам си мери. Ти не си от "боговете" на които ще разкрия находките си.

А, и още една подробност, не се увличай в празни приказки тук - в тази тема, защото спамът се трие!

Неактивен Vetap

• Сериозно Активен
  • Публикации: 386
https://www.youtube.com/watch?v=0raoW1WAiYc
и принципът на широко разпространената магнитна стойка, но изпълнението трябва да е с бобина.
От това ще излезе прекрасен актюатор! Не знам какво бързодействие ще бъде постигнато, но си заслужава да се опита.
Успех!

Неактивен Maistora52

• Moderator
  • Много Напреднал
Игор е "пичага" - има някои интересни клипове.
Този от линка който дава Vetap, е за "обща информация" - от това актюатор не става - "железата" са просто излишни, а и тежат много.
За актюатор е предостатъчен само Магнит инсталиран на рейка от НЕмагнитен материал - дърво, алуминий, плексиглас, гетинакс, текстолит и пр.

Неактивен Vetap

• Сериозно Активен
  • Публикации: 386
Не трябва да се приема идеята буквално. Не е необходимо да се прави актюатор, както е показано на видеото(особенно толкова тежък :)) Игор, използвайки нещо като " Конструктор Лего" показва някои принципи, които при повече въображение могат да бъдат полезни. От тук нататък .... кой както го разбере и съумее да го приложи. Да не забравяме какво е заглавието на темата....." Спорове и дискусии....

Неактивен Михаил Кузмов

• Успешен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 222
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
Ами аз като ви показах преди години актюатор с еднополярен магнит, къде бляхте? Получава се скок на 90 градуса в момента на преодоляването. Никой не го приложи. Сега се дивите на какво?

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 3 529
  • Мисля, следователно...мисля!
Какво е "еднополярен магнит" (простете невежеството ми)?

Неактивен Михаил Кузмов

• Много Напреднал
Двата полюса са NN или SS. Разбира се изкуствено създаден. Такъв не съществува природно.

Неактивен Maistora52

• Moderator
  • Много Напреднал
Ако някой случайно си мисли, че аз съм "блял" когато се е показвал (или обсъждал) "еднополярен" магнит, трябва да е наясно, че такъв не ми върши никаква работа... и поради това съм"блял" ... това, че някой може да не е "блял", не означава, че "еднополярния" магнит може да му свърши работа... и "блеенето" да приключи...

Неактивен valex

• Специалист
  • Сериозен
  • Публикации: 1 159
  • изчислителна техника

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 675
Здравейте,
В природата има обратими и необратими процеси.
Обратимите процеси водят до неутрализация. Пример за обратим процес е променливия еднофазен ток. При различна форма от синусоида имаме постоянна съставка и наличието на необратим процес.

При разглеждането на перпетум машина (хладилна машина) се вижда, че има необратими процеси и кръговрат в правилната посока, в обратната посока на кръговрата е топлинна машина.

Ако обратим процес пуснем в необратимо устройство то настъпва необратим процес. Пример пускаме променлив ток през резистор, получената топлина е еднопосочно явление. Друг пример монофазен двигател.

От изложеното правилно майстора 52 твърди, че не му трябва "еднополярен" магнит, завърта диска предварително и клати актюатор с обикновен магнит. Разбира се може да стане и с "еднополярен" магнит.

Неактивен GreenHulk

• Сериозен
  • Публикации: 1 004
  • Астронавигатор
Създаване на магнити с програмируеми полюси - https://www.youtube.com/watch?v=MOWZc8UUs5E (polimagnets)

Неактивен Михаил Кузмов

• Много Напреднал
Предимството на еднополярната конструкция е, че може да се създаде ПММ на принципа, дърпа-бута.
Тогава, онези коментари оприличаващи с работата на транзистор ще бъдат валидни. И то само с MOSFET с нисък праг на пълно насищане. Тогава можем да се надяваме с маломощна управляваща верига, да свалим по голяма мощност от самите магнити.