Автор Тема: "Спорове и дискусии относно Магнитните Преобразуватели"  (Прочетена 3029 пъти)

Неактивен Bat_Vanko

• Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 677
Да МТМ, Майстора е на прав път, но е хванал грешното отклонение. Защото черпенето на енергия от магнита и неговото размагнитване са различни процеси. Но чистият магнетизъм с неговото привличане и отблъскване е 100% проява на консерватизма на полето, подобно на чистата гравитация. Според мен за да стане работеща конструкция от магнити трябва да се търсят други фактори. Подобно на хидродинамичната конструкция на Михов където се съчетават гравитация и плаваемост на телата.
Според мен Майстора е направил двигател с външно електрическо захранване. Вярно с малко по особена конструкция, но все пак с КПД < 1. И сега си търси причина за отлагане на куплирането към генератор, защото вътрешно знае какъв ще бъде резултата.

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 3 399
  • Без пари толкова. Промоцията свърши
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Как да разбирам "понятието" свободна енергия?

:)
Дъвкали сме го вече: това е енергия от източник дпстъпа до който не може да бъде ограничен.

Неактивен технократ

• Сериозно Активен
  • Публикации: 431
Дъвкали сме го вече: това е енергия от източник дпстъпа до който не може да бъде ограничен.

А от вятъра и слънцето достъпа ограничен ли е, а от фосилните горива ограничен ли е. Мисля че всяка енергия е свободна щом има достъп до нея, ако има някаква екзотична енергия като енергията на вакуума точно тя няма да е свободна защото достъпа до нея е запориран от някакъв закон, и този закон може да е именно ЗЗЕ. Искам да отворя и скоба, че понятието енергия все още не е строго дефиниранои от науката. Има доста тълкования що е то енергия.

Неактивен GreenHulk

• Сериозен
  • Публикации: 1 004
  • Астронавигатор
Проблем може да е че не върви всеки да си копае за нефт където реши, да ви прави вец и др. Фотоволтаици може да си слагаш, но трябва да си ги купиш, и не вървят по всяко време.

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 3 399
  • Без пари толкова. Промоцията свърши
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
А от вятъра и слънцето достъпа ограничен ли е, а от фосилните горива ограничен ли е. Мисля че всяка енергия е свободна щом има достъп до нея, ако има някаква екзотична енергия като енергията на вакуума точно тя няма да е свободна защото достъпа до нея е запориран от някакъв закон, и този закон може да е именно ЗЗЕ. Искам да отворя и скоба, че понятието енергия все още не е строго дефиниранои от науката. Има доста тълкования що е то енергия.
Да прав си. Има тълкувания, особено в този форум тълкуватели дал господ.

Неактивен PyroVeso

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 841
  • Life is a DIY project!
Технократ,
и на мен понятието "Свободна Енергия" ми звучи малко като "Отрицателна Лихва", или един вид като стока или услуга, за която като я ползваш и ти плащат...
И така хората биха станали приказно богати, само като ползват тази стока или услуга, без дори да си мръднат пръста. Като на всичкото отгоре - това богатство изобщо няма да им трябва... Да вършиш работа без загуби, а даже на печалба - не ми се струва логично. То така в един момент ще спечелиш всичко и ще глътнеш всичко...
Въобще, все по сериозно се замислям, че нещата стоят точно по този начин, а не по някакъв друг, не случайно. И причините за това не са някакви световни конспирации, гонения на изобретатели и всякакви други подобни ужасии, а причината е, че Някой преди нас е помислил за това да не се самозапалим и самовзривим (както още не е късно да направим с атомното оръжие...). И че човечеството, за да придобие някаква по-свободна, и по-безплатна енергия, ще трябва много сериозно да се постарае... Като например да овладее термоядрения синтез. А това ще включва усилията и дори жертвите на страшно много хора, ще изисква и израстване на морално ниво, за да не се допуснат злоупотреби с тази енергия. Сега, доколко ще е "свободна" - едва ли всеки ще може да си я добива вкъщи. А и да може, сигурно суровината ще е ограничена на някакъв квотен принцип. Но поне за големите си проекти, като космически пътувания и колонизация на други планети, човечеството ще има енергия бол.

Неактивен Михаил Кузмов

• Успешен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 222
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
За какво размагнитване говорим тук, не ми е ясно? Кой, и по какъв начин е успял да размагнити магнит? Защо в таблиците има единствен параметър температурата? За самариевите е малко над 200℃, за неодимовите малко под 200℃. Мисля че друг вариант беше обратен на намагнитването?! Но този обратен вариант не може да се случи при каква да е подредба на магнити!
Няма размагнитване и при вариант еднополярна конфигурация. Я ми светнете че нещо не съм в час!!

Неактивен atos

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 3 529
  • Мисля, следователно...мисля!
Атос, разбираме, че твърдиш едни силно анти-научни неща. Колко пъти да ти се повтаря, че в науката се почва с РЕАЛНО НАБЛЮДЕНИЕ. Първо наблюдаваш даден ефект, след това почваш да изказваш предположения, а в крайна сметка предположенията се приемат, ако експериментите ги доказват еднозначно.
Разбираш, но...нищо не разбираш, поне от това, което искам да кажа, явно е! Но важно е да се опонира, нищо, че не си схванал идеята, модерно е напоследък в този форум :D
Не може всичко да се наблюдава! За някои неща нямаме развита сетивност! Ти може и да искаш да ти се покажат инфра ред лъчите във видим спектър, но...не става!
Не може всичко да е в удобен (за умствено смилане) за теб вид! Странно как човекът, имащ претенции за "венец на природата", при "разглеждане" на дадено явление, почти винаги изпада в умствено-кататонични състояния и вместо да разчита на анализ, прекогнитивност и да се довери на съзнанието си, избира единствено първичните си сетива при добив на познание. Прекалено примитивно!
Ти си като...Юлиан - ако случайно си притиснеш някоя точка на стъпалото, стъпвайки бос върху чакъл и в това време усетиш кратко боцване/жегване в корема или в кожата на главата...няма да му обърнеш внимание, та камо ли да предположиш дори, че си засегнал някоя от пътеките си на жизнена енергия! За какво да говоря с теб?

От какво би следвало? Имаш ли начин да демонстрираш разлика или не ... ако нямаш, нищо не би следвало. Ако имаш, показваш и забиваш констатация, че този и онзи ток имат разлики.

Чуваш ли се какво казваш ... МОЖЕ БИ има разлика на някакво си там ниво, за което нямаме уреди. Като нямаш уреди и не знаеш на какво ниво ще да е тази разлика, защо твърдиш подобно нещо?

Не знам нарочно ли интерпретираш думите ми (ще ми се да вярвам, че - не), или "по инерцията" на опонирането?
Не са твърдения и констатации, както целево се опитваш да ми ги вмениш, предположения са и изрично съм го отбелязал!
И са на базата на пуснатото видео от epwpixieq-1
https://www.youtube.com/watch?v=UIlijUSJMmg&list=LLMjbA5yAI2TgrdC1wKndxMw&index=291&t=0s ( 9:30 минута )

Убеден си? Ето това ти е грешката, убеден си без доказателства, демек ти си вярващ човек, така да се каже религиозен. Истинските учени не вярват, а доказват и то дори след като се докаже нещо, то продължава да бъде подлагано на съмнение, ако експеримента не е достатъчно еднозначен.

Да, убеден съм! Колкото и да ти е странно, някои хора имаме интуитивни схващания на друго ниво (някои го наричат подсъзнателно, но това далеч не изчерпва определението му). Изпадаш в състояние, в което тропаш с крак и държиш всяка мисъл да бъде принизена (ако не - то поне унищожена) единствено до признатите от теб тълкувания и параметри, понеже не си в състояние да боравиш с други!

Кога ще застанеш сериозно като модератор на този уж технически форум. Каква етерна енергия те гони, къде е? Енергия се измерва в джаули (J), по система SI. Потресаващо е това, че първо, няма доказана етерна енергия, но виж тя се обсъжда, но и не само се обсъжда, но и вече и видове етерна енергия се измислиха. Още малко и книга ще напишете за етерната енергия, без едно измерване и доказателство.
Тук вече замесваш "форумна политика", което е явно за всеки - това аз няма да го коментирам!
Ще ти кажа друго обаче...как си представяш този форум като "чисто технически"? Да сведем разделите до:

"Направи си сам"?
"Приложна електротехника"?
"Основи на металознанието"?
"Кинематика и механика"?
"Флуидна механика и хидравлика"?

Така става ли? А всичко останало да изтрием!
Знаеш ли кое е парадоксалното? Ти пък си вярващ в генератора на Капанадзе, нали така!
Да допуснем, че е реален и работещ - успява да извади енергия от етера и да я трансформира в електрическа!
А...ти отричаш етера?
???????????????????????
Или твърдиш, че енергия може да се създаде от нищото?

« Последна редакция: Януари 09, 2019, 12:10:49 am от atos »

Неактивен технократ

• Сериозно Активен
Цитат
"Технократ,
и на мен понятието "Свободна Енергия" ми звучи малко като "Отрицателна Лихва", или един вид като стока или услуга, за която като я ползваш и ти плащат...
И така хората биха станали приказно богати, само като ползват тази стока или услуга, без дори да си мръднат пръста. Като на всичкото отгоре - това богатство изобщо няма да им трябва... Да вършиш работа без загуби, а даже на печалба - не ми се струва логично. То така в един момент ще спечелиш всичко и ще глътнеш всичко...
Въобще, все по сериозно се замислям, че нещата стоят точно по този начин, а не по някакъв друг, не случайно. И причините за това не са някакви световни конспирации, гонения на изобретатели и всякакви други подобни ужасии, а причината е, че Някой преди нас е помислил за това да не се самозапалим и самовзривим"

Веско, а защо да не предположим дори за миг, че в природата може и да има отрицателни лихви, но поради някаква причина все още не са достъпни за нас. и виж че при това положение богатството ще изчезне защото всички ще са задоволени това означава равенство няма да има бедни, но няма да има и богати като противовес на бедните :) ама това ей тъй извън темата, то материалното богатство е по низшо от духовното и интелектуалното нали  :) пък за самозапалванети или самовзривяването, е то всичко е опасно около нас когато не го използваме достатъчно внимателно :)

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 757
Открай време се говори, че българинът по природа бил атеист (а-тео = не-бог)... въпреки въведеното с клане на 52 рода християнство... въпреки също въведеното с масово клане мохамеданство (сега ислям)...
Значи - не вярваме в Богове! - точка! - няма такива!

Ако приемем, че Бог е Истината, или Силата, или Знанието, или Свободната Енергия - значи че приемаме тяхното съществуване, тяхната наличност. Не е необходимо да "вярваме" в тях. Просто - като напреднал биологичен вид - изнамираме подходящи средства и инструменти и се ползваме от техните благинки.

Тарикатлъкът на човека е, че когато НЯМА необходимият инструмент (или средство), търси други и ако пак не намери - почва да умува как да ги създаде.
Намираме се в много напреднал научно-технически и културно стадий на своето усвояване на Естеството.
Въпреки това, твърде често нямаме необходимите опит, знание, умение и разбиране. Да не говорим, че още по-често нямаме и необходимите средства и инструменти за разбиране и усвояване на Естеството. Съвсем пък да не говорим, че за такива "челни евристични фронтове" - като Свободната Енергия - сме абсолютно боси и още по-често "събути" (от Сили поддържащи определено СВОЕ СТАТУКВО!!!).

Древен китайски (политически) постулат (И-Дзин) заявява: "Дръж народа в невежество, за да го управляваш по-добре!"
Мислите ли, че днешните Сили на Статуквото не ги знаят всичките тия постулати?
И разбира се, действат на всички нива на Социума - с цел съхраняване на своето Статукво.

Тоталното изпростяване дори на мъдър народец като Българския, е факт! - ама дали е случаен! - въобразявате си, ако кажете - Да! - всичките тия кретени и помията им,  които са ни заклещили в смъртна хватка, не са с цел нашето Благополучие.
Вече е правило да се държим арогантно, подло, невъзпитано - а бе - кретенски! А това е разрушително! - същото като в Ада и Котелът с българите, дето не ги пази никой!
Същото е и тук - във Форума!
Да обяснявам ли? Да давам ли безчет примери на простотиите ни, дето ги бълваме с всяко издишване!

Няма Свободна Енергия за толкова пропаднал народ!
"Каква Свобода, бе? - ми тия кретени първи ще скочат да ни избиват!" ... (из мемоарите на един днешен "Илюминат")

Правите ли разлика между Илюмината Луцифер  и "Илюмината Луцифер"? - Светлоносец и Псевдо-светлоносец!
Как ще правите, като 3/4 от текушите членове на Форума са неграмотни и не знаят за какво и кога се използват кавички... или скоби, или тирета... ?!?!?!
Пълна трагедия сме!

А сте тръгнали да РАЗВЕНЧАВАТЕ ЗНАНИЯ, ФАКТИ И УСПЕШНИ ЕКСПЕРИМЕНТИ НА НЕКОЛЦИНА ОТ НАС!

НЯМА СВОБОДНА ЕНЕРГИЯ ЗА ТАКИВА! - ЗА ТЯХ, САМО РОБИЯ!
НАБИЙ ИМ В ТИКВИТЕ, ЧЕ СВОБОДНАТА ЕНЕРГИЯ Е МИТ, И СА ГОТОВИ!
НАБИЙ ИМ В ТИКВИТЕ, ЧЕ ЗЕМЯТА Е ПЛОСКА И СА ГОТОВИ.
НАБИЙ ИМ В ТИКВИТЕ, ЧЕ ИМАТ ПЪЛНАТА СВОБОДА ДА БЪДАТ "ДЖЕНДЪРИ" - И СА ГОТОВИ!

Е ТАКИВА ТИКВИ - КАТО НАШИТЕ - НЯМА НИКЪДЕ ДРУГАДЕ!

Неактивен Maistora52

• Moderator
  • Много Напреднал
А бе, Ванко, ти да не си "оня Ванко"?

Да МТМ, Майстора е на прав път, но е хванал грешното отклонение. Защото черпенето на енергия от магнита и неговото размагнитване са различни процеси. Но чистият магнетизъм с неговото привличане и отблъскване е 100% проява на консерватизма на полето, подобно на чистата гравитация. Според мен за да стане работеща конструкция от магнити трябва да се търсят други фактори. Подобно на хидродинамичната конструкция на Михов където се съчетават гравитация и плаваемост на телата.
Според мен Майстора е направил двигател с външно електрическо захранване. Вярно с малко по особена конструкция, но все пак с КПД < 1. И сега си търси причина за отлагане на куплирането към генератор, защото вътрешно знае какъв ще бъде резултата.
[/b][/b][/b][/color]

И как разбра, че съм "хванал грешното отклонение"? - Ти регулировчик по пътищата ли си, или обичайният много-знайковец?
Айде ми покажи мой пост, където съм заявил, че в моите разработки "черпя енергия от магнитите" - ама без да вадиш цитата от контекста!
Ясен си ми, като "бял ден" с дефинициите си за "чист магнетизъм... чиста гравитация" и пр. - ми как?! - хеле как пък никой не е разбрал, че има "мръсен магнетизъм... мръсна гравитация"!!!
ВЪРХЪТ СИ!
Не "според теб", а според мен - нищо не си разбрал какво съм направил.
Първо - никакъв двигател с външно ел-захранване не съм правил или направил.
Второ - не търся никакви причини да отлагам куплиране на Моето Устройство с Ел-генератор - напротив - БЪРЗАМ ДА ГО НАПРАВЯ! - колкото време, сили и парични средства имам. Но не с някакъв ТРАДИЦИОНЕН ЕЛ-ГЕНЕРАТОР - какъвто ти много държиш да ми "набуташ" - ЗАЩОТО ТОЧНО ТОГАВА ПРЕДСТОИ НАИСТИНА НЕУСПЕХ!
ВЪОБЩЕ НЕ СИ ПОЗНАЛ! - ОЩЕ ПОВЕЧЕ, ЧЕ ЗНАМ КАКЪВ ЩЕ БЪДЕ РЕЗУЛТАТА, ОТ КУПЛИРАНЕТО С ЕЛ-ГЕНЕРАТОР ПО МОИ СПЕЦИФИКАЦИИ!

"А НА ДЪМНО?!"
« Последна редакция: Януари 09, 2019, 10:52:44 am от atos »

Неактивен технократ

• Сериозно Активен
Браво майсторе, само така :) а пък аз смятам че природата ни е дала и отрицателни лихви, нима като отидем в гората и запалим огън като влагаме за това по малък огън а получаваме по голям, и то без пари, това не е отрицателна лихва? или си направим самоделен капан за дивеч и уловим дивеч за прехраната си, това не е пак отрицателна лихва? да ама човешкото общество и цивилизованост е измислило парите лихварството и банкерството, та си плащаме положителните лихви за всичко дето ползваме. Видите ли сега че в природата съществуват и отрицателните лихви, ми вземете и атома, влагаме малко енергия за разцепването му, пък получаваме огромна многократно превишаваща вложената.

Неактивен Vetap

• Сериозно Активен
  • Публикации: 386
Нека да се върнем пак към темата! Не защото Майсторът не казва "правици" за състоянието на България и българите, но защото все пак това е технически форум.
До колкото разбирам от обясненията на Майстора, той е успял да открие "Магнитен транзистор". Да си припомним как работи електронната лампа или транзистор. Имаме енергия от някакъв източник, например 12 волтов акумулатор. Искаме да управляваме тази енергия с по - малка енергия така, че например да слушаме музика в колата си например 100W, усилвател....
Сега, имаме два магнита, между които е създадено поле с висок интензитет (аналогия с акумулатора). Тази енергия, забележете е практически неизчерпаема. Задачката, над която си блъскаме главите  всички ние и учени и "неучени" от целия свят е да се научим да управляваме тази енергия. От думите на Майстора личи, дай боже, че той е решил този проблем, т.е. създал е прототип на " Магнитен транзистор". При транзисторите с ток от порядъка на 1mA, да речем можем да управляваме ток от порядъка на стотици ампери. Но да си припомним колко време отне на човечеството да създаде първата лампа!?
Преимуществото на Майстора е, че той работи на чисто поле, т.е. умът му не е замърсен с класическите постулати за магнитното поле и магнитното взаимодействие, натрапени ни от техническите вузове. Така са ставали по-голямата част от великите открития. Иска ми се да вярвам, че пъзела на управление на магнитната енергия е решен! Дано!
Майсторе, желая успех!
« Последна редакция: Януари 09, 2019, 10:14:08 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

• Moderator
  • Много Напреднал
Да-а-а! - "понамирисва" ми на "транзистор", само че дори не и "полеви", въпреки, че имам точно такова "полево" магнитно взаимодействие.
Много е особено дефинирането на този така намерен принцип.
Като му дойде времето да бъде подложен на лабораторни изследвания - какво точно се случва с полето между Акт.магнити и Двиг. магнити - тогава вече може да се правят сравнения

Освен това, според спецификата на намерения принцип - имаме едно постепенно ускоряване на периферната скорост. И точно поради тази причина загубих почти три години да измисля подходящо управление, което на практика трябва да изпълнява освен регулиране на скоростта на въртене, още три други параметъра (единият от тях е просто ефект, а не параметър!).

Да! - именно Управление на магнитното взаимодействие в процес на осцилация на акт. магнити и едновременно въртене на двиг. такива съм постигнал! - освен останалите "гяволии"

Неактивен Vetap

• Сериозно Активен
  • Публикации: 386
Колкото до "специалния генератор", т. е преобразувател от механична в електрическа енергия, не се надявай да конструираш нещо с К.П.Д. по- голямо от 60 - 70%. Да му се не види и законът за запазване на енергията ;).
Достигнал съм до извода, че изцяло магнитен генератор на енергия е невъзможен, но магнитно - гравитационен, магнито - електрически.... това е друго нещо. Прецизирай " магнитния транзистор" и нека силата да е с тебе!