Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

"Спорове и дискусии относно Магнитните Преобразуватели"

(1/15) > >>

Maistora52:
Имаме си открай време една многозначителна поговорка:
"Сиромах човек - жив Гявол!"
... и така ако пресметнем приблизително - специално за БГ - колко са сиромасите, ще излезе, че сме най-Гяволската нация в света - от всеки петима - четирима са Гяволи!

(апропо - Гявол не означава Дявол, а тарикат, хитрец - и като такъв, знае как да прави от "нищо - нещо"!!!)

А тук гледам, как нашего брата ИванБГ говори за десетки хиляди лева - само за магнитите...
Да! - скъпи са! И все повече ще поскъпват!


--- Цитат на: Иван БГ в Януари 05, 2019, 09:02:40 pm ---
С тази конструкция спестих близо 20,000 - 30000 лева.
...

--- Край на цитат ---

От това си правя изводите, че  ;D ;D ;D - аз съм ПО-Гявол от ИванБГ!  8) 8) 8)

Щ'о ли? - ами щото за сериозно РАЗВЪРТАНЕ на една моя "Терра" използвам не повече от 5-6 магнита - това са 20-тина до 30 лв. А ако можех да си позволя да си поръчам магнити по моя спецификация - щяха да ми трябват 3 броя за същите пари, но с още по-сериозно развъртане... говорим за "въртящ момент".
Освен това въобще не се занимавам с "градуси, минути, вектори и пр. - подлежащи на строги изчисления... а просто взимам 4 магнита - лепвам ги на железен цилиндър - на око! - доближавам актюаторния магнит и ... джаджата тръгва!

Не казвам, че ИванБГ може да спести повече от споменатите десетки хиляди лв, - такава е концепцията на неговите конструкции...
Казвам, че принципите на развъртане при неговите - и на всички останали сладури по света - робуват на концепции в конструирането оказващи се наистина скъпи.

Само като се сетя, че някъде Иван написа, че е поставил на един диск най-малко 82 магнита (за развъртането) и ми стана ясно "къде зимуват раците!"
Да не говорим, че с тези много магнити въртящият момент е недостатъчен да размърда дори 30-40 кг рикша. А като седне вътре и един 60-70 кг чичко, значи се качваме на "куц кон".
Това води към единственият възможен изход да се употреби такава конструкция - да се инсталира към нея Ел.генератор... и тук следват още хиляда други скъпотии...

Пример: Развъртането при моите конструкции се постига с минимум на брой магнити на минимална цена (при свръх раздути сметки) - айде нека са 100 лв.
Генераторите обаче, искат много магнити, много меден проводник, и там "нема мръдане" - около 2 kW струват поне 2000 лева, ако не и 3000 (при моите изчисления и материални вложения) - и пак зависи. Тук някой може да рече - "Ти си луд бе! - един дизелов агрегат за 2 кW струва два пъти по-евтино!" - Да, ама същият този "дизел" гълта нафта като "за световно", а магнитните конструкции за които говорим имат еднократна цена!

Извод: ИванБГ трябва да продължи да мисли, а моите разработки (в пълен комплект Задвижване и Генерация) струват поне 10-20 пъти по-евтино!

Вече ме мъчат проблемите с изчисляването на Ел-генераторите... от това няма спасение! - Ама и тук Гяволът в мен си е Гявол от класа!

Та така: Сиромах човек - абсолютен Гявол!

PyroVeso:
Що ли все си мисля, че ако някой наистина успее да "надхитри" магнитното поле и да го направи неконсервативно, неминуемо следващото "изяло дръвцето" ще е гравитационното поле, а там вече никакви магнити няма да трябват. Демек - напънете още малко Гяволъка и с няколко гирички - бой срещу Вселената! :)

Михаил Кузмов:
Ми хайде покажи де Майсторе!!!!!!!!!!!!!!!

prp:
А работи ли всъщност това "НЕЩО"? Ако не работи за какво ни е изобщо как е направено? Според мен мотор изцяло от магнити е невъзможно да се направи и дори да го излъжеш някак си няма как да го контролираш и ще се саморазруши за миг.

технократ:
Майсторе, в случая с твоят магнитен преобразУвател, не се ли нарушава ЗЗЕ, би ли обяснил откъде ще дойде допълнителната енергия-работа, при твоят преобразувател?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия