Автор Тема: "Спорове и дискусии относно Магнитните Преобразуватели"  (Прочетена 3026 пъти)

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 757
Имаме си открай време една многозначителна поговорка:
"Сиромах човек - жив Гявол!"
... и така ако пресметнем приблизително - специално за БГ - колко са сиромасите, ще излезе, че сме най-Гяволската нация в света - от всеки петима - четирима са Гяволи!

(апропо - Гявол не означава Дявол, а тарикат, хитрец - и като такъв, знае как да прави от "нищо - нещо"!!!)

А тук гледам, как нашего брата ИванБГ говори за десетки хиляди лева - само за магнитите...
Да! - скъпи са! И все повече ще поскъпват!

С тази конструкция спестих близо 20,000 - 30000 лева.
...

От това си правя изводите, че  ;D ;D ;D - аз съм ПО-Гявол от ИванБГ!  8) 8) 8)

Щ'о ли? - ами щото за сериозно РАЗВЪРТАНЕ на една моя "Терра" използвам не повече от 5-6 магнита - това са 20-тина до 30 лв. А ако можех да си позволя да си поръчам магнити по моя спецификация - щяха да ми трябват 3 броя за същите пари, но с още по-сериозно развъртане... говорим за "въртящ момент".
Освен това въобще не се занимавам с "градуси, минути, вектори и пр. - подлежащи на строги изчисления... а просто взимам 4 магнита - лепвам ги на железен цилиндър - на око! - доближавам актюаторния магнит и ... джаджата тръгва!

Не казвам, че ИванБГ може да спести повече от споменатите десетки хиляди лв, - такава е концепцията на неговите конструкции...
Казвам, че принципите на развъртане при неговите - и на всички останали сладури по света - робуват на концепции в конструирането оказващи се наистина скъпи.

Само като се сетя, че някъде Иван написа, че е поставил на един диск най-малко 82 магнита (за развъртането) и ми стана ясно "къде зимуват раците!"
Да не говорим, че с тези много магнити въртящият момент е недостатъчен да размърда дори 30-40 кг рикша. А като седне вътре и един 60-70 кг чичко, значи се качваме на "куц кон".
Това води към единственият възможен изход да се употреби такава конструкция - да се инсталира към нея Ел.генератор... и тук следват още хиляда други скъпотии...

Пример: Развъртането при моите конструкции се постига с минимум на брой магнити на минимална цена (при свръх раздути сметки) - айде нека са 100 лв.
Генераторите обаче, искат много магнити, много меден проводник, и там "нема мръдане" - около 2 kW струват поне 2000 лева, ако не и 3000 (при моите изчисления и материални вложения) - и пак зависи. Тук някой може да рече - "Ти си луд бе! - един дизелов агрегат за 2 кW струва два пъти по-евтино!" - Да, ама същият този "дизел" гълта нафта като "за световно", а магнитните конструкции за които говорим имат еднократна цена!

Извод: ИванБГ трябва да продължи да мисли, а моите разработки (в пълен комплект Задвижване и Генерация) струват поне 10-20 пъти по-евтино!

Вече ме мъчат проблемите с изчисляването на Ел-генераторите... от това няма спасение! - Ама и тук Гяволът в мен си е Гявол от класа!

Та така: Сиромах човек - абсолютен Гявол!

Активен PyroVeso

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 841
  • Life is a DIY project!
Що ли все си мисля, че ако някой наистина успее да "надхитри" магнитното поле и да го направи неконсервативно, неминуемо следващото "изяло дръвцето" ще е гравитационното поле, а там вече никакви магнити няма да трябват. Демек - напънете още малко Гяволъка и с няколко гирички - бой срещу Вселената! :)

Неактивен Михаил Кузмов

• Успешен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 222
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
Ми хайде покажи де Майсторе!!!!!!!!!!!!!!!

Неактивен prp

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 194
    • Free Gary McKinnon
А работи ли всъщност това "НЕЩО"? Ако не работи за какво ни е изобщо как е направено? Според мен мотор изцяло от магнити е невъзможно да се направи и дори да го излъжеш някак си няма как да го контролираш и ще се саморазруши за миг.

Неактивен Maistora52

• Moderator
  • Много Напреднал
В момента показвам само на един приятел (съсед), който много ми помага... купува, носи, предлага, умува и той заедно с мен и ми е много ценен - разбира сто пъти повече от мен от електрическите "работи"...
И той все "напъва" - "Айде, бе, кога? Искам като дойда, да натисна едно копче и да го видя че работи!" - иска да каже, че "произвежда"! - в случая, ТОК!
Дали е сериозно или не - според някои - вече нямам време да обсъждам.
Споменах по-горе, че със задвижването съм приключил.
Следва изпълнение на Ел-генератор.
Нали трябва да се покаже някакъв ПРОДУКТ, не просто идеи или междинни моделчета.
Към момента, имам в наличност това, което наричам "играчка"... Играчката е за забавление, да се създаде и да има в наличност ВЪРТЕНЕ.
Както съм казвал обаче, на няколко места тук, за да имаме работещ, т.е. произвеждащ, Магнитен (в случая) Преобразувател, трябва да се съчетаят НЯКОЛКО Основни Принципа:
1. Саморазвъртане - изисква Управление и САМО-Захранване
2. Самоподдържане - изисква Управление и САМО-Захранване
3. Самозахранване - изисква Управление и САМО-Захранване, т.е. Управление и специален Ел-генератор
4. Управление - изисква Механично-Електрична конструкция, която да изпълнява т.т. 1,2 и 3. БЕЗ ВЪНШНА НАМЕСА. Без да се пипа с ръка в процеса на своето действие.

Към момента съм направил всичко с изключение на специалния Ел-генератор. Казано по-точно - не специален, а специфичен!

« Последна редакция: Януари 07, 2019, 05:57:45 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

• Moderator
  • Много Напреднал
Между другото - вече въобще не си давам някакъв зор, т.е. да бързам, все едно гоня "насрещен план" или Съкращавам "петилетката на три години"... не! - карам спокойно, защото вече всичко е ясно, остава да се направи само още един интегриран апарат - ел-генератор - и ...
Готовото устройство "Магнитен Преобразувател" ще бъде показано на клип и на отделни снимки. Правя го така, че като се снима, да се вижда ВСИЧКО от "карантията", вкл. и как функционира.

Надявам се, въпреки невъзможността да се работи под открито небе, и в зимните студове - уви нямам работилница! - в близките 4-5-6 месеца на 2019 година да успея да направя И ел-генератора - да го покажа и да мирнете малко, че както е видно, съвсем откачихте всички.

Хайде да видим - кой какво разбра от посочените по-горе 4 ТОЧКИ?

Неактивен Maistora52

• Moderator
  • Много Напреднал
Няма да се обръщам лично по име, затова говоря общо.

Що ли все си мисля, че ако някой наистина успее да "надхитри" магнитното поле и да го направи неконсервативно,

Това вече е НАПРАВЕНО! - Магнитното поле вече е надхитрено, и е впрегнато във ВЪРТЕНЕ. Плюсът на моите разработки към момента е, че ИМАМ И СВОБОДЕН ИЗБОР НА ПОСОКА НА ВЪРТЕНЕТО - кеф ми по часовника, кеф ми обратно!

Ми хайде покажи де Майсторе!!!!!!!!!!!!!!!

Това, което е направено, мога да покажа, но ми трябва хубаво време, да мога да изнеса конструкциите навън, да снимам, обаче БЕЗ ДА ЗАМРЪЗВАМ ОТ СТУД! - МОИТЕ ЖЕРТВИ КЪМ "НАУКАТА" ВЕЧЕ СЪМ ГИ ДАЛ!

А работи ли всъщност това "НЕЩО"? Ако не работи за какво ни е изобщо как е направено? Според мен мотор изцяло от магнити е невъзможно да се направи и дори да го излъжеш някак си няма как да го контролираш и ще се саморазруши за миг.

ОТ ГОРЕКАЗАНОТО, МИСЛЯ, ЧЕ СТАВА ЯСНО дали "работи" Нещото - като под "РАБОТА" СЕ ИМА ПРЕДВИД НЕ САМО ДАЛИ ИМА ВЪРТЕНЕ, НО ДА ИМА И ПРОДУКТ ОТ ТОВА ВЪРТЕНЕ.

ОСВЕН ТОВА, ЧЕ ИМА ВЪРТЕНЕ, ВСИЧКИ ОПАСНОСТИ ОТ САМОРАЗРУШЕНИЯ СА ПРЕОДОЛЯНИ.

Иначе, убеден съм на базата на наличните си разработки, че на първо място, самият Фарадей ще се окаже, че не е прав, защото доколкото знам, той казва, че САМОПОДДЪРЖАЩ се Магнитен "Двигател" не може да се направи.

Тук обръщам особено внимание, че той говори за ДВИГАТЕЛ (мотор), а аз говоря за Преобразувател - в случая на Магнитна енергия в електрическа, БЕЗ ПРИ ТОВА ДА СЕ ВЛАГА ВЪНШНА ЕНЕРГИЯ ПОД КАКВАТО И ДА Е ФОРМА В АПАРАТА В ПРОЦЕСА НА НЕГОВАТА РАБОТА.

Неактивен технократ

• Сериозно Активен
  • Публикации: 431
Майсторе, в случая с твоят магнитен преобразУвател, не се ли нарушава ЗЗЕ, би ли обяснил откъде ще дойде допълнителната енергия-работа, при твоят преобразувател?
« Последна редакция: Януари 07, 2019, 06:36:44 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

• Moderator
  • Много Напреднал
Всички горе-долу запознати с магнитите твърдят, че магнитното поле е статично.
Аз казвам, че не е! - т.е. магнитното поле е динамично.
Проблемът на множество досегашни "борци" срещу Магнита е, че те не виждат КАК да използват, КАК да впрегнат това - на пръв поглед "затворено", "консервативно" поле.
Ами не се сещат КАК, 'щот робуват на догми... Казвал бил някой, Доказвал бил еди кой си...

А е много просто, да се установи, че Магнитът е изключително "склонен" към Движение, особено в ПОДХОДЯЩА СРЕДА И ПОДХОДЯЩИ УСЛОВИЯ.
АМИ СЪЗДАЙТЕ МУ ГИ - както направих аз - И ГОТОВО!
Няма да давам примери за "среди и условия" - СЪЗДАВАНЕТО ИМ е работа на чираците!
Аз съм Майстор! 8) 8) 8)

Освен това, НЕ СЕ НАРУШАВА "ЗЗЕ". - ОСОБЕНО ПРИ МОИТЕ РАЗРАБОТКИ.
Интересното в случая е, че колкото и да изглежда арогантно - май, аз и още неколцина УСПЕЛИ в битката с Магнита - създаваме НОВА ФИЗИКА.
« Последна редакция: Януари 07, 2019, 06:53:27 pm от Maistora52 »

Неактивен fantom4e

• Beginner
  • *
  • Публикации: 82

Освен това, НЕ СЕ НАРУШАВА "ЗЗЕ". - ОСОБЕНО ПРИ МОИТЕ РАЗРАБОТКИ.
Интересното в случая е, че колкото и да изглежда арогантно - май, аз и още неколцина УСПЕЛИ в битката с Магнита - създаваме НОВА ФИЗИКА.
е ако ЗЗЕ не се нарушава, тогава не е ли безсмислено?

Неактивен технократ

• Сериозно Активен
Цитат
А е много просто, да се установи, че Магнитът е изключително "склонен" към Движение, особено в ПОДХОДЯЩА СРЕДА И ПОДХОДЯЩИ УСЛОВИЯ.
АМИ СЪЗДАЙТЕ МУ ГИ - както направих аз - И ГОТОВО!
Няма да давам примери за "среди и условия" - СЪЗДАВАНЕТО ИМ е работа на чираците!
Аз съм Майстор!

Майсторе, любопитството ме гризе, разкажи накратко като за лаик как може да се създаде такава благоприятна среда, за движение на магнитът така че полето му да стане не консервативно, отворено, съзидателно. И щом ЗЗЕ не се нарушава, това означава че се черпи и преобразува енергия отнякъде, чрез посредничеството на магнита. А това е много интересен факт, ако наистина е факт. Ти какви предположения имаш?

Неактивен ndm

• Специалист
  • Активен
  • Публикации: 218
Мисля, че трябва да отдадем заслужена благодарност на @praktik, който преди време ни даде линк към един рус. Повтарящата се политическата част в лекциите е малко натоварваща, ноо дори и нестройната техническа част, поради естеството на лекциите е…разбиваща митове. И въпреки, че дава много, както и той самият казва, ако не направиш опит, експеримент за проверка думите ти нищо не струват. А в лекциите му има достатъчно за магнетизма и не само. Мдаа някои веднага ще кажат – аре стига с тез лекции. Да така е някои са отегчителни, но за хора като мен които не могат да „виждат” са си просто отваряне на очите. Още веднъж, не го рекламирам и не се насилвайте да го гледате. Просто съм благодарен на @praktik и на форума.   
« Последна редакция: Януари 07, 2019, 09:27:50 pm от ndm »

Неактивен технократ

• Сериозно Активен
Цитат
Мисля, че трябва да отдадем заслужена благодарност на @praktik, който преди време ни даде линк към един рус.

ndm, има ли достъп до линка, да се разбере какво обяснява този руснак. По точно в коя тема е линка даден от @praktik?

Неактивен ppipilica

• Активен
  • **
  • Публикации: 283
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"

Надявам се, въпреки невъзможността да се работи под открито небе, и в зимните студове - уви нямам работилница! - в близките 4-5-6 месеца на 2019 година да успея да направя И ел-генератора - да го покажа и да мирнете малко, че както е видно, съвсем откачихте всички.

Е какви показатели трябва да има тоя генератор че трябва специално да го правиш, ако мотора ти има тяга що не го куплираш с някакъв ел генератор, пък и ако ще да е обикновено динамо от колело. Нали е важен принципа да работи, щом тягата ти е фрий къвто и генератор да туриш все ще си на кяр.

Неактивен epwpixieq-1

• Сериозно Активен
  • Публикации: 422
Интересно видео показващо разликата между динамиката (или по скоро липсата на такава ) на магнитно поле създадено от електромагнит, със стандартна соленоидна намотка, с тази на полето от постоянен магнит, създаващо вихри във водната среда:
https://www.youtube.com/watch?v=UIlijUSJMmg&list=LLMjbA5yAI2TgrdC1wKndxMw&index=291&t=0s ( 9:30 минута )