Автор Тема: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин  (Прочетена 173824 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« -: Януари 03, 2019, 06:17:41 pm »
Здравейте съфорумци, навярно сте запознати с магнитният хранилник на Лидскалнин. Интересува ме на какъв физичен закон се базира той, и има ли практическо приложение. За обясняване що е то магнитен хранилник на Лидскалнин, предлагам едно видео което показва що е то, но не казва какви са причините за ефекта, не съм срещал и обяснения от учебникарската физика за явлението. Някой има ли обяснение в рамките или извън, на конвенционалната физика? ето и клипа . https://www.youtube.com/watch?v=S1XVKVGIYbI

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #1 -: Януари 03, 2019, 06:54:20 pm »
Ами да ти кажа аз не успях да намеря адекватен отговор в рамките на стандартния модел. Хипотези има някои са дъвкани, май в темата за Лийдскалнин. Никоя обаче не е удовлетворителна. То и целия магнетизъм още има само хипотетични обяснения.
« Последна редакция: Януари 04, 2019, 08:58:42 am от atos »

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #2 -: Януари 03, 2019, 07:04:01 pm »
Ами да ти кажа аз не успях да намеря адекватен отговор в рамките на стандартния модел. Хипотези има някои са дъфкани, май в темата за Лидакалнин. Никоя обаче не е удовлетворителна. То и целия магнетизъм още има само хипотетични обяснения.
Съгласен, но все пак да поразчепкаме. Конвенционалната физика обяснява постояните магнитни свойства на феромагнетизма със : Намагнитването е свойство на магнитите, което определя степента на въздействие върху последните от приложено от външен източник магнитно поле. Намагнитването се дефинира като количество магнитен момент за единица обем. Произходът на магнитните моменти, които са причина за намагнитването, се разглежда на ниво атоми и е свързан с орбиталното движение на електроните както и с техния спин. В някои материали (напр. феромагнити) намагнитването съществува дори без прилагане на магнитно поле (спонтанно намагнитване). При други видове материали, намагнитването се индуцира само при наличие на приложено магнитно поле от външен източник. В някои материални среди магнитното поле не е хомогенно, а функция на положението в пространството.

Източник : https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D0%B8%D1%82
Та не знам, как се обяснява от конвенционалната физика този ефект. Те грандоманите на съвременната физика и космонавтика имат обяснения за вселената и нейното начало и край, а нямат обяснение на такова просто явление.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #3 -: Януари 03, 2019, 07:52:30 pm »
Те грандоманите на съвременната физика и космонавтика имат обяснения за вселената и нейното начало и край, а нямат обяснение на такова просто явление.
Съвременната физика има още много неща да изяснява. Едва ли някой си мисли че човечеството знае всичко. И доста хора са в грешка относно това с какво реално се занимава науката (и физиката в частност). Науката се опитва да систематизира знанията, да обясни как дадено нещо се случва. Много рядко дава обяснение защо то се случва. В някои случаи успява да напипа някаква зависимост или формула, която да ни подскаже за нещо, което не сме наблюдавали, но би трябвало да е така, и в последствие се оказва че наистина е така.
Конкретно за магнетизма - ето ви едно филмче което вероятно е подходящо за нивото на аудиторията: https://youtu.be/hFAOXdXZ5TM

Както виждате тук ви казват кои от материалите можем да очкаваме да са магнитни и кои - не. Дават и обяснение защо някои материали са изключение и защо точно са изключение. Не казват съвсем сигурно кое поражда и пренася магнетизма, но ... дотам се простират знанията ни. Теории много, за съжаление всички са само теории - къде съвсем недоказани, къде със съмнителни доказателства...

Вероятно този ефект се дължи на домейните - веднъж "строени" в една посока те успяват да задържата посоката си горе-долу постоянна, но когато "магнитната верига" се разкъса, те губят насочеността си много бързо.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #4 -: Януари 03, 2019, 07:58:56 pm »
Аз съм за циркулиране на фина (етерална) субстанция в затворената желязна сърцевина. Там тя не среща съпротивление поради специфичната подредба на електроните на материала (получават се един вид тунелчета) и може да циркулира години наред или както казва Лийдскалнин - безкрайно.
Когато затворената сърцевина се отвори (половинките се разделят), тогава върху етералния поток моментално се оказва съпротивление/спирачен момент, той се разпръсква и навлиза в намотките при което се получава електрически ток.
Как точно потокът се модифицира до електричество при оказване на спирачния момент, не е съвсем ясно. Според Лийдскалнин потоците са два и при проява на електричество се движат спираловидно и противоположно един на друг.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #5 -: Януари 03, 2019, 08:18:19 pm »
Поне оправете неграмотното заглавие на темата, че алтиум направо взе да ми липсва като модератор  :) 
https://kaksepishe.com/akumulator/

PMH не е лъжица за устата на дървени философи, но все пак - дерзайте, с думи може пък и да стане нещо велико! Примерно диспут на редовните всезнаещи коментатори ;D
Успех!

ПП
Хипарх, естествено нямам предвид теб - ти си глътка свеж въздух тука  :)

... и се сетих да попитам "Какво стана с предложението ми за оценяване на коментари?" :) Щото нямайки тази възможност ми се налага да позлвам други средства - да обърна вниманието на модераторите към т.11 от правилника а именно:
Цитат
Уважавайте и ценете труда и времето на другите участници във форума. Забранени са всякакви обидни думи, преки характеристики/квалификации/обиди/заплахи, интригантство. Забранено е всякакво поведение, провокиращо конфликти и повишаване на напрежението.
Подал съм съответния сигнал чрез бутона "информирай модератор", да видим какво ще стане.

Третия вариент който виждам е да ос*ра цялата тема, превръщайки я в арена на лични разпри и мерене на п*шки.

Та кое от трите предложения се харесва най-много на ръководството? :)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #6 -: Януари 03, 2019, 08:20:29 pm »
Cheers, Caduceus :)

Всъщност ми хрумна нещо относно модификацията като допълнение към предното ми мнение... Когато потоците навлязат в проводника и се завъртят спираловидно поради пренасищане, те изстрелват свободни електрони (влизащи и от околната среда) през получилия се тунел и така възниква насочения електронен поток или електричество. Самите спираловидни потоци всъщност представляват магнитното поле.

ПП. Юлияне, мислиш ли, че като цъкаш постоянно минусчета (или палец надолу) на някои "потърпевши", те ще спрат да пишат? Ми те може и на теб постоянно минуси да дават...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #7 -: Януари 03, 2019, 08:31:25 pm »
членове, точки... практика - йок.
Айде нещо конструктивно, за да не кажете че не ви давам нищо /въпреки че само единици ще разберат/ :)
PMH е система за създаване на двойнствен по характер етерален ток в проводник. Ползва се за натрупване на меки електрони /флуиден оргон/ в масивни материални тела, с цел временно намаляване на енергийната им поляризация и оттам на теглото им.
Ед изрично пише, че изделието е направено с тази цел, ама май няма кой да чете /или не може/. Върви заедно с генератора му на "магнитна светлина", както той се изразява.
Идеята за двойния етерален поток е ползвана и от Тесла във системите му за извличане на негативно електричество от земята.
Който разбрал - разбрал.
Поздрави! 
 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #8 -: Януари 03, 2019, 08:44:01 pm »
ПП. Юлияне, мислиш ли, че като цъкаш постоянно минусчета (или палец надолу) на някои "потърпевши", те ще спрат да пишат? Ми те може и на теб постоянно минуси да дават...

Хипарх, ако на теб ти харесва влизането на някой в темата с:
PMH не е лъжица за устата на дървени философи, но все пак - дерзайте, с думи може пък и да стане нещо велико! Примерно диспут на редовните всезнаещи коментатори ;D

и че този начин на изразяване спомага за създаването на конструктивен диалог ... Не бях останал с такова впечатление за теб... Но аз не съм човек дет ще търпи някакви селтаци да влизат в дискусията с ритник по вратата и да раздават квалификации като последна инстанция.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #9 -: Януари 03, 2019, 08:49:53 pm »
hyparh Наздраве!!!
 Потоците са три. Или така нареченото Неутрино в случея е виновно.
 Това си е  мое мнение...но доказано. Дали ще го кръстим Етер, или други подобни, почти няма значение. Но потоците са 3.иначе няма как да стане

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #10 -: Януари 03, 2019, 08:56:26 pm »
Поне оправете неграмотното заглавие на темата, че алтиум направо взе да ми липсва като модератор  :) 
https://kaksepishe.com/akumulator/

PMH не е лъжица за устата на дървени философи, но все пак - дерзайте, с думи може пък и да стане нещо велико! Примерно диспут на редовните всезнаещи коментатори ;D
Успех!

ПП
Хипарх, естествено нямам предвид теб - ти си глътка свеж въздух тука  :)

Ти за дребнавости се хващай, и нищо по същество не казвай ;D

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #11 -: Януари 03, 2019, 08:58:49 pm »
Цитат
И доста хора са в грешка относно това с какво реално се занимава науката (и физиката в частност). Науката се опитва да систематизира знанията, да обясни как дадено нещо се случва. Много рядко дава обяснение защо то се случва. В някои случаи успява да напипа някаква зависимост или формула, която да ни подскаже за нещо, което не сме наблюдавали, но би трябвало да е така, и в последствие се оказва че наистина е така.
Конкретно за магнетизма - ето ви едно филмче което вероятно е подходящо за нивото на аудиторията:

Да бе да, грешни били хората че не разбирали с какво се занимавала науката, дрън , дрън. Абе нищо същественно не казваш обикновен спам, и толкоз. Явно толкоз можеш по темата ;D

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #12 -: Януари 03, 2019, 09:09:31 pm »
Мдааа, почваме да ставаме смешни, и то заради някакъв слаб и незначителен ефект става някаква велика дискусия, остава сега и извънземните да докараме. За сведение на дълбоко запознатите с този ефект мога да кажа че преди време имаше едни български автоматчета за стълбищно осветление чиито релета след известно време проявяваха същия ефект. Тоест електрониката изключваше но релето оставаше включено дори и след откачане на захранването. Ако дръпнеш котвата на релето тя се отваря ако я притиснеш отново не залепва, залепва само ако подадеш ток. Ако някой не вярва трябва да се поразровя в рабонтилницата имам 2-3 броя от тия релета свалени поради тази причина.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #13 -: Януари 03, 2019, 09:15:52 pm »
Да бе да, грешни били хората че не разбирали с какво се занимавала науката, дрън , дрън. Абе нищо същественно не казваш обикновен спам, и толкоз. Явно толкоз можеш по темата ;D
Технократе, науката в прав текст казва "Не знаем какво поражда магнетизма". Да, може да ти обясни кои материали са магнетици, кои парамагнетици и т.н. Защо едните са такива, а други не са. Да, може да изчисли силата на полето в зависимост от разстоянието. Може да ти каже много неща. Но не може да ти каже кое точно поражда магнетизма. или поне не може да ти го докаже. Има теории, но няма доказателства.

И от това се възползват някои и слагат оргона като универсален заместител на всичко, което не можем да обясним. Други слагат вихри.
Реално това което правят с нищо не се различава от това което са правили духовниците преди векове. Когато науката не е можела да обясни нещо, те слагали Бог в уравнението и с негова помощ всичко си идва на мястото... :) Защо скоростта на светлината е такава - щото минава през оргона. Какво е гравитацията - оргонни токове  дет текат през космоса към Земята и натискат всичко към нея. Какво е магнетизма - пак оргона го обяснява.... На мен вече дори не ми е смешно...

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #14 -: Януари 03, 2019, 09:21:04 pm »
Всъщност и juliang и hyparh, и двамата сте прави макар и с различен изказ на ситуацията. Магнитният поток е поток от вечно движеща се материя (може да се нарече "етерална"). Той се поражда като нарастващи от нулата кръгове. Колкото интензитета на това поле е по голям, толкова и по надалеч се разпространяват тези кръгове. И съответно толкова по надалече могат да бъдат регистрирани. При изчезване на причината за поява на това поле, съответно магнитните силови линии се прибират обратно до нулата. При това нарастване от нулата и последващото прибиране обратно до нулата, силовите линии пресичат проводниците в близост и индуцират ЕДН в тях. Подобно явление може да се наблюдава при създаването на кръгчета тютюнев дим и преминаването им покрай препятствия имитиращи проводниците. Когато се намагнитва една сърцевина домейните се ориентират по посока на полето и остават заключени в тази посока поради наличието на хистерезис във феромагнетиците. При премахване на част от тази сърцевина се появява "размагнитващ фактор" и се увеличава магнитното съпротивление. При това положение част от домейните затварят създаваното от тях поле в съседните домейни. От това преориентиране на домейните, силовите линии които до момента са преминавали през цялата сърцевина сега се свиват до почти нула и обхващат само два съседни домейна. Т.е. магнитните силови линии (респективно полето) не са изчезнали, те само са се преориентирали. При това преориентиране от макромащаб към микромащаб, силовите линии пресичат проводниците и създават ЕДН.
Както виждате най тривиалното явление може да бъде изтълкувано като чудо от незапознатият човек.