Автор Тема: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин  (Прочетена 173766 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #75 -: Януари 05, 2019, 08:21:52 pm »
Радико изглежда или се заблуждаваш че токът в електромагнит в момент на повдигане на товар нараства, или че грешно тълкуваш че нарастналият ток е вследствие на генерация на електричество. Нарастналият ток може да се обясни единственно със нарастнала консумация, а това показва че има извършване на работа, както един електромотор като се натовари и в него токовете скачат. 
Въобще не се заблуждавам налагало ми се е да го измервам хиляди пъти в работата си. А това каква е причината за повишения ток може да си сигурен, че съм прав.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #76 -: Януари 05, 2019, 08:27:09 pm »
ЗЗЕ почти винаги се нарушава. Закона на ОМ не е верен, ТО не е вярна...  :D това са фактите...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #77 -: Януари 05, 2019, 08:35:15 pm »
Ц. Закона на Ом е едно от няколкото най верни неща във физиката. По точно законите не закона защото са два.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #78 -: Януари 05, 2019, 08:48:27 pm »
Радико  напиши формулата на ОМ.
 Ще е А=волта върху R. Така ли е?
 Дотук  е вярно... Само, това съпротивление, не е вярно.
 Също и много неща не са верни.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #79 -: Януари 05, 2019, 09:08:42 pm »
Кое не му е вярното на това съпротивление. Предполагам си разбрал че съм много наблюдателен дори за дребни детайли, а аз с този закон цял живот си изкарвам хляба и не съм забелязал неточност. Забелязал съм обаче хиляди хора които го интерпретират погрешно. Също и такива които хал хабер си нямат за втория закон, този за цялата верига.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #80 -: Януари 05, 2019, 09:21:12 pm »
Радико съжалявам, че така стана..
 Съпротивлението, за какво е. Според ОМ.

 

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #81 -: Януари 05, 2019, 09:22:24 pm »
Здравейте,
В електромагнит са ползва свойството на тока на проводимост да има магнитни свойства. Магнитни свойства има и тока на разместване, впрочем всички токове имат магнитни свойства и се подчиняват на з-н на Био-Савар-Лаплас.

В постоянния магнит не върви никакъв ток но притежава магнитни свойства. Тъй като магнитното поле е поле на движението, следва да попитаме какво върви? Отговорът е неутрино със скорост около 220 000 км/сек., приблизително толкова е линейната скорост на електрон около протон или познатия водород. Скоростта на светлината е 300 000 км/сек. За сега не е открита магнитна частица.

Тук има старшинство или липса на обратимост, постоянния ток поражда постоянен магнит, но постоянния магнит не поражда постоянен ток.

Неутринният ток може да се движи във вакума и диелектрици, трудно си взаимодейства с тъмната материя, защото СЕ липсва с прости магнити. Явно гравитацията влияе на тъмната и светла материя.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #82 -: Януари 05, 2019, 09:28:27 pm »
Въобще не се заблуждавам налагало ми се е да го измервам хиляди пъти в работата си. А това каква е причината за повишения ток може да си сигурен, че съм прав.

Добре, аз не съм го мерил, но да предположим че ти се доверя, и така, не даваш обяснение защо токът се повишавал в електромагнит при повдигане на товар от него? Трябва да има обяснение от конвенционалната физика, иначе изглежда че тая конвенционална физика нищо не струва, и трябва да се пренаписва. в електромоторите под товар е логично токът в намотките им да скача, обяснено със законът за електромагнитната индукция, но при електромагнитът какво е обяснението? Аз пак казвам че се заблуждаваш при измерването нещо не е точно и го тълкуваш погрешно. Това не може да остане незабелязано, ако действително съществуваше, от конвенционалните физици.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #83 -: Януари 05, 2019, 09:33:06 pm »
Съпротивлението е обратна величина използвана за да се улесни формулата. Правата величина е проводимост "ро" но с нея формулата става доста по сложна. За улеснение "ро" се преобразува математически в "ом" и формулата става много по лесна и разбираема.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #84 -: Януари 05, 2019, 09:45:57 pm »
Технократ да кажеме, че навиеш един електромагнит с две отделни намотки и пуснеш по едната кротко да си тече ток както и да измерваш другата намотка няма да измериш нищо, ни ток ни напрежение. Обаче в момента в който електромагнита придърпа желязо във втората намотка ще се индуктира ток. Само докато желязото се движи. В мига в който залепне и спре да се движи всичко се връща като в положението преди залепването.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #85 -: Януари 05, 2019, 09:50:18 pm »
Принципът, за който търсиш обяснение в поредната тема и илюстриран с поредния видео-клип в "тубата" е елементарен и има абсолютно просто обяснение. 
dymelsoft, моля те обясни им явлението от клипа, че засмукаха темата като ония от околовръстното.
Утре ще се опитам да го покажа без ток, ако ми остане време.
Май целта на технокрета е самия форум, а не темите в него.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #86 -: Януари 05, 2019, 10:12:00 pm »
Ксурнев на повечето от засмукалите темата външната страна на явлението им е ясна. Както и физиката за осми клас. В момента се опитваме да си "припомниме" неща от по горни класове. Ако си ги пропуснал защото си бягал да пушиш, ето сега е момента. Знанието е сила.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #87 -: Януари 05, 2019, 10:18:08 pm »
Още в промоцията ли сме или ще плащаме?

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #88 -: Януари 05, 2019, 10:26:19 pm »
Радико, при затваряне на една магнитна верига неминуемо се променя нейното магнитно съпротивление. Магнитната индукция "В" е пропорционална на магнитната проницаемост на тази верига. При константен ток магнитният поток "Ф" ще се увеличи толкова пъти колкото се увеличава и магнитната проницаемост. Няма как да няма индукция във другият проводник.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитен акумулатор на Лийдскалнин
« Отговор #89 -: Януари 05, 2019, 10:32:34 pm »
Разискванията в тази тема все още се въртят в сферата на "опен сорс" подлежащите на патент просто не ги коментирам.

Да бе Бат Ванко така е но само при променлив ток. При прав се случва това което казвам. Ако беше друго щеше да има постояннотокови трансформатори.