Автор Тема: Опити на Джон Хътчисън  (Прочетена 28940 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Опити на Джон Хътчисън
« -: Януари 02, 2019, 06:16:35 pm »
Рових се из нета да намеря некакви клипове с опитите на  Джон Хътчисън но не намерих, вероятно ги игнорират, не съм сигурен, затова някой може да си направи труда да пусне тук в тази тема историята на неговите опити. Знам че е Канадец и е правил внушителни опити с електромагнитни вълни и левитация. военните му конфискуват лабораторията която е в дома му, но той продължава да прави опити и след това. Сътворил е някъкъв кристал който неизтощимо се зареждал с електричество, повдигал е предмети с електромагнитовълнова левитация подобно на акустичната левитация, даже съм гледал клип в тубата но сега не мога да го намеря.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Опити на Джон Хътчисън
« Отговор #1 -: Януари 02, 2019, 06:26:49 pm »
Не знам какво и как си ровил, но е пълно с клипове:

https://www.youtube.com/watch?v=X-rpSOQfTMA

https://www.youtube.com/watch?v=BFJE2NgPXyo

https://www.youtube.com/watch?v=ufcsOjy9D1c

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Опити на Джон Хътчисън
« Отговор #2 -: Януари 02, 2019, 07:20:52 pm »
Не знам какво и как си ровил, но е пълно с клипове:

https://www.youtube.com/watch?v=X-rpSOQfTMA

https://www.youtube.com/watch?v=BFJE2NgPXyo

https://www.youtube.com/watch?v=ufcsOjy9D1c

Мерси Атос :) макар че в онази тема за времето си друг човек, но добре е да има разнопосочни мнения, истината се крие в спора ;) Дерзай :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Опити на Джон Хътчисън
« Отговор #3 -: Януари 02, 2019, 08:21:00 pm »
Всяка тема, всяка мисъл и всяко възприемане са си строго специфично локални.
Грешката на мнозина е, че не успяват да абстрахират разум от емоции и поради това се обърква обективността им.
Когато споря с някого, аз не атакувам човека в него (защото приемам, че и най-простият може да е по-стойностен като човек от мен), а тезата му, препоръчвам този подход на всеки!

Давай сега за Хътчисън, макар, че и него доста сме го чепкали...

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Опити на Джон Хътчисън
« Отговор #4 -: Януари 02, 2019, 08:53:18 pm »
Ее, Джонката си е класика :) Аз съм му фен и се интересувам от неговите експерименти от години. Пък е и удоволствие да го слуша човек как разяснява нещата, изглежда готин тип.
Технократ, провери как го търсиш по име, защото в тубата буквално е пълно с негови видеа и интервюта. Правилно се изписва John Hutchison.

Акустична левитация
https://www.youtube.com/watch?v=yQNU1gEkreQ

Кристални батерии
https://www.youtube.com/watch?v=PO_XFXNUjTI

Интервю с Джон, където разяснява доста от експериментите си, като накрая показва и чертежи на различни уреди
https://www.youtube.com/watch?v=L9q-T2nuAkI

Ще използвам случая да опиша един ефект, свързан с електричество и метал, на който скоро се натъкнах :) Ще се опитам да съм максимално ясен и кратък, че това си е феномен с повишена сложност за обрисуване.
С едно изречение - става въпрос за повишаване МЕХАНИЧНОТО съпротивление на алуминий (а предполагам и на мед), когато металът е под влияние на електрическо поле. Повишеното съпротивление се усеща като човек си прокара пръста по повърхността на метала и се проявява само при движение. При това проявлението е много странно. Върху пръста се усеща механична спирачка много подобна на ABS на автомобил - на пресекулки, като при всеки спирачен импулс се чува пукане. Колкото по-бързо човек си прокара пръста по алуминия - толкова спирачните импулси върху му нарастват, пуканията се усилват, но са с по-ниска честота. При бавно прокарване са с по-висока честота и по-слаби. Само при допиране на пръста (без движение) не се усеща и проявява абсолютно нищо.

Първия път забелязах този ефект докато си озонирах въздуха в работното помещение. Ръбовете на масата са с алуминиев обков и като случайно си прокарах ръката по него, го усетих и тогава си поиграх доста да разбера поведението му. Изглежда в алуминият по някакъв начин се индуцираше напрежение от умножителя (работещ на 20-30kV, без изводите да имат физически контакт с алуминия) и възникваше спирачният ефект. Този ефект реално не позволява на човек да усети добре текстурата на самия метал - сякаш гладкостта му изчезва докато явлението е налице. Изключително странно и поне за мен - необяснимо.

Една вечер, при провеждане на астрономически наблюдения с телескопа, го усетих и при камерката ми за планетарни снимки. Тя е малка (дали има и 5см), с алуминиев корпус, който отвън в по-голямата си част е боядисан в черно. Дори и през боята ефектът се прояви. Не се усеща никакъв ток, а само механичното съпротивление на пресекулки.
Какъв е този ефект - нямам никаква представа. Знам само, че трябва да имаме електричество и алуминий (най-вероятно става и с мед), за да се прояви.
Няма начин и други да не са го засичали, но вероятно не му обръщат внимание.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Опити на Джон Хътчисън
« Отговор #5 -: Януари 02, 2019, 09:04:02 pm »
Ее, Джонката си е класика :) Аз съм му фен и се интересувам от неговите експерименти от години. Пък е и удоволствие да го слуша човек как разяснява нещата, изглежда готин тип.
Технократ, провери как го търсиш по име, защото в тубата буквално е пълно с негови видеа и интервюта. Правилно се изписва John Hutchison.

Акустична левитация
https://www.youtube.com/watch?v=yQNU1gEkreQ

Кристални батерии
https://www.youtube.com/watch?v=PO_XFXNUjTI

Интервю с Джон, където разяснява доста от експериментите си, като накрая показва и чертежи на различни уреди
https://www.youtube.com/watch?v=L9q-T2nuAkI

Ще използвам случая да опиша един ефект, свързан с електричество и метал, на който скоро се натъкнах :) Ще се опитам да съм максимално ясен и кратък, че това си е феномен с повишена сложност за обрисуване.
С едно изречение - става въпрос за повишаване МЕХАНИЧНОТО съпротивление на алуминий (а предполагам и на мед), когато металът е под влияние на електрическо поле. Повишеното съпротивление се усеща като човек си прокара пръста по повърхността на метала и се проявява само при движение. При това проявлението е много странно. Върху пръста се усеща механична спирачка много подобна на ABS на автомобил - на пресекулки, като при всеки спирачен импулс се чува пукане. Колкото по-бързо човек си прокара пръста по алуминия - толкова спирачните импулси върху му нарастват, пуканията се усилват, но са с по-ниска честота. При бавно прокарване са с по-висока честота и по-слаби. Само при допиране на пръста (без движение) не се усеща и проявява абсолютно нищо.

Първия път забелязах този ефект докато си озонирах въздуха в работното помещение. Ръбовете на масата са с алуминиев обков и като случайно си прокарах ръката по него, го усетих и тогава си поиграх доста да разбера поведението му. Изглежда в алуминият по някакъв начин се индуцираше напрежение от умножителя (работещ на 20-30kV, без изводите да имат физически контакт с алуминия) и възникваше спирачният ефект. Този ефект реално не позволява на човек да усети добре текстурата на самия метал - сякаш гладкостта му изчезва докато явлението е налице. Изключително странно и поне за мен - необяснимо.

Една вечер, при провеждане на астрономически наблюдения с телескопа, го усетих и при камерката ми за планетарни снимки. Тя е малка (дали има и 5см), с алуминиев корпус, който отвън в по-голямата си част е боядисан в черно. Дори и през боята ефектът се прояви. Не се усеща никакъв ток, а само механичното съпротивление на пресекулки.
Какъв е този ефект - нямам никаква представа. Знам само, че трябва да имаме електричество и алуминий (най-вероятно става и с мед), за да се прояви.
Няма начин и други да не са го засичали, но вероятно не му обръщат внимание.

Най вероятно това е случай с натрупване на статично електричество, подобно на това когато събличаме през глава пуловер от текстил, но е по различно като ефект на електростатичната индукция. Вероятно в алуминият се индуктират вторични електричностатични полета. За Хътчинсън ме интересува, как постига левитация на предмети подложени на кръстосани електромагнитни полета. Подобна левитация на предмети се наблюдава и при кръстосани акустични вълни, това ме навява на мисълта че електромагнитните вълни трябва също както и акустичните да се разпространяват в някаква среда. За да се повдигне предмет само от вълново въздействие, трябва да има реакция на опората, в случая при акустичните вълни това е средата по която се разпространяват те, т.е Въздух, някакъв газ. Но за електромагнитните вълни това трябва да е само вездесъщият ефир, изглежда че и той има маса както въздухът, но съпротивлението му което оказва върху телата или трябва да е нищожно малко или нулево. Та това са ми разсъжденията.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Опити на Джон Хътчисън
« Отговор #6 -: Януари 02, 2019, 09:10:34 pm »
Хипарх, аз този ефект съм го засичал по алуминиев ръб на хладилник преди време. Докато е изключен хладилника липсва. Определено не е статично електричество, понеже то се изпразва при допир.
Според мен е някакъв "скин ефект", самосгенериране на високочестотен ток (хладно електричество) някъде по високите хармоници. На границата между електричеството и оргона. Диполът човешка кожа-алуминий става кондензатор, при по-бързо движение натрупването е по-бавно, но по-мощно, сякаш загребваш по повече енергия и пукането при "преливане"/препълване е по-силно ;D


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Опити на Джон Хътчисън
« Отговор #7 -: Януари 02, 2019, 09:20:03 pm »
Може да бъде забелязан и на хладилника и на печката и на микровълновата. Проявява се при ясеки електроуред с боядисан метален корпус. Алуминия също е изолиран.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Опити на Джон Хътчисън
« Отговор #8 -: Януари 02, 2019, 09:25:15 pm »
Според мен при Хътчисън (споделял съм го и друг път) се изваждат от равновесие външните орбитали на електроните, които обуславят силовото поле - това, което ни кара да възприемаме като твърда повърхност на предмета, въпреки огромните междумолекулни разстояния вътре в него!

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Опити на Джон Хътчисън
« Отговор #9 -: Януари 02, 2019, 10:25:30 pm »
Хипарх, аз този ефект съм го засичал по алуминиев ръб на хладилник преди време. Докато е изключен хладилника липсва. Определено не е статично електричество, понеже то се изпразва при допир.
Според мен е някакъв "скин ефект", самосгенериране на високочестотен ток (хладно електричество) някъде по високите хармоници. На границата между електричеството и оргона. Диполът човешка кожа-алуминий става кондензатор, при по-бързо движение натрупването е по-бавно, но по-мощно, сякаш загребваш по повече енергия и пукането при "преливане"/препълване е по-силно ;D

Да, не би трябвало да е статично електричество, още повече че ефекта може да се проявява и при ниски напрежения (48V захранване на споменатата камера). Връзката с оргона определено е добра идея, на мен също ми хрумна нещо подобно, но не съм сигурен какъв е точния механизъм на възникването. Вероятно Кадуцеус може да хвърли светлина тук според това какво се получава от оргонна гледна точка при наличие на ток, алуминий, някаква изолация отгоре му и човешки пръст. Но реално токът няма достъп до алуминия (иначе щеше да ни изтряска)... по-скоро се получава някаква частична индукция. Също така изглежда, че не се проявява само при AC, а и при DC, каквото е изходящото напрежение от йонизатора ми. Вярно, не е full wave rectified, но все пак. При него ефектът е много силен. При статичното електричество винаги прескача искра, а тук няма такова нещо (наблюдавал съм проявлението на тъмно). Има само възникване на чиста механична сила, която се проявява на импулси и е придружена със специфично пукане.
Мисля, че има голяма вероятност биоелектричеството от кожата да си взаимодейства по някакъв начин с индуцирани много слаби токове (било то и вихрови) в метала, като Радико най-вероятно е прав, че трябва да има някаква изолация, дори тя да представлява само окис.
За този ефект тогава търсих дълго из нета, но не излезе абсолютно нищо.
Сега като се порових пак излезе това: https://www.youtube.com/watch?v=wYAMpj04WOo
Пеещо празно кенче :D Алуминият вибрира с висока честота, незнайно заради какво. Други също са ставали свидетели на такова нещо.

Относно ефектите на Хътчисън, дали ще е звук или електричество - все е вид вибрация :) Ако се уцели правилната за даден обект и материал, ще възникнат някои интересни явления, но за впечатляващи ефекти ще трябва преплитане на електростатика с радиовълни по определен начин. Според мен тогава предметът се "отваря" (т.е. лъченията и честотите вече имат достъп до всяка негова частица, а не само до повърхностните) и може да бъде временно модифициран на субатомно ниво.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Опити на Джон Хътчисън
« Отговор #10 -: Януари 02, 2019, 10:47:24 pm »
Премерете си напрежението на корпуса на уредите спрямо сигурна земя (не тази на енергото, както и определено не към нулата). Ще останете учудени от резултата и ще разберете откъде идват тия усещания... :)

П.С. Понякога има само потенциал, но не и верига, така че трябва да мерите с някакъв високоомен волтметър. Обикновен фазомер с газоразрядна лампичка вътре понякога също хваща "течовете".

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Опити на Джон Хътчисън
« Отговор #11 -: Януари 02, 2019, 11:06:17 pm »
  Имах едно импулсно захранване в метална кутия, което проявяваше този ефект. С негова помощ изгорих една звукова карта. Оказа се, че бие ток от него и го поставих внимателно в кошчето. Явно утечката е доста под 30мА, защото ДТЗ не я хваща.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Опити на Джон Хътчисън
« Отговор #12 -: Януари 02, 2019, 11:43:36 pm »
Въпросът е защо не се усеща нищо като ръката е допряна неподвижно към метала? Само като се плъзга по него и започват пуканията и съпротивлението. Но не се усеща като ток... по-различно е. Все едно по метала има резки издатини или вдлъбнатини, които възпират пръстите, а реално е съвсем гладък. След изключване на захранването ефектът спира и металът отново се чувства гладък. При намокряне на ръката проявлението отслабва или изчезва, кожата трябва да е суха.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Опити на Джон Хътчисън
« Отговор #13 -: Януари 02, 2019, 11:49:22 pm »
Виж с'я ... ако имаш много малък теч в момента в който допреш ръката напрежението "кляка". Усещаш тока в момента на допир само. Триенето вероятно разкъсва веригата и дава време да се "напомпи" нова доза напрежение което да усетиш. Някой кондензатор, бобина ... дори корпуса на уреда може да задържи някакъв мижав капацитет който да усещаш за монент преди да "изтече" през тялото ти.

Сложи волтметъра на DC и мери още веднъж за всеки случай...

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Опити на Джон Хътчисън
« Отговор #14 -: Януари 03, 2019, 12:03:10 am »
Не мисля, че това е обяснението. При допиране не се усеща абсолютно нищо - няма разреждане към кожата. Триенето става с плътно долепени до метала пръсти и всъщност колкото по-плътно са долепени (и се плъзгат), толкова по-силен е ефекта. И още нещо важно - колкото по-бързо се плъзга ръката, толкова по-силно става съпротивлението и пуканията са по-шумни. Наподобява малко диамагнетичният ефект при движение на магнит спрямо алуминий или мед, но тук съпротивлението не е постоянно, а на импулси. Не е неприятно (много добре знам как се усеща ток, "удряли" са ме най-различни напрежения и знам как е :) ), това нещо можеш да го правиш постоянно и даже е приятно и интересно.
Следващия път ще пробвам замерване с мултицета и сигурно ще хване нещо, но в случая е интересен самия механизъм на явлението и какво точно представлява.