Автор Тема: Осъществен безжичен пренос на електроенергия  (Прочетена 28762 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Осъществен безжичен пренос на електроенергия
« Отговор #15 -: Януари 03, 2019, 09:54:02 am »
И всички хора чувствайки се независими, само още по-жестоко сами си стягат оковите. Нима не стана така с мобилните комуникации? При старото поколение помнещо жичните аналогови връзки  не е чак трагично, обаче при подрастващите....
Изобщо не споделям идеята, че мобилните комуникации създават чувство на независимост! Да, демагогията сред по-младите е в застрашаващи размери...да не говорим, че за голям процент от тях, понятието  интернет се изчерпва с...фейсбук?
Опитайте се да лишите тийнейджър от мобилния му телефон за 2-3 дена (съответно и от таблет и компютър), да видите ефекта?
Защо да ни чипосват с импланти, след като ние вече с радост го правим сами?
Всеки си носи с гордост личния чип в джоба...



Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Осъществен безжичен пренос на електроенергия
« Отговор #16 -: Януари 03, 2019, 10:18:03 am »
Е не си прав атос наистина създават ЧУВСТВО на независимост.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Осъществен безжичен пренос на електроенергия
« Отговор #17 -: Януари 03, 2019, 10:19:03 am »
Е не си прав атос наистина създават ЧУВСТВО на независимост.
Да, в този контекст съм съгласен! Създават го за тези, които не се замислят много-много...просто е гениално измислено - създавайки все по-голяма зависимост, се насажда усещане за независимост.

Неактивен sorrry

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 145
Re: Осъществен безжичен пренос на електроенергия
« Отговор #18 -: Януари 03, 2019, 02:50:30 pm »
Това имах и аз пред вид.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Осъществен безжичен пренос на електроенергия
« Отговор #19 -: Януари 03, 2019, 03:18:57 pm »
Така е, но ще добавя че еднопроводимост (проводимост на ел. вибрациите само по един кабел/проводник, което Тесла многократно е демонстрирал)
Демонстрация на пренос на електричество по един проводник може да покаже всеки, предполагам и ти включително. Преноса на електричество и в момента се осъществява еднопроводно, вторият проводник е за електромера и е значително по-къс.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Осъществен безжичен пренос на електроенергия
« Отговор #20 -: Януари 03, 2019, 03:36:18 pm »
Демонстрация на пренос на електричество по един проводник може да покаже всеки, предполагам и ти включително. Преноса на електричество и в момента се осъществява еднопроводно, вторият проводник е за електромера и е значително по-къс.
Еднопроводен пренос на ЕНЕРГИЯ има на много места, за съжаление е негоден за масово ползване метод. А вторият проводник въобще не е за електромера.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Осъществен безжичен пренос на електроенергия
« Отговор #21 -: Януари 03, 2019, 04:52:10 pm »
В момента преноса на електроенергия ниско напрежение 230V 50Hz се пренася по ЕДИН проводник. Тъй наречената 'фаза' е активния проводник. 'Нулата' е заземена в трафопоста. Спокойно вместо 'нула' можете да ползвате добро заземяване и фазата. Енергията пак ще си я има и ще се отчете на електромера.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Осъществен безжичен пренос на електроенергия
« Отговор #22 -: Януари 03, 2019, 05:06:31 pm »
Аа, valex не заблуждавай колегите с тези приказки неподкрепени от никакъв опит. В горния пост много ясно ти казаха как стоят нещата и те не подлежат на коментар.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Осъществен безжичен пренос на електроенергия
« Отговор #23 -: Януари 03, 2019, 05:07:48 pm »
Един от фазата до печката и ОЩЕ ЕДИН от печката до земята та станаха два.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Осъществен безжичен пренос на електроенергия
« Отговор #24 -: Януари 03, 2019, 05:11:32 pm »
Абе...енергото като ти пуска ток до нова къща, никога не прекарва само един проводник и да ти викат - другия си го бодни там, в градината някъде ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Осъществен безжичен пренос на електроенергия
« Отговор #25 -: Януари 03, 2019, 05:46:02 pm »
Ако говориме за преноса от ГСМ клетката до антената там по фидера може да се каже, че имаме еднопроводен пренос. Със някой условия разбира се. При оптичните влакна обаче си е безусловен еднопроводен пренос.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Осъществен безжичен пренос на електроенергия
« Отговор #26 -: Януари 03, 2019, 11:16:55 pm »
Демонстрация на пренос на електричество по един проводник може да покаже всеки, предполагам и ти включително. Преноса на електричество и в момента се осъществява еднопроводно, вторият проводник е за електромера и е значително по-къс.
Че сравнително лесно може да се покаже предполагам зависи от разбирането за лесно, но така е, не е много трудно да се покаже ефекта като се следват вече установени схеми ( аз също съм пускал видео на страниците на форума, на подобен принцип макар и с малко по друга конструкция, от посочените по долу). Въпреки това, има хора които правят, показват и пак не им е ясно какво точно става. Абсолютно същото е като с окисляването на твърдо гориво. Много хора горят такива горива, и огромна част от тях страшно неефективно, понеже изобщо не разбират какво става при динамиката на процеса.

За да няма недоразумения, схемата за която аз говоря е добре показана тук: https://www.youtube.com/watch?v=qMX8Lcu7X2o
Във случай в който имаме направите локално заземяване, или връщане  до електромера ( и тогава заземяване, което е вашия случай ), или тръшване през метален проводник обратно до станция. И в трите случая имаме два проводника. В първите два случая единия е фазата а другия е заземяването, или може би вие си мислите че Земята не е проводник   ::) , ако е така, може да прочетете относно "безкабелната" трансмисията на енергия през Земната кора което Тесла е демонстрирал.

При този опит, отново имаме еднопроводно предаване на ел. вибрации: https://www.youtube.com/watch?v=ARCLD3qgjmI
само проводника, по които се предават те, тук се явява заземяването, което човека показва на 10-тата секунда, макар да си мисля, че и той не разбира точно какво всъщност става, на база наименованието на видеото му.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Осъществен безжичен пренос на електроенергия
« Отговор #27 -: Януари 03, 2019, 11:46:06 pm »
Темата е интересна, но не се слагат повече консуматори да се провери има ли усилване на енергията в подобен опит  https://www.youtube.com/watch?v=ARCLD3qgjmI, тъй като имаме сферична вълна в безжичния участък?

От тук може да се сложат два или повече точкови източника (предаватели, ТТ) за интерференция, най-вероятно тогава ще има усилване на енергията.
СЕ е пред очите ни!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Осъществен безжичен пренос на електроенергия
« Отговор #28 -: Януари 04, 2019, 08:57:21 am »
Ако говориме за преноса от ГСМ клетката до антената там по фидера може да се каже, че имаме еднопроводен пренос. Със някой условия разбира се. При оптичните влакна обаче си е безусловен еднопроводен пренос.
Да, така е. И сигналът с "n" на брой канали от кабелната телевизия може да работи и с един проводник(макар и с лошо качество), но трябва да се прави разлика между информационен сигнал и захранваща енергия, чиито кабели са подложени на голямо натоварване.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Осъществен безжичен пренос на електроенергия
« Отговор #29 -: Януари 04, 2019, 09:17:22 am »
Момчета я първо определете какво означава ЕДНОПРОВОДНО предаване на енергия и тогава бройте жиците :)