Автор Тема: Що е то време  (Прочетена 101668 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то време
« Отговор #30 -: Декември 17, 2018, 11:21:02 am »
Добре де извинявам се за сарказма, но съм приел този форум за нещо към което принадлежа вече и това много променя отношението ми към случващото се тук.
А въпроса ми от предния пост остава висящ. Кпе от двете да приема.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Що е то време
« Отговор #31 -: Декември 17, 2018, 11:45:17 am »
Добре де извинявам се за сарказма, но съм приел този форум за нещо към което принадлежа вече и това много променя отношението ми към случващото се тук.
А въпроса ми от предния пост остава висящ. Кпе от двете да приема.

Кое остава висящо, обясних че причиноследствената връзка няма отношение към времето, даже има причиноследствени събития които се случват почти мигновено и времето за случването им може да се пренебрегне. Например възбуден атом излъчва мигновено, в някои случаи не е така, но обикновенно става мигновенно. Причината за възбуда на атома е поглъщането на ЕМВ с определена честота, следва излъчване, знечи имаме причиноследствена връзка, която се реализира за нулев период от време. Сплетените квантови състояния също са показател за същото.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Що е то време
« Отговор #32 -: Декември 17, 2018, 12:41:47 pm »
Ради, Ради! - Радославе! - трупаш на ум брой свои обиколки около Слънцето и всячески продължаваш да твърдиш, че БРОЕНЕТО е време - и ако щеш вярвай, но предвид ЗАДАДЕНОТО предварително УСЛОВИЕ, че приемаме да назоваваме ПОСЛЕДОВАТЕЛНОСТТА от местоположения на Земята около Слънцето като "време" - Да! СЪГЛАСЯВАМ СЕ! - но това е "ПО УСЛОВИЕ" между нас ДВАМАТА, докато поколенията след нас, го приемат вече БЕЗ УСЛОВИЕ, и точно поради това настъпват ГОЛЕМИТЕ НЕДОРАЗУМЕНИЯ - и в науката!
Можеш цяла година да седиш и да си местиш чашата на различни места по масата, но това е само и единствено МЕСТЕНЕ НА ЧАША... не е "време".
"Време" е, когато броиш колко пъти местиш чашата по масата - СРАВНЕНО (примерно) с БРОЙ ТИКТАКАНИЯ НА УСТРОЙСТВОТО НАРЕЧЕНО ЧАСОВНИК. Къде е тук ВРЕМЕТО? - КОГАТО ТИ БРОИШ САМО И ЕДИНСТВЕНО КОЛКО ПЪТИ ЧАШАТА СМЕНЯ МЯСТОТО СИ - НА ФОНА НА ЕДИ КОЛКО СИ МИЛИОНА ТИКТАКАНИЯ НА ЧАСОВНИКА.
Това, че човек се е научил да си брои пръстите, не означава, че в Природата има някакво РЕАЛНО измерение нарицаемо само и единствено "по условие" от човека - "ВРЕМЕ".
Ако махнеш човека - къде е Времето? - броил, броил .... умрял, и заедно с него - УМРЯЛО, само и единствено НЕГОВОТО ЛИЧНО "време".
Знам, че си съгласен с факта, че Твоето лично "време" е различно от личното "време" на всички останали човеци. И още по-добре знаеш, че това е така, защото всеки човек има свое индивидуално УСЕЩАНЕ за Процесуалностите, които го заобикалят. Искам да кажа, че дори ти самият си забелязал, че "веднъж времето ти тече бързо" - "друг път бавно"... въпрос на психология вече, на метаболизъм ако щеш, на неуловими процеси в мозъчната ни дейност, които създават различни наши впечатления за "скоростта" с която се случват (само наглед) привидно еднакви процеси. Но това само по условие приемаме, че е "време" - нищо повече. Именно това е ФИКЦИЯТА... АБСТРАКЦИЯТА, и способността ни да си Фантазираме дори!
Можем да сравняваме всякакви Процесуалности в Природата с "броя тиктакания на часовника", или с ядрения разпад на еди какво си, но това не прави и не създава от нашето броене или сравнявания - време.
 
А именно всички тези наши действия - да броим, да сравняваме, да отъждествяваме, да съотнасяме и пр. - го правим за да разберем - за да разбере нашият Ум, ако щеш Разум...
Махни умът, махни Разумът - и пак ще се окаже, ЧЕ ВРЕМЕТО НЕ СЪЩЕСТВУВА! - остават само НЕПРЕСТАННО ПРОМЕНЯЩИТЕ СЕ ПРОЦЕСИ ВЪТРЕ И ИЗВЪН НАС.
МАХНИ ЧАСОВНИКА, МАХНИ БРОЕНЕТО И СРАВНЯВАНЕТО, МАХНИ ЕТАЛОНИТЕ, МАХНИ ПРЕДПОСТАВЕНИТЕ УСЛОВИЯ, И ЩЕ СЕ ОКАЖЕ, ЧЕ 2 + 2 винаги е равно само и единствено на 4.
И че имаме само 3D пространствена (отново) фиктивна мерност - височина, ширина и дълбочина!
Това, което може би се случва в точките на количествена сингуларност, не е 4, 5 или n-мерно количество или пространственост - пак е 3-мерно, но нямаме такива уреди, с които да наблюдаваме ПРОЦЕСИТЕ и само ПРОЦЕСИТЕ там някъде...

Понятията "минало, настояще и бъдеще" са само и единствено граматически форми на изказ. Словесности! - без никаква реална форма. Не казвам (както някои с религиозни затъмнения), че Реалността е Фикция - не!
Казвам, че нашите словесни определения само подпомагат Мисловността ни, да добива представа за Процесуалностите. Дори сентенцията "Живееш само ТУК и СЕГА!" пак е условна - защото това "ТУК" се променя непрестанно, а това "СЕГА" може да бъде само и единствено някакво МИГновено усещане за Нещо Ставащо.
Оттук и извода, че "състояния" или неща, които "СТОЯТ", пък били те и някакви имагинерни взаимодействия - също НЕ СЪЩЕСТВУВАТ.
Всичко непрестанно се ПРОМЕНЯ!

Много съжалявам за тази моя пространност на обясненията, но явно е, че те са необходими Някому, за да си обясни по-добре Реалността.

Технократе! - вървиш много добре в разсъжденията. На въпроса ти за Пространството отговарям с една моя сентенция:
"Пространството е аналог на ВСЕ-ЗАПЪЛНЕНОСТТА" - оттук, че всичко, чийто словесен корен е ПрострЯнство има своите условни 3D измерения (фикции) и своите също фиктивни Количествени и Качествени други (само по форма) измерения.

Никой обаче, не може да каже нищо за това, дали ПрострЯнството има своите лимеси (пределности) или ги няма!

Тук и "бог" не знае нищо по въпроса!
(питах го оня ден!!!)  ;D ;D ;D
« Последна редакция: Декември 17, 2018, 01:04:00 pm от Maistora52 »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Що е то време
« Отговор #33 -: Декември 17, 2018, 12:55:40 pm »
Един интересен филм, който гледах наскоро, и силно резонира с духа на тази тема е "Г-н Никой" (Немо) от 2009 г.
Има го на Замундата...

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Що е то време
« Отговор #34 -: Декември 17, 2018, 01:08:39 pm »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Що е то време
« Отговор #35 -: Декември 17, 2018, 01:15:35 pm »
Не tobo, това, което си посочил е някакъв екшън...

Ето за този става въпрос:
(Mr. Nobody 2009)
http://zamunda.net/banan?id=510621&hit=1&t=movie

Всъщност... нека това бъде коледният ми поздрав към всички съфорумци! :)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Що е то време
« Отговор #36 -: Декември 17, 2018, 01:22:24 pm »
Цитат
Технократе! - вървиш много добре в разсъжденията. На въпроса ти за Пространството отговарям с една моя сентенция:
"Пространството е аналог на ВСЕ-ЗАПЪЛНЕНОСТТА" - оттук, че всичко, чийто словесен корен е ПрострЯнство има своите условни 3D измерения (фикции) и своите също фиктивни Количествени и Качествени други (само по форма) измерения.

Даже цялото празно пространство да се запълни с материя, пространството пак няма да изчезне, защото материята запълваща цялото празно пространство ще има обем 3 D от това следва простото и ясно заключение, че пространството е форма на съществуване на материята.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Що е то време
« Отговор #37 -: Декември 17, 2018, 03:36:05 pm »
Времето не е фикция!
Фикция е само начинът на възприемането му от човек! Отчитайки единствено това, изпадате в крайности, като тотално отричате съществуването му!

Това, което се има предвид, когато се използва понятието ВРЕМЕ в технически и научен смисъл, означава само и единствено ПОСЛЕДОВАТЕЛНОСТ ОТ НАБЛЮДАЕМИ, ИЛИ ПРЕДПОЛАГАЕМИ ПРОЦЕСИ.

Ако време не съществуваше изобщо, подобна ПОСЛЕДОВАТЕЛНОСТ или ПРОЦЕС няма как да БЪДЕ!
Това е такова противоречие, че за да е вярно, единствената логика е че...човек създава времето!
Не е ли лееееко арогантна подобна идея?

Дори и така да е (нищо, че звучи абсурдно), това означава, че човек, в ролята си на "създател" на времето, би могъл и да го унищожава/манипулира/натрупва или да го изважда от събития и явления, дори от себе си!

Махни умът, махни Разумът - и пак ще се окаже, ЧЕ ВРЕМЕТО НЕ СЪЩЕСТВУВА! - остават само НЕПРЕСТАННО ПРОМЕНЯЩИТЕ СЕ ПРОЦЕСИ ВЪТРЕ И ИЗВЪН НАС.
МАХНИ ЧАСОВНИКА, МАХНИ БРОЕНЕТО И СРАВНЯВАНЕТО, МАХНИ ЕТАЛОНИТЕ, МАХНИ ПРЕДПОСТАВЕНИТЕ УСЛОВИЯ, И ЩЕ СЕ ОКАЖЕ, ЧЕ 2 + 2 винаги е равно само и единствено на 4.
Без наличие на време, няма как да има промяна! Всички вероятности и (иначе моментни) състояния от един процес, биха съществували паралелно!
Дотук - фактите, които човек възприема за факти и евентуалната критика на тази теза!

Сега обаче...има и други факти, нали?
Хора, надарени с особени способности умеят да проникват в информация от минало и бъдеще, това е неоспоримо, наблюдавано и описвано от хиляди...
Това означава, че все-пак, по някакъв начин, всички "моментни състояния" от събития и процеси съществуват паралелно!
Както и друг път съм казвал, това, което ние приемаме за моменти от  събитията, процесите и явленията е ИНФОРМАЦИЯ ЗА СЪСТОЯНИЕ!
Тази информация е налична в Акаша (вселенският хард диск) цялата накуп!
По същия начин, по който е налична цялата информация едновременно от една прочитна книга, вкарана в компютъра ни! Компютърът ни няма усещане за хронология, той не чете, броейки страниците, само ни ги предоставя в такъв ред, за да можем да си създадем нашата илюзия за хронологична последователност!
Самата ни логика е безсилна да работи без представа за ПОСЛЕДОВАТЕЛНОСТ и оттам - причинно-следствени връзки!
Самият ни разум не може да функционира без представата за време!
Бях го казал преди време - ако махнем от едно изречение всички думи, които съдържат времеви компоненти, изчезва всякакъв смисъл и...изобщо няма и мисъл, де!

Това обаче не означава, че времето не съществува или че е човешка измислица! Животните също имат усещане за време, макар и по-ограничено от нашето!
Но означава може би, че време без живот няма?
Означава, че е един вид "пространствен ръкав" (не знам как да го нарека, нямаме понятие), в който и чрез който е единствено възможно да съществува и да се развива разума и живота изобщо!
Просто, когато е създаден живота, той е предопределен да се развива в този  "пространствен ръкав" - време!
Кой го е предопределил, защо, кога  - това са други екзистенциални въпроси!

Изводът, който естествено се налага е, че времето сякаш е някакъв измислен (от някого, но не от човек) пространствен параметър, за да може да се "разгръщат" в съществуването си живот, разум и изобщо цивилизации!
Измислен, но реално съществуващ, все-пак!

« Последна редакция: Декември 17, 2018, 04:06:15 pm от atos »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Що е то време
« Отговор #38 -: Декември 17, 2018, 03:59:18 pm »
Радико е прав, проблемът ви е че не си пускате чешмата!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Що е то време
« Отговор #39 -: Декември 17, 2018, 05:16:42 pm »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ами просто нямам вече думи!

Виждам само, отново и отново едни безкрайно заплетени стереотипни представи идващи от преди "времето" на Евклид, когато още тогава - най-маститите умове на древна Елада са правили опити да обяснят "Що е то "времето" - тече ли, върти ли се, прави ли лупинги, подскача ли "на един крак" и въобще - подобно апориите на Зенон - мести ли се, мести ли нас, или ние го местим НАПРЕД-НАЗАД? - така че - ама Как Така Ахил Никога не може да изпревари Костенурката?  Как така изстреляната стрела Никога не достига целта си и пр.
Същите по форма словесни еквилибристики ми се представят като доказателствен материал и тук, и съвсем не ми е работа да се превръщам насила в Зенон, и да доказвам или приемам небивалици!

Смятам за неразумно от моя страна да продължавам да обяснявам, че - например - като си пусна Именно чешмата - ТЕЧЕ ВОДА, а не "време" ... че тази изтекла вода се включва в безкрайния воден кръговрат и че никога една и съща вода не преминава отново на същото място - така твърдят най-големите Философи, и аз просто се съгласявам с тях, обаче - лупингите, които прави баш Аристотел - са просто зашеметяващо "изсмукани от пръстите" - изчетете много внимателно книгата "Времето" от съставителя й Леон Митрани и ще разберете каква е простата Истина!

Предлагам един също така хитър номер - да се види, що е то "време" ?! - пак с чешмата, но или изчакайте да ви спрат водата централно или вие сами си я спрете от входящия след водомера кран и... Тогава като отворите крана на чешмата, гледайте какво тече! - наистина - казвам ви - тече нещо, НЯКЪДЕ, НО не от чешмата, и без да си кривя душата, казвам в прав текст и то най-сериозно - започва да тече именно ВРЕМЕ - в очакване да потече Вода!
Сещате ли се какъв е номерът тук? - не! Мислите си, че ви будалкам! НЕ! - не ви будалкам!
Но не от чешмата тече Времето, Времето за което Разумните биха казали че тече - тече в нашия Мозък! Само там тече времето! - никъде другаде! - КАТО ПОСЕДИТЕ ТАКА НЕ ПО-МАЛКО ОТ 1 ЧАС ПРЕД ОТВОРЕНАТА ПРАЗНА ЧЕШМА - ТОВА Е ПРОЦЕС, МЕДИТАЦИЯ - САМИ ЩЕ РАЗБЕРЕТЕ КАКВО КЪДЕ ТЕЧЕ И КАК!

На моите опоненти тук, мисля, че просто им е необходимо ОЩЕ ЖИТЕЙСКО ВРЕМЕ (разбирай като процес на Просветление!) - за да достигнат най-малкото поне до религиозният будистки постулат или неговата по-съвременна окултна версия, която обяснява същото, което и аз... но...
...
Аз продължавам нататък, а който не разбира, да си пуска водата от чешмата и да мисли! - да видим колко вода ще изтече, докато се разбере, че тече само вода! Не време!
Тече нещо което го има. Нещо което го няма не може да тече - нито да се измерва, нито да се манипулира по какъвто и да е начин - освен! - както казва един от Другите Големи - да се словоблудства!

Айде хванете го пустото му и време, и ми го покажете!...
ЛОШОТО Е, ЧЕ ЩЕ ТРЯБВА ДА СИ ИЗПОИЗРЕЖЕТЕ ГЛАВИТЕ, ЗАЩОТО САМО ТАМ - ПРИЖИВЕ - Е БИЛО ВЪЗМОЖНО ДА ТЕЧЕ ВРЕМЕ!
Резнат ли му главата, за съответния времето изчезва. Ами същото е и в Природата - за да съществува - само и единствено ПРЕДСТАВА за - Време - трябва наличност от Разум!

Сега остава да се появи следващия Философ, който твърдо е убеден, че Природата е Разумна сама по себе си!

Действайте! Времето е в Нас и ние сме във Времето!

« Последна редакция: Декември 17, 2018, 05:44:44 pm от Maistora52 »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Що е то време
« Отговор #40 -: Декември 17, 2018, 06:16:05 pm »
Atos, без да се опитвам да те оборвам, отново споделям лични... прозрения, базирани на преживявания:

Да, настоящето е "моментно състояние", но от едно доста фриволно играещо въже от вероятности. В миналото то е доста по-твърдо, отколкото в бъдещето. Бъдещето не е лесно да бъде предсказано, защото то е... хем съвместно, хем глобално творчество, базирано както на някакви относително твърдо зададени планове, така и на свободна воля. Добрите "предсказвачи" на бъдещето имат познанието и интуицията да различават зърното от плявата, т.е. важните и по-твърдо зададени събития от бъдещето, които е много по-вероятно да се сбъднат, отколкото "събитийния шум" от маловажни бъдещи събития.
От друга страна миналото е много по-строго фиксирано от бъдещето, но то също може да бъде променяно.
Та "филмът на реалността" не е точно като кинолента, на която всички кадри са подредени и фиксирани един след друг, и ти можеш да отидеш на произволен кадър и да го погледнеш, независимо кой кадър от филма прожектира апаратът в киното в момента... Бъдещите кадри са замазани, и колкото в по-далечното бъдеще се опитваш да погледнеш, толкова по-играещи и нестабилни са те...
Миналото е доста по-добре фиксирано, но по-силни "разтърсвания" в метасъзнанието са способни да променят и него.

Опит за обяснение на всичко това (може да се възприема и като метафора) са дали още древните, като тезата е, че всичко това, включително и времето, съществува само в съзнанието... не в човешкото, в глобалното. "Сънят на Брахман" ли нещо такова му викат... Реалността е един сън на метасъзнанието. Цялата физика е вътре, времето, СЕ-то, всичко... Физиката, чиито закони ни изглеждат неумолими и непреодолими, също е част от съзнанието, само че... някаква "автоматизирана" част, нещо подобно на това, което понастоящем се опитваме да направим чрез компютрите и роботите - те да ни заместят в най-отегчителните и нетворчески дейности, които сме длъжни да извършваме, за да оцеляваме в чисто физически план.

И пак стигаме до отколешния въпрос: "Кое е първичното? Кокошката (физическия свят, материята) или яйцето (Съзнанието)?" За мен е второто... Не мога да го докажа, но съм убеден в това на базата на личните си опитности и преживявания. Който си направи труда, и загуби съответното време и енергия, да ги повтори (или да мине през аналогични), ще достигне до много подобни изводи.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Що е то време
« Отговор #41 -: Декември 17, 2018, 06:18:33 pm »
Ясно е, че Maistora52 и технократ са "духовници" или "платоници както искате, за които светът е плод единствено и само на тяхното съзнание, с тяхното умиране умира и светът. Ебахти и противоречието технократ а пък духовник, някой тук май не е в час. Но защо е нужно да ми навирате вашето мислене, така както педалите си врат гъза по билдбордове. Колко е просто да го кажете, че има две движение за осъзнаване на света, едното е духовно, това на Платон,  другото материалистично това на Аристотел. Факта, че пишете и спорите в един материален свят е достатъчно доказателство за кашата, която е овладяла мозъка ви.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то време
« Отговор #42 -: Декември 17, 2018, 06:48:10 pm »
Весо отново нищо не мога да кажа срещу това даже този път абсолютно нищо. Даже бих добавил, че дали по време или след снимките на матрицата се е запалил много по будизма. Аз лично за себе си смятам че е опасно да се занимава човек с това ниво преди да си е изяснил нещата в по долното ниво. Не казвам, че е невъзможно рисковано е, както за психиката така и за живота.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Що е то време
« Отговор #43 -: Декември 17, 2018, 10:40:14 pm »
Ясно е, че Maistora52 и технократ са "духовници" или "платоници както искате, за които светът е плод единствено и само на тяхното съзнание, с тяхното умиране умира и светът. Ебахти и противоречието технократ а пък духовник, някой тук май не е в час. Но защо е нужно да ми навирате вашето мислене, така както педалите си врат гъза по билдбордове. Колко е просто да го кажете, че има две движение за осъзнаване на света, едното е духовно, това на Платон,  другото материалистично това на Аристотел. Факта, че пишете и спорите в един материален свят е достатъчно доказателство за кашата, която е овладяла мозъка ви.

Прочел дявола евангилието и решил че господ е грешен, та и ти така  ;D

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Що е то време
« Отговор #44 -: Декември 17, 2018, 10:41:09 pm »
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ами просто нямам вече думи!

Виждам само, отново и отново едни безкрайно заплетени стереотипни представи идващи от преди "времето" на Евклид, когато още тогава - най-маститите умове на древна Елада са правили опити да обяснят "Що е то "времето" - тече ли, върти ли се, прави ли лупинги, подскача ли "на един крак" и въобще - подобно апориите на Зенон - мести ли се, мести ли нас, или ние го местим НАПРЕД-НАЗАД? - така че - ама Как Така Ахил Никога не може да изпревари Костенурката?  Как така изстреляната стрела Никога не достига целта си и пр.
Същите по форма словесни еквилибристики ми се представят като доказателствен материал и тук, и съвсем не ми е работа да се превръщам насила в Зенон, и да доказвам или приемам небивалици!

Смятам за неразумно от моя страна да продължавам да обяснявам, че - например - като си пусна Именно чешмата - ТЕЧЕ ВОДА, а не "време" ... че тази изтекла вода се включва в безкрайния воден кръговрат и че никога една и съща вода не преминава отново на същото място - така твърдят най-големите Философи, и аз просто се съгласявам с тях, обаче - лупингите, които прави баш Аристотел - са просто зашеметяващо "изсмукани от пръстите" - изчетете много внимателно книгата "Времето" от съставителя й Леон Митрани и ще разберете каква е простата Истина!

Предлагам един също така хитър номер - да се види, що е то "време" ?! - пак с чешмата, но или изчакайте да ви спрат водата централно или вие сами си я спрете от входящия след водомера кран и... Тогава като отворите крана на чешмата, гледайте какво тече! - наистина - казвам ви - тече нещо, НЯКЪДЕ, НО не от чешмата, и без да си кривя душата, казвам в прав текст и то най-сериозно - започва да тече именно ВРЕМЕ - в очакване да потече Вода!
Сещате ли се какъв е номерът тук? - не! Мислите си, че ви будалкам! НЕ! - не ви будалкам!
Но не от чешмата тече Времето, Времето за което Разумните биха казали че тече - тече в нашия Мозък! Само там тече времето! - никъде другаде! - КАТО ПОСЕДИТЕ ТАКА НЕ ПО-МАЛКО ОТ 1 ЧАС ПРЕД ОТВОРЕНАТА ПРАЗНА ЧЕШМА - ТОВА Е ПРОЦЕС, МЕДИТАЦИЯ - САМИ ЩЕ РАЗБЕРЕТЕ КАКВО КЪДЕ ТЕЧЕ И КАК!

На моите опоненти тук, мисля, че просто им е необходимо ОЩЕ ЖИТЕЙСКО ВРЕМЕ (разбирай като процес на Просветление!) - за да достигнат най-малкото поне до религиозният будистки постулат или неговата по-съвременна окултна версия, която обяснява същото, което и аз... но...
...
Аз продължавам нататък, а който не разбира, да си пуска водата от чешмата и да мисли! - да видим колко вода ще изтече, докато се разбере, че тече само вода! Не време!
Тече нещо което го има. Нещо което го няма не може да тече - нито да се измерва, нито да се манипулира по какъвто и да е начин - освен! - както казва един от Другите Големи - да се словоблудства!

Айде хванете го пустото му и време, и ми го покажете!...
ЛОШОТО Е, ЧЕ ЩЕ ТРЯБВА ДА СИ ИЗПОИЗРЕЖЕТЕ ГЛАВИТЕ, ЗАЩОТО САМО ТАМ - ПРИЖИВЕ - Е БИЛО ВЪЗМОЖНО ДА ТЕЧЕ ВРЕМЕ!
Резнат ли му главата, за съответния времето изчезва. Ами същото е и в Природата - за да съществува - само и единствено ПРЕДСТАВА за - Време - трябва наличност от Разум!

Сега остава да се появи следващия Философ, който твърдо е убеден, че Природата е Разумна сама по себе си!

Действайте! Времето е в Нас и ние сме във Времето!
Браво прекрасен пост ;)