Автор Тема: Що е то време  (Прочетена 102666 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то време
« Отговор #60 -: Декември 22, 2018, 07:29:37 pm »
Не няма да им изглежда като писец щото той е тримерен а техният свят е двумерен. Ще виждат сечението на молива демек двумерна фигура с кръгла форма, ако разбира се молива е цилиндричен. По между пръстите ти обаче няма да има абсолютно нищо от техния свят, въпрвки това те ще са напълно убедени, че ТАМ ИМА НЕЩО, а реално има само едва забележимо закривяване на равнинният им свят.
С бонус въпроса какво стана.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Що е то време
« Отговор #61 -: Декември 22, 2018, 08:29:38 pm »
Не няма да им изглежда като писец щото той е тримерен а техният свят е двумерен. Ще виждат сечението на молива демек двумерна фигура с кръгла форма, ако разбира се молива е цилиндричен. По между пръстите ти обаче няма да има абсолютно нищо от техния свят, въпрвки това те ще са напълно убедени, че ТАМ ИМА НЕЩО, а реално има само едва забележимо закривяване на равнинният им свят.
С бонус въпроса какво стана.

Да бе, това са подробности, чел съм такива безсмислици, двумерно пространство е геометрична фикция, както и едномерно, четиримерно и т.н фикции на човешкият ум. Въобще нищо ново не казваш, давай по същество, как според теб размити събития и обекти могат да станат отчетливи, каквото и да означава, просто е озадачаващо, размити, това не е образ за да бъде размит и не подхожда за определенията "обект" и "събитие", нещо друго искаш да кажеш, а то е че има скрита имплицитна действителност която не се проявява току така. Квантовата механика се обяснява с нещо подобно но става пълна каша .

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то време
« Отговор #62 -: Декември 22, 2018, 08:46:18 pm »
Съжалявам, щом за теб това са безсмислици...
Отговора на третия въпрос е ясен. Не случайно го зададох. След като не си готов за едно нещо дори и да го видиш полза няма. В крайна сметка виждал съм хора с по три цицини на главата и пак викат, мотики не съществуват.
Мисля, че продължаването на разговора е безсмислено, по твоята логика ако човек не носи фанелка с надпис аз съм убиец не може основателно да бъде арестуван.
Абе кво стана с бутона на Юлиян.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Що е то време
« Отговор #63 -: Декември 22, 2018, 09:09:19 pm »
Съжалявам, щом за теб това са безсмислици...
Отговора на третия въпрос е ясен. Не случайно го зададох. След като не си готов за едно нещо дори и да го видиш полза няма. В крайна сметка виждал съм хора с по три цицини на главата и пак викат, мотики не съществуват.
Мисля, че продължаването на разговора е безсмислено, по твоята логика ако човек не носи фанелка с надпис аз съм убиец не може основателно да бъде арестуван.
Абе кво стана с бутона на Юлиян.

Ми защо да си хабя клавиатурата за глупости от рода на разни измерения. А ти като мислиш че не са глупости, чакам да се обосновеш а не да караш на декларации и самооценка, колко съм разбирал и колко не, и каква логика съм имал. Така диалог не става.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 371
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Що е то време
« Отговор #64 -: Декември 22, 2018, 10:37:15 pm »
Радико, бутона се изгуби из дебрите на "високонаучните" теми.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Що е то време
« Отговор #65 -: Декември 23, 2018, 03:10:05 am »
Да ти кажа не знам как ще им изглежда на тези двумерни бактерии действие от третото измерение, вероятно ще им изглежда като внезапно появил се от никъде писец на молив  ;D или като внезапно появил се от никъде човешки палец :) Ама Радико давай по същество, каква е тази хипотеза за размазани събития и обекти които се материализирват подобно на боята в глицерина. Май нещо съм чел за нея, не беше ли от книгата на Майкъл Толбот " Холографската Вселена ". Там се говори за много мистична действителност, включително за вселената като холографско изображение, което също е абсурдно, ма нали трябват доказателства за това, ми стъпете си на краката и земята бе хора, иначе хипотези бол  и аз мога да си измислям и фантазирам модели на вселената и философски принципи. Да ама малко от малко трябва да се корелират с действителността.

технократ, доста от темите в които сме разисквали въпроси, свързани с тук разглежданите процеси явно не си чел!
Кое е абсурдно? Ами той животът не е ли абсурден от гледна точка на тази твоя първично-материалистична нагласа?
А за разума да не говорим...
Тъкмо ми допадна, че мислиш...и започна да се изцепваш ;D

Весо, уникално добър пример с този опит! Реверсивност на ентропията!

И понеже технократ заби...да му отговоря аз, бонус въпросът на Радико - в нашия свят ако това се случи, ефектите са два възможни, телепортация или "двоен образ" (близнак) на обект!
Физиците са го нарекли "червеева дупка" като термин.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Що е то време
« Отговор #66 -: Декември 23, 2018, 09:06:22 am »
технократ, доста от темите в които сме разисквали въпроси, свързани с тук разглежданите процеси явно не си чел!
Кое е абсурдно? Ами той животът не е ли абсурден от гледна точка на тази твоя първично-материалистична нагласа?
А за разума да не говорим...
Тъкмо ми допадна, че мислиш...и започна да се изцепваш ;D

Весо, уникално добър пример с този опит! Реверсивност на ентропията!

И понеже технократ заби...да му отговоря аз, бонус въпросът на Радико - в нашия свят ако това се случи, ефектите са два възможни, телепортация или "двоен образ" (близнак) на обект!
Физиците са го нарекли "червеева дупка" като термин.

Атос как ще докажеш че съществува например 4 мерно пространство или 2 мерно ? пробвай и ще видиш че разискваме глупости от 1001 нощ, а радико се впряга твърде много в научната фантастика отпреди 20 години.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Що е то време
« Отговор #67 -: Декември 23, 2018, 12:21:56 pm »
Нужно ли е наистина да го доказвам?
За двумерно какво точно трябва да се доказва? Не си виждал лист хартия ли или..какво?

А доста явления имат прилично елегантно обяснение с допускането на 4D, защо е нужно да сме като коне с капаци?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то време
« Отговор #68 -: Декември 23, 2018, 01:14:47 pm »
Атос за технократ "доказване" означава да го заведеш някаде където да му покажеш нещо като двумерен аквариум "със естествен произход разбира се", с който да може да си поговори, по възможност на чист български или поне на английски. Иначе е недоказано.
 
Цитат
Какъв шах могло да играе това куче не виж че го бия 3/2 
Този технократ от къде влиза, да не би да е от Севлиево.
« Последна редакция: Декември 23, 2018, 05:19:05 pm от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Що е то време
« Отговор #69 -: Декември 23, 2018, 03:08:17 pm »
Искам да поздравя Технократ за проявения common sense :) Въпреки, че отваря такива теми, той се усети много навреме от какъв етап нататък човек лесно попада в капана на фантасмагориите. Майстора се опита за пореден път да каже някои неща в последните си постове, но малцина го чуха.

Разбира се, екзотични проявления и много по-напреднала наука от нашата, съществуват, но разгръщането на абстракции на база погрешни и изопачени интерпретирания (както и чисто и просто човешки фикции), няма да запълнят тези празнини в познанията ни за реалните процеси, а точно обратното.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Що е то време
« Отговор #70 -: Декември 23, 2018, 04:41:04 pm »
Искам да поздравя Технократ за проявения common sense :) Въпреки, че отваря такива теми, той се усети много навреме от какъв етап нататък човек лесно попада в капана на фантасмагориите. Майстора се опита за пореден път да каже някои неща в последните си постове, но малцина го чуха.

Разбира се, екзотични проявления и много по-напреднала наука от нашата, съществуват, но разгръщането на абстракции на база погрешни и изопачени интерпретирания (както и чисто и просто човешки фикции), няма да запълнят тези празнини в познанията ни за реалните процеси, а точно обратното.

Много добро обяснение, за разлика от не обяснението или отказ от такова на Атос и Рядико по въпроса с измеренията. Те не могат да докажат че съществува физически измерения на пространството различни от 3D реалността, и с тях ползотворен дебат не може да се води понеже сазомбирани от фалшиви представи за действителността. Атос даже не даде смисленна аргументация за предположението на хипотезата за енергийните сфери. Всичките му доводи бяха ни в клин ни в ръкав. А разбира от физика и това си пролича в спора с Юлиан за силите и енергиите и тяхната връзка. Просто трябва да стъпва с двата си крака на твърда почва.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Що е то време
« Отговор #71 -: Декември 23, 2018, 05:27:45 pm »
Хипотезата за енергийните сфери просто я разгледах, тя не е моя!
Хипарх беше пуснал материал за тях, а след това аз попаднах на видео, което дава нагледна представа. В същото това видео обясняваха (както се оказа по-късно), че и Айнщайн ги е локализирал чрез наличие на гравитационните изменения в точна параметричност по форма - сфера! Даже така ги е нарекъл - гравитационни сфери!

Айде не коментирайте, ако не сте изчели някой пост внимателно или не сте изгледали посочения видеоматериал докрай!
« Последна редакция: Декември 23, 2018, 06:15:58 pm от atos »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Що е то време
« Отговор #72 -: Декември 23, 2018, 05:49:10 pm »
според моето мнение всички измерения са 3 измерни и съществуват едновременно независимо едни от други. Ритмодинамиката на Юрий Н. Иванов ясно посочва основата на съществуване на материалния свят чрез вълновото проявление на материята, където атомът е представен като една полувълна формирана от някаква енергиина субстанция (ефир?), където пикът на амплитудата и представлява проявлението на материята във вида на атом от който всичко е съставено. Остава въпросът как се конфигурират в 3д пространството тези вълни (атоми), хоризонтално, вертикално или обемно?

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Що е то време
« Отговор #73 -: Декември 23, 2018, 05:52:17 pm »
Един много бърз и опростен отговор от моя страна на въпроса " Що е Време?"

Времето е най-малко два и повече в посока на безкрайност статични кадри-мигове във едно и също пространство и точка, като координати.  Растоянието между статичните кадри в една и съща точка или координати е време, като във тези статични многоизмерни кадри в някои от тях има различия а в други координати в пространството може и да няма изменения или те да са различни. Всеки миг е статична и най-малкото 3 Д страница от книгата на живота и съществуването на Вселената. Ако във Вселената имаме три основни принципи: Пространство, Енергия и Време то Времето е скорост на протичане на енергообмен и преобразувания на енергията във пространството. Времето е един вид ДВИЖЕНИЕ. Ако няма движение на ниво елементарни частици то няма и време. При забавяне на движението или въртенето на елементарните частици то и времето се забавя. ....

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Що е то време
« Отговор #74 -: Декември 23, 2018, 09:52:57 pm »
На коя страница ще са изводите за времето? Някой има ли волята да синтезира информацията в PDF?