Автор Тема: Що е то време  (Прочетена 101621 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то време
« Отговор #150 -: Декември 30, 2018, 08:53:23 am »
Практик Практик това не е снимка на работилница а на определено устройство. В темата о
Има още една снимка вече на терен. А и да те осветля:
Малко след като те банна майстора се отказа от модераторския пост.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Що е то време
« Отговор #151 -: Декември 30, 2018, 09:46:14 am »
Практик Практик това не е снимка на работилница а на определено устройство. В темата о
Има още една снимка вече на терен. А и да те осветля:
Малко след като те банна майстора се отказа от модераторския пост.

Точка, ясно че не става диалог с тебе, нямам намерение да ме банват заради тебе и атос. Всеки го спохожда глупостта понякога.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Що е то време
« Отговор #152 -: Декември 30, 2018, 09:58:39 am »
И кв'о стана с бутона?
Щте разгоним форума с троленето, ама то май вече стана.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Що е то време
« Отговор #153 -: Декември 30, 2018, 10:13:25 am »
Атос, аз като ти казвам че във форума има хора дето не знаят нито къде се намират нито защо са тук, ти не ми вярваш. А сега виж как "технократ" превръща форума в клюкарско кръчмарска седянка, ми на никой нормален човек не му е приятно да му чете простотиите ти как го търпиш не знам.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Що е то време
« Отговор #154 -: Декември 30, 2018, 10:14:10 am »
Е ква е тая снимка на работилница, то и аз имам работилница, ама защо да я показвам като малоумен за да ме смятат че нещо съм направил ;D Ти показа ли нещо работещо, уредче, приспособление, поне едно. А искаш ли да ти покажа аз, а ?
Я че ми стана интересно!!! Технократ покажи нещо което ти си направил, та да оплакнем очите  ;D. Дори и детска играчка да е пак ще се види нивото на мислене и изпълнение у тебе.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то време
« Отговор #155 -: Декември 30, 2018, 11:11:06 am »
Аре викам и аз да приключиме с троленето бих предложил на Атос да изтрие всичко назад до малко преди коледа или поне моите простотии. А и предлагам ако потребителя желае да бъдат обединени акаунтите технократ и практик.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Що е то време
« Отговор #156 -: Декември 30, 2018, 12:26:14 pm »
Предлагам да се успокоят страстите!
В този форум трябва да преобладава УВАЖЕНИЕ между участниците, без значение кой колко се мисли за "най-умен" и "по-велик"!
Това е основното условие, за да има споделяне на идеи, практика, теория и въобще - нормално общуване!
Не трябва да има абсолютно никакво значение дали опонентът ви е съгласен с вас или не по разискваните теми, за вашето ЛИЧНО ОТНОШЕНИЕ към него!
Възрастни мъже сте, призовавам към зрелостно поведение!

Относно темата - изписа се повече от достатъчно по нея, различните теории и обяснения стигат за написването на реферат, затова я заключвам!

Ако някой смята, че има да добави нещо (по темата), което не е засягано досега, моля да се свърже с мен на лични!

П.П. Технократ, тук няма "лагери"! Ако се поразровиш по-обстойно в темите, ще си изненадан да откриеш, че по-зрелите участници дори да спорят яростно в дадена тема, в някоя друга мненията им съвпадат! Това не пречи нито на споровете, нито променя отношенията между тях!



Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Що е то време
« Отговор #157 -: Март 02, 2019, 02:28:06 am »
След доста размисли, стигнах до собствена дефиниция за време:

Времето е разликата, която установяваме между еднакви съществуващи процеси, проявяващи се при различни условия.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Що е то време
« Отговор #158 -: Март 02, 2019, 07:29:23 am »
След доста размисли, стигнах до собствена дефиниция за време:

Времето е разликата, която установяваме между еднакви съществуващи процеси, проявяващи се при различни условия.

И аз установих, че всеки път когато се замисля върху същността на времето, стигам до все нови дефиниции за него. Странна работа :o

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то време
« Отговор #159 -: Март 02, 2019, 07:54:49 am »
Атос излишни усилия полагаш. В геометрията има едни 6 изначални твърдения които са за толкова прости неща, че са недоказуеми. Наричат ги аксиоми. Във физиката е пак така. Врвмето е физична аксиома. Всяко сложно нещо подлежи на обяснение с едно или няколко по прости неща. Когато едно такова е изначално просто и не съществува нищо по просто от него няма как да го обясниш. Използвайки по сложни неща ти правиш описание на следствия а не обяснение на същността. Времето е като точката в геометрията. Обяснението на права е сбор от точки поради което място на пресичане на два сбора от точки не става за обяснение на точка. Аналогичен е случая с времето.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Що е то време
« Отговор #160 -: Март 02, 2019, 09:24:36 am »
Атос излишни усилия полагаш. В геометрията има едни 6 изначални твърдения които са за толкова прости неща, че са недоказуеми. Наричат ги аксиоми. Във физиката е пак така. Врвмето е физична аксиома. Всяко сложно нещо подлежи на обяснение с едно или няколко по прости неща. Когато едно такова е изначално просто и не съществува нищо по просто от него няма как да го обясниш. Използвайки по сложни неща ти правиш описание на следствия а не обяснение на същността. Времето е като точката в геометрията. Обяснението на права е сбор от точки поради което място на пресичане на два сбора от точки не става за обяснение на точка. Аналогичен е случая с времето.

От разсъжденията ти следва че времето е абстракция също като точката в геометрията. Но това не значи че непременно е аксиома, понеже може да е сложно но е абстрактно и отвлечено и не подлежи на изследване и обяснение поне до момента.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Що е то време
« Отговор #161 -: Март 02, 2019, 12:29:14 pm »
Радико, така е, времето го възприемаме за аксиомично понятие, въпреки, че не е аксиома, защото, за разлика от другите аксиоми далеч не е толкова просто.
Приема се, че е аксиома, за да не гръмнат мозъците ни, когато се задълбочим в подобни мисли ;D

Мерим го със съпоставка на скорости на процесите, а в същото време самите тези скорости са дефинирани чрез него - параграф 22.
В този контекст, това е вярно:
Обяснението на права е сбор от точки, поради което място на пресичане на два сбора от точки, не става за обяснение на точка. Аналогичен е случая с времето.
Да, пълна изчерпаема дефиниция (която не го включва като изходна база) засега няма, тези които ни хрумват от време на време, просто обясняват негови различни възприемания.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Що е то време
« Отговор #162 -: Март 02, 2019, 02:51:25 pm »
Със същия успех можеш да се опитваш да обясниш и пространството. Пробвай, без да го ползваш в дефиницята :)

Щото един процес е промяна на нещо във времето. Но самята промяна ознаачава че нещо се е изменило, т.е. пространствените му ... характеристики са променени. Без пространство пак няма процес. Няма и "нещо", дет да се  изменя.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то време
« Отговор #163 -: Март 02, 2019, 03:08:47 pm »
Със същия успех можеш да се опитваш да обясниш и пространството. Пробвай, без да го ползваш в дефиницята :)

Щото един процес е промяна на нещо във времето. Но самята промяна ознаачава че нещо се е изменило, т.е. пространствените му ... характеристики са променени. Без пространство пак няма процес. Няма и "нещо", дет да се  изменя.
Така де пространство е другата аксиома на физиката. И остана още една неспомената, "поле" за четвърта не се сещам.г

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Що е то време
« Отговор #164 -: Март 02, 2019, 03:51:45 pm »
Точно така!
Излиза, че за обясняване и формулиране на "основните" понятия се разчита на прекогнитивността на възприемането им!
Пълна въртележка ;D