Автор Тема: Възможна ли е скорост по голяма от скоростта на светлината  (Прочетена 73469 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
На мен този опит ми се вижда доста съмнителен, по скоро тялото на умрелия би трябвало да стане по тежко а не да олекне, ако изобщо нещо се отчете. Така за по ясно какво представлява етерното тяло на човека, най грубо казано съставено е от два вида етер единия е неутрален и изгражда специални кухи канали по който тече активната етерна енергия, 72000 канала са само по големите. Връзката му с физическото тяло са точно точките които посочва китайската медицина, това са по външни канали на етерното тяло. Така че при смъртта не се отделя много енергия повечето си остава в каналите на етерното тяло, но това тяло започва да се разпада към 13тия ден след смъртта и живее до 40тия ден.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Не искам да задълбавам в предположения, понеже не съм дотолкова компетентен в детайлността на процесите и структурната схема на жизнената енергия и пътищата и в човешкото тяло!
Но опитите са факт и резултатите от тях - също! Как, какво и дали трябва - аз не мога да кажа! Логиката понякога е безсилна пред конкретния резултат от практическия опит.
Дори има и малко по-смели опити...други учени успяват да задържат това, което се нарича "човешка душа" в плен за известно време, чрез комбинация от енергийни полета. Само не ме питайте за подробности, материалите съм ги чел преди повече от 20 години в сериозно научно списание...

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор

Относно учените, питай Хипарх и Хълк, те бяха пускали такива линкове, аз само ги ползвах за база размисъл.


Това което аз бях пускал е че според Учителя Беинса Дуно (Петър Дънов) в другите светове, може да имаме много по-голяма скорост от тази на светлината, над три квадрилиона километра в секунда, също че "На един възвишен човек, на Земята който живее, неговата мисъл се движи с 3 квадрилиона [километра] в секунда. " - тоест не на всеки човек, а който е развил висшето съзнание и го проявява.

Някои други способности демонстрирани и проявявани от Адепти, Учители, светии:
Знание за процеси и събития - на голямо разстояние или назад или напред във времето (за назад и за напред механизмите може да са различни)
Учителя Дънов е демонстрирал конкретен експеримент - на тиква да определи масата с точност до грамове, да не говоря за диагнози, излекуване на болни близки до летален изход, предсказване на събития, отговаряне на мислени въпроси на присъстващи и др.

Материализиране и дематериализиране на физическо тяло - тоест събиране и разсейване на материя със силата на мисълта/волята

Телекинеза и телепортация

Невидимост , олекотяване и утежняване на обект

И което е интересно някои или повечето повечето(ако не всички) такива способности  може да са по-широко разпространени в бъдеще, както е било в Атлантида, но се е и злоупотребило с тях и това е имало сериозни последствия за атлантската цивилизация и дори географията - потъването на Атлантида, преселението на Атлантски посветени в различни части на на Земята и създаване на нови култури и мистерийни центрове. Силите и знанията на тези адепти за мнозина биха били просто фентъзи, и е по-добре, че болшинството хора сега не ги владее, че Хирошима и Нагазаки дали няма да изглеждат като тренировка на бойскаути спрямо това, което може да стане.

И има и определено ръководство/управление за знанията и силите/технологиите, които се ползват или разпространяват, представете си шахиди, ходещи  със стотина мегаватови компактни поясчета.

Според Учителя перпетум мобиле е възможен в  Природата, но това може да донесе големи злини/опасности (поне сега в нашата култура) - постоянно стрелящи дронове без нужда от презареждане?   Матрицата на живо? Мерсаж за такова нещо!

Относно намаляването на теглото при смърт - имало е такъв експеримент и даже Рудолф Щайнер (Западен Духовен Учител - 1861 - 1925) специално го е коментирал. Освен физическо тяло, човек има и други (енергийни/духовни)  тела, с които може да оперира в други светове  - и оттам и някои "фентъзи" способности.
Та в момента на смъртта се прекъсва връзката между физическото тяло и етерното(или жизненото), което и най-близко до физическото и свързано с него и доколкото си спомням тълкуването беше в смисъл, като на увличане на материя, свързана с етерното тяло, а не че душата има тегло и при смъртта вадим теглото на душата от общото, процеса касае материя, свързана с етерното тяло и физическото.
Именно връзката между етерното и физическото тяло е възможност и за бързо излекуване - при подаване на коригиращ енергиен импулс резултата може да има пряко влияние  и върху физическото тяло - примерно дори спиране на кръвотечение от рана за много кратко време без превръзка.

Човешката култура може да има велико бъдеще, и проблемите не са толкова технологични или биологични,  а по-скоро морални, нравствено-етични. (по-добре да не се затрием от много СЕ - примерно)
Затова има и ограничения(за сега).

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Баба Ванга казва че мисълта е по бърза от светлината!защото нейната мисъл отива в бъдещето и миналото...
https://m.youtube.com/watch?v=tL9bJZKuvzg
« Последна редакция: Декември 26, 2018, 12:24:50 pm от Vector »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
На основния въпрос - от Темата, отговарям, Да! - и не само е възможна, но и Човек, с добре овладяна собствена мисловност, я надвишава светлинната скорост - бих казал "по експонента", т.е. колкото по-овладяна, концентрирана (еднонасочена) и мощна е дадена кратка, проста мисъл = мантра, толкова по-бърза "връзка" с обекта или субекта се получава - без значение от местоположението му и разстоянието до него.

Тъй като понятието "скорост" е всъщност Отношение (път за време), аз предпочитам да говоря за Взаимодействния!
Тук - мисловното Взаимодействие с обекта (или субекта) се осъществява МГНОВЕННО - не миг-новено... защото "един миг" е прекалено дълъг процес, в сравнение с МГНОВЕНИЕТО осъществявано от култивираната Мисъл.
В приказката се казва: (въпроси) " Кое е най-тежкото нещо?" и - "Кое е най-бързото нещо?", на които въпроси трябвало да отговори Юнакът.
Според него, а и според мен (ама не папагалски) именно Мисълта е най-бързото нещо! - аз го наричам "М" или Петото Взаимодействие!
Руският учен Авински, дефинира, че субстанцията Носител на това "М" взаимодействие е от порядък по-малък от 10-32 от големината на атом.
Сещайте се! - явно става въпрос за квантови преходи, за едновременно "присъствие" на две и повече места и пр.

Проблемът е, че не можем да построим такъв апарат, който да се движи с такава скорост, и...
Мисля, че тук формулата на Айнщайн Е = mc2 съотнесена към това с2, при скорости, които я надвишават - вече не би трябвало да е "це на квадрат" а да е "це под корен" - с неизвестна още цифра , 2,3 или повече, и означаваща, че Масата при такива скорости НЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА СЕ УВЕЛИЧАВА, А ОБРАТНО - ДА НАМАЛЯВА! - при съответно все по-малко вложена Енергия!

В смисъла на тези разсъждения, Мозъкът се явява в ролята на КВАНТОВ ГЕНЕРАТОР!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Майсторе, в този ред на мисли един не много скъп компютър е далеч по бърз от човешката мисъл. Защото както разглежда снимка на галактика намираща се на милиони светлинни години така за милисекунди може да я изостави и да отиде на снимка на галактика намираща се на МИЛИАРДИ светлинни години зад полярната звезда. Купи си нещо от магазина вземи си касовата бележка, постави я на масата и я премести макар и само един сантиметър. Тогава вече ще имаш право да разправяш, че мисълта ти е била някъде другаде извън главата ти. До тогава можеш само да разправяш колко е бърза мисълта ти. Така и аз мога да споделя, че снощи мисълта ми беше при 12 булки ама те дали знаят за това???
« Последна редакция: Декември 26, 2018, 02:12:47 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Майсторе, в този ред на мисли един не много скъп компютър е далеч по бърз от човешката мисъл. Защото както разглежда снимка на галактика намираща се на милиони светлинни години така за милисекунди може да я изостави и да отиде на снимка на галактика намираща се на МИЛИАРДИ светлинни години зад полярната звезда.
Компютърът няма мисъл! Оттам да започнем :D
Обработката на данни далеч не е мисъл!

Купи си нещо от магазина вземи си касовата бележка, постави я на масата и я премести макар и само един сантиметър. Тогава вече ще имаш право да разправяш, че мисълта ти е била някъде другаде извън главата ти. До тогава можеш само да разправяш колко е бърза мисълта ти.
Ако говориш за телекинеза, има хора, които могат да го правят! Това, че не може всеки от нас да го прави, съвсем не означава, че не е така! Просто не сме овладели тези техники!
То е все едно да отричаш нестинарството като факт, понеже ти сам не можеш да ходиш по въглени без последствия?

Така и аз мога да споделя, че снощи мисълта ми беше при 12 булки ама те дали знаят за това???
Ако наистина мисълта ти е била при тях (поне да беше понамалил бройката :D ) и то достатъчно концентрирана, или пък наситена със силни емоции (емоциите са мощен усилвател), бъди сигурен, че знаят, но на подсъзнателно ниво!


Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Ради, въобще не си струва да обсъждам коментарът ти, защото е твърде ограничен и като примери и като идеи...

Говоря за генерирана Квантова енергия под формата на Концентрирана Мисъл излъчена в Пространството под формата на Лъч!
И понеже дълги години съм изследвал качествата на "разсеяните" (обикновено) И концентрираните (много рядко) Мисли, мога и правя съответните свои изводи.

Ако беше наясно, що е то "Джнана Йога" нямаше въобще да ме занимаваш с бързодействието на компютри, касови бележки, или пък "местоположението" на една, няколко или въобще брой мисли...

Като генезис, и като наблюдаеми факти, в Мозъка наистина има електромагнитни импулси, протичания и пр. ефекти... но това въобще не дефинира ЕСТЕСТВОТО НА МИСЪЛТА и множеството нейни качества и изяви.

А пък и съвсем нямам "време" и намерение да обяснявам "Що е то Мисъл?"...
Други задачи имам, по-прагматични... като изобретяването на Магнитен двигател (ПРЕОБРАЗУВАТЕЛ)!!! - например!

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Ако някой си спомня за Навигаторите на Сдружението от "Дюн"...
Може да нямаме възможност за апарат който се "движи" по-бързо от светлината, но човек, който ...телепортира с мисълта си предмет/кораб на огромни разстояния за кратко време.
В този случай дали няма да трябва и защита за булки да се мисли... :o ::)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
В това току що публикувано видео https://www.youtube.com/watch?v=pTn6Ewhb27k се разглежда интересен въпрос относно дали скоростта на светлината е различна в различните посоки. За тези които са почитатели на релативизма (интересно е да се спомене) се посочва, в първичните публикации, че няма как да се измери еднопосочната скорост и затова се приема условно че скоростта на светлината е една и съща в двете посоки. Най-интересното, като заключение, е че няма как да знаем, или измерим, това.

Това което не се посочва във видеото, което малко ме изненада, е всъщност не как се мери скоростта на светлината а какво представлява като физична величина. Тоест че зависи от отношението на диелектричната и магнитна проницаемост на средата. И така, при положение че горния въпрос е повдигнат, може да се замислим дали диелектричната и/или магнитната проницаемост на средата имат предпочитано векторно направление. Понеже, когато се замисли човек на теоретично посочения проблем, излиза че въпреки че няма как да измерим скоростта емпирично в едната посока, това значи ли че не можем да го направим през измерване на диелектричната и магнитна проницаемост и дали тя има разлика в зависимост от направлението в пространството? Като разбира се при положение че има такива пространствени дирекционни разлика, това означава че в едната посока скоростта ще бъде по-висока, което означава по-малък импеданс, а в другата, съответно, по-ниска като съответно импеданса (в тази посока) е по-голям. И спирам дотук, поне за сега, понеже веригата не тези мисли създава напрежение в главата ми :o

GMG

  • Гост
... според Учителя Беинса Дуно (Петър Дънов) в другите светове, може да имаме много по-голяма скорост от тази на светлината, над три квадрилиона километра в секунда, също че "На един възвишен човек, на Земята който живее, неговата мисъл се движи с 3 квадрилиона [километра] в секунда. " - тоест не на всеки човек, а който е развил висшето съзнание и го проявява.
Баба Ванга казва че мисълта е по бърза от светлината!
И спирам дотук, поне за сега, понеже веригата не тези мисли създава напрежение в главата ми :o
    Не СЕ напрягай много epwpixieq-1,
всичко с Времето си.  ;)
  По твоите краварски празници, днес е хелоуин,
и може да си сложиш розовите шорти или да се
направиш на Змей с три глави.  ;D

  Бих препоръчал първо да видите Вие и Вашето развитие на какво ниво е, и после да измерите скоростта на Светлината евентуално.  :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Вече има как да се измери скоростта на светлината във една посока и това даже се прави доста често.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Как бе Радико, как точно ще стане това?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Как бе Радико, как точно ще стане това?
Ами по същият начин по който се определя географската дължина. Вече има достатъчно точни уреди за да свършат тази работа. И я вършат.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Е добре де, с дължината ясно, а кво прайм с ширината, а нали има и още две измерения?