Автор Тема: Възможна ли е скорост по голяма от скоростта на светлината  (Прочетена 73498 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
В мига на умирането, тялото на човек олеква с около 50 грама! Това е потвърдено, измерено и доказано многократно!
Ще ме накараш да се откажа от E=m*c2 за да приема това твърдение. А аз ... без някакво сериозно обяснение няма да се предам толкоз лесно... :)
Мисля че и сам можеш да сметнеш че ако от човешкото тяло изчезнат 50 грама във вид на чиста енергия, според тази формула това е равно на отделени 9*1018 джаула. Това за нагледност е ... 1.25 милиарда киловатчаса. Бомбата над Хирошима е отделила "само" 63 Тераджаула, или 6.3*1013 джаула...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Малка корекция на числата - 50 грама материя съдържат 4.5*1015 джаула. Киловатчасовете са правилни - 1.25 милиарда.
100 Хирошими ... просто няма как да стане. Не знам какво са мерили тия некромани... :)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Вижте колко хора са работили по въпроса за отрицателната маса: https://en.wikipedia.org/wiki/Negative_mass

Само вижте количеството литература в края на страницата... Хора които се занимават десетилетия с тази материя. Сигурен съм, че голяма част от тях са по-интелигентни от мен, имат по-голям "умествен багаж", вероятно са прочели по вагон книги по темата. Аз дори и да искам, дори и да се занимавам само с това до края на живота си, едва ли мога да ги достигна.
И тия хора твърдят нещо. С'я ... погледнете реално, на кого да вярвам? На тях или на Технократа със 292 публикации в Мазето? Да, ако Технократ-а посочи една негова публикувана статия от всичките 35 дет са цитирани в уики-то ... ще бъда сериозно респектиран и вероятно ще взимам много-много насериозно нещата които твърди (макар че ще е 1 срещу останалите 34). Обаче ич не ми се вярва да сме в тази хипотеза...

И какво от това че много хора са разисквали негативната маса, нали тяхното мнение се покрива с моето, виж там пасажа дето казват че негативна и пасивна маси ще се ускоряват постоянно, нали и аз твърдях същото без да съм чел тези авторитети. Аз мися че ЗЗЕ няма да се спази, защото ще има самоускоряване, но някои от авторитетите са оставили вратичка за спасяване на положението, като твърдят че инерцията на системата от негативна и позитивна маси, щяла да е нулева, отам и енергията ще е нулева и така ЗЗЕ нямало да се наруши. Може и да е вярно това, още по добре, ще има пътуване без разход на енергия и то с мноооооого по големи скорости от тази на светлината. Мечтаните червиеви дупки от научната фантастика.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Стигам до заключението че тая негативна отрицателна маса е една простотия. Ако имаме две маси едната от които негативна, негативната ще отблъсква позитивната, последната ще привлича първата, и в резултат се получава че векторите на силите действащи на всяка маса поотделно, взаимно ще се компенсират и масите няма да получават никакви ускорения. Демек това си е чисто екраниране на гравитацията. Който не е съгласен с мен моля за рецензия.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Ами ето черно на бяло експеримент с "отрицателна" маса: http://www.keelynet.com/gravity/kfrost.htm
Какво толкова го бистрите :)
Установката не е особено сложна за репликиране, само трябва да се набавят някои материали и да се полират кристала и излъчвателните плоскости по подходящ начин.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Ами ето черно на бяло експеримент с "отрицателна" маса: http://www.keelynet.com/gravity/kfrost.htm
Какво толкова го бистрите :)
Установката не е особено сложна за репликиране, само трябва да се набавят някои материали и да се полират кристала и излъчвателните плоскости по подходящ начин.

Имаш ли идея как може да се репликира установката в домашни условия, с някакви подръчни материали или поне лесно намирани, трябва и генератор за високочестотни електромагнитни вълни. Ако трябва отвори специална тема за това.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Това е първа страница на броя на списанието в което е публикуван експеримента. Вижте датата и си вадете заключенията ... :)



И още малко за 50-те грама... Реално са били 21 грама. И за съжаление няма повтаряемост на експеримента.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
И това го има, но малко по-късно (септември 1927г.) статията излиза на английски в списание "Science and Invention", което преди това е носело името "Electrical Experimenter", в което Н. Тесла също има публикации: https://en.wikipedia.org/wiki/Electrical_Experimenter

Да, в посоченото списание е отредено място и за научнофантастични истории и предвиждания за бъдещи технологии, но дали тази е една от тях? Знаем, че кварцът има пиезоелектрични свойства и може да се разширява и свива под действие на електрично поле. Тогава не би трябвало да има пречка това разширяване (както е в случая) да бъде перманентно, стига да се приложи правилния метод, като в резултат възниква нещо като алотропна форма на силиция с различни свойства спрямо околните енергии и полета. Както примерно пиролизния графит се отблъсва от магнитно поле.

Тук също са обсъдили този експеримент:
https://overunity.com/796/flying-quartz/

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Ще ме накараш да се откажа от E=m*c2 за да приема това твърдение. А аз ... без някакво сериозно обяснение няма да се предам толкоз лесно... :)
Мисля че и сам можеш да сметнеш че ако от човешкото тяло изчезнат 50 грама във вид на чиста енергия, според тази формула това е равно на отделени 9*1018 джаула. Това за нагледност е ... 1.25 милиарда киловатчаса. Бомбата над Хирошима е отделила "само" 63 Тераджаула, или 6.3*1013 джаула...
Нищо не те карам. Просто посочвам един установен факт!
Сега...аз не знам в какъв вид изчезват, но...изчезват!
Дали начинът, по който разсъждаваш в тези изчисления е правилен? Не пропускаш ли нещо?
Аз някак "50 грама във вид на чиста енергия" не мога да си го представя, не мога да си представя, че енергията има маса, която може да се измери, пък ако щеш наречи ме ограничен?

Има още по-интересно продължение на тези опити - при експеримент с кучета, не е отчетено никакво олекване, нито грам!
Толкова много неща не знаем, че  е абсурдно да се излиза с категорични твърдения! Можем само да предполагаме туй - онуй...

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
....
Има още по-интересно продължение на тези опити - при експеримент с кучета, не е отчетено никакво олекване, нито грам!...
Имаш ли информация с котките как е? Инересно ми е, защото имам някакви лични наблюдения и освен това са обожествявани в древен Египет.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
И това го има, но малко по-късно (септември 1927г.) статията излиза на английски в списание "Science and Invention", което преди това е носело името "Electrical Experimenter", в което Н. Тесла също има публикации: https://en.wikipedia.org/wiki/Electrical_Experimenter

Да, в посоченото списание е отредено място и за научнофантастични истории и предвиждания за бъдещи технологии, но дали тази е една от тях? Знаем, че кварцът има пиезоелектрични свойства и може да се разширява и свива под действие на електрично поле. Тогава не би трябвало да има пречка това разширяване (както е в случая) да бъде перманентно, стига да се приложи правилния метод, като в резултат възниква нещо като алотропна форма на силиция с различни свойства спрямо околните енергии и полета. Както примерно пиролизния графит се отблъсва от магнитно поле.

Тук също са обсъдили този експеримент:
https://overunity.com/796/flying-quartz/

Хипарх, не виждам как кристал под въздействието на електрични полета ще олекне, това че се свива и разпуща под въздействие на електромагнитни сили, не означава олекване на кристала.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Имаш ли информация с котките как е? Инересно ми е, защото имам някакви лични наблюдения и освен това са обожествявани в древен Египет.
Не, нямам! Не съм и търсил, а не мога да си съчинявам, поразрови се, щом ти е интересно ;)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Аз някак "50 грама във вид на чиста енергия" не мога да си го представя, не мога да си представя, че енергията има маса, която може да се измери, пък ако щеш наречи ме ограничен?
Енергията която ще се получи при "изчезването" на 50 грама материя. Най-чистото е анихилация - при нея изчезва цялата материя, остава само енергия. Много енергия. Енергия във целия електромагнитен спектър.
В ядрените реактори на АЕЦ също "изчезва" материя, но тя ще е от порядъка на грамове за целия цикъл на едно зареждане. Едва ли някой я е мерил, а и ще е много трудно да се измери...

Не, нямам! Не съм и търсил, а не мога да си съчинявам, поразрови се, щом ти е интересно ;)
Ами потърси и за хората... щот аз се разтърсих, и всичко май стига до този един-единствен опит от преди повече от век...

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Хипарх, не виждам как кристал под въздействието на електрични полета ще олекне, това че се свива и разпуща под въздействие на електромагнитни сили, не означава олекване на кристала.

Не е само електрично поле. Нещата са много сходни с опитите на Хътчисън, където се смесват ВЧ ВН, електростатика и различни радиочестоти. При късмет (освен, ако човек не знае точните стойности) от един такъв "микс" ще се получат търсените ефекти.
В случая през контактните електроди към кристала, се подава ВН с голям ток и определена честота. Между двете странични антени пък имаме обмен на ултракъси радиовълни. По този начин се получава кръстосване на двете полета под прав ъгъл и вероятно възниква проникващо лъчение, което импрегнира кристала с нови електрони в цялата му структура. Именно това предизвиква драстична промяна в структурата и обема му, защото реално веществото вече не е същото. С толкова много отрицателни заряди в себе си, тялото бива отблъснато от гравитационното лъчение като може да носи и голям товар.

Примерно върху контактните електроди може да се подаде напрежение от ZVS драйвер, модулирано с различни честоти. Наскоро си изготвих една такава модулираща установка, като в случая подавам аудио сигнал: https://www.youtube.com/watch?v=hX88saJZbnY

Може да си направим отделна тема (или пък в "Манипулиране на реалността"), но при положение, че нещата се изпробват на практика, иначе ще стане само разтягане на локуми от което няма голяма полза.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Енергията която ще се получи при "изчезването" на 50 грама материя. Най-чистото е анихилация - при нея изчезва цялата материя, остава само енергия.
Нали това казвам - изобщо не е сигурно, че изчезва точно материя, само се знае,че изчезва тегло и оттам се предполага, че изчезва маса.
Напълно възможно е да излита само някаква енергийна формация, която е придавала на материята до тогава тези допълнителни 50 гр.маса.